PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת גז בסיקס

moaad
20-09-05, 12:14
שלום לכולם,
קראתי את הכתבות של חנן על החלפת הקרבורקטור בסקס להזרקה. נשמע מצויין.
האם מישהו יודע אם בוצע אי פעם התאמה של מנוע סקס לעבוד על גאז???
העלות אמורה להיות דומה לזו של הזרקה, אך הגז הרבה יותר זול, לגבי רכבים שכבר המירו מדברים שאין פגיעה בביצועי המנוע.
האם למישהו יש ניסיון שיכול לשתף.

נמרוד
20-09-05, 13:24
ההסבה מקרבורטור למערכת הזרקה חד נקודתית שחנן כותב עליה ומבצע על הג'יפ שלו לא באה בשביל לחסוך בדלק, והיא באמת לא חוסכת דלק. היא אמור להפוך את המנוע לחלק יותר, נעים יותר, מניע בבוקר במכה ראשונה, והכי חשוב - עובד עגול ונקי בכל שיפוע ובכל מצב בשטח. כל הדברים האלו אי אפשר להגיד על קרבורטור.

הסבה של מנוע קרבורטור לשימוש בגז זה משהו אחר, יש סופות שכבר הוסבו, אני לא שמעתי על סיקסים אבל אני בטוח שיש. יש בעיות חוקיות עם הנושא עדיין, וגם כשהן יפתרו זה כנראה יכלול רק רכבים מ10 השנים האחרונות או משהו כזה, ובטוח שהתקופה הזאת לא תכסה את הסיקסים - בעייה. בפורום הכללי יש כמה שרשורים ארוכים על נושא הגז, חפש את השרשור של חיים רכס שהתקין מערכת גז על אואז עם קרבורטור.

shmil
20-09-05, 13:33
הורכבה מערכת גז על סיקס כבר לפני למעלה משנתיים.
נסע מצוין, חסך בעלויות, ולא היתה כמעט כל פגיעה בביצועים, למעט סחיבה במקרי קיצול, שאז היה רצוי ונדרש לחזור לבנזין.
הסבה שכזו אינה חוקית.
ככל הידוע לי אין בארץ מישהו המוכר מערכות ללא התקנה, והתקנה - כאמור, אינה חוקית.

(ההתקנה פשוטה מאד, וכך גם הכיוונים).

coas
20-09-05, 13:58
היא אמור להפוך את המנוע לחלק יותר, נעים יותר, מניע בבוקר במכה ראשונה, והכי חשוב - עובד עגול ונקי בכל שיפוע ובכל מצב בשטח. כל הדברים האלו אי אפשר להגיד על קרבורטור.

סטיה קלה מנושא הדיון אבל, את אותן מטרות אפשר להשיג עם קרבורטור, לא כל הקרבורטורים זהים ואצלי מורכב אחד שמשיג את כל הנ"ל בנוסף לתוספת כח.
כל זאת בשליש מחיר ובפרומיל מהעבודה. ואין צורך בדוקטורט כדי להרכיב או לתקן.

נמרוד
20-09-05, 14:26
היא אמור להפוך את המנוע לחלק יותר, נעים יותר, מניע בבוקר במכה ראשונה, והכי חשוב - עובד עגול ונקי בכל שיפוע ובכל מצב בשטח. כל הדברים האלו אי אפשר להגיד על קרבורטור.

סטיה קלה מנושא הדיון אבל, את אותן מטרות אפשר להשיג עם קרבורטור, לא כל הקרבורטורים זהים ואצלי מורכב אחד שמשיג את כל הנ"ל בנוסף לתוספת כח.
כל זאת בשליש מחיר ובפרומיל מהעבודה. ואין צורך בדוקטורט כדי להרכיב או לתקן.

גם אני ניסיתי, אמנם קרבורטור אחר משלך. יותר טוב ממקורי, רחוק מלהשיג את המטרות הנ"ל באותה רמה כמו מערכת הזרקה. אם אתה אומר ששלך אכן עובד כמו הזרקה בשיפועים קיצוניים - יכול להיות, מעניין לנסות. אתה מגיע למפגש בראש השנה?

