PDA

צפייה בגרסה מלאה : פיש מאות' (fish mouth) - איך עושים בצורה מקבילה?

ירוקי
25-06-15, 16:24
אני הולך לעשות fish mouth בצורה ידנית עם דיסק ועם ציור נייר שמתאים לקוטר הצינור.
בהנחה שרוצים לדייק ככל האפשר, איך ניתן לקבוע קו ייחוס כך ששני הצדדים יצאו מקבילים?
לפי העין, או שיש שיטה יותר טובה? אני מניח שבצינור האמור (שעוד אין לי) אין "קו תפר".

אם לא הייתי ברור, הכוונה לכך שאם אני מניח על הרצפה את הצינורות עם ה fish mouth. שני הצינורות שירותכו בשני הקצוות צריכים לעמוד ב90 מעלות לרצפה.

de fox
25-06-15, 16:52
יש כמה דרכים ושיטות אבל אם תענה נכונה על השאלה הבאה אז תזכה בדרך הקלה ביותר:
באיזה אמצעים אתה הולך לבצע את ציור הנייר שמתאים לקוטר הצינור?

אמנון
25-06-15, 17:13
אם הבנתי נכון אתה מחפש דרך לסמן על הצינור קו (מעגל) בצורה מדויקת?
שיטה נוחה זה להשתמש בחותך צינורות -

99480
סימון חד ומדויק כמו מסרט.

שיטה פרקטית לבצע Fishmouth בדיסק היא לחתוך את הצינור בערך ב-35° (כלומר ליצור זווית ראש של 110°), מקל על החיים כשמגיע שלב יישור השפה של הצינור עם פלאפ או דיסק השחזה.

ירוקי
25-06-15, 18:23
de fox - אני הולך להשתמש בציור מהספר של רון צ'מפיון, אבל יש גם אתרי און ליין (לא זוכר כרגע, אבל מישהו העלה פה פעם) שאתה מכניס קוטר צינור וזווית וזה מוציא לך את הדוגמה, מדפיסים גוזרים ומציירים על הצינור.

אמנון - הכוונה לא למעגל אלא דווקא למרכז ה"ביסים" שצריך להוריד.
אם היה קו מדויק לאורך הצינור, הוא היה מסמן בדיוק את מיקום הtemplate שמציירים.

נאמר שעשיתי צד אחד. נגיד שריתכתי אליו את הצינור.
איך אני מוודא שבצד השני הפישמאות' הוא מקביל לצינור המרותך, אבל בלי להשתמש בצינור השני שצריך לרתך?
יכול להיות שאני שואל סתם וכשאבוא לבצע זה יתבהר לי? פשוט לא ברור לי איך אני מצייר על הצינור את הקו האורכי המדויק.

אגב, גם לחתוך בזווית של 35 מעלות זו אותה בעיה - איך אתה מוודא שחתכת בצד השני זווית של 35 מעלות יחסית לאותו אנך ושה צינור לא הסתובב לך קצת?

איתי

עידו לוריה
25-06-15, 19:33
השיטה הפשוטה ביותר זה לקחת זוויתן ( בזנט ) להניח אותו על הצינור ( עם הפתח של הזוויתן על הצינור ) ולסמן קו לאורך הצינור עם טוש או מסרט , על השבלונה אתה מסמן קו קטן ואז מניח אותה על הצינור כך שהקווים מתלכדים וכך גם בצד השני של הצינור .

עידו

im_ri
25-06-15, 20:57
אשמח אם תוכל לצלם תמונות של הביצוע. גם אני חיפשתי דרך לעשות זאת באמצעים ביתיים, ולא הבנתי מה אתם מתארים כאן :)

lizard
25-06-15, 21:22
יש שיטה הרבה יותר פשוטה ומדוייקת.
אתה פונה אלי, אנחנו קובעים תאריך ושעה. אתה בא לבית מלאכה שלי ועושה את החיתוכים כמו בנאדם על ציוד (יחסית) מדוייק שמיועד למטרה הזו.
אבל גם השיטה שלך עם הנייר והדיסק טובה. תקנה הרבה דיסקים.

דידו
25-06-15, 22:14
בחיבורי 90 מעלות או קרוב לזה
כדאי לקדוח עם מקדח כוס בקוטר הצינור

עידו לוריה
25-06-15, 22:21
שיטה פרקטית לבצע Fishmouth בדיסק היא לחתוך את הצינור בערך ב-35° (כלומר ליצור זווית ראש של 110°), מקל על החיים כשמגיע שלב יישור השפה של הצינור עם פלאפ או דיסק השחזה.

בשיטה זו יש תלות בין קוטר הצינור לזווית שזה אומר שלא בכול קוטר של צינור זה אותה זווית .

בחיבורי 90 מעלות או קרוב לזה
כדאי לקדוח עם מקדח כוס בקוטר הצינור

גם בכול זווית אחרת .

עידו

ירוקי
27-06-15, 20:09
עידו,
אני אנסה בשיטה שלך.

נראה מה יצא לי.

תודה לכל העונים.

-->