PDA

צפייה בגרסה מלאה : סווי׳ץ סופה - היכן המתג שלו ?

Guysdan
21-04-15, 08:43
שלום לכולם,
אני מסובב מפתח ואין כלום, לא נורת ביקורת לא שעונים, כלום!
פיוזים ראשיים, מצבר, דלק, מגעים נראה בסדר.
אני חושד בסוויץ ובמתג שלו.
האם מישהו יודע היכן הוא נמצא? ואיך הוא נראה?
והאם ידועה איזו תקלה שכיחה ברכיבים אלו, ומה צריך לבדוק ?

תודה מראש לכל העונים האדיבים !

boaz avrahami
21-04-15, 09:19
ניסית כבלים למצבר [emoji1]

זה נשמע כמו הזנה ראשית וחא משהו משני

shmil
21-04-15, 09:31
המתג הוא מעל עמוד ההגה, בסמוך לחיבור עם קיר האש.

Guysdan
21-04-15, 11:19
מצבר יש, קיצרתי את הריליי של הסטרטר והוא נותן סטרטר חזק
יש דלק בכוסית פשוט אין סגירת מעגל חשמלי ראשי

איך נראה המתג של הסוויץ ואיך בודקים אותו ?

kobiarava
21-04-15, 12:06
תתכונן לקריעת תחת.... המתג של הסוויטץ' נמצא, כמו שכתב שמיל, על צינור עמודת ההגה בחלקו הקרוב לקיר האש המפנה הקדמי שלו, ומקבל את התנועה המכנית מהצילינדר באמצעות מוט דחיף שיורד מהצילינדר במקביל לעמודת ההגה בחלקה הקדמי\עליון. במידה ויש לך נתק מכאני בדרך ביניהם, תנועת סיבוב המפתח תרגיש שונה מקודם, והסוויטץ' מאבד את הקפיציות במצב סטרטר, ובמקרה כזה יכול להיות כשל של הצילינדר, גלגל השיניים המניע שלו או נפילה\ניתוק של השטנגה. אם הסוויטץ' מרגיש אותו דבר בסיבוב המפתח, יש לך כנראה נתק חשמלי, בין אם במתג עצמו ובין אם בקונקטורים שלו או בצמות. כדי לפרק את המתג תצטרך להגיע איליו, משימה לא קלה בפני עצמה שמצריכה מפתח פתוח\רינג 8ממ ואצבעות של דוגמנית, הגישה מחורבנת אבל ב-2 ברגים הוא בחוץ, יחד עם מתג החלפת אור גבוה\נמוך. נדיר שהציג עצמו נדפק, ברגע שהוא אצלך ביד תוכל לבדוק בקלות אם הבעיה היא ביתר או בחיווט. כדאי מאוד להעזר בספר הרכב לוידוא רגלי הקונקטורים כדי לבדוק מתח ברגליים הרלוונטיות

בהצלחה-קובי

Guysdan
21-04-15, 12:35
קובי, סחתן על הפרוט והידע ותודה רבה ! רק אם תוכל להסביר לי היכן המתג החשמלי נמצא ואיך הוא נראה, תודה

kobiarava
21-04-15, 13:22
ככה הוא נראה, איפה הוא נמצא כבר פירטתי קודם, קח קו ישר מלוח השעונים כלפי מטה, לכיוון הרגליים של הנהג, בין צינור הבזוקה (עמודת ההגה) לקיר האש

קובי

מוני אורבך
21-04-15, 14:21
קרה לי פעם שהמתג המחורבן הזה התפגר לי תוך כדי נסיעה בכביש !!
המזל היה שהצלחתי לדחוף את הרכב לחניה אחרת היתי חוסם את כל הכביש )-:
בקיצור יש מצב שהמתג הזה מתפגר חשמלית בפתאומיות.

Guysdan
21-04-15, 14:56
קובי , ממש תודה !
עוד כמה שעות ב״ה העדכן מה נהייה.....
ותודה לכל המשיבים !!![emoji120][emoji255]

Guysdan
22-04-15, 03:31
....סופו של עניין, לאחר בדיקת החיווט אל מתג הסוויץ התברר כי הפלוס אל המתג היה מנותק בדרך איפושהו... ב״ה !

תודה קובי עזרת לי מאוד, השם יברך אותך !

kobiarava
22-04-15, 08:21
מצאת את הנתק? תיקנתי אותו כמו שצריך? איפה ואיך התנתק? מה עשית למנוע את חזרת התקלה? תן פירוט...

קובי

Guysdan
22-04-15, 09:34
היי קובי,
מצאתי את הנתק, הלחמתי חוט חדש ועבה כמו שהיה, הנתק היה בחוט הפלוס שמגיע אל המתג 20סמ׳ לפני המתג בתוך הצמה, הסרתי את הליפוף של של הצמה ומצאתי כל מיני קומבינות של חיבורים רופפים של הפלוס הזה, עבודה מחופפת לגמרי של זה שטיפל בגיפ אצל הבעלים הקודמים .
סוף סוף ב 3 לפנות בוקר גיליתי את הנתק.
שמתי לב שבלילה יותר טוב להכנס עם פנס מתחת לדשבורד
ולמצוא את הבעייה , מה עוד כשיש שקט אפשר גם לשמוע את המשאבת דלק נכנסת לפעולה אם נגעת ב״טעות״ באיזה חוט ששם היה נתק ניסתר.
ובאמת ככה התחלתי את הבדיקה, ע״י נגיעות ומשיכות קלות של כל החוטים הרלוונטים ובל הצמתים של הצמות עד שפתאום שמעתי את המשאבה הדלק נכמסת לפעולה ( כמובן שכל הבדיקה היתה כשהסוויץ במצב פעולה )

צמות חשמל זה נאחס גדול,

בכל אופן אני מקווה שפירטתי את הסוגייה, וכמו שכתוב ״ אין אושר כמו התרת הספקות״ או התרת הליפוף והגילוי....[emoji41]

קובי, יישר כוח גדול לך ותודה רבה, גיא מאשדוד. [emoji120][emoji253]

-->