PDA

צפייה בגרסה מלאה : קשיים בהצתה של יונדאי i10

slayer9
07-07-15, 09:41
היי לכולם,
בבעלותי יונדאי i10, אוטומטית, 1.2L שנת 2010.
לאחרונה אני נתקבל בקושי להפעיל את הרכב.
אני מסובב את המפתח ושומע שהמנוע לא מצליח להכנס לפעולה.. לפעמים אני מצליח להניע לאחר כמה שניות
לפעמים אני מפסיק ומניע מיד שוב והרכב מניע.
צירפתי פה סרטון שהעלתי שאני מנסה להניע את הרכב ולמשך כמה שניות לא מצליח ואז מנסה שוב ומיד מצליח.

https://youtu.be/95AkjovTGCI

מה לדעתכם יכולה להיות הבעיה?
תודה לעונים.

evgenyx
07-07-15, 10:45
מה לגבי להחליף או להטעין מצבר? נראה לי שהוא גמור.

asypeer
07-07-15, 10:53
האם ישנה נורה צהובה עם מנעול כשאתה מנסה להניע ולא מניע? ייתכן והאימובילייזר המובנה ברכב מזייף.

Sent from my Ass

slayer9
07-07-15, 11:08
אז ככה, הלכתי להילוך שישי בראשון, שם טוענים שהמצבר התרוקן קצת בגלל שהסטרטר לא תקין - הסטרטר צורך פי שניים יותר זרם ממה שצריך בעת ההנעה וזה מה שגמר את המצבר.. לדעתי, אם זה היה נכון, המצבר היה נגמר ככה מהר מאוד ולא הייתי מצליח להניע יותר, מצד שני אני כבר כמה ימים נוסע ככה, אני מצליח להניע או אחרי כמה שניות או בפעם השניה.. לדעתי הם לא מספרים את האמת.

לגבי האימובילייזר, הוא מקורי, הנורה נדלקת, במקרה שלא ההנעה נשמעת אחרת.

asypeer
07-07-15, 11:18
אצל אחי בi30 האימולייזר המובנה משבש את ההנעה פעם בכמה הנעות. כנראה שהאנטנה תקולה במקלט שיושב מתחת להגה. לגבי מה שאמרו לך על הסטרטר - נשמע קשקוש לאור העובדות שלבסוף אתה כן מצליח להניע. אולי מינוס גבולי של הסטרטר או ריליי. אני עדיין חושב שזה קשור למשבת. נסה עם המפתח השני.

Sent from my Ass

slayer9
07-07-15, 11:21
אני אנסה עם המפתח השני, למרות שזה יפתיע אותי אם זה יפתור את הבעיה כי הנורת אימובלייזר כן נדלקת (משמע תקין).
היו הרבה פעמים שהנורה לא נדלקה ואז באמת הרכב לא הצליח להניע, אבל ניתן לראות גם פה בסרטון שנורה הזו נדלקת.
אני אבדוק בכל מקרה עם מפתח אחר..

רפי לין
07-07-15, 12:52
לפי הסרטון, המצבר אינו תקין ואני מציע רק להחליף אותו ובודאות כמעט מוחלטת הבעיה תיפתר וזה הכל.
באחת ממכוניותי, שמתי לב שלאחר חנייה ארוכה יותר, בבקר למחרת שעון הזמן, בלוח השעונים, התאפס בזמן הנעת המנוע (שהניע מצוין).
ניגשתי למרכז שיווק מצברים גדול ובדיקת המצבר (לאחר נסיעה של כ 15 ק"מ) הראתה להם שהוא תקין.
בכל זאת החלפתי המצבר וכמובן שתופעת איפוס שעון הזמן נעלמה.
זה היה קורה, כי בזמן התנעה, המתנע (סטרטר) היה מוריד את מתח המצבר (שהיה כבר חלש/פגום) לערך נמוך מדי.
בברכה - רפי לין

slayer9
07-07-15, 23:24
טוב החלפתי מפתח וקרתה אותה תקלה ככה שזה לא האמובילייזר.
עוד רעיונות?

asypeer
07-07-15, 23:28
טוב החלפתי מפתח וקרתה אותה תקלה ככה שזה לא האמובילייזר.
עוד רעיונות?

האימובילייזר כולל גם חלק שיושב ברכב עצמו מתחת להגה שמזהה את הקידוד של המפתח (כשלא מזהה אז הנורה של המפתח עם המנעול לא תכבה). אני לא טוען שזה האחראי. אבל היה שווה לנסות.. מה לגבי המצבר?

Sent from my Ass

shmulikbg
08-07-15, 01:22
כמו שאמר רפי, תחליף מצבר..

slayer9
08-07-15, 09:29
בהילוך שישי אמרו שהמצבר בסדר ושהסטרטר לא טוב.
הם שמו את המצבר לטעינה של 6 שעות אבל הבעיה נמשכת.. זה בכל זאת המצבר לדעתכם?

shmulikbg
08-07-15, 14:02
חשמלאי אמור לדעת לבדוק צריכת זרם ולהגיד לך אם הסטרטר תקין.אם יש במוסך הזה חשמלאי, וזה מה שהוא
אמר לך, יש להניח שהוא בדק והוא צודק.
בכל מקרה, אם יחליפו סטרטר והבעיה לא נפתרה, אז....

-->