PDA

צפייה בגרסה מלאה : קורא תקלות OBD2

amit1
24-04-15, 11:19
אשמח לקבל המלצות לקורא תקלות פשוט בוא ניתן לקרוא ולמחוק קוד תקלה בדיסקו 2 TD5.
תודה מראש למשיבים.

Bernard
24-04-15, 15:18
עם דיסקו 2 יש בעייה - צריך מודולים שונים לגיר, ABS, מנוע וכו'..
וגם לא כל קורא תקלות, קורא את מנוע הדיזל של לנדרובר..
למה אתה צריך אותו - איזה רכיב אתה רוצה לקרוא/למחוק?

אמיר ב.א
24-04-15, 15:32
כמו שברנרד אמר ...

לדיסקו 2 TD5 הפשוט ביותר זה חמש מאות דולר (סדר גודל)

http://www.nanocom-diagnostics.com/news.php?articleid=65

amit1
24-04-15, 20:46
הי ברנרד, מה שלומך?
האמת שעד היום הסתדרתי בלי קורא, גם כי כמעט ולא היו תקלות וגם כפק"ל שמחתי לקפוץ לגרשון אחת לשנה....
לאחרונה נדלקו לי נוריות S ו M ובבדיקה זוהו תקלות:
P1843 , P1842 ו P075 . כל התקלות קשורות לגיר.
P0705 מצביעה על מפסק XYZ שנפח את נשמתו לבורא אחרי 14 שנים והוחלף בחדש . השתיים האחרונות לא מובנות...מיסטיות משהו.
לאור החוויות האחרונות וסימני הזקנה המתקדמים של הקשיש, החלטתי להצטייד בקורא תקלות וחשבתי שהיות וקיימת רשימה עם כל קודי התקלות, קורא פשוט יכול לפתור את הבעיה.

Bernard
24-04-15, 20:58
קורא פשוט לא יפתור לך את הבעייה הספציפית הזו.
מה גם שהשילוב הקדוש הזה - M+S מצביע על תקלות שונות מאלה שהקוראים השונים מצביעים עליהם - בעייה ידוע בלנד רובר...
פעם, במסגרת עזרה לחבר בעל מוסך, לאתר תקלות, ביליתי יום שלם עם מחשב מאוד משוכלל, שהצביע על מספר תקלות בדיסקברי 3... "משהו לא נראה לי" בתקלות האלה ובחרנו להמשיך לבדוק, במקום להחליף את החלקים שהמערכת הצביעה עליהם כתקולים.
בסופו של היום (מילולית... סוף היום), הגיע בעל הרכב וערכתי לו תחקיר מקיף ("לא עשיתי כלום באוטו"...) על ההסטוריה של הרכב, מאז שהופיעו התקלות ואחורה...
אחרי חצי שעה, הבחור נשבר בחקירה והודה שמתישהו הוא באמת החליף נורה אחורית (מצד שמאל-הנהג).
פרקתי את הנורה והתברר שזו נורת אור+בלם משולבת אבל לא בדיוק הסוג שהדיסקברי אוהב (היו שלושה מגעים מאחור - אחד לא בשימוש). הוחלפה נורה למתאימה ו... אין תקלות ולא צריך להחליף אף חלק...

אותו סיפור יש גם עם מערכת האויר של הריינג' P38A - המחשב מצביע אל כל מיני תקלות והמערכת משתגעת לגמרי וכל מה שצריך להחליף זה איזה מודול אחד (שלא ניתן לתקן) אלב אין שום אינדיקציה שזה הוא ש"הלך"...
אתה מחיליף 3/4 מערכת, באלפי שקלים, במקום לגשת ישר לחלק שעולה 100 דולר - וזה ניתן לדעת רק מנסיון, של שילוב "מוזר" של קודי תקלה..

לכן, עמית.
עזוב אותך מקורא תקלות.
תמשיך לבקר את גרשון, משום שלנסיון שלו אין תחליף ולמקרה הספציפי של M+S, גש לרמי. יש לו פתרון "מחוץ לקופסה" וגם זול באלפי שקלים מ"מה שצריך לעשות"...

Bernard
24-04-15, 21:03
ודרך אגב...
לעניין שירשור שעלה פעם, על עלות ביקור במוסך "גורו"...
אני "עבדתי" על אותו דיסקברי, יותר מ-6 שעות, כולל פירוק והרכבה של כמה וכמה חלפים - לנסיון.
בסופו של דבר התקלה היתה נורה אחורית, שעולה 10 שקלים בערך.
כמה היה צריך לגבות מאותו בחור????

