PDA

צפייה בגרסה מלאה : צביעת שלדה

im_ri
06-06-15, 20:49
אהלן,
מי שלא מכיר, אני עובד על שיפוץ סמוראי טנדר (שרשרור מתאים) (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/84258), הגיע הרגע ואני לקראת סיום הפחחות ולפני המעבר לשיפוץ המכאני של הטנדר.
לפני המשך השיפוץ אני רוצה לישר קו עם השלדה.

אשמח לקבל המלצות על האפשרויות שלי. בסה"כ השלדה במצב ממש טוב ללא רקבונות ולא דורשת תיקונים. נראה שהצבע המקורי מחזיק טוב.

האם כדאי להחמיר וללכת על ניקוי חול ולאחר מכאן צביעה אלקטרו סטטית? אולי אבץ? מקומות מומלצים?
האם מספיק לנקות חולודות לצבוע בזפת באמצעים בייתים? אם כן מישהו יכול לתת הערכת זמן?

יש ברשותי קומפרסור גדול ואפשרות לקנות כלים מתאימים אם צריך (פיסטולט, אקדח לזפת וכו').

תודה!!

עימרי
99005

ishc
06-06-15, 21:45
ניקוי חול וציפוי אבקה.
יש בחור בסביבה שלנו שעושה. דבר איתי ואעביר לך טלפון.
כל הכבוד ובהצלחה.

rob
06-06-15, 21:53
אם אין חלודה - אין סיבה לניקוי חול!
ניקוי חול יחזיר לך את השלדה לפלדה עירומה - ללא כל הגנה
צביעה באבקה (צביעה אלקטרוסטטית) מעל פלדה עירומה זה מתכון מהיר לחלודה.
הדרך הנכונה היא: ניקוי חול - גילוון - ורק אז צביעה אלקטרוסטטית או צביעה בהתזה.

ההמלצה שלי - שטוף את השילדה
ואז אם ממש בא לך תוכל לרסס זפת קרה מעל הצבע המקורי.
קח בחשבון שצבע על צבע ללא ניקוי מתאים וצבע מקשר (יסוד) לא ייתפס טוב ועלול לנשור...

omri_t
07-06-15, 09:25
צביעה באבקה (אלקטרוסטטי, אומנם יפה יותר- אבל לא עמיד יותר מצביעה רגילה- ייסוד ועליון.
במערכות שמתוכננות לעמוד בתנאי סביבה קיצוניים, למשך שנים, מבצעים אבץ בהתזה, לאחר מכן ייסוד ועליון.
לעובי השכבות יש חשיבות גדולה- עבה מידיי זה מתכון להסדקות הצבע.
זמן ההמתנה בין השכבות גם חשוב.

אם יש לך מי שיכול לעשות לך אבץ בהתזה- זה באמת פתרון להמון שנים.
אם לא, ניקוי חול, ואז ייסוד ועליון- יש סדרת צבעים מקצועית של טמבור לסביבה ימית- צבעים מעולים.

חשוב גם לצבוע בסביבה תאימה (בלי אבק, ללא שמש, לחות מבוקרת)

אל תבצע אבקה ישירות על ברזל חשוף.
זה תהליך מסחרי מקובל היום, אבל עמידותו לא גבוה.

בהצלחה!!

asypeer
07-06-15, 09:31
קח בחשבון גם שהשילדה גדולה, לא בטוח שתמצא בקלות בית מלאכה שיש לו תנור כזה גדול..הצביעה צריכה להתבצע כמה שיותר קרוב למועד הניקוי חול אחרת מתחילה להתפתח חלודה.

Sent from my Ass

lizard
07-06-15, 09:57
לצבוע אלקטרוסטטית שלדה זה לדעתי בזבוז כסף. שלדה זה משהו שחוטף מכות. עדיף צבע טוב אבל זול. אני משתמש ביסוד עתיר אבץ כמה שכבות ומעליו dtm. אפשר גם צבע דו קומפוננטי של רכב אם ממש בא לך.

ukiuki
07-06-15, 11:26
לא חייבים לנסות לתקן משהו שלא מקולקל. השילדה שלך שרדה יפה משהו כמו 30 שנה? תפסיק להציק לה.

