PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מפת ORUX של הפירנאים - צרפת + ספרד

רמי גלבוע
08-05-15, 23:30
לטיול כבישים באירופה מחפש מפות אורוקס, או לינק מאיפה מורידים

אשמח למידע.

בתודה, רמי

valleyofdawn
08-05-15, 23:35
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe

רמי גלבוע
09-05-15, 07:53
בוקר טוב,
תודה על הלינק המהיר!
גיליתי שם מפה של הפירנאים, איזה 200 מ"ב (אולי אפילו 1 ג'יגה, ראיתי 2 קריאות).
האם אתה יודע להוריד את זה לטלפון, ולכייל?
מעיון חפוז בתגובות הקוראים האחרים, הבנתי שזו אופרציה די מורכבת.
בסופו של דבר, אני מבין ש-אורוקס נותנת רק את מיקומנו על המפה, אין לה את הפיצ'רי של ווייז, לקחת אותך ליעד ?
אני מנסה להחליט אם שווה לי להיכנס לכל הברדק הזה, או פשוט להרחיב את חבילת הגלישה בווייז?

erezgur
09-05-15, 08:21
רמי,

מדובר בשנ דברים שונים - שני סוגי ניווט.
WAZE כמו IGO הינה תוכנת ניווט "מדלת לדלת" הנעזרת במפות וקטוריות, "מכירה" שמות ערים, רחובות ומספרי בתים ויודעת להוליך אותך לאורך הכבישים המוכרים לה עד לכתובת היעד עם הוראות פניה וכו'.
OruxMaps הינה תוכנת ניווט שטח (כמו נאוויגייד, twonav, עמוד ענן, אוזי אקספלורר ואחרות) הנעזרת במפות רסטר, כלומר הפרטים המוצגים על המפה לא "מוכרים" לתוכנה והיא יודעת רק את קנה המידה ומתבססת על עיגון נכון של המפה. היא אכן תדע להציג את מיקומך על המפה, תוכל להכין עבורה מסלולים ונקודות עניין ולראות אותן על המפה. כאשר הניווט הינו למעשה בחירת נתיב נסיעה בין נקודות ש"דוקרים" על המפה (או בוחרים מנקודות עניין) ותוכנת ניווט השטח יודעת להציג את מיקומך הנוכחי ולספק מידע לגבי המרחק והזווית לנקודה הבאה ומידע שימושי נוסף כמו זמן סיום משוער, אורך נסיעה כולל ועוד.

לכן אם אתה מחפש ניווט כבישים, עם הוראות פניה והיכרות עם שמות הרחובות - בחר תוכנת ניווט כביש (אם מדובר בתוכנות מקוונות כמו WAZE - דאג לחבילת גלישה מספקת ורצוי לסים מקומי, אם אתה משתמש בחבילה שאינה דורשת חיבור מקוון כמו IGO או SYGIC - הצטייד במפה מתאימה עבורן).

ארז גור

מוטי ג.
09-05-15, 20:51
אני טיילתי בהולנד בפסח עם הנייד שלי עם סים ישראלי ועם מודם של webbing.
המודם עולה כ 230 ש"ח ל2 גיגה של גלישה.
וזמין לכמה מכשירים בו"ז(כל המשפחה )להבדיל מסים מקומי שמוגבל לטלפון בו הוא מותקן.
לוגיסטיקה של רכש סים מקומי היה נראה כבזבוז זמן לדעתי.

מוטי ג.
09-05-15, 20:52
אגב, waze לא צרכן Data כ"כ גדול.

רמי גלבוע
09-05-15, 23:14
חברים, תודה.
גם אני טיילתי בנובמבר עם ווייז, ונראה שלא זלל יותר מדי.
אבדוק מחר באוראנג' כמה צרכתי בפעם שעברה ואם באמת, אוכל להתבסס על חבילת הגלישה, אלך על זה - כולל להשתמש בטלפון כמודם WIFI למחשב הנייד .

תודה למסייעים!
אעלה מידע על צריכת החבילה הקודמת, זה כנראה הכי פשוט

רמי גלבוע
10-05-15, 10:32
או קיי, עדכון למתעניינים -
בדקתי באוראנג', מסתבר שבנסיעה הקודמת של 3 שבועות, צרכתי רק 440 מ"ב, מתוך ה-ג'יגה שקניתי אז, ועולה גם היום 149 שקלים.
בנסיעה ההיא התקמצנו בהתחלה על ווייז, אבל עם הזמן השתמשנו ברוחב לב ועדיין, רחוק מחיסול החבילה.
לכן אצא לצרפת עם ווייז, ואפעיל אותו בכל מקום, למעט קטעי אוטוסטרדה ארוכים ולא רלוונטיים לניווט.

בשולי הדברים, הזהירו אותי שלא להרבות בהפעלת הטלפון כמודם למחשב הנייד. הם טוענים שהמחשב הנייד טורף את נפח הגלישה, כי כל הזמן הוא מוריד עדכונים וכאלה. נראה שעדיף לגלוש בטלפון שהוא פחות זללן, ולחבר את המחשב רק כאשר אני רוצה לשלוח או להוריד תמונות. מאוד בחיסכון.

תודה לכל מי שהגיב למעלה.

מוטי ג.
10-05-15, 10:34
טיול מהנה!

גימל4
10-05-15, 14:23
ארז,

תכנת TwoNav איננה רק לניווט שטח כמו שכתבת.
למעשה מקור השם הוא שתי שיטות ניווט באותה תכנה - ניווט שטח וניווט עירוני (כיום נתמכים גם ניווט ימי וניווט אווירי...).

דוגמה ליישום נחמד שפיתחנו (במשותף עם חברת תיירות) עבור ג'יפאים המטיילים בחו"ל עצמאית וזקוקים לפתרון ניווט משולב (שטח - עיר) תוכל לראות בסרטון/כתבה שבקישור http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4629260,00.html

לאזור הפירנאים כמו לאזורים רבים בעולם זמינות אלפי מפות שטח בדומה למפות סימון שבילים בישראל (כשבעים חברות מפות מהעולם).
לניווט שבילים/כבישים עם הוראות קוליות יש שתי אפשרויות:
1. מפות וקטוריות זולות מאד המבוססות OSM - מאפשרת ניווט אוטומטי בשטח ובעיר באמצעות הגדרת נקודות עניין
לדוגמה, המחיר הוא כ 15 ש"ח עבור כל אירופה
2. מפות וקטוריות של חברת טום טום - מאפשרת ניווט אוטומטי באמצעות הגדרת כתובת
המחיר למערב אירופה הוא כ 100 ש"ח
את המפות ניתן להשיג בקישור http://www.twonav.com/en/maps

erezgur
10-05-15, 14:36
תודה גיא, אתה צודק כמובן אבל המטרה היתה לציין שיש ההבדל בין תוכנת ניווט כביש לתוכנת ניווט שטח.
כפי שציינת twonav כוללת את שתי היכולות במדינות בהן יש לה גם ניווט כביש.

Sent from my Nexus 4

-->