אני אחסוך לכם עבודת ניחוש והגינות וכל מיני משתנים והשוואות...במיוחד לכל המשמיצים את ה"גורו" - גרוש לא לקח!
אפילו לא גרוש.
הרכב תפס ליפט במשך כל היום ואני (למרות שכחבר עשיתי את זה ללא כל עלות ממשית למוסך, אבל אם לא אני הייתי, הוא, הגורו היה צריך לעשות את זה..) עבדתי עליו שעות ופתחתי חלפים חדשים להחלפה(ממש כמו שהמערכת הורתה) ו... היתה עבודה על הרכב...
הלקוח ראה רק נורה, שהוחלפה.

amit1
24-04-15, 21:04
ברנרד תודה.
מה שאתה אומר עושה שכל.

Gershon
25-04-15, 06:26
לצחוק או לבכות-...MAKAKIs

קונסטון
25-04-15, 09:34
ודרך אגב...
לעניין שירשור שעלה פעם, על עלות ביקור במוסך "גורו"...
אני "עבדתי" על אותו דיסקברי, יותר מ-6 שעות, כולל פירוק והרכבה של כמה וכמה חלפים - לנסיון.
בסופו של דבר התקלה היתה נורה אחורית, שעולה 10 שקלים בערך.
כמה היה צריך לגבות מאותו בחור????

אני אחסוך לכם עבודת ניחוש והגינות וכל מיני משתנים והשוואות...במיוחד לכל המשמיצים את ה"גורו" - גרוש לא לקח!
אפילו לא גרוש.
הרכב תפס ליפט במשך כל היום ואני (למרות שכחבר עשיתי את זה ללא כל עלות ממשית למוסך, אבל אם לא אני הייתי, הוא, הגורו היה צריך לעשות את זה..) עבדתי עליו שעות ופתחתי חלפים חדשים להחלפה(ממש כמו שהמערכת הורתה) ו... היתה עבודה על הרכב...
הלקוח ראה רק נורה, שהוחלפה.

ברנארד, כבוד לך ול "גורו".וגם על השיתוף כאן. לדעתי הלקוח היה צריך להשאיר לפחות מחיר שעה/שעתיים מוסך

IlanHadar
25-04-15, 09:47
מעניין שעניין נורות הברקס המשולבות קורה גם בג'יפ, לחבר רצו להחליף חצי אוטו עד שעלינו על זה שנשרפה לו נורה והיא מקצרת.

איל מ
25-04-15, 10:32
בלי קשר להמלצה למעלה, תבדוק שהמצבר שלך לא לקראת סוף חייו.
תקלת m+s מופיעה בשכיחות גבוהה כתוצאה ממתח נמוך (גם אם לא נדלקה נורת טעינה). אמנם יכול להיות בעית טעינה אבל יותר נפוץ שנובע ממצבר גמור או קטבים רופפים.
בנוסף, התקשורת של הגיר היא בקאן-באס לכן כמו שנאמר הוספת רכיבים כמו נורות מסוימות או מכשירים המשדרים אותות ונמצאים במיקום מסוים משגעים את המערכת (מכשירי קשר, איתוראנים למיניהם וכו..).
אני הוצאתי מהרכב 3!!! מערכות איתור לפני שנפתרתי מהנורות.
נ.ב.
אם בנוסף לנורות, הרכב עובר למצב limp-home זה מחזק את כיוון המצבר.

איל מ
25-04-15, 11:15
נ.ב. 2
אני מתלבט אם לקנות נאנוקום. המחיר עוד מילא אבל עלויות המשלוח שערוריתיות.
החברה יושבת בקפריסין ומוכנה לשלוח רק ע"י חברות שילוח (לא זוכר איזה).
בכל מקרה יש הנחה על קניית מספר מכשירים כך שאם תחליט לקנות אולי אהיה מעוניין גם וכך להתחלק בעלות המשלוח.

amit1
25-04-15, 12:03
ברנארד, כבוד לך ול "גורו".וגם על השיתוף כאן. לדעתי הלקוח היה צריך להשאיר לפחות מחיר שעה/שעתיים מוסך

"גורו" "אסלי" לא היה אמור לעלות על הבעיה תוך שניות/דקות... ?:)