תנין
08-06-15, 21:20
מצטרף לסוברים שניקוי החול והצביעה האלקטרו סטטית לא מתאימים .
הייתי מנקה טוב במברשת פלדה על דיסק ,צובע שכבה עבה אפוקסי , ועליה פוליאורתני דו רכיבי כעליון עמיד UV .
להתזת האפוקסי צריך פיסטולט עם דיזה גדולה במיוחד . כי החומר סמיך .

im_ri
09-06-15, 21:26
תודה לעונים.

שילדה זה משהו שאני רוצה לעשות פעם אחת ושזה יחזיק לעוד 30 שנה לפחות. כל חלקי פח אחרים אין לי בעיה לפרק אחרי כמה שנים ולתקן (זה גם כנראה יקרה אחרי כל כך הרבה טלאים). אבל בשום פנים ואופן אני לא רוצה להפשיט את הטנדר לחלוטין שוב.

העיקרון שמנחה אותי לגבי השילדה הוא מה יחזיק ליותר שנים קדימה? money is not an issue במקרה הזה.

עד כה השתמשתי באפטמרין סולקוט אולומניום שצבעתי מקומית במברשת - מחזיק כבר מעל שנה כיסוד עליון על ריתוכים ואני מאוד מרוצה ממנו (משהו זמני על התיקונים עד לצביעה כללית).

כבר מזמן שחרגתי מהתקציב של הפרויקט אז לחסוך כסף לצביעה בתנור זה משהו שאני מתחבר אליו. אבל.. וזה אבל גדול.
בואו נניח ש- 3,000 ש"ח של ניקוי חול+אבץ+צבע לא ישברו אותנו. האם הייתם הולכים על זה?

לסיכום אלה האופציות שעומדות בפני:
1. מיקור חוץ:
a. לשלוח את השילדה להתזת חול.
b. גילוון - ציפוי אבץ.
c. צביעה אלקטרוסטטית באבקה.
- יש מישהו שעושה את הכל? מחיר משוער?

2. עבודה עצמית (לפי Omri_t צריך תנאים של צבעי רכב מקצועי שאין לי):
a. קניית ציוד (פיסטולט, מסיכות, צבע וכו'..) - קומפרסור גדול יש.
b. ניקוי עם מברשת פלדה על דיסק של חלודות והורדת רוב הצבע הקיים כהכנה לצביעה.
b. צביעה עם האפוקסי באמצעים בייתים.
d. צביעה
פוליאורתני דו רכיבי כעליון עמיד UV

asafk
09-06-15, 22:05
ניקוי חול - לא כדאי. הניקוי יחשוף את השלדה ויתחיל קורוזיה שנייה אחרי שהוא נגמר. בנוסף, החול מתאסף בכל מיני פינות וכמה שלא תעשה הכנה טובה אחריו - הוא סופח לחות ותתחיל חלודה.
אם כבר החלטת לנקות בחול, אפשר גם לנקות בטבילה בחומצה.
אפשר לצבוע בטבילה, או לעשות ציפוי Ecoat או TBLACK, או אבץ או כל דבר אחר... אבל כנראה שהנכון ביותר יהיה צבע יסוד איכותי בשתי שכבות ועליו צבע עליון.
ועוד הערת אגב - צבע בטבילה עדיף על צבע בהתזה.
רק לך תמצא איפה יש אמבטיה כל כך גדולה (יצרני מיכון חקלאי / מפעל רכב).

מה אני הייתי עושה?
שוטף טוב טוב, עם גרניק בלחץ גבוה וטמפרטורה גבוהה. מסיר כל סימן ללכלוך, ואז כשהשלדה נקייה לחלוטין אבל עדיין נהנית והגנת הצבע המקורי שלה (שנעשה לפני 30 ומשהו שנה בטבילה, אי שם ביפן), צובע אותה בעוד שכבה או שתיים, או מצפה אותה בחומר ייעודי כמו זפת מגומם.

