PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיפ יותר בטוח מאוטו פרטי?

Anonymous
25-09-05, 13:44
רציתי לדעת האם יש מחקרים שתומכים סטיסטית בכך שגיפ יותר בטוח מאוטו פרטי

אלון_ק
25-09-05, 14:03
יש, אבל התוצאה הפוכה. ג'יפ מפסיד הן בבטיחות אקטיבית (היכולת להתחמק ממכשול פתאומי, יכולת תמרון מהיר וקיצוני) הן בבטיחות פאסיבית (קריסת הרכב, לדוגמא). ישנם מקרים בודדים ויוצאי דופן בהם ג'יפ עשוי לזכות בצד הבטיחות הפאסיבית, מקרים בהם מסת הג'יפ גדולה בהרבה ממסת העצם הפוגע או הנפגע (דמיין ל"ר דיסקברי פוגע באופנוע) אבל אלו מקרים פרטניים. ככלל, ג'יפ הרבה פחות בטוח מפריווט.

הסיבה שנדמה לך אחרת היא כי במפגש בין ג'יפ לפריווט הפריווט נמעך הרבה יותר ונראה הרבה יותר רע אחרי התאונה. זו גם בדיוק הסיבה שנוסעי הפריווט יוצאים נפגעים פחות; הרכב שלהם, המסגרת בה הם נמצאים, סופגת אנרגיה עבורם. זה משול לביצה (הנוסעים) שנזרקת מגג בניין בקופסת פח לעומת ביצה שנזרקת מאותו גג בתוך ספוג. הספוג קורס, אבל הוא מציל את הביצה. קופסת הפח לא משנה משמעותית את צורתה החיצונית, אבל הביצה...

רכב מודרני קורס באופן מאוד מעניין, זה לא רק מעיכה והבייתה. אני בטוח שמישהו יתן לך קישור טוב למידע נוסף בנושא, אם זה מעניין אותך.

חנן-ג'יפולוג
25-09-05, 14:09
התאוצה השלילית שג'יפ במשקל 2200 ק"ג חווה תהיה נמוכה פי שתיים מזו של הפרייבט, 1100 ק"ג , שבו הוא נכנס. אני בטוח שיש לזה פקטור משמעותי מאוד בפציעת הנוסעים בפנים. צריך גם תאונה רצינית יותר כדי לגרום למרכב רכב 4X4 לקרוס על הנוסעים ולמחוץ וללכוד אותם, מה שקורה לא מעט בפרייבטים. אזורי קריסה זה משהו שבא לידי ביטוי בתאונה חזיתית, ופחות בתאונות צד, אז מן הסתם באירועים כאלה רכב ה4X4 עדיף תמיד, ויש עוד פרמטרים שבהם רכב ה4X4 עדיף .

בפעמיים שיצא לי באופן אישי (פעם כנהג בסיקס ופעם כנוסע בדיפנדר) לחוות תאונות בין רכב פרטי ובין סיקס או בין רכב פרטי ודיפנדר, זה נגמר בטוטאל-לוס או כמעט טוטאל לוס לפרייבטים, שום שריטה בסיקס, ושינוי מינורי לחלוטין בעיצוב הטמבון של הדיפנדר. גם הנוסעים בפרייבטים חוו אימפקט חזק והיו בסיכון גדול מאוד בגלל המרכב שקרס עליהם, בעוד הנוסעים ברכבי ה4X4 לא חוו כלום. אלו דוגמאות, ולא בהכרח הן מייצגות.

עכשיו, איך זה מתחבר עם הבטיחות האקטיבית הנמוכה והפרמטרים האחרים של הבטיחות? אני לא יודע. לא הייתי מהמר על תוצאות לכאן או לכאן במבחן הבטיחות הכללי לנוסע ברכב כזה או אחר.

מעניין באמת לראות סטטיסטיקות כוללות של מספר הרוגים ביחס למספר רכבים ולא תוצאות נקודתיות של מבחן NCAP כזה או אחר.

ד ו ר ו ן
25-09-05, 15:26
השנה,
כביש פלוגות-פזכים אשקלון,
יונדאי אקסנט עם כריות אויר לנהג ולנוסע עוברת למסלול הנגדי ונכנסת חזיתית בפראדו,אף אחד לא הספיק לגעת בברקסים, מלוא העוצמה משני הצדדים.
התוצאה:
היונדאי נכנס מתחת לפראדו,4 הרוגים ביונדאי,הכריות אויר לא ממש עזרו כשחזית הפראדו יושבת על תא הנוסעים.

נהג הפראדו אושפז להשגחה ושוחרר עוד באותו הערב הביתה.
לפראדו נשבר הפגוש הקידמי ומע' ההגה.

ג'יפ סופה אי-שם בשטחים,
נהג הג'יפ עושה פרסה היכן שאין שדה ראייה, סובארו מופיע נהוג ע"י מרפי בדמות מתנחלת צעירה שלא מספיקה לבלום, הסובארו פוגע בסף הדלת של הסופה,נמעך על השילדה והסיום הוא של סופה יושבת חלקית על מכסה מנוע של סובארו-נהגת פצועה בינוני ונהג סופה אדיוט ושלם.