- - - Updated - - -

לצחוק או לבכות-...MAKAKIs
גרשון, אם מתחברים ישירות לקונקטורים של ה ECU, AGCU, BCU.....ניתן להוציא את התקלות?

amit1
25-04-15, 16:51
נ.ב. 2
אני מתלבט אם לקנות נאנוקום. המחיר עוד מילא אבל עלויות המשלוח שערוריתיות.
החברה יושבת בקפריסין ומוכנה לשלוח רק ע"י חברות שילוח (לא זוכר איזה).
בכל מקרה יש הנחה על קניית מספר מכשירים כך שאם תחליט לקנות אולי אהיה מעוניין גם וכך להתחלק בעלות המשלוח.
הי איל, שלחתי ה"פ.
עמית

Gershon
25-04-15, 20:08
"גורו" "אסלי" לא היה אמור לעלות על הבעיה תוך שניות/דקות... ?:)

- - - Updated - - -

גרשון, אם מתחברים ישירות לקונקטורים של ה ECU, AGCU, BCU.....ניתן להוציא את התקלות?

ניתן .......ללא MAKAKIs

Bernard
25-04-15, 23:22
טוב...
עם כל הכבוד לגרשון, ויש כבוד...

כל הטריקים שהוא מכיר ויכול עשות, לא בדיוק מתאימים לכל אחד, ואני אומר את זה בעדינות. אז לא הייתי מתחיל לנסות כל מיני פתרונות "נוסח גרשון" ולהתחבר ישירות למחשבים השונים..

וזה חוץ מזה שאני לא כ"כ מבין את ההערות/הארות של גרשון.

ולמען הגילויי הנאות, לגרשון (אם אכן היתה הערת לעג) ולעמית (גורו אסלי) ולכל המפקפקים..
הדיסקברי הגיע למוסך הנ"ל, לאחר שבמוסך המזרח בפ"ת לא הצליחו לפתור את הבעייה במשך יומיים (לא חושב שהבעלים אמר להם שהחליף נור. אולי אם היה אומר/היו מתחקרים היו גם כן עולים על זה) ואני דיברתי איתם כמה פעמים במשך אותו יום.
והכי מעניין, גם עם גרשון דיברתי.. פעמיים (פעם "הגורו", לידי ופעם שנייה אני)...

יש מיקרים, שפשוט בלי נסיון אי אפשר לפתור - במיוחד בלנדרובר.
וזו הסיבה שאני לא מסכים עם הליגלוג והביטול שהרבה חברים פה מביעים על כל מיני "גורו-ים"..
לנסיון המאוד ספציפי של רמי וגרשון וכל הגורו-ים (יענקל'ה ושגיא ושחר ועוד) פשוט אין תחליף...
להחליף שמן ופילטרים ו"לעשות ראש" הרבה יכולים - מעטים יכולים לג'מפר כל מיני קוראי תקלות ולהפעיל מחשבים "מתים" של לנדרובר, ולפתור בעיית M+S, בלי להחליף מודול שלם ולהשקיע (על חשבונו) יום עבודה (+ליפט + מחשב דיאגנוסטיקה.. ליום שלם) רק על מנת לברר מה הבעייה פה ולהתייחס לזה כ"הוצאות לימוד"...

הייתי גם מספר לכם על כל הזמן שהשקענו (הגורו ואני... טוב, אני בשביל הגורו) בלמצוא את הבעייה של מערכת המתלים "המשוגעת" ב-P38, (ימים שלמים... והרבה) כשהמחשב הדיאגנוסטיקה מצביע על דברים שונים לחלוטין (כולל הטסטבוק של גרשון).
והכל על חשבונו של הגורו, מבלי שגבה אגורה מהלקוחות.
אבל אני אחסוך מכם:)

Gershon
26-04-15, 07:39
1.מערכת LUCAS TD5 וPIDs סטנדרטיים לא חברים
2.פרוטוקול תקשורת-ISO/KWP+initialization string
3.TEST BOOK של גרשון נקרא GERSHONCOM-הוא אוניברסלי:TOYOTA,Hyundai ,KIA,FORD,MAZDA,NISSAN...

Gershon
26-04-15, 07:54
טוב...
עם כל הכבוד לגרשון, ויש כבוד...

כל הטריקים שהוא מכיר ויכול עשות, לא בדיוק מתאימים לכל אחד, ואני אומר את זה בעדינות. אז לא הייתי מתחיל לנסות כל מיני פתרונות "נוסח גרשון" ולהתחבר ישירות למחשבים השונים..