אם הייתי ממש רוצה לבזבז זמן וכסף, ניקוי חול איכותי, ניקוי יסודי מאוד מהחול, אבץ או כל ציפוי אחר, ואז שתי שכבות יסוד ושתי שכבות צבע עליון.
נסה את חצם - אני יודע שפרוייקט כזה קטן עליהם - השאלה אם ישתפו פעולה.

אסף.

im_ri
09-06-15, 22:15
מה אני הייתי עושה?
שוטף טוב טוב, עם גרניק בלחץ גבוה וטמפרטורה גבוהה. מסיר כל סימן ללכלוך, ואז כשהשלדה נקייה לחלוטין אבל עדיין נהנית והגנת הצבע המקורי שלה (שנעשה לפני 30 ומשהו שנה בטבילה, אי שם ביפן), צובע אותה בעוד שכבה או שתיים, או מצפה אותה בחומר ייעודי כמו זפת מגומם.

אסף.

יש לי גרניק בטמפרטורת החדר.. ביום חם זה גם טמפרטורה גבוה :)
על השלדה יש סימנים כאילו מישהו צבע בזפת שחורה או סתם צבע שחור על הצבע הירוק המקורי. השחור התקלף והירוק נשאר איתן.

אני לא צריך הכנה טובה כדי שהשחור שאני אצבע ישאר? חומר מקשר או משהו דומה?
באיזה צבע היית משתמש?

omri_t
09-06-15, 23:06
אין כמו אבץ.
תראה עמודי חשמל, עומדים שנים על שנים בתנאי סביבה קשים.

לגבי צבע עליון כמגן uv - השלדה רואה מעט מאוד שמש אם בכלל.
לעומת זאת פגיעות פיזיות שריטות וכו יש ויהיו הרבה.
צריך למצוא צבע עמיד בשחיקה.

אני מניח שתקנה צבע בארץ, תרים צלצול לטמבור. יש להם תמיכה טכנית טובה.
בזמנו הייתי צריך להתייעץ לגבי התאמת ממיר חלודה לצבע אפוקסי והופתעתי מהשירות שלהם...

לגבי מקומות לביצוע, ליד פת בדרך לגבעת השלושה יושבת מצבעת ה.ח.צ
הוא עושה גם ניקוי חול וגם אבץ בהתזה.
הוא צובע משאיות וקונסטרוקציות גדולות.
לא בטוח שירצה בכלל לדבר איתך... אבל שווה לנסות.

gal.righter
09-06-15, 23:07
כרגע הצבע בן 30 ומחזיק, השאלה היא לעוד כמה זמן.
כאשר הצבע ייכשל וזה יקרה בסופו של דבר הוא ייקח איתו כל שכבה שתהיה מעליו, לכן ניקוי חול הוא בלתי נמנע.
לצערי מקומות של ניקוי חול לא תמיד מקפידים וחשוב להיות נוכח במקום ולוודא נקיון מלא לפני שאתה אוסף את השלדה.
גלוון - לגלוון בעיה שחשוב לשים אליה לב - לפני הגלוון החלק נטבל בחומצה שאם אינה מוסרת כראוי יוצרת חלודות, במיוחד בצינורות ללא ניקוז ראוי.
חשוב לוודא שאין חללים בהם יכולה להישאר חומצה ואם כן, או ליצור חור לניקוז או לשטוף לאחר הגלוון.
אני לא מכיר מקום שעושה גם ניקוי חול וגם גלוון אבל בניגוד לצביעה, אין לחץ אם תיווצר חלודה לפני הגלוון, היא תוסר בתהליך.
צבע - (גילוי נאות: בעל מצבעה אלקטרוסטטית קטנה)
מבחינת מפרטים טכניים, נסיון בשטח והלכה למעשה במה שקורה בשוק - צביעה אלקטרוסטטית עדיפה בכמה רמות על צביעה רגילה!!
רק דוגמה קטנה, צבע באבקה סטנדרטי בשכבה אחת יכול לעמוד במעל 1000 שעות בחדר מלח (salt spray), הרבה יותר מרוב הצבעים הרגילים באותו עובי.
אגב קטן, בניגוד למה שנרשם קודם,צביעה אלקטרוסטטית נחשבת לפחות יפה מכיוון שלא ניתן להשתמש בפילר לתיקונים קלים של פני השטח ולא עושים פוליש או שלייף לגימור "נקי יותר".

