PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש טירון ירוק.

dudsha
19-07-15, 15:43
שלום חברי הפורום

בן 54 ואחרי הרבה שנים בכביש ובשנים האחרונות גם קצת (הרבה) נהיגה ספורטיבית
ירד האסימון או שאפשר להגיד נכנס הג'וק של שטח.

אני ואישתי שתחייה חרשנו את מדינת ישראל לאורכה ולרוחבה וכנהג משאית לשעבר גם "לעומקה" :-)
אבל שטח לא ראיתי מימיי..מלבד איזה כורכר שמוביל לאיזה חניון שמלכך את הפרייבט באבק

שבוע שעבר רכשתי לנד קרוזר 2004 קצרה במצב סביר+ עם מיגון תחתון של אספיר
אין לי מושג אם מלא או לא..אבל המיגיון מגיע עד לאמצע הג'יפ..אז כנראה שזה בלי הגנה על החלק האחורי
כמו כן הג'יפ מצוייד בצמיגי שטח 50/50.

אני כרגע לא נכנס להגבהות, פגושי ברזל, כננות וכדו'
אבל זה בתכנית הכללית, והסיבה היא אין לי מה למהר עד שאצבור נסיון בשבילי קק"ל ומשם לעלות רמה לבורות
עד שנגיע להצלבות ונטישות וזויות יש לי עוד הרבה מה ללמוד !
ואני מודה.. לא מבין בזה כלום !!!

כנראה אני צריך גם עזרה בהבנת/הכרת הכפתורים האלה שיש בקונסול המרכזי שקשור לנעילות ולבקרת משיכה.

אז איך מתחילים? האם יש קבוצות שמטיילים יחד? או מקימים מפגשים בשבתות או סופי שבוע שאפשר להצטרף?

תודה מראש על העזרה.
דודי

יוש
19-07-15, 16:26
מזל טוב וברוך הבא.

1. עזוב שיפורים, בחייך.
עם כוונה או בלי, קנית את אחד הרכבים "הקונבנציונאלים" הטובים לשטח, כמו שהוא.
מבטיח לך שיעברו שנים, אם בכלל, עד שתמצה את יכולותיו ותרגיש שצריך לשפר אותו.
מיגונים זה חשוב, אבל כבר יש לך, אז באמת שאין לך עוד הרבה מה לעשות. המיגון לא מכסה את כל "המתחת", בד"כ
מכסה מקדימה, עד 2/3 בערך. אפשרי גם מיגון החלק האחורי (טנק דלק). כמו שזה נשמע, זה מספיק מה שיש לך.
כדאי לראות בהקשר זה אם המדרגות מקוריות. אם כן, בשלב לא רחוק הייתי מוריד ושם מחוזקות, מאחת מחברות האפטר מרקט (אספיר וכו'). הן לרוב ניזוקות בשטח של ממש.

2. עצה אישית, שממש לא כדאי לוותר עליה - כמו שכבר נאמר שוב ושוב, תשקיע בך כנהג, לפני השקעה באוטו (שגם כך מספיק די והותר).
אל תתקמצן/תתעצל ופנה להדרכת נהיגת שטח. ממליץ על יואב קווה, אך יש גם אחרים, כמו "אתר השטח הישראלי" וכו'.
אין תחליף להכוונה ולמידה מסודרת של המיומנות. מי כמוך, כנהג משאית יודע כמה זה חשוב. בשטח לא פחות. נהג טוב עם רכב כמו שלך יעבור באלגנטיות 95% מהמסלולים בארץ. יסבירו לך גם מה אלו הכפתורים שיש לך ויותר חשוב, איך ומתי להשתמש.

על אותו משקל, מציע להצטרף לכמה טיולים בתשלום של הגופים הנ"ל. נכון שלקנות רכב שטח (טוב), נותן תחושה שאתה יכול פשוט להתניע ולקפוץ לשטח. זו קצת אשליה.
קודם תלמד, תשתפשף ותתנסה, רצוי בחברה של כאלו שיכולים להכיל, לכוון וללמד.
אז תעשה כמה טיולים בתשלום. תראה מה קל לך, מה קשה, מה מפחיד. על הדרך תