PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניתי גרנד ויטרה 2011 - ואני מאוכזב

bezzat
21-04-15, 11:28
הרכב מוגבה, יש מיגון מלא
אבל הרכב נמוך מאוד עד כאב
מה עושים חברים?

דרור ברלי
21-04-15, 11:46
וכשקנית אותו, זה לא הפריע לך?
ככה זה. רכבי השטח האמיתיים הולכים ומתלפלפים.
תגיד תודה שעוד יש לך הילוך כוח. בויטארה החדשה כבר אין והיא עוד יותר נמוכה.

אז מה עושים?
מחליפים לרכב שטח אמיתי בגובה נורמלי.

bezzat
21-04-15, 11:56
לא הפריע כי לא ידעתי עד כמה הוא נמוך עד שלא יורדים לשטח.
לצערי אצטרך לעשות חושבים

דרור ברלי
21-04-15, 12:05
"נמוך" זה משהו שרואים בעיניים ולא מוכרחים לנסוע בשטח כדי להבין את זה.
כשרכב כזה עומד באולם התצוגה או בחניון ליד פרייבטים רגילים ואתה רואה בעיניים שמרווח הגחון לא שונה בהרבה מהם, זה לא מספיק לך?...

אבל זה הכיוון של תעשיית הרכב היום - נמוך, ללא הילוך כוח, לעתים גם ללא 4X4.
מי שרוצה רכב שטח אמיתי, או שישקיע יותר כסף בכיוון של רנגלר, לנדקרוזר או אחד הטנדרים, או שיתמקד ברכבי שטח ישנים יותר.

raanan
21-04-15, 12:15
הרכב מוגבה, יש מיגון מלא
אבל הרכב נמוך מאוד עד כאב
מה עושים חברים?
איך אתה יודע שהוא מוגבה ? ואם כן, בכמה סמ' לעומת נתוני היצרן ?
אגב, האם יש לך ניסיון בנהיגה ברכבי שטח ? (לא מהצבא) אם לא,
אז שווה שתבצע קורס נהיגה כך תלמד בזול יותר (לפני הנזקים) וגם תדע מה היכולות ולאיזה אתגרי עבירות לצפות.

בהצלחה
רענן

GodsFather
21-04-15, 13:19
GV במודלים האלה יכול להיות רכב שטח לא רע בכלל, במיוחד אם הוא מוגבה וממוגן. נכון, זה לא הרכבים שדרור ציין אבל עדיין מדובר בכלי רכב לא רע בסה"כ.

מצטרף לשאלות של רענן ולהמלצה.

אופציה נוספת היא שאתה עושה שטח הרבה יותר מאתגר ממה שבאמת מיועד לרכב הזה גם אחרי השיפורים. האם היה לך רכב שטח לפני הויטרה ? (לא צבאי)

דרור ברלי
21-04-15, 14:03
GV במודלים האלה יכול להיות רכב שטח לא רע בכלל, במיוחד אם הוא מוגבה וממוגן. נכון, זה לא הרכבים שדרור ציין אבל עדיין מדובר בכלי רכב לא רע בסה"כ.

מצטרף לשאלות של רענן ולהמלצה.

אופציה נוספת היא שאתה עושה שטח הרבה יותר מאתגר ממה שבאמת מיועד לרכב הזה גם אחרי השיפורים. האם היה לך רכב שטח לפני הויטרה ? (לא צבאי)

לא רק יכול, הוא רכב שטח לא רע גם במציאות.
אחרי הגבהה ומיגון הוא אפילו רכב שטח טוב. בגבולות הסביר, כן?...

הבעיה העיקרית שלו מבחינתי היא לא הגובה, אלא הצמיגים.
מבחינתי, "רכב שטח" עם צמיגי חתך נמוך שמצריך מכוון ורכב חילוץ צמודים + שניים שלושה גלגלים רזרביים וארגז מלא בערכות תולעים + פנצ'ריה בכוננות - הוא לא רכב שטח בכלל.
וזה נכון לגבי כל הכלים המודרניים עם הג'נטים הגדולים וצמיגי הספורט שמזכירים קליפות מגומי.

bezzat
21-04-15, 14:06
איך אתה יודע שהוא מוגבה ? ואם כן, בכמה סמ' לעומת נתוני היצרן ?
אגב, האם יש לך ניסיון בנהיגה ברכבי שטח ? (לא מהצבא) אם לא,
אז שווה שתבצע קורס נהיגה כך תלמד בזול יותר (לפני הנזקים) וגם תדע מה היכולות ולאיזה אתגרי עבירות לצפות.

