PDA

צפייה בגרסה מלאה : מטיילים באוסטרליה...

אסף ד.
06-07-15, 11:18
<a href="https://youtu.be/hPJYB4Vcw3g" target="_blank">
https://www.youtube.com/watch?v=hPJYB4Vcw3g&amp;feature=youtu.be (https://youtu.be/hPJYB4Vcw3g)

איל מ
06-07-15, 19:17
מצד אחד סרטון מגניב שמראה שאם יש לך אומץ, גם רכב של מעל חצי מליון שח יכול לעשות עבירות. איך הבקרות משתלטות, נועלות, מורידות הספק והופ... עולים.
מצד שני עצוב לראות את נפנופי הגלגלים ומהלך המתלה שהצטמצם. ממש כמו בסרטוני פרסומת של הג'יפונים החדשים :-(

דרור ברלי
06-07-15, 22:49
מצד שני עצוב לראות את נפנופי הגלגלים ומהלך המתלה שהצטמצם. ממש כמו בסרטוני פרסומת של הג'יפונים החדשים :-(

אל תטעה.
כל נפנופי הגלגלים והמתלים הפתוחים לרווחה שלכאורה "לא עובדים" זה רק בגלל זוית השיפוע. העליה הזו תלולה מאוד והם מטפסים אותה בצורה מאוד מרשימה, לדעתי.

קונסטון
06-07-15, 23:15
אל תטעה.
כל נפנופי הגלגלים והמתלים הפתוחים לרווחה שלכאורה "לא עובדים" זה רק בגלל זוית השיפוע. העליה הזו תלולה מאוד והם מטפסים אותה בצורה מאוד מרשימה, לדעתי.

לפחות עם גלגל רזרבי על הזנב הפוזה של ד-3 משתדרגת

Bernard
06-07-15, 23:36
אף פעם לא אהבתי אתה ה(כאילו)ריינג' ספורט... איזה בושות..

boaz avrahami
07-07-15, 01:22
לא חושב שזה כל כך תלול.
יש שם כמה הצלבות יפות שמחוסרי סרן חי לא נראים בה טוב.
שימו לב שכולם כמעט עם צמיגי כביש

Bernard
07-07-15, 02:47
אתה חושב לא טוב...

תסתכל על אלה שעומדים(במיוחד לקראת סוף הסירטון) ועל הזויות שהם עומדים בהן, במדרון...

וד"א.
עכשיו קיבלתי דיל למייל.... גלקסי S6 ב-$500... לקנות לך?
היום בצהריים קניתי לחברה והכי זול היה $550.. מעצבן אבל ככה זה אמריקה..

boaz avrahami
07-07-15, 06:19
תודה! כבר יש לי מכשיר ניוו(ן)ט

Bernard
07-07-15, 06:23
👍
אני יודע, בגלל זה הצעתי לך סמארטפון אמיתי..
😎

boaz avrahami
07-07-15, 06:36
כשיצא ה 6s האמיתי נדבר...
הסוללה של ה 5s נחלשת. דפקתי אותה עם מטען סיני מחורבן. חסכתי...

asafk
07-07-15, 07:03
השיפוע אכן מאוד תלול בחלק מהנקודות. לפחות שניים מרימים לרגע שני גלגלים קדמיים...

אסף.

נדב ש.
07-07-15, 07:17
השיפוע אכן מאוד תלול בחלק מהנקודות. לפחות שניים מרימים לרגע שני גלגלים קדמיים...

אסף.
+1

כלים אחרים היו ניזקקים לנעילה אחת לפחות ו/או צמיגי שטח מלא...

Bernard
07-07-15, 15:59
לפי הסרטון ודגמי הרכבים, סביר להניח שלרובם אכן יש נעילה אחורית "פיזית/מכאנית.
לרוב הדגמים שמופיעים שם, יש נעילה כזו, למעט הדגמים הבסיסיים ביותר...
והצמיגים נראים לי דווקא 50/50, במיוחד של הספורט ההוא, שלא מפסיק להיתקע, משום מה...

דרור ברלי
07-07-15, 18:48
זה תלול. אחושרמוטה תלול.

דרור ברלי
07-07-15, 18:55
הכלים האלה, בגרסאות המאובזרות, נעולים מאחור.
דווקא רואים שם כמה על צמיגי שטח מלא. כולם למעט אותו ריינג' ספורט, עולים די בקלות.

והריינג'-ספורט מקרטע אך ורק בגלל הנהג. שימו לב ליד על החלון, לעצירות באמצע העלייה שלא לצורך... הבחור ישראלי?

