PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיניין רכישת דיסקו 2

נדב ש.
13-05-15, 14:14
דיזל או בנזין?
האם בנזין "מתאים" להסבה לגז?
על מה לשים לב בבדיקה?
יש דגם אחד שמומלץ יותר?
כל מידע נוסף יתקבל בברכה.
תודה מראש לעונים.

amit1
13-05-15, 20:25
תריץ חיפוש, יש הרבה חומר.

נדב ש.
13-05-15, 21:01
וואלה עמית חיפשתי...
אשמח לקישורים... תודה.

amit1
13-05-15, 21:25
חפש טוב, הנושא נדוש למכביר.
את הבנזין אני לא מכיר למעט אחד ידני, משופר שבדר"כ משיג מקומות ראשונים בראלי חוצה ישראל....(בדוק בצהוב..)
לגבי ה TD5 חפש אחד שמור ותתמקד בבדיקת המנוע והגיר האוטומטי ע"י מוסך שמתמחה ברכב...ואם אתה מגיע לאזור השרון עם הרכב, אוכל להעיף מבט ולומר לך את דעתי.

נדב ש.
13-05-15, 21:41
שולח לך טלפון בפרטי, תודה רבה!

איל מ
14-05-15, 20:12
בבנזין שמעתי (לא מנסיון אישי ולכן קח בחשבון את האמינות) על בעיות במערכת ההזרקה.
דווקא הסבה לגז פותרת את הרכיב הבעייתי הנ"ל ועם מערכות הגז המתקדמות של היום יש פחות חשש לשריפת שסתומים וכו'...
ראיתי יותר מרכב אחד עם הסבה.
לשני הדגמים:
יש לבדוק שברכב יש:
- דיפלוק (לדעתי חובה בשטח ומקל מאד על מערכת ה-tc ובכך מאריך את חייה)
- פתרון לבעיית מודולטור abs - עדיף זה של רמי - מעקף (כ-1000 ש"ח או אם יש ידיים טובות - עלות של כמה סנטימטרים חוט חשמל, שרינקים בדיל ומלחם - יש הדרכה ברשת) יש גם כאלו שהחליפו מודולטור בחברה לחדש לדעתי פחות טוב. מתישהו גם החדש ישבוק, יכול להיות שבעוד הרבה שנים...
- פתרון שמן בצמת מזרקים (כ-500 ש"ח)
- חיזוק יציאות קולר גיר ושיפוץ צינורות קולר (800 ש"ח צינורות, עוד 500 ש"ח יציאות קולר)
יש האומרים עדיפות לרכב שעבר שיפוץ גיר (הנסיון שלי אחר, בטיפול נכון הגיר לא מת ב-200 אלף קילומטר. אני פתחתי את שלי מסיבות אחרות ב-240K והוא היה בחצי אורך חייו לדברי המשפץ).

- עדיפות (בעיני) לרכב ללא מתלי אוויר וללא מערכת ייצוב בפניות (ace). מקפיץ את אמינות הרכב בכמה וכמה רמות.
- עדיפות לרכב ללא סאנרוף (כמו בכל רכב ישן).
עדיפות לרכב עם מינימום התקנות חיצוניות (איתוראן, דיבורית, קשר אימובילייזר וכו...)

- לבדוק שבורג כיסוי הרדיאטור העליון השמאלי (צד ימין אם עומדים מול המנוע) לא חורר את הרדיאטור ואין סימני הזעת נוזל קירור.

ברכב דיזל :
- לבדוק נזילות מאזור ווסת סולר (200-250 ש"ח) ומאזור צינור הסולר שיושב בין מיכל הדלק לבין השלדה (400 ש"ח בארץ לא בדקתי בחו"ל).
- יש הרבה שהוסיפו צ'יפ או שינו את ניהול המנוע (בדגמים המאוחרים יותר לא צריך להחליף צ'יפ) - אישית אני חושב שתוספת הכוח עלולה לגרום רק נזקים (כמו למשל עיוות סעפת פליטה - תופעה קיימת) ואם אין צורך שהרכב יהיה חזק בכביש הייתי מוותר. בשטח לא חסר כוח.
- יש המוסיפים חיישן חום חיצוני - לי אין ולדעתי מעקב אחרי השעון כן נותן אינדיקציה (מי שאומר שכשהשעון מתחיל לזוז הראש מנוע כבר גמור פשוט לא שם לב בזמן) כמובן שאם יש חיישן זה לא רע (אלא אם ההתקנה חובבנית.

שום דבר ממה שכתבתי לא פוסל רכב מקניה רק מוסיף אלמנטים למשוואת המחיר.

אלו הדברים הספציפים לדיסקו 2 (את הבנזין פחות מכיר ולכן ההתיחסות לדיזל)

כמובן שבנוסף לבדוק את כל מה שבודקים בכל רכב (ובטוח גם שכחתי כמה דברים ייחודיים).

נדב ש.
14-05-15, 21:13
אייל תודה רבה על התגובה המפורטת והמידע!!!
כיצד אני בודק איזה מערכות קיימות ברכב? Ace לדוגמה רשום ברישיון ברמת הגימור?