אגב, את העבודה והדוקטורט חנן עושה, והוא נהנה מכל רגע :lol: אני מתכוון לרכב על ההצלחה שלו! אני לא הייתי נכנס לכזה פרויקט בעצמי, ולכן בזמנו אכן הלכתי בכיוון שלך, של קרבורטור משופר.

eliv1
20-09-05, 14:37
ד"א,
אני בדקתי גם עם אשר את עיניין השיפועים, והופתעתי לטובה.
בוא נגיד את זה ככה, זה עובד ממש ממש יפה, לא יצא לי לראות את זה בשיפועים של 70 מעלות,
אבל בבערך 45 מעלות, המנוע עובד עגול בצורה מדהימה.

ברכב אחר עם הזרקת TBI, עמידה בשיפוע זהה(בערך, הבדיקות לא היו באותו מקום וזמן) הבדיקה הניבה את אותו התוצאה...
סה"כ,
הקרב' מתפקד בצורה יפה מאוד.
מומלץ למי שרוצה להישאר עם הפשטות של קרב', ומעדיף לחסוך כסף, וסיבוכים עם התקנת הזרקה ן-troubleshootin בשטח.

UNIX
20-09-05, 18:09
ד"א,
אני בדקתי גם עם אשר את עיניין השיפועים, והופתעתי לטובה.
בוא נגיד את זה ככה, זה עובד ממש ממש יפה, לא יצא לי לראות את זה בשיפועים של 70 מעלות,
אבל בבערך 45 מעלות, המנוע עובד עגול בצורה מדהימה.

ברכב אחר עם הזרקת TBI, עמידה בשיפוע זהה(בערך, הבדיקות לא היו באותו מקום וזמן) הבדיקה הניבה את אותו התוצאה...
סה"כ,
הקרב' מתפקד בצורה יפה מאוד.
מומלץ למי שרוצה להישאר עם הפשטות של קרב', ומעדיף לחסוך כסף, וסיבוכים עם התקנת הזרקה ן-troubleshootin בשטח.
אני ממש לא מבין על איזה בעיות מדובר , ???
חוץ מזה שאני לא חושב שיש קרבורטור שמסוגל לעמוד בשיפוע שרכב עם הזרקה יכול לעמוד בו .

חנן-ג'יפולוג
20-09-05, 20:03
חוץ מזה שאני לא חושב שיש קרבורטור שמסוגל לעמוד בשיפוע שרכב עם הזרקה יכול לעמוד בו

ברוך, לא נראה לי שמישהו יתווכח איתך על זה וברור שבזווית מסוימת המנוע המאוייד יכבה לפני המוזרק.
השאלה היא, אם בשימוש במאייד שCOAS מדבר עליו, הזווית הזו תהיה ריאלית למשתמש השפוי. אם משתמש נורמלי לא מגיע לזווית כזו, אז המאייד יספק אותו, והוא לא יקבל יתרון משימוש במע' הזרקה, בהנחה שבכל שאר המצבים המאייד מתפקד גם ללא דופי.

yanivcj
06-10-05, 20:56
יצא לי לראות סיקס שעבר פעם הסבה לגז עם קרבורטור לפני פחות מ1/2 שנה כאשר הוא הגיע אלי להכנה לטסט, היום זה כבר לא עובד, לא שאלתי למה.
חוקי זה לא, אבל גם ברוב הרכבים שכן מתקינים זה גם לא חוקי.
בנושא הקרבורטור, אז כך, בעבר היה לי סעפת של קליפורד 6=8, קרבורור של רוצ'סטר, ומע' הצתה של GM, המע' עבדה כמו שעון דוקסה, בבוקר התניעה ללא בעיות, כוח היה יותר מהמערכת עם הקרבורטור הרגיל, ובשיפועים הוא לא היה נכבה, גם בשיפוע גדול מאוד, שכבר הפך למסוכן הוא לא היה נכבה.
מאז שידרגתי אותו והסבתי אותו להזרקת דלק TBI, לפי דעתי אין לו את הכוח שהיה לו עם הקרבורטור רוצ'סטר, אבל יכול להיות שזה בגלל שעוד לא מצאתי את הצ'יפ המתאים למחשב.
מה שבטוח שעם הסעפת של הקליפורד וההסבה להזרקה יש לו יותר כוח מלסיקס רגיל.
יניב.

נץ לבן
14-10-05, 23:16
ראיתי בתקופה האחרונה 3 סיקסים שונים ושתי סופות המונעים בגז בישול, מדובר על מערכות של חברת אימפקו שהגיעו ביבוא אישי במיזודה מארצו של הדוד סם.
לפי הנתונים שקיבלתי מהחברה האלה הם מצליחים לגמוע בין 350 ל- 450 ק"מ על בלון גז המכיל 48 ק"ג, עלות הגז משתנה בין 220 שח' ועד ל- 350 שח' לבלון, כל אחד והספק שלו.
יתרונות: מחיר הנסיעה, מנוע עובד יפה יותר ועגול יותר מאשר בבנזין, נותן את אותו אפקט של מערכת TBI כלומר המנוע לא מושפע משיפועים כלל ואין צורך במשחק עם הדוושה על מנת לשמור את המנוע חי בזמן מעבר מכשול בטורים נמוכים מאחר וויסות צריכת הגז בסרק היא ע"פ מד ואקום.
חסרונות: החיסרון העיקרי, המערכת לא חוקית בארצנו הנאורה, הבלון גדול מאוד ויש צורך להסליק אותו, עבודת סבלות קשה בכל פעם שנגמר הבלון, ריח קל של גז שרוף (יש דבר כזה) מלווה את הג'יפ (לי אישית הריח עשה בחילה אך הם טוענים שמתרגלים), יש הבדל בביצועים (לא משמעותי לטענתם אבל בכל זאת חלקם עוברים לבנזין בשטח), לקראת סוף הגז בבלון יש תופעה של קפיאה מה שמחייב מעבר לבנזין מדי פעם עד לניצול סופי של כל הגז בבלון או ויתור על כמה ק"ג משמעותיים של גז (יכול להיות שזה הגורם להפרשים בטווח הנסיעה לבלון, הסבלנות של הנהג).

לסיכום, במחירי הדלק של היום אני בהחלט מתפתה להפוך לעברין ולהביא מערכת כזו מה גם שכרגע הג'יפ הפך להיות רכב היום יום שלי.

נמרוד

AvigdorAharon
15-10-05, 20:59
ואם כבר לא חוקי, למה לא לחבר מיכל נוסף ברכב או אולי אפילו בתחתית?
יש ג'יפים שנוסעים עם שני מיכלי דלק, כך שלא נראה לי שיבדילו בין מיכל דלק לגז.
דבר שני, אם יש כאלו שנוסעים עם בלון של 48 ק"ג ברכב, אז מיכל לא יהווה בעית מקום.
סבלות אתה לא עושה, הגב לא נשבר, נשאר רק לדאוג למילוי המיכל.
קיימות כבר כ 10 תחנות בארץ, חלקן חוקיות וחלקן לא. קיימים בתים פרטיים עם צובר, ניתן למלא מהם עם תשלום סמלי (גז בצובר עלה 3.15 ש"ח לפני ההעלאה האחרונה, בבלון של 48 ק"ג אתה מגיע ל 5 ש"ח).

אביגדור

asi
15-10-05, 21:24
גודל של מיכל גז 48 קילו הוא : 125 על 40 סמ קוטר ..
איפה אתה מכניס את זה ...?

ושלא יראו..

