PDA

צפייה בגרסה מלאה : שונא להיות "איוב" - אבל חשבתי שכדאי לדעת. "full Size" על הכוונת של רשות המיסים

orend
16-04-15, 11:13
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3657009,00.html?ref=ynet

liontamer84
16-04-15, 11:20
מי אמר FUSO 4X4 ?

ארץ אוכלת יושבים.

asafk
16-04-15, 11:20
טוב... אם ביטלו את ההכרה בטנדרונים ובטנדרים וזה עבר בשקט וכולם התרגלו, למה לא לבטל את הנכרה במשאיות קלות? בשלב הבא יבטלו את ההכרה גם במשאיות גדולות יותר ובסוף על כל כלי הרכב....

אסף.

יואב פולס
16-04-15, 11:38
מממ...תחשבו "עסקית".
עכשיו נוכל לקנות אותם יד 2 במחירים מצחיקים כי באמת מי ירצה מפלצת כזו אם אין יתרונות מיסוי, למעט מי שבאמת רוצה לטייל...

boaz avrahami
16-04-15, 11:45
עוד שלב בדרך להשאיר לנו קצבה / דמי כיס מהשכר.
כבר היום הם לוקחים באופן ישיר ועקיף כ80 אחוז מס ועדיין רעבים שם באוצר.
את גי הפנסיה גם העלו.

עבדים היינו...

דרור ברלי
16-04-15, 12:00
עבדים הייתם ותהיו.
נתנו לכם הזדמנות לשנות דברים.
מה עשיתם בקשר לזה?

ועכשיו ברצינות - תנו לי סיבה הגיונית אחת לפטור ממע"מ את הכלים האלה ולתת לבעליהם מתנה שאחרים לא יכולים לקבל.

ההגיון שלי אומר שלעצמאי, שגם כך נרדף ע"י המדינה ורשויות המס, לא זכאי לדמי אבטלה במקרה שהעסק שלו קרס וכו', צריך לקבל לא רק מקלות אלא גם "גזר" בצורת כל ההוצאות שצריכות להיות מוכרות לצרכי מס. ואם מתאים לו ולעסק שלו, שנמצא במרכז העיר, דווקא קיה פיקנטו?... ואולי דווקא ג'יפ סופה בן 20?.... למה "מכריחים" אותו לרכוש דווקא לווייתן כזה באורך 6 וחצי מטרים שמזהם את האויר כמו מפעל פטרוכימי במפרץ חיפה וצורך דלק כמו מעבורת חלל, רק כדי לקבל את ההכרה בהוצאות?...

ובאמת אל תבנו על הכלים האלה לצורך טיולים. חוץ מיכולת העמסה מרשימה, אין להם את יכולות השטח שאתם מחפשים. הגודל לא תמיד קובע. לפעמים הוא רק מפריע.

נמרוד
16-04-15, 12:06
אותם אנשים שמתלוננים על הניצול לרעה של הפטור (אני מכיר הרבה בעלי טנדרים כבדים. 1 מ-5 במקרה הטוב קנה מפלצת 3500 אמריקאית כי הוא באמת צריך) עכשיו מתלוננים על סתימת הפרצה.

asafk
16-04-15, 14:06
אני הרבה יותר מוטרד מזה שעסק קטן שמחזיק כלי רכב של טכנאים למשל, אנשי שירות או מכירות- גם נאלץ לשלם שווי שימוש וגם ההוצאה על הרכב שהוא כלי עבודה לכל דבר, לא מוכרת כלל.

אסף.

Saar
16-04-15, 14:19
אני הרבה יותר מוטרד מזה שעסק קטן שמחזיק כלי רכב של טכנאים למשל, אנשי שירות או מכירות- גם נאלץ לשלם שווי שימוש וגם ההוצאה על הרכב שהוא כלי עבודה לכל דבר, לא מוכרת כלל.

אסף.
+10

landY
16-04-15, 14:32
אם אני מבין נכון מדובר רק על רכיב המע"מ ברכישה. ההטבה האמיתית בטנדרים האלו היא בהכרה בהוצאות מהקמ הראשון, לא?

asafk
16-04-15, 14:50
להבנתי גם את ההכרה בהוצאות מבטלים.

אסף.

מאיר רוטברג
16-04-15, 15:58
רוב האנשים קנו את המפלצות כמקלט מס, מס הכנסה מזמן כבר הביא למצב של חוסר כדאיות להחזיק רכב "חברה"

asafk
16-04-15, 16:13
הבעיה היא שהכדאיות עבור הרבה עסקים קטנים היא מותרות. מדובר בצורך.
וכשהצורך אינו מוכר, המחיר גבוה. ומי שמשלם הוא או הלקוח או בעל העסק. בשני המקרים, הפסדנו.

אסף.

טל חסיד
16-04-15, 21:50
מי שקנה משאית קלה כפריבט פטור ממס וחשב שהמדינה לא תתלבש עליו בעתיד לא הסתכל מספיק אחורה כמו שכתוב בכתבה, אותו הסיפור בדיוק היה אם הטנדרים הקלים עד שהחליטו ב2005 כעונש קולקטיבי שהם לא יהיו מוכרים יותר, וזה קרה אחרי שמכרו פה אלפים של טנדרים יפנים קלים, ועכשיו אחרי שהשוק מפוצץ במשאיות קלות מספיק יבטלו את כל ההקלות בדיוק כמו ב2005 ואז השוק של הטנדרים היפנים יחזור למעלה.

טל

- - - Updated - - -

מי שקנה משאית קלה כפריבט פטור ממס וחשב שהמדינה לא תתלבש עליו בעתיד לא הסתכל מספיק אחורה כמו שכתוב בכתבה, אותו הסיפור בדיוק היה אם הטנדרים הקלים עד שהחליטו ב2005 כעונש קולקטיבי שהם לא יהיו מוכרים יותר, וזה קרה אחרי שמכרו פה אלפים של טנדרים יפנים קלים, ועכשיו אחרי שהשוק מפוצץ במשאיות קלות מספיק יבטלו את כל ההקלות בדיוק כמו ב2005 ואז השוק של הטנדרים היפנים יחזור למעלה.

טל

קונסטון
16-04-15, 21:57

אסף.

אסף, לדעתי (אין ייעוץ מס באמור) אבל רכבים שמוצמדים לעובדים ונזקף בשכרם שווי שימוש, כל ההוצאה של הרכבים מותרת בניכוי.

boaz avrahami
16-04-15, 22:03
הרעיון הבסיסי הוא שכל הוצאה שמשמשת להכנסות בעסק תהיה פטורה ממס.

רשויות המיסים פוגעות בעיקרון הזה וזה אומר מס כפול לעסקים.

וזה מזכיר לי את הסיפור הבא:

http://youtu.be/bSpOzssCGmk

bizon
16-04-15, 23:08
סרטון חזק בועז . משקף בהחלט

מור

נמרוד
17-04-15, 00:07
תגיד בועז, זה שמשל ה"צפרדע שלא שמה לב שהיא מתבשלת לאט" הוא אגדה אורבנית, משנה משהו?
:rolleyes:

boaz avrahami
17-04-15, 00:36
שאני אבין, אתה רומז שלסיר היה מכסה?

asafk
17-04-15, 08:03
בועז. לכל סיר יש מכסה. אל תגיד שאת זה לא ידעת.

אסף.

-->