איך עוזר במשהו שיש לך כ"כ הרבה בטיחות אקטיבית ואזורים קורסים כשהגשאפט מגיע מלמעלה?

כמו שזה נראה פרייבטים מתוכננים לתאונות עם פרייבטים או מכשולים שלא בהכרח יהיו מעליהם.
זה בא לידי ביטוי בכל תאונת חזית-צד כמעט של פרייבט שנכנס במשאיות,גם משאיות קלות.איכשהו הפרייבט תמיד מוצא את עצמו מפסיד.

כל מכשול שהרכב שלי מסוגל לטפס עליו ביום רגיל יהיה בסוף מתחתיו,כולל פרייבט בתאונה חזיתית.

גיא
25-09-05, 16:20
דפדף לך שניים שלושה עמודעם אחורה. היה סימפוזיון שלם על זה.

גיא
25-09-05, 17:03
הנה,

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=6612&highlight=

זה בכלל בפורום הכללי.

רונן וסרמן
26-09-05, 08:27
מה אומרים המחקרים...
אני יודע דבר אחד
לפני חודש אשתי נהגה בפג'רו והתנגשה חזיתית בהיילקס
אם היא היתה נוהגת בפרייבט -הרבה חבר'ה כאן היו באים לנחם...
הבנות שלי גם היו ברכב וכולם יצאו עם שריטות ומכות יבשות קלות
ההתנגשות היתה בסביבות ה 80 קמ"ש
אז תגידו לי -איזה פרייבט היה עומד בזה??
אשמח לצרף תמונות לצורך ההבנה -אבל אני לא יודע איך :roll:

גיא
26-09-05, 14:43
אתה יכול לשלוח לי במייל אני אצרף אותן.

shachar
26-09-05, 15:24
אישתי והילדים יצאו ללא פגע מתאונה שפריבט לא היה שורד, מצד שני גם לא היה מגיע למצב הזה.

KOOKE
26-09-05, 21:08
בכל ותם מבדקי הבטיחות הפאסיבית כמו NCAP וכו' שבהם היצרנים מתהדרים מתנגש רכב בקיר עומד בזויות שונות.

המסה השונה או הגובה השונה בין פרייבט לג'יפ לא נלקחים בחשבון באותם מבדקי הבטיחות.

עד כמה שהבנתי הבסיסית בפיזיקה ו/או מיכאניקה כמו שבצדק ציינו קודמי, במציאות כשרכב מתנגש ברכב להבדלי המסה והגובה יש חשיבות מכרעת בנוגע לבטיחות הפסיבית.

יש סטטיסטיקות של חברות ביטוח בחו"ל לגבי מידת הפגיעה של נוסעים שהיו מעורבים בתאונות דרכים בחלוקה ודירוג לפי דגמי רכב וחומרת הפגיעות.

אלו הסטטיסטיקות הכי קרובות למציאות ומשקפות בצורה הנכונה ביותר את מידת הבטיחות הפסיבית של רכבים שונים מפני שזה ניתוח תוצאות של תאונות אמיתיות שהתרחשו בפועל ולא איזה ניסוי של התנגשות רכב עם בובות בקיר בטון.

איני יודע איך להשיג את הסטטיסטיקות האלו אבל מיש שיש לו סבלנות ובקיא ברזי החיפוש ברשת יכול לעלות על הממצאים.

אם אני לא טועה מדובר בחברות ביטוח בשבדיה והיה איזכור של הסטטיסטיקות האלו במדור הרכב של ידיעות אחרונות - YNET .

שלמה

שלמה

asafk
26-09-05, 21:36
הכל נכון- אבל במקרה של תאונה של רכב "קטן" עם רכב "גדול". אבל מה הסבירות שתאונה כזו תקרה?
כל המחקרים מראים שהסבירות לתאונה באותם התנאים ברכב גבוה, עם הנעה אחורית, וצמיגים שהם לא צמיגי כביש גבוהה משמעותית מהסיכוי לתאונה ברכב נמוך, עם הנעה קדמית, וצמיגי כביש.
יש עוד הרבה מסביב לזה- כמו- מה יקרה בתאונה בין רכב גדול ורכב גדול? מה יקרה בתאונה בין רכב גדול לרכב ממש גדול (משאית)? וכן הלאה- כולכם מתייחסים רק למקרה אחד, ולא מסתכלים על התמונה הכוללת שהיא... יותר בטוח לנסוע במכונית פרטית גדולה וחדשה ככל האפשר.
לא לשכוח- במחיר של רכב שטח בן 10 שנים (עם בטיחות פסיבית של לפני שניים- שלושה דורות)- קונים מכונית פרטית גדולה (מה שקרוי בארץ "מכונית מנהלים" ) מהדור האחרון.

אסף.

שחף110
26-09-05, 22:18
אסף, לא אתה זה היית שאמר שעדיף להיות בקומה השניה ולצפות בהתרחשות מלמעלה מאשר להיות בפריווט ?

raanan
23-10-05, 18:22
שרשור בנושא :
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=1&item=621550

סעו בזהירות
רענן

-->