אסי

AvigdorAharon
15-10-05, 22:05
אני לא מכניס את זה לשום מקום!
אני חושב שמיכל גז תיקני יהיה יותר קטן או לחילופין עם נפח יותר גדול.
בעבר נסעו CJ עם שלושה מיכלי דלק, אחד מקורי, ושניים (של 30 ליטר כל אחד) מתחת לכסאות הקדמיים. אם אתה מוצא מקום שמוכן לייצר לך מיכל גז תיקני ע"פ מידות שלך, או לחילופין למצוא מקום מתחת לרכב לאחד מהמיכלים הנמכרים , זה הפתרון האולטימטיבי, לדעתי...

אביגדור
(משתמש בגז רק לבישול ולקפה...)

נץ לבן
15-10-05, 22:31
רבותי, 1 ק"ג גז = בערך 1.8 ליטר זאת אומרת שבלון המכיל 48 ק"ג גז מכיל בערך 86 ליטר גז.
עכשו תעשו חשבון רק מי שמשלם מעל 280 שח' לבלון משלם כמו בתחנות הגיזלוק, כל השאר משלמים פחות. אפילו אם צריכת הגז גבוה יותר עדיין עלות לק"מ נסיעה עומדת על פחות מ- 0.7 ש"ח לליטר. תראו לי סיקס שעומד בזה, זה יותר זול מסובארו משפחתית.

מאוד מפתה...

נמרוד

UNIX
16-10-05, 00:56
אבל מה יקרה עוד מעט שהמחירים יעלו?

AvigdorAharon
16-10-05, 07:57
נץ,

במעט שנותי למדתי שכסף זה לא הכל בחיים...

...My Toe Cents

אביגדור

ד"א,
אולי תשקול נסיעה יומיומית על קטנוע \ אופנוע במקום ה CJ?

asi
16-10-05, 21:06
מיכלי הגז התקניים באים בשלושה גדלים :
60 ליטר
80 ליטר
100 ליטר

תחשוב איזה גודל הם , לגבי יצור מכל גז? לא חושב שיש מישהו כזה .. זה חיב להיות בתקן .

אסי

נץ לבן
17-10-05, 01:08
אבגדור, כסף זה לא הכל בחיים אבל הוא חלק די גדול מהם, ביחוד כשאין לך הרבה ממנו.

אני על שני גלגלים לא עולה יותר, עד היום אני גורר רגל בגלל נהג מטומטם שהחליט לפנות שמאלה ברמזור אדום ואני נסעתי ישר עם האופנוע ברמזור ירוק.

אתה מוכן לשבת על פצצת תבערה בת 30 ליטר מתחת לכיסא שלך וליד עוד פצצת תבערה דומה מתחת לכיסא של היושב/ת לידך וכל זה עם מיכל דק ונוזל של 50 ליטר בין קורות השילדה ולא להכניס לאוטו מיכל 48 ליטר גז.

אל תצחיק אותי, ראיתי את מיכלי הגז התיקניים והם לא יותר קטנים ולא יותר עבים מהבלון הביתי, סטנדרטי הבטיחות בגז גבוהים הרבה יותר מאשר בבנזין.

סתם בשביל התאוריה בוא נשווה בין שני כלי רכב כמעט זהים שעלו באש, ההבדל היחיד בינהם שלאחד מיכל דלק ולשני מיכל גז.