איל מ
14-05-15, 21:27
בזמנו ניסיתי לברר מה אומרת כל רמת גימור (באותיות) והגעתי לסלט (היה בזמנו קישור לכתבה באנגלית אבל גם זה לא היה מדויק).
גם במחירון של יד 2 יש אי דיוקים.
יקום מישהו שירים את הכפפה ויעשה סדר.
בכל מקרה, הגרסה הכי פשוטה (להבנתי) היא גרסת s חמישה מושבים, קפיצי סליל (ובאה בלי ace).
לגבי איך מבררים,
שואלים בטלפון, אם הבנאדם לא יודע זה כבר סימן לא טוב (אלא אם זה ג'יפ סופר שטופל במרכזי ולא ירד מעולם לשטח).
כשרואים את הרכב ניתן להבחין בבירור בקופסאת הידראוליקה צמודה לשלדה בצד ימין ובבוכנות שמן המחוברות כחלק מהסטבילייזר של הסרן הקדמי (היכן שאנשים מחליפים למוטות מתנתקים) בעוד בגרסה בלי ace יש סטבילייזר רגיל (עם או בלי מוטות מתנתקים - זהו אפטרמרקט נפוץ).

נדב ש.
15-05-15, 08:50
מצויין, תודה רבה!

נדב ש.
18-05-15, 23:35
תודה לכולם, תודה לעמית על התמיכה הטלפונית, תודה לגרשון על השיחה והמידע, נירכש דיסקברי TD5 שנתון 2004...

אמיר ב.א
19-05-15, 00:37
תתחדש ,שיהיה בהצלחה!

תחרוש את הפורום לפני שאתה משקיע כסף בתיקונים :)

איל מ
19-05-15, 10:56
מה תודה?
איפה התמונות?
http://www.arboristsite.com/community/styles/toronja1/emoticones/this_thread_is_worthless_without_pics.gi f

נדב ש.
19-05-15, 17:51
98542985439854498545טוב.... היום הספקתי להחליף אלטרנטור.... הנ"ל החליט לפרוש...
לא היה לי מושג שמדובר באלטרנטור עם משאבת שמן עליו, הלך לו העוגן קפוט, הוחלף באחד חדש, מה אומרים על האלירנטורים האלה? אני זוכר מרכב אחר שהיה לי שהאלטרנטור הזה שובק כל חצי שנה...

Gershon
20-05-15, 08:33
98542985439854498545טוב.... היום הספקתי להחליף אלטרנטור.... הנ"ל החליט לפרוש...
לא היה לי מושג שמדובר באלטרנטור עם משאבת שמן עליו, הלך לו העוגן קפוט, הוחלף באחד חדש, מה אומרים על האלירנטורים האלה? אני זוכר מרכב אחר שהיה לי שהאלטרנטור הזה שובק כל חצי שנה...

זה לא משאבת שמן-זה משאבת ואקום

shachar
20-05-15, 10:38

חמסה חמסה חמסה .... יש לי את האלטרנטור הזה הרבה מאוד חצאי שנים

amit1
20-05-15, 11:05
אכן משאבת ואקום...
האלטרנטור מצוין (יש לי אחד למכירה...)
הכי חשוב תעיף את המגן הקדמי שמפריע לפינוי החום...

נדב ש.
20-05-15, 13:08
עמית וגרשון, צודקים סליחה, משאבת וואקום, עובר בה שמן מנוע גם.
טוב לשמוע שהוא עמיד טפו טפו... הרכבתי אחד חדש... את הישן השארתי לשיפוץ שיהיה מוכן ניקח אותו שיהיה ספייר, צריך להתחיל לאגור חלקים חחח

עמית איזה מגן הכוונה? לכיסוי פלסטיק שמכסה את המנוע?

amit1
20-05-15, 14:18
לפלטת אלומיניום בחזית. מהפגוש אחורה

נדב ש.
20-05-15, 16:22
או. קיי סבבה תודה!
98575

בנסיעה משולבת עם מזגן האם הטמפ' הנ"ל תקינה? מטפס מקסימום ל 93 ויורד בחזרה.
בהנחה שמערכת הקירור תקינה(יבוצע בדיקה ויישור קו מלא בהמשך) עדיין יש למנועים האלה נטיית היתחממות או שלא?

איל מ
20-05-15, 16:38
93 טמפרטורה סבירה לחלוטין, במדידת טמפרטורת נוזל הקירור.
השאלה היא היכן ממוקם הרגש. תבדוק מהי טמפ' עבודה רגילה בשביל נקודת מוצא, כמה בעמידה עם מזגן ביום חם בפקק, כמה בשטח וכו'...
בניגוד לטרופר, כאן קולר הגיר נפרד מהרדיאטור ומשפיע פחות על חום המנוע.
למנועים הללו אין נטיה להתחמם. הבעיה נעוצה בחיישן חום שנמצא גבוה במערכת. כאשר יש אבדן מים עלול לקרוא בעצם אוויר ולכן לא בהכרח מראה על התחממות.
לפעמים מראה דווקא על ירידה בטמ"פ כשיש מחסור במים. לכן תשומת לב לשעון היא חיונית וצריך להכיר את הרכב. דווקא את החיישן האלקטרוני הייתי מסתיר מהעין כי השינויים בטמפרטורות (ויש שינויים) ישגעו אותך ואם כל הזמן תסתכל עליו תעשה תאונה. כוון את הזמזם שיתריע וזהו.