וזה חוץ מזה שאני לא כ"כ מבין את ההערות/הארות של גרשון.

ולמען הגילויי הנאות, לגרשון (אם אכן היתה הערת לעג) ולעמית (גורו אסלי) ולכל המפקפקים..
הדיסקברי הגיע למוסך הנ"ל, לאחר שבמוסך המזרח בפ"ת לא הצליחו לפתור את הבעייה במשך יומיים (לא חושב שהבעלים אמר להם שהחליף נור. אולי אם היה אומר/היו מתחקרים היו גם כן עולים על זה) ואני דיברתי איתם כמה פעמים במשך אותו יום.
והכי מעניין, גם עם גרשון דיברתי.. פעמיים (פעם "הגורו", לידי ופעם שנייה אני)...

יש מיקרים, שפשוט בלי נסיון אי אפשר לפתור - במיוחד בלנדרובר.
וזו הסיבה שאני לא מסכים עם הליגלוג והביטול שהרבה חברים פה מביעים על כל מיני "גורו-ים"..
לנסיון המאוד ספציפי של רמי וגרשון וכל הגורו-ים (יענקל'ה ושגיא ושחר ועוד) פשוט אין תחליף...
להחליף שמן ופילטרים ו"לעשות ראש" הרבה יכולים - מעטים יכולים לג'מפר כל מיני קוראי תקלות ולהפעיל מחשבים "מתים" של לנדרובר, ולפתור בעיית M+S, בלי להחליף מודול שלם ולהשקיע (על חשבונו) יום עבודה (+ליפט + מחשב דיאגנוסטיקה.. ליום שלם) רק על מנת לברר מה הבעייה פה ולהתייחס לזה כ"הוצאות לימוד"...

הייתי גם מספר לכם על כל הזמן שהשקענו (הגורו ואני... טוב, אני בשביל הגורו) בלמצוא את הבעייה של מערכת המתלים "המשוגעת" ב-P38, (ימים שלמים... והרבה) כשהמחשב הדיאגנוסטיקה מצביע על דברים שונים לחלוטין (כולל הטסטבוק של גרשון).
והכל על חשבונו של הגורו, מבלי שגבה אגורה מהלקוחות.
אבל אני אחסוך מכם:)

אתה לא BERNARD-אתה BIALIK

Bernard
26-04-15, 18:24
וואללה.... what ever it means...

amit1
27-04-15, 20:31
עדכון קצר, מקור הבעיה במצבר שהגיע למקצה הסיום של חייו.
ברנרד, כשאני נדרש למוסכניק אני כבר מזמן לא מחפש גורואים אלא סתם מכונאי טוב שלמד בבית ספר מקצועי כל שהוא, שיודע איך לפתוח ולסגור בורג כיאות (ולהחזיר את כל הברגים למקומם..), בעל הגיון בריא, ידיים טובות, מכיר את הנחיות היצרן או לפחות מסוגל לקרוא ולהבין אותן ויש לו את הכלים הייעודיים ההכרחיים לתחזוקת הרכב. והכי חשוב אמין. פשוט מאוד.
נ.ב
וגם אחד שיודע מה הוא לא יודע.

איל מ
27-04-15, 21:13
told u so
:)

Bernard
27-04-15, 23:26
והנה לך בדיוק הסיבה, לעניות דעתי הצולעת, למה כן גורו...
איל "אמר לך" - אתה רצית כבר להחליף כל מיני דברים "לפי הספר" וקודי התקלות, ומישהו בעל נסיון הפנה אותך לפתרון "שלא כתוב בהוראות היצרן", לתקלה הספציפית הזו...
רמי היה עושה את זה תוך שתי שניות ואם זה לא היה המצבר אלא באמת התקלה הידועה של M+S, גם מציע לך פתרון נוסף"שלא לפי הספר", בשעה שמוסכניק מוכשר, היה הולך ל"ספר" ומחליף לך את כל המודול (ואולי גם על הדרך או בדרך, כמה סנסורים תקינים לחלוטין).

לא צריך לזלזל בכל מושג שמישהו הדביק לו קונוטציה שלילית, בצדק או שלא בצדק..

amit1
28-04-15, 08:38
ברנרד,
מקווה ששמת לב להארה האחרונה....ורמי חברך הוא לא גורו אלא איש מקצוע מצוין שנופל לקטגוריה שתיארתי.

-->