בהצלחה
רענן

עמדתי ליד רכב אחר ראיתי שהוא גבוה ב 5 ס"מ
יש לי ניסיון לא רע , היה בעבר לאבא שלי טויטה היילקס מדהימה שנת 2006 ... כשהייתי חוזר מהצבא הייתי מטייל ...
בעניין הרכב היה שיקול עם לקנות שתי רכבים פרייבט + גייפ
והחלטה נפלה בסוף על רכב אחד כנראה שזה הייתה טעות

raanan
21-04-15, 14:12
אתה בבעיה רצינית !
נסעת על "גמל" (כן זה הכינוי להיילקס) שבמקור היצרן בנה אותו עם מרווח גחון נדיב,
לרדת לג'יפון עם שלדה אחודה וסרנים עצמאיים , זה ממש לא אותה ליגה !

אכן תצטרך לחשוב מחדש .
אופציה של להחזיק ג'יפ אמיתי לצד פרייבט לעיתים זולה יותר
(חפש באתר דיונים בנושא).

בהצלחה
רענן

bezzat
21-04-15, 14:17
אכן כן.
לכל אוהבי הויטרה , שלא יהיה ספק הרכב רכב מעולה עולה יורד הכל מכל כל פרט לגובה כמובן

eitankolt
21-04-15, 17:14
אתה תמיד יכול להוסיף ספייסרים כי יש מצב טוב שהקפיצים שלך קצת ירדו. גם לי יש גראנד ויטרה ואני מאוד מרוצה, כשראיתי את הכותרת של הפוסט שלך לא הבנתי למה מישהו עם גראנד ויטרה לא מרוצה. הדבר היחיד שכולם לא מרוצים ממנו הוא הצריכת דלק =)
בקיצור או שתגביה עוד או שתחיה עם זה אגב מישהו הביא לא מזמן קיט של 4 אינטש לגראנדים החדשות.
בהצלחה ותהנה!

eitankolt
21-04-15, 17:23
אתה תמיד יכול להוסיף ספייסרים כי יש מצב טוב שהקפיצים שלך קצת ירדו. גם לי יש גראנד ויטרה ואני מאוד מרוצה, כשראיתי את הכותרת של הפוסט שלך לא הבנתי למה מישהו עם גראנד ויטרה לא מרוצה. הדבר היחיד שכולם לא מרוצים ממנו הוא הצריכת דלק =)
בקיצור או שתגביה עוד או שתחיה עם זה אגב מישהו הביא לא מזמן קיט של 4 אינטש לגראנדים החדשות.
בהצלחה ותהנה!

asafk
21-04-15, 18:15
ההגבהה הרגילה בערך מתקזזת עם המיגון. ועדיין, למרות הנומך, אפשר לצאת ולטייל עם הרכב - אבל זה מחייב אותך כנהג להמון תשומת לב ולזהירות.
עדיין, מדובר בג׳יפון עם יכולות שטח של ממש - לא כרכב עבירות אלא בתור כלי לטיולים, מה שאי אפשר לומר על אחיו לסגמנט.
אז.... או שתתרגל למצב, או שתחליף. חבל שהציפיות שלך לא נפגשו עם היכולת האמיתית של הרכב - אבל לא נורא. לדעתי האישית חבל להתבאס ועדיף להחליף ויפה שעה אחת קודם.

אסף.

bezzat
21-04-15, 18:49
לפי שאני משקיע ב
ספייסרים או לשקול החלפה של הרכב,
שזאת אופציה קשה מאוד כי המנכ"ל של הבית מאוד מאוד מאוהב
ואין סיכוי שזה יקרה לפחות בשנה הקרובה
האם מישהו יכול לומר לי איזה גובה הרכב צריך להיות?
מדובר על JLX -E דלתות - 5

תודה

eitankolt
21-04-15, 18:50
אני חושב שאתה טועה, ההגבה הרגילה ממש לא מתקזזת עם המיגון. הגבהה רק של קפיצים היא 2 אינטש.

eitankolt
21-04-15, 18:56
כנס לפייסבוק לקבוצה "סוזוקי גראנד ויטארה משנת 2006 ומעלה (https://www.facebook.com/groups/GV2006up/)" ותוכל לראות שם תמונות , נתונים וכל מה שתצטרך.
בהצלחה

דרור ברלי
21-04-15, 19:00
לא יודע איזה הגבהות יש לגראנד ויטארה חוץ מזו של איירונמן שבדקנו כאן בזמנו.
בכל מקרה, מיגונים שבנויים נכון ויושבים על תושבות, גוזלים מרווח גחון.

