PDA

צפייה בגרסה מלאה : 4X4 לא משתלב - נורה נדלקת ונכבת - ג'ימני 08

im_ri
24-04-15, 23:22
אהלן,
פעם ראשונה שיש לי בעיות עם המערכת.
ג'ימני 08 ידני (שחור אם זה משנה למישהו :)).

בשילוב 4*4 H הנורה נדלקת וישר נכבת. שומעים את ניסיון השילוב בטרנספר ומיד אחרי שומעים אותו עושה עוד פעולה (נשמע לי כאילו הוא נכשל וחוזר להיות לא משולב.

שומעים נקישה מהלוקרים הקדמיים.

ראיתי שיש 2 צינורות שיורדים מהשסתומים של הוואקום לכיוון הסרן ומשם מתפצלים לגלגלים. כל גלגל מקבל 2 צינורות.

1. לא הרגשתי בריחה של אויר מהצנרת אך הצינורות מעט יבשים. ניתקתי צינור אחד ומישהו ברכב ניסה לשלב ולא הרגשתי באצבע שנוצר ווקום. אמורים להרגיש? (ניסיתי אחד משום מה אז יכול להיות שתפסתי את הצינור של הניתוק).

2. ניתקתי את הצינור שמגיע מהמנוע לשסתום הכחול ומשם ממש מרגישים יניקה.

3. אני יכול ליצור יניקה מספיק חזקה עם הפה כדאי לבדוק אם הלוקרים עובדים?

4. מה נותן את החיווי למערכת שהכל ננעל קשורה? זה שנוצר וואקום? כלומר אם אסתום את זה אם האצבע זה אמור להראות למערכת שהכל תקין?

דברו אליי עם רעיונות :)

im_ri
25-04-15, 00:07
ואוו. מצאתי מדריך לא מעולה.
מחר אעשה את הבדיקות.
אם יש מישהו שמכיר את המערכת טוב ובא לו להיות חבר טלפוני להכוונה אני אשמח.

im_ri
25-04-15, 23:15
טוב, אחרי כמה בדיקות, נראה שלא מגיע חשמל לסולונואיד או שהוא שבק חיים. מגיע וואקום מהמנוע אך הוא לא מועבר ללוקרים ואין נעילה של הלוקר.

im_ri
26-04-15, 15:51
או שפשוט נקרע החוט של היוניט 4X4 בטרנספר. הוחלף היוניט כיוון שהחוט נקרע מבפנים והבעיה נפתרה (140 ש"ח במכשירי תנועה).
מערכת הוואקום לא נכנסה לפעולה כיוון שהטרנספר לא דיווח שהשילוב הצליח.

שגיא S
26-04-15, 20:53
אין על אחוות סוזוקי!
כל הכבוד עמרי שבדקת והתאמצת לפתור לבד, ותודה רבה על השיתוף למען הדורות הבאים.

ענן777
01-05-15, 20:04
המלצה, לפני הכל לבדוק מיסבים ומחזירי שמן של הגלגלים הקדמיים. אם ישנה בעיה הוואקום בורח דרך המיסב ואז הלוקרים לא ננעלים. משם כמובן להמשיך לצינורות וואקום, סלנואידים ושסתומים. בנוסף, תמיד טוב להחזיק ברכב חצי מטר של צינור וואקום כדי לבצע מעקף שסתומים אם יש צרה בלתי צפויה בשטח:)

-->