נתחיל מסיבת וסביבת הדלקה, נניח קצר חשמלי בתא המנוע, האש מתפשטת לכל דבר דליק ציפוי פלסטי של חוטי חשמל, חול ספוג בשמן שדבוק לדפנות, צינורות גומי, אה רגע, צינור גומי, אחד מהם מוביל דלק למנוע דרך פילטר שבדרך כלל גם הוא מפלסיטק, ואוו, מיזרקה של דלק שנדבק לכל מקום והאש קופצת מכאן לשם... ריפודים, שמן בגחון הרכב ואז... נכון מיכל הדלק, פלסטי? מתכת? ממש לא חשוב צינורות גומי דליקים מחוברים למיכל ב4 או 5 נקודות, הראשון שנשרף ו...בוווווווום פיצוץ עז מחריד את הסביבה ממש מכונית תופת חלקי פח עפים לכל עבר ואיתם חלקים בוערים של הריפוד כל מה שבטווח הפיצוץ נמצא בסכנה של התלקחות.
עכשו נעבור לרכב השני, זה שבתוכו מיכל גז ביתי רחמנא לצלאן בן 48 ק"ג. אותו מצב, קצר חשמלי אש אוחזת בכל דבר דליק ציפוי פלסטי של חוטי חשמל, חול ספוג בשמן שדבוק לדפנות,
אופס מה קרה? אין חשמל? ברגע זה נסגר הברז החשמלי שמותקן בראש המיכל ו... אין גז בצינורות הגומי, גם מעט הגז שנישאר ידלק אבל לא יותז וידבק לשאר חלקי הרכב, יהיה לפיד קטן וזהו. אבל האש מתפשטת מתחת למרכב בתוך המרכב הבלון מתחמם הלחץ בבלון עולה... נפרץ שסתום הביטחון והגז יוצא החוצה, לפיד נוראי של אש, הרכב בוער כולו 3 עד 5 דקות והאש כבתה, אין מצב שמיכל כזה יתפוצץ, הוא צריך להיות בתוך תופת הרבה הרבה יותר רצינית מאשר שרפה ברכב בכדי להתפוצץ.

אז עכשו אתה עדיין מוכן לשים באוטו עוד 2 מיכלי דלק מתחת לכסאות????

נכון כל העסק כרגע לא חוקי בארצנו הנאורה וזה מה שבינתיים מונע ממני להביא ולהרכיב מערכת כזו, אצלי הרכב רשום כמידברי ומשמש גם להסעת נוסעים בשכר, הרכב נבדק כל חודש ע"י קצין בטיחות בתעבורה ולפחות פעמיים בשנה בדיקה מקיפה של בלמים ומערכת ההיגוי, במצב כזה אני לא יכול להרשות לעצמי לעשות שטויות אבל במצב אחר, רכב לשימוש אישי בלבד לא הייתי חושב פעמיים.

אל תטעה, החוקיות או אי החוקיות של הענין לא קשורה כלל לבטיחות, יש כאן המוווווון פוליטיקה ואינטרסים של מליון ואחד בעלי ממון הקשורים בענין, אנחנו הג'יפאים בכלל לא נחשבים, אף אחד מהם לא רואה אותנו ממטר.

אך... 70 א"ג לקילומטר.... חלום רטוב...

נמרוד

חנן-ג'יפולוג
17-10-05, 01:34
אין לי שום דיעה בעניין, אבל, נמרוד, מיכל הגז מגיע בנוסף למיכל הדלק, ולא במקומו, אז תקבל גם שריפה וגם פיצוץ.

AvigdorAharon
17-10-05, 14:14
נמרוד,
קודם כל סחטיין על התגובה המושקעת!!! ולא בציניות.
לעיניננו:

אתה מוכן לשבת על פצצת תבערה בת 30 ליטר מתחת לכיסא שלך וליד עוד פצצת תבערה דומה מתחת לכיסא של היושב/ת לידך וכל זה עם מיכל דק ונוזל של 50 ליטר בין קורות השילדה ולא להכניס לאוטו מיכל 48 ליטר גז.
לא כתבתי בשום תגובה שלי, מה אני מוכן לעשות ומה לא.
לא צריך להעמיס את הרכב במיכלי דלק, הרי אנו דנים בכסף יחסית לק"מ. אם אני אסע עם המון דלק, עדיין אני אשלם את אותו הסכום לכל ק"מ, רק שצריכת הדלק שלי תהייה גבוהה יותר, כי אסע עם משקל גדול יותר.
הסיפור שלך הוא יפה, ומתאים לסרטים של ברוס וויליס. אם צה"ל אישר לנסוע עם שלושה מיכלי דלק, אני לא רואה בעיה בטיחותית. נכון, התרחיש שתארת עלול להתרחש, ואני רוצה להוסיף שראיתי גם משאיות נשרפות (הרי סולר פחות דליק מבנזין - מותר לאחסן אותו מעל לאדמה). אז מה? לא נצא מהבית? לא ניסע ברכב? אולי תיפול עלינו גברת בת 50 מקומה 6 בניסיון התאבדות ואז... (מקרה שקרה).
אני גולש לפילוסופיית חיים, זה לא המקום.