מהנסיון שלי בהדרכות ובטיולים עם גראנד ויטארות - כל עוד לא מדובר באתגרי עבירות אלא בשבילים ומסלולי טיול רגילים עם הצלבה או מדרגונת פה ושם, הם עוברים יפה בסך הכל, אבל כדי שלא יינזקו הם זקוקים לכיוון קפדני מבחוץ. מדי פעם הם מגרדים פה ושם, אבל ללא נזק רציני או בכלל.

שוב - הבעיה מספר 1 של האוטו הזה, בדגש על הדגמים האחרונים - היא צמיגים עדינים. הם נקרעים מכלום. יש גם דגם מפואר שמגיע ללא גלגל רזרבי בכלל (עם מדחס ובלון דבק) וזו כבר צרה אמיתית. לא מתאים לשום ירידה מהכביש למעט אם הבעלים טורח להצטייד בגלגל רזרבי בתא המטען (בולע המון נפח איכסון)... וגם אז - הבעיה היא לא בפנצ'ר הראשון אלא בפנצ'ר השני... (ומרפי קובע שהפנצ'ר השני יגיע, תמיד במקום מבודד ומרוחק - שער צניפים לדוגמה. אל תתווכחו עם מרפי) אז נא לא לוותר על סט תיקון פנצ'רים (תולעים) וקומפרסור אוויר ובעיקר לקוות לטוב.

bezzat
21-04-15, 19:11
כנס לפייסבוק לקבוצה "סוזוקי גראנד ויטארה משנת 2006 ומעלה (https://www.facebook.com/groups/GV2006up/)" ותוכל לראות שם תמונות , נתונים וכל מה שתצטרך.
בהצלחה
מכיר. תודה
אבל אשמח שאנשים כאן יציגו את הנתונים שכל אחד יכול לראות

asypeer
21-04-15, 23:39
הרכב פשוט נמוך. גם אחרי הגבהה וגם בתוספת מיגון. כל מה שכרוך במעט סלעים ומדרגות ייגמר בהשחזות של הגחון וצמיגים חתוכים. הדיונות והשבילים החוליים הם השטח בשבילו. ויסלחו לי החברים מהקבוצה בפייסבוק שמעלים סרטונים ממקומות שמזדה3 מליסינג עוברת.

Sent from my Ass

GodsFather
22-04-15, 08:47
אסי, אני קצת לא מסכים איתך, במיוחד אם מדובר בדגם הקצר.

יש לי אחד בעבודה עם קצרה מוגבהת 2 אינצ' ומטייל יפה יפה.

נכון, זה לא משהו לכמריר אבל בסה"כ הרכב נראה טוב והבחור מטייל איתו לא מעט.

לגבי הצמיגים - זה יותר חשוב מכל הגבהה. אם אי אפשר להחליף צמיגים לצמיגי שטח מלא או אפילו 50/50, לא יעזור גם אם יגביהו אותו ב4 אינצ'.

eitankolt
22-04-15, 09:27
דרור היום כבר יש מבחר יותר גדול של הגבהות לגאנד ויטרה : איירון מן, LOVELLS,EFS,KING ואולי עוד כמה שפיספסתי.
אפשר להחליף לצמיגי 50/50 ואפילו שטח מלא, הבעיה היא לדגמים המפוארים שהיו כמה שנים בודדות שהגיעו על גאנטים 18 שאצלם הבעיה , אבל גם הם הסתדרו והחליפו ל 17 או אפילו 16.
אסי גם אני די חולק עליך וחושב ש : חורשן,קוברות(פלמחים) , מעלה הגברים(איפשהו באיזור חורשן),נחל יתלה, ירקון, מעלה עשוש,מעלה יאיר וכו' הם לא מסלולים לליסינג ;) מה שכן מדרגות רציניות יגררו שיפשופים אבל זה תופס גם מי שמוגבהה 6 אינטש ואין לו מכוון.אין לי תמונה זמינה אבל יש חבר שמוגבהה קצת יותר מ 3 אינטש וזה ממש לא נמוך.

דרור ברלי
22-04-15, 11:09
איתן, הכל יחסי בחיים.
גם אם נניח, תיאורטית, שאפשר יהיה להגביה גראנד ויטארה ב-6 אינץ' (רק נניח, כן?), עדיין היא תהיה נמוכה בהרבה מהיילקס סטנדרטי....