נדב ש.
20-05-15, 17:55
הבנתי, מצויין, תודה רבה!!!

דרך אגב גם בטרופר אותו הסיפור בדיוק וזאת הבעיה של כולם שמבשלים ראשים כי השעון לא מראה כלום, וגם בטרופר(ובכל רכב שנוסע בשטח לדעתי) חובה קולר גיר נפרד.

נדב ש.
21-05-15, 12:43
שלום לכולם, עוד שאלה(למרות שבדקתי בספרות הטכנית, עדיין) איזה שמן מנוע מומלץ ואיזה דרגה ל TD5? במה אתם משתמשים?
עד היום התמשתי בוולווליין סינטטי מלא 5W40.
שוב תודה מראש לעונים.

chen321
21-05-15, 12:57
שלום איל
שאלה קטנה
גם אצלי בדיסקו 2 ישנו רגש אלקטרוני על בלוק המנוע
בנסיעה בכביש אני מגיע ל 94-95 מעלות
בשטח (אני בדרך כלל על הילוך נמוך) אני מגיע 89-91 מעלות
מה שמוזר שבסוף הטיול בדרך הביתה אני מגיע ל 95-98 מעלות
עוד דבר קטן לפני כחודש ימים הוחלף הקולר שמן
נראה תקין?

אבנר ברוך
21-05-15, 16:30
שלום לכולם, עוד שאלה(למרות שבדקתי בספרות הטכנית, עדיין) איזה שמן מנוע מומלץ ואיזה דרגה ל TD5? במה אתם משתמשים?
עד היום התמשתי בוולווליין סינטטי מלא 5W40.
שוב תודה מראש לעונים.

מבחינת המותג, CASTROL הכי טובים, אח"כ LIQUI MOLY.
לגבי מידת הצמיגות, שים לב לשרשור הבא -
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/87119-Castrol-with-Land-Rover

נדב ש.
21-05-15, 17:08
תודה רבה אבנר.

tzurs
21-05-15, 18:35
Not sure if you have it already, but i think that might help in the future.
http://www.landroverresource.com/docs/D2_Workshop_Manual.pdf

נדב ש.
21-05-15, 19:05
I have it, thank's!

איל מ
21-05-15, 19:18
לגבי טמפרטורות,
בהחלט יתכן שבנסיעה בינעירונית הרכב מתאמץ יותר מאשר בנסיעה ב-low. כמו כן הקולר גיר מייצר הרבה פחות חום בנסיעה בהילוכים הנמוכים ולכן, אם מערכת הקירור תקינה והפאנקלאץ עושה את עבודתו, יתכן ותראה את המספרים שכתבת.

לגבי שמנים. אני שם אצלי את שמן המנוע הנ"ל:
98599
מגנטק סינטטי 5W40 של קסטרול. לא זול אבל שמן מעולה. תיאורטית מאפשר גם החלפת שמן כל טיפול שני (אני עושה טיפול כל 10 ולא כל 15 ומחליף בכל זאת).

שמן בסרנים ובטרנספר אני משתמש בזה:
98602
גם של קסטרול (חפש בפורום, היה פוסט של גרשון לגבי שמנים לממסרות של קסטרול שאינם מומלצים ע"י לנדרובר , לא זוכר אילו).

בגיר שמתי שמן ממסרות סינטטי שאיני זוכר את שמו (בצבע כחול).

לגבי פוסט השמנים שקישרו כאן למעלה, קח בחשבון שחלק גדול ממה שכתוב שם הוא לגבי TDI300 ולא לגבי TD5.

איל מ
21-05-15, 19:38
במקום עריכה,
מסתבר שמה שחיפשתי נמצא בקובץ המצורף בשרשור שקישרו כאן של גרשון (לא בתמונה אלא בקובץ ה-pdf).
בקיצור, הנקודה היא לא להשתמש בשמן SAF-X0 לסרנים/טרנספר.

נדב ש.
22-05-15, 09:44
בוקר טוב לכולם, מכשיר קשר מקסטראק באיזה מקום כדאי למקם אותו?

איל מ
22-05-15, 10:58
לדאוג שהמכשיר וכבל האנטנה לא עוברים קרוב לגיר ו/או מחשב המנוע.
הכי טוב להתייעץ עם רמי.
כבל במקום הלא נכון ידליק לך את נורות ה-s+m (גיר).

נדב ש.
22-05-15, 20:37
תודה איל, אנטנה מוקמה על תושבת מאחור צמוד לגלגל ספייר.
תמונות יעלו בהמשך.

-->