בארץ יש 2 סוגים עיקריים של אבקות - על בסיס פוליאסטר ובסיס אפוקסי.
אם יש חלקים בשלדה החשופים לשמש, אתה תצטרך לוודא שמשתמשים בפוליאסטר שכן, אפוקסי אינו עמיד ב UV.
אם השילדה אינה חשופה לשמש תוודא שמשתמשים באפוקסי, יש לו עמידות יותר גבוהה לכימיכלים.

כאשר מעבירים מפרט צביעה למצבעה מציינים את עובי השכבה הדרוש, מכיוון שאין לך דרך לבדוק ואני בספק אם עבודה הנחשבת קטנה למצבעה תעשייתית מספיק מעניינת אותם כדי שיקפידו, תבקש שיצבעו 2 שכבות.

רק לצורך הפרוטוקול, צביעה באבקה בהרבה מקומות מהווה תחליף לציפוי אבץ, יש מקומות אשר צובעים עליה בצבע רגיל כאשר יש צורך להגיע לגוון מדוייק אשר לא ניתן להגיע אליו באבקה.

עוד כמה טיפים -
- תשתדל להיות נוכח במהלך הצביעה ולחפש פספוסים בצבע כבר אחרי השכבה הראשונה, הם נפוצים במקומות בהם יש מרווחים צרים, זוויות חדות ומקומות לא נגישים לצבעי (תלוי בצורת התלייה).
- לאחר הצביעה, אם יש צינורות או חללים שאין גישה וויזואלית אליהם, תרסס פנימה ספריי אבץ (אולי מוגזם אבל...).

אם יש הברגות או תבריגים בשלדה אתה מוזמן לקפוץ אליי לקחת פלאגים מסיליקון עמיד חום למיסוך לפני הצבע.
אם יש לך קומפרסור מספיק חזק (לפחות 7.5 כ"ס, עדיף 11) אתה מוזמן לקחת דוד לחץ לניקוי חול (לא ממליץ, אבל מציע :D )

מה שלא תבחר, שיהיה המון בהצלחה!

im_ri
09-06-15, 23:26
קודם כל ברוך הבא, שנית תודה על התגובה!!

לא חשבתי שזה יהיה כל כך מסובך. הגוון לא כל כך חשוב לי. אני צריך את זה בשחור מט והרוב לא נראה לעין בכל מקרה.

בניקוי חול ישאירו לי חול שמהלחות יהפוך לחלודה.
בגלוון יכניסו לי חומצה לתוך השלדה שאף אחד לא ידאג לנקות ולנקז כראוי.
ובצביעה יפספסו את כל הפינות החשובות.

לא נשמע מושך וכדאי כל התהליך...

lizard
10-06-15, 05:51
ולכן אמרתי לך לא לעשות אותו כי אין צורך.
תנקה יסודי ותצבע ואם בשנה הבאה הצבע יתקלף אז תצבע שוב נקודתית.

elibaba
10-06-15, 08:06
רעיון (אולי טיפשי?) -למסך הברגות ולצבוע בבדליינר של טנדרים, זה חזק בטירוף.

im_ri
10-06-15, 10:36
רעיון (אולי טיפשי?) -למסך הברגות ולצבוע בבדליינר של טנדרים, זה חזק בטירוף.