מיכה100
07-07-15, 19:42
לדעתי זה משקף את ההבדלים בין הדורות השונים של הטריין ריספונס - הדיסקו 4 זה פשוט רמאות לשמה.

Bernard
07-07-15, 22:17
הנה, דרור לא עצלן כמוני.
לתמונה הזו בדיוק התכוונתי, בועז.
תלול מאוד.

- - - Updated - - -

ו-6S אמיתי...
אתה מתכוון לזה שייצא, אחרי ש"ההם" יצליחו לפתור את כל הבעיות של ה-6 האמיתי הנוכחי?

ד ו ר ו ן
07-07-15, 22:47
אם פעם היתרון היחסי של שושלת לנדרובר היתה מהלך מתלה מקורי עדיף, שחיפה בהרבה מקרים על היעדר נעילה. אז עכשיו זה בדיוק ההיפך.

זה כ״כ מחדד את בעיית היציבות של רכבים עם מתלה נפרד מוגבל מהלך.

שימו לב שכל אלי שהתקשו, אלו רכבים עם הצמיגים בחתך נמוך, ואני רק יכול להניח שאי-הורדת אויר מפחד לפנצ׳רים גרמה לזה.

אלו שעברי לחתך גבוה, רואים שהצמיג נמעך ועוטף את השטח כי אפשר להוריה אויר.

amit1
07-07-15, 22:58
מה לומר, מפגן מרשים ל SUV האנגלי שבגלל כמות הכלים המרשימה ניתן לקבל תמונה מייצגת לעבירות ולביצועים של הכלים האלו (כשהם במצב נסיעה).
דרך אגב, די מפתיע שמי שיישם ראשון את ה TC שעובד כאן שעות נוספות, היו הלומי הבירה מסוליהול.

דרור ברלי
07-07-15, 23:36
אם פעם היתרון היחסי של שושלת לנדרובר היתה מהלך מתלה מקורי עדיף, שחיפה בהרבה מקרים על היעדר נעילה. אז עכשיו זה בדיוק ההיפך.

זה כ״כ מחדד את בעיית היציבות של רכבים עם מתלה נפרד מוגבל מהלך.

שימו לב שכל אלי שהתקשו, אלו רכבים עם הצמיגים בחתך נמוך, ואני רק יכול להניח שאי-הורדת אויר מפחד לפנצ׳רים גרמה לזה.

אלו שעברי לחתך גבוה, רואים שהצמיג נמעך ועוטף את השטח כי אפשר להוריה אויר.

אם תשווה לכל SUV אחר עם מתלים נפרדים, מהלך המתלה שלהם עדיין מרשים.
שוב - השיפוע כל כך תלול, שהחרטום כמעט ולא לוחץ על המתלים הקדמיים (ולעומ תזאת תסתכל על הזנבות שלהם - כמעט אצ לכולם המתלים האחוריים לחוצים חזק). ואז, כל שינוי קטן בתכסית השביל גורם להם להרים גלגל קדמי גבוה באויר.

בוא ונדמיין שאתה עם ההיילקס ואני עם הסופה מטפסים שם באוסטרליה ב"מעלה משאית מכבי האש" הזה - ואני מבטיח לך שזה היה קורה גם לנו, עם סרנים החיים והקפיצים ארוכי המהלך. יודע מה? למה להרחיק עד אוסטרליה?... תסתכל בסמלון שלי שצולם במעלה זיק. הסיטואציה מאוד דומה - זוית טיפוס תלולה מאוד, בורות עמוקים - והופ - גלגל באויר למרות מהלך המתלה התיאורטי שהאוטו מציע. כל ההתקדמות כאן היא בזכות הנעילות, ממש כפי שהלנדרוברים הללו מטפסים יפה בזכות בקרת משיכה יעילה.

בשורה התחתונה - זו תצוגת תכלית מרשימה מאוד. אפילו הריינג'-ספורט מצליח לתקן את השגיאות שהנהג עושה.

Bernard
07-07-15, 23:49
ועדיין, דורון, אני רוצה להזכיר, שמהלך המתלה של כל לנדרובר הוא גדול יותר מכל רכב (מקורי) אחר... כולל הרנגלר, עם הסרנים החיים.
לדוגמא (טוב, הוא הכי הטוב), לריינג' רובר (2003-2005/6) היה מהלך מתלה אחורי של "13!!! לפנים היה "10
ומדובר במתלה אויר ונפרד(!!) ישר מהמפעל - אין דברים כאלה.
מאוחר יותר הם התקלקלו והורידו למהלך של "10-"11, מאחור ("9 מלפנים)...

לא נראה לי שמהלך מתלה הוא בעייה גם בכלים שרואים בסרטון וניתן לראות יפה איך המתלה האחורי "עובד".

ד ו ר ו ן
08-07-15, 00:15
מהלך לבד בלי לחבר לגיאומטריה לא אומר הרבה.

כשהרכב מרים את עצמי בשביל להתרחק מהקרקע, המהלך האפקטיבי הוא בערך חצי מהמספר שתיארת, במיוחד כי בצד המתכנס של המתלה, המחשב לא מאפשר סגירת מהלך אמיתית.

התמונות מדברות בעד עצמן.

אז על הנייר יש כאן רקדנית בלט עם פוטנציאל לשפגטים,
בפועל, גיישה חסודה עם רגליים קשורות.

Bernard
08-07-15, 00:58
אתה לא כ"כ מבין איך המערכת בריינג' עובדת... זה לא המקום לפרט אבל היה בו מנגנון שדימה התנהגות סרן חי..ודווקא די בהצלחה.

amit1
08-07-15, 01:20
ברנרד בבקשה פרט זה מעניין, האם יש בריינג' מנגנון דינאמי שמנפח/מרוקן אויר בהתאם לתוואי הדרך?

Bernard
08-07-15, 06:42
בערך.
הרבה יותר פשוט ויעיל ומיידי.

זה עובד בערך כך.
יש חיבור ישיר בין שתי כריות רוחביות ושסתום בניהן.
כשאתה נכנס למוד שטח/"זחילת סלעים" והגיר ב-LOW, השסתום נפתח ויש מעבר אויר בין הכריות.
כשכרית אחת "נסגרת", האויר נדחס לכיוון הכרית האחרת וזו "נפתחת" וכך מדמה את אופן הפעולה של סרן חי.
כמובן שז לא כ"כ פשוט ויש צורך במנגנון שימנע קריסה טוטלית של הכרית "המתכווצת" וכן ימנע את התיקון האוטומטי של המחשב, שדוגם את חיישני הגובה וכו'.
אבל זה עובד (עבד - עם הנטייה לכביש בדגמים המאוחרים יותר, אני לא יודע מה נשאר מהמערכת הזו) ומהלך המתלה של הריינג' הוא אדיר, לפי כל קנה מידה.

ד ו ר ו ן
08-07-15, 07:30
אתה לא כ"כ מבין איך המערכת בריינג' עובדת... זה לא המקום לפרט אבל היה בו מנגנון שדימה התנהגות סרן חי..ודווקא די בהצלחה.
את הריינג׳ לא יצא לי לראות בשטח למעט סרטונים אקראיים.
את עבודת מתלה הדיסקו 3-4 ראיתי הרבה בטיולים משותפים, והסרטון שיש כאן לא שונה.

נפנופי גלגלים ומרכב מתנדנד על פינות קשיחות.

amit1
08-07-15, 17:34
דורון, על השורה התחתונה קשה להתווכח...בסירטון רואים מפגן מרשים של טכנולוגיית SUV שנועדה לפנק ברמות הגבוהות ביותר...למי שיש כיסים מספיק עמוקים מדובר ברכבים מעולים ומי שאין לו שלא יביט לכיוון ויהנה מהנסיעה האיטית :).

ד ו ר ו ן
08-07-15, 18:04
לאן אתה מנסה לקחת את
הדיון לא ממש ברור לי.

אין מחלוקת שזה רכב מפנק כשהוא עובד, זאת מפלצת מוצצת במלוא הדרה.

יש לך השגות לגבי הגלגלים באויר? אתה לא רואה אותם?

אם אתה מעוניין לשמוע את
דעתי על דיסקו 3/4, תעשה חיפוש, כתבתי אותה כבר בעבר.

Bernard
13-07-15, 18:23
לאן אתה מנסה לקחת את
הדיון לא ממש ברור לי.

...

לא ברור לך?
הנה אני אסביר לך, למה עית מתכוון ולאן הוא מנסה לקחת..
הוא מתכוון שלנדרובר, כל לנד רובר ובטח אלה שבסרטון הוא: The BEST 4X4 by far...
לזה הוא מתכוון.

- - - Updated - - -

ועכשיו, במסגרת הפנייה למפונקים, הם שינו את הסלוגן (הכי טוב שהיה אי פעם, לדעתי) לקישקוש החדש הזה: Above and Beyond... שלך תדע מה הוא בכלל אמור להביע...

-->