PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול טיול נחל הקיבוצים

Cameo1
16-06-15, 14:34
האם מישהו יכול לעזור למציאת מסלול שטח באיזור נחל הקיבוצים כאשר את סיום המסלול רצוי לסיים בנחל הקיבוצים .
מסלול ליום אחד , רמת קושי בינוני +, תודה

נדב ש.
16-06-15, 17:01
בינוני+ יש לך באיזור הגלבוע ואז תוכל לרדת באיזור הסחנה או יותר מזרחית לנחל הקיבוצים.

אם לא חייב מסלול ברמה בינונית אתה יכול להתחיל מהציר הלבן במקביל לבניית מסילת העמק החדשה דרך עין יזרעאל ושביל נחל חרוד.

דרור ברלי
16-06-15, 17:21
הצעה למסלול יפה:

סע דרומה מבית שאן בכביש 90 (כביש הבקעה), תיכנס לשטח מצפון למחסום מחולה וסע על השביל השחור לאורך נחל בזק במקביל לגדר ההפרדה. הציר קל לתנועה, בחלקו סלול אספלט (עם בורות ומהמורות) עובר ליד קניון נחל בזק הצר והפראי ומתחיל לטפס בציר הפטרולים (סימון שחור) שמתפתל בעליה לכיוון הר אבנר. כאן מדובר כבר בציר לא מטויל שחלקו טרשי ובעבירות קלה-בינונית וחלקו סלול באספלט ישן והסיכון בו טמון בנוף המרהיב שנשקף ממנו - שניה אחת של חוסר ריכוז בנהיגה ותמצא את עצמך מתגלגל לאחד התהומות... אז דיר בלאק.....

אם אתה מחפש אקשן ויש לך רכב חזק ונעול - מחכים לך שני מעלות חירבת נר. הצפוני הוא הקשה יותר - ארוך מאוד, תלול ודרדרתי ואל תקל בו ראש. גם הדרומי לא פראייר אבל קצת פחות נוראי. שניהם מתחברים אחר כך לציר הראשי השחור לכיוון הר אבנר. כאן כבר יש יערות נטועים והרבה פינות מוצלות להפסקה.

השביל מסתיים בכביש ליד מלכישוע. עולים על הכביש ומקיפים את מלכישוע, ממשיכים בכביש לכיוון הר אבינדב וקיבוץ מירב, פונים שמאלה בכביש לכיוון הישוב מעלה גלבוע, וכק"מ לפני הכניסה לישוב פונים ימינה לירידת מעלה אבינדב - עבירות בינונית, נוף יפה. תחתית המעלה ליד בריכות הדגים הסמוכות לנחל הקיבוצים. שם כבר תמצא לך פינה להשתכשך במים.

Cameo1
17-06-15, 10:52
המון תודה , יש קישור לעמוד ענן ?

דרור ברלי
18-06-15, 08:05
מצטער, אני אולד-סקול לגמרי. רק עם מפה.

amit1
18-06-15, 08:11
מצטער, אני אולד-סקול לגמרי. רק עם מפה.

אהבתי!!

c.slow
18-06-15, 08:21
העלייה מחירבת נור לשביל מיועדת רק לרכב נעול כפול.
וגם אז לא בטוח שתעלה.
היא טחונה מאוד ומבולדרת.
כדאי שתדע מה אתה עושה עם אתה מנסה לעלות שם.

נדב ש.
18-06-15, 10:17
אם אתה לא נעול ולא מחפש הרפתקאות לדעתי תוותר, הדרך הזאת טחונה, והציר השחור קצת משעמם... לא הייתי נוסע את כל הדרך הזאת(אם אתה מגיע מכיוון צפון) בשביל זה.

מצורף מסלול לעמוד ענן, מתחיל מתחת האתר סקי המלאכותי דרך עין נורית, מדרגת נורית, העמק הנעלם, יורד דרך המחצבה ומאתה מגיע דרך שביל הנחל עד הקנטרה.

99231

Cameo1
18-06-15, 11:28
תודה רבה אקח את המסלול עם הקובץ של עמוד ענן . תודה נדב.

-->