זה לא סוג של זפת כזו?

elibaba
10-06-15, 10:41
לא, זה צבע אפוקסי יחסית עשיר במוצק שמתקשה לקליפה קשה לעמידה מאד

lizard
10-06-15, 12:37
הבעיה ההפוכה בצביעה היא שיכול להיות שחיצונית השלדה נראית כמו חדשה אבל בגלל שהצבע כל כך חזק ועבה, אתה לא יודע שמבפנים השלדה אכולה לעובי נייר. זו גם בעיה בגילוון בהתזה וגילוון קר. מאחר ומדובר על פרופיל חלול, החלודה תתפתח בצד הפנימי. עם צבע רגיל אתה יכול לקבל קצת יותר אינדיקציה כשזה קורה, אם כי כנראה גם זה יהיה כבר מאוחר מידי.

im_ri
10-06-15, 21:01
יצאתי מבולבל. אין לי מושג מה להחליט.
מישהו יכול לספר על תהליך שהוא עשה עם שלדה? ואיך היא נראת אחרי כמה שנים?

lizard
11-06-15, 07:15
הדיעה שלי היא ששלדה צובעים כל כמה זמן. לכן רצוי להשקיע בניקוי טוב ובצבע איכותי אבל לא ל"התאבד" כלכלית על זה. אני ניקיתי כמה יסודי שיכולתי, צבעתי 2-3 שכבות של יסוד עתיר אבץ ומעל זה 2-3 שכבות של dtm של נירלט. לא יודע לומר לך מה קורה לאורך זמן כי השלדה כבר לא ברשותי.

ד ו ר ו ן
11-06-15, 07:51
אתם מכירים צבע שעמיד בגירוד סלע או אבן שעפה מהגלגל בעשרות קמ״ש?

אם כן. זה הצבע הנכון.

אם לא. אז מה שמיכה כתב.

תנין
12-06-15, 12:29
למי שעוד לא ניסה .
אפוקסי . ייוצר שכבה עבה מאוד הרבה יותר מכל צבע רגיל ,חזקה ועמידה במקות וקילוף.
הבעייה היחידה לא עמיד uv לכן מומלץ ליישם שכבה של עליון פוליאורתני דו רכיבי . כעליון.
נירלט אפוקסיכל או טמבור , עליון נירלט אוניספיד או טמבור תמגלס .

im_ri
06-08-15, 23:36
הרגע מתקרב.
ככל הנראה ירדתי מהתזת חול.

עכשיו נשאלת השאלה באיזה צבע צובעים ומהו תהליך היישום.

השלדה צבועה ביסוד מהמפעל, עליו צבע מקורי של סוזוקי: בחלק מהמקומות נראה כמו צבע רגיל (צינורות רוחב) ובחלק נראה כמו זפת (חלק אחורי של השלדה בעיקר).
על כל זה יש צבע שחור שמישהו צבע מתישהו והוא מתקלף ברוב המקומות (הצבע המקורי מתחתיו מחזיק איתן).

איך אני מוודא שלא קורה לי מה שקרה לצבע השחור? מלבד נקיון טוב בגרניק ואחר כך מסיר שומנים (יש לי משהו חזק ותעשייתי)?
צריך לשייף קצת? יש חומר מקשר אולי?

בכל מקרה אני רוצה את השלדה בשחור ולא בצבע הנוכחי שלה.

lizard
07-08-15, 08:01
אם אתה יכול לחכות עוד כמה חודשים אולי אוכל לעזור לך עם הניקוי חול. קניתי מערכת מים בלחץ גבוה שאמורה להגיע מארה"ב תוך חודש. הרעיון הוא לחבר אליה מערכת התזת חול להתזת חול ברטוב. עבודה שאתה יכול לעשות לבד אצלי אם תרצה.

