PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ דחוף: חשד לחלק חסר במערכת היגוי בדיסקו 2

Shakked Rashty
28-05-15, 21:57
שלום,
נרשמתי רק עכשיו אבל קורא פה כבר כמה שנים.
יש ברשותנו דיסקו 2 2003, אני לא הנהג העיקרי על הרכב, בכל מקרה השבוע הלכתי להחליף לרכב צמיגים וכשהוא היה על הליפט ראיתי לתדהמתי שבגלגל שמאל (צד נהג) נראה שחסר חלק מתלה, כלומר ישנו חור ריק שלא מחובר אליו דבר.
בנוסף כבר תקופה הרגשתי דפיקות במעבר על תלתולים בעיקר בשטח, דיווחתי על זה לאבי (בעל הרכב) אבל אני לא בטוח כמה חשיבות הוא ייחס לזה, כרגע זה מרגיש שהדפיקות נעלמו קליל.
מצרף תמונה שמראה את המיקום בו אני חושב שחסר החלקף אשמח לדעת האם מסוכן לפי דעתכם לנסוע ברכב?ֿ
בכל מקרה מתכוון לנסוע מחר בבוקר למוסך.
תודה רבה מראש לעוזרים!

9876398764

* סימנתי בדיאגרמה את המקום שאני חושב שהחלק חסר בו

נדב ש.
28-05-15, 22:01
זאת הכנה למוט הגה שמתחבר באנגליה, שם הכל הפוך...

Gilad
28-05-15, 22:02
שים לב שגם בשרטוט שהעלית לא מחובר אליו שום דבר.
הוא מיועד לחיבור מוט ההיגוי ברכב עם הגה ימני (ואז בצד שמאל יבוא בריטי ויגיד שאצלו חסר חלק במערכת ;) )

Shakked Rashty
28-05-15, 22:07
ממש תודה על התגובה המהירה!
אתה בטוח?
כי בסרטוט זה נראה שאמור להיות מחובר לשם משהו גם בהגה בצד שמאל

- - - Updated - - -

אוקי...
תודה רבה!
קצת היסטרי יתר על המידה כנראה

amit1
28-05-15, 22:26
"דפיקות" בטילטולים בדר"כ נובעים מהמיצבים אבל לא רק. מציע שתחליף בושינגים של המייצבים אם לא הוחלפו עד היום ובנוסף בדוק והדק את האומים של המוטות המקשרים למייצבים.

איל מ
29-05-15, 00:02
לפני שרצים להחליף על עיוור.
דפיקות בטלטולים יכולות להיות מכל אחד מהחלקים במערכת המתלים.
כדי למצוא מאיפה תצטרך שותף נמרץ.
אחד מנער את הרכב (אבל ממש חזק) או לצדדים או קדימה אחורה (הכי קל לעמוד על הגלגל האחורי כשהרכב בניוטרל ועם בלם יד משוך ולגלגל את הרכב קדימה אחורה).
אם לא שומעים דפיקות לא עשיתם מספיק חזק.
אחרי שהצלחתם לשחזר את הדפיקות, הבחור השני (זה שלא עסוק בלהזיע מניעור הרכב) עובר פיזית עם היד על כל נקודות החיבור של המתלה (אם הצלחת לבודד אם קדימה או אחורה חסכת חצי עבודה) בנסיון למצוא מהיכן הרעש וליתר דיוק, היכן הוא מרגיש שיש חופש בחיבור.
ניתן לעשות זאת גם ע"י ניעור נמרץ של ההגה ובדיקת חופשים במערכת ההיגוי (בעיקר מוט קישור קדמי ובולם הגה) אבל היית אמור להרגיש את זה לא רק בטלטולים אלא בכל עבודת הגה.
נקודות עיקריות:
חיבור בולמים הן לשלדה והן לסרן.
מוטות רדיוס - כנ"ל.
פנהארד - כנ"ל.
וכמו שאמרו - מייצבים (מנסיוני דווקא האחרונים שהולכים).

לפעמים החופש הוא בוקסה שסיימה את חייה ולפעמים בורג שמעט השתחרר (וכדאי לתפוס אותו לפני שאתם מוצאים את עצמכם בלי סרן למשל).

Shakked Rashty
29-05-15, 11:51
תודה לכולם על העזרה!
אנסה לבצע את הבדיקה שהצעתם, בנוסף אולי זה יעזור למקם את הבעיה, כשנוסעים רברס הדפיקות כמעט תמיד מופיעות כשהרכב מתלתל טיפה, יותר מאשר בנסיעה קדימה.
דבר נוסף ששכחתי לציין זה בדיסקו שלנו מותקנת מערכת ACE, אבל היתה בה תקלה לא ברורה שלא הצלחנו לסדר אז כרגע היא מנוטרלת מהממחשב.
יתכן וזה הגורם לרעשים?
כמה זה בעייתי לנוסע עם ACE מנוטרל? מכיוון שלמיטב הבנתי רכבים בלי ACE מצויידים באנטי רול באר.

amit1
29-05-15, 13:11
תשכח ממה שאמרתי.
מציע שתגיע למוסך שמכיר את הרכב כי דרך האינטרנט לא ניתן לזהות את מקור הבעיה.

Bernard
29-05-15, 14:49
תשכח ממה שאמרתי.
מציע שתגיע למוסך שמכיר את הרכב כי דרך האינטרנט לא ניתן לזהות את מקור הבעיה.

ויפה שעה אחת קודם...
מה זה "תקלה לא ברורה שלא הצלחנו לסדר"?
ברור שזה יכול להיות המקור לבעייה, בנוסף לכל מה שכתבו.
ומאיפה "הדפיקות" - קדימה? אחורה?

אני חוזר על מה שעמית הציע בדגש על "שמכיר את הרכב", לא את שלך ספציפית אלא דיסקברי 2 בכלל.

Shakked Rashty
29-05-15, 16:13
אוקי,
אכנס עם הרכב למוסך הקבוע שלנו (אלי שחר) למרות שהוא לא בדיוק הצליח להתמודד עם בעיית ה - ACE ולכן זה הוזנח.
שוב תודה!

amit1
29-05-15, 18:04
נסה את רמי מכפר מנחם. נראה לי שבנוגע לדיסקו 2 יש לו יתרון יחסי על האחרים.

-->