כל נושא מרווח הגחון וההגבהות נדון הרבה מאוד בהדרכות. לכלי רכב עם מתלים נפרדים יש בעיה מובנית כאן. להבדיל מכלי רכב עם סרנים חיים שבהם מרווח הגחון הרשמי נמדד מתחת לביצי הדיפרנציאלים אבל השילדה/מרכב הרבה יותר גבוהים ובהתאם גם הזויות טובות, ברכב עם מתלים נפרדים אותם "20 ס"מ" או "22 ס"מ" של מרווח גחון שנחשבים "מכובדים" הם לאורך כל הרכב, מפגוש לפגוש. וזה אומר גירודים על כל אבן בינונית. אני לא מדבר על מדרגות ועל אבנים קצת יותר מבינוניות כי אז כבר מדובר בנזקים או בתרחישי חילוץ למיניהם.

בטיול חוצה נגב האחרון בפסח היתה לי בקבוצה גרנד-ויטרה סטנדרטית, לא מוגבהת, לא ממוגנת, עמוסה עד התיקרה לשלושה ימים בשטח עם חמישה נוסעים וציוד וצ'ימיגג. באופן טבעי הקפיצים ירדו כמעט עד הסוף ומרווח הגחון הפך למשהו דומה לשל פרייבט רגיל וכדי להוסיף חטא על פשע, זה היה הדגם המפואר עם חישוקי 18, צמיגי חתך נמוך וללא גלגל רזרבי... התנאי להצטרפות הרכב הזה לטיול היה שהנהגת תדאג להביא איתה גלגל רזרבי והיא אכן עשתה זאת. האוטו הצריך נהיגה על ביצים על מנת לא להתגרד, ובסופו של דבר עבר יפה ללא נזק למעט כמה גירודים וסיים "רק" עם צמיג קרוע אחד, בעיקר כי הנהגת היתה מצויינת וממושמעת. כמדריך, הוצאתי הרבה אנרגיה על כיוונים אינסופיים ועל סלילת מאות מטרים מצטברים של עבודות מע"צ...

בשורה התחתונה, גרנד ויטארה הוא רכב מצויין לשימושים להם הוא מיועד, אבל חשוב לעשות שיעורי בית ותיאום ציפיות לפני שרוכשיים רכב מסויים ומשלמים תועפות. להתלונן שגרנד ויטארה נמוכה מדי זה בדיוק על אותו משקל של לרכוש סופה ולהתלונן שהיא לא נוחה...
במקרה של פותח השירשור, הדרישות שלו מהאוטו גבוהות יותר ממה שהאוטו מסוגל לספק לו. טוב היה עושה אם היה יורד שנתיים-שלוש-ארבע במודל ורוכש באותו סכום כסף רכב קשוח יותר - פאג'רו או לנדקרוזר או כל רכב אחר שמתחיל מנקודת פתיחה גבוהה ומתאימה יותר לשטח או כפי שהוא מכה על חטא עכשיו - פרייבט ליומיום + רכב שטח אמיתי ישן וזול לטיולים. גרנד-ויטארה? גם אם יגביה, ימגן וישפר אותה מקצה צמיג ועד גגון בהרבה כסף, עדיין יישאר נחות בשטח מכל לנדקרוזר סטנדרטי לצורך העניין. על רכבי שטח טהורים-קשוחים (החל מג'ימני ועד היילקס/רנגלר/סופה/CJ/דיפנדר/דיסקברי דור 1) אני כבר לא מדבר.

bezzat
22-04-15, 11:32
דרור
לצערי אתה צודק, וכדי להישאר נשוי ואב לשנתיים ;)
אצטרך לשמור על הרכב שנה עד שנתיים ולא להנות מטיולים שכל כך קיוותי לעשות לפני 10-15 שנה.

אח"כ נעשה חושבים מה לקנות.

eitankolt
22-04-15, 12:12
דרור סיכמת את המושא בצורה הכי טובה שיכול להיות. שאפו!
bezzat תצטרף לטיולים, תשווה את הגובה שלך לרכבים אחרים ותחליט מה בא לך(ספייסרים , קפיצים חדשים וכו,) =)
חג שמח לכולם

GodsFather
22-04-15, 18:55
אני אניח את זה כאן, אולי יעודד מישהו

http://www.topgear.com/india/car-gallery/suzuki-grand-vitara-rally-spec-alter-ego/itemid-89?currentid=8208

-->