יונימוג אדום
07-08-15, 08:11
עמרי , בוקר טוב .
כנס לשירשור שלי על שיפוץ הסיקס שנת 1990 אשר באתר CJ CLUB פורום סיפורי ג'יפים .
צבעתי את הבודי ( תחתית ופנים האמבטיה ) בחומר בשם : ROAD WARRIOR , זהו חומר אפוקסי קשה אשר עמיד מאוד לשחיקה ופגיעות אבנים .
הצביעה נעשתה עם אקדח התזה - דיזה 1.8 לחץ אויר רגיל . ההמלצה של היבואן הייתה עם רולר ( לא ניתן ליישם בהתזה ) , המלצה בפורומים בעולם הייתה - עם דיזה 2.5 לפחות ולחץ נמוך ( 40PSI ) , ניסיתי הכל ולבסוף מה שהצליח הייתה הדרך שלי .
אתה מוזמן לבקר ולהתרשם ( את הכתובת אתה מכיר ) , יש הרבה חידושים - הדה שבו סיימתי פחחות , הסיקס עם בודי שנבנה מחדש , וגם הטנדר עובר בימים אלו מקצה שיפורים ( צביעה מחדש ) .
כמו כן גם עם השלדה של הסיקס הייתה לי אותה הדילמה , לבסוף ניקיתי אותה ( עם דיסק סקוץ' שחור ) עד היסוד וצבעתי שלוש שכבות יסוד אפוקסי של נירלט (HB55 ) ועליו צבע תואם ליסוד .

אילן

ד ו ר ו ן
07-08-15, 08:30
צבעתי את הבודי ( תחתית ופנים האמבטיה ) בחומר בשם : ROAD WARRIOR , זהו חומר אפוקסי קשה אשר עמיד מאוד לשחיקה ופגיעות אבנים .
הצביעה נעשתה עם אקדח התזה - דיזה 1.8 לחץ אויר רגיל . ההמלצה של היבואן הייתה עם רולר ( לא ניתן ליישם בהתזה )
אילן
ליבואן יש יותר ממוצר אחד?
קניתי ממנו את החומר, ובהוראות שימוש של היצרן מצויין אפשרויות יישום ע״י לחץ אויר או רולר.
יישמתי בארגז של הטנדר לפני כמה שנים עם לחץ אויר.
היה די פשוט מרגע שסיימתי את כיסוי כל מה שלא רציפי שהחומר ייגע בו.
זה חומר מאד דביק, ומאד קשה להסרה.

+על העמידות.

im_ri
08-08-15, 00:13
עמרי , בוקר טוב .
כנס לשירשור שלי על שיפוץ הסיקס שנת 1990 אשר באתר CJ CLUB פורום סיפורי ג'יפים .
הצביעה נעשתה עם אקדח התזה - דיזה 1.8 לחץ אויר רגיל . ההמלצה של היבואן הייתה עם רולר ( לא ניתן ליישם בהתזה ) , המלצה בפורומים בעולם הייתה - עם דיזה 2.5 לפחות ולחץ נמוך ( 40PSI ) , ניסיתי הכל ולבסוף מה שהצליח הייתה הדרך שלי .
אתה מוזמן לבקר ולהתרשם ( את הכתובת אתה מכיר ) , יש הרבה חידושים - הדה שבו סיימתי פחחות , הסיקס עם בודי שנבנה מחדש , וגם הטנדר עובר בימים אלו מקצה שיפורים ( צביעה מחדש ) .
כמו כן גם עם השלדה של הסיקס הייתה לי אותה הדילמה , לבסוף ניקיתי אותה ( עם דיסק סקוץ' שחור ) עד היסוד וצבעתי שלוש שכבות יסוד אפוקסי של נירלט (HB55 ) ועליו צבע תואם ליסוד .

אילן

אוקי. ישבתי וקראתי עכשיו את כל השרשור שלך! נראה מדהים!!!
אני אצטרך את ההמלצה שלך על הפחח. מתכוון לעשות את אותו תהליך עם הבודי של הטנדר (ניקוי תחתית של הקבינה, ארגז וכנפיים קדמיות, יסוד, בוסטיק וזפת).

אדבר איתך שוב על השלדה. עדיין לא מצליח לקבל החלטה בנושא. צפה לטלפון בקרוב

im_ri
16-08-15, 14:37
ליבואן יש יותר ממוצר אחד?
קניתי ממנו את החומר, ובהוראות שימוש של היצרן מצויין אפשרויות יישום ע״י לחץ אויר או רולר.
יישמתי בארגז של הטנדר לפני כמה שנים עם לחץ אויר.
היה די פשוט מרגע שסיימתי את כיסוי כל מה שלא רציפי שהחומר ייגע בו.
זה חומר מאד דביק, ומאד קשה להסרה.

+על העמידות.

דיברתי עם היבואן של road warrior. יש להם כמה ערכות אחרונות במלאי ולא מביאים יותר. האתר של היצרן לא קיים יותר. יש בערוץ שלו ביו טיוב סרטונים נחמדים והדרכות לשימוש בחומרים שלהם. (https://www.youtube.com/user/RustOleumAutomotive/videos) בגדול הם חוזרים ואומרים שניקוי המשטח זה החלק הכי חשוב, וכשמתיזים את הספריי עדיף שכבות דקות ואחידות. די טרוויאלי .

בכל אופן, היצרן ממליץ להשתמש בחומר לאמבטיות של טנדרים בלבד בגלל עמידות ה UV שלו. הוא לא ממליץ להשתמש על בודי של הרכב מבחוץ או מבפנים, וכנ"ל לא ממליץ להשתמש על שלדות רכבים.
הנקודה הכי חשובה שעלתה בשיחה איתו היא שבשום מקום לא כתוב שהחומר עמיד לחום גבוה ככה שמבחינתי זה לא מתאים לקיר האש/חלק קדמי של השלדה או תחתית הבודי באזור גשר הגיר.

מחפש המלצה אחרת לחומר מתאים לצביעת השלדה והמלצה לזפת (עדיף עם יכולות בידוד חום ורעשים) לצביעת תחתית הבודי ורצפת הקבינה.

אחרי התייעצויות רבות ולאחר ששוב קראתי את השרשור הזה, זו ההחלטה:
1. לנקות את השלדה עם גרניק וסבון משאריות שומנים, צבע רופף ושאר מזיקים.
2. לאחר מכן ניקוי מקומי בהתזת חול של כמה חלודות שטחיות, יישום מקומי של גילוון קר בספריי ולאחריו צבע יסוד (הכל מקומי על חלודות).
3. ניקוי עם מסיר שומנים של כלל השלדה.
4. זפת/צבע סופי על השלדה.

weref
16-08-15, 17:23
יש החלטה עם איזו שלדה אתה הולך? תן כמה שעות ותוודא שהיא ישרה פלס

im_ri
16-08-15, 20:53
יש החלטה. והיא אכן ישרה (ראה שרשור מקביל על מציאת עיוותים בשלדה).
נקווה שלא יהיו הפתעות כשאתחיל לנקות אותה. בפרויקט כזה הכל יכול לקרות.

snirjeepdreamer
16-08-15, 21:35
היי אימרי,
מקווה לא לבלבל אותך שוב, ישנם 2 מקומות שיכולים אולי לעזור לך:
1. תעשיות רכב נצרת - יש להם גם ניקוי חול וגם אמבטיה לטבילה באבץ. הם עושים עבודות פרטיות לרבות צביעה לאחר מיכן
2. יש בחור בבית שערים שעושה ניקוי חול עדין ומוקפד (עשה לי עבודה ). בחור בשם דני. נחמד ואמין. והוא עושה כלים חקלאים
ואף עושה עבודות בקבלנות משנה לסדנאות שונות.

בהמשך לכל מה שרשמו חברי, ולאחר גם בדיקות בנושא, גם אני מאמין בשיוף טוב (אם אפשר התזת חול או ניקוי SODA BLAST )
ולאחר מיכן 2 שכבות ייסוד + 2 מכבות צבע עליונות.

בהנחה שאתה לא נכנס עם הרכב לים, או להרבה שלוליות ובוץ כתחביב (וללא ניקוי יש לציין) השלדה תחזיק לשנים רבות.

בהצלחה

-->