אל תצחיק אותי, ראיתי את מיכלי הגז התיקניים והם לא יותר קטנים ולא יותר עבים מהבלון הביתי, סטנדרטי הבטיחות בגז גבוהים הרבה יותר מאשר בבנזין.
תיקניי הגז חמורים יותר מהבנזין, זה נכון. אני חושב שעדיף לקנות ולהתקין מיכל ייעודי לגז, בתוך הרכב או מחוצה לו, ולא לנסוע עם בלון של 48 ק"ג בתוך הרכב. הבלון אף פעם לא מתרוקן עד הסוף, ובלון, כמו כל בלון, אוהב להתגלגל... מה קורה בהתהפכות, לא עלינו? מה מונע מהבלון לזוז קמעה ולפגוע בראשו של אחד מהנוסעים?
תראה, תרחישים יכולים להיות רבים אין ספור. השאיפה היא שהם יישארו על הכתב. אני לא מוכן לנסוע עם בלון גז בתוך הרכב! אתה כן? בהצלחה!
וכמו שכתבתי באחת מהתגובות למעלה:

...My Two Cents

אביגדור

נץ לבן
17-10-05, 15:03
לרגע לא העלתי על דעתי שמשהוא יחשוב לנוע ברכב עם מיכל לא מקובע, מסתבר שאתם כן חושבים כך ואתכם הסליחה.
בכל הרכבים שראיתי מיכל הגז יושב בתוך מתקן שניבנה ביד אוהבת ועם המון מחשבה ומקובע היטב לגוף הג'יפ, הרי ברכב שטח אנחנו עוסקים, עליות ירידות שיפועי צד קפיצות.
בחלק מהרכבים הוא מאחורי הספסלים הקידמיים, באחרים הוא בזנב, אפילו ראיתי מיתקון לאורך הג'יפ אבל תמיד מקובע וקשור היטב. יתר על כן, גם הצנרת המוליכה לתא המנוע עטופה ומוגנת כך שלא תיפגע ולא תפצע מכל מה שכן מתגלגל בג'יפ. זה א.ב. של בטיחות מי שלא מתקין כך הוא רשלן ודמו בראשו.

נמרוד

נץ לבן
17-10-05, 15:24
אם צה"ל אישר לנסוע עם שלושה מיכלי דלק, אני לא רואה בעיה בטיחותית.
אביגדור

צה"ל גם אישר לנסוע עם נגמ"ש עמוס בחומרי נפץ מעל המנהרות בעזה, לא כל מה שמאשרים בצה"ל הוא נכון בטיחותית, ב CJ היתה ויש בעיה של טווח נסיעה עם המיכל הקטן שלו ולכן חיפשו בצבא פתרון. רכב שנוסע עם תחמושת ממילא מיתפוצץ אם הוא נפגע אז עוד 60 ליטר דלק? קטן עלינו!!!

היתרון של בלון ביתי מול מיכל יעודי הוא באפשרות למצא ספקים שמוכרים זול יותר את הגז, אני מכיר ספק שמוכר בלונים ב- 220 שח' ל- 48 ק"ג כלומר 2.55 שח' לליטר ויש לו בחצר תחנת גיזלוק במחיר של 3.6 שח' לליטר. למה?? ככה!!

מעבר לזה תמיד אתה יכול להרכיב לבלון ראש שמתאים לפיה של תחנת הגיזלוק ולמלא את הבלון שלך בתוך הרכב בדיוק כמו שאתה ממלא מיכל יעודי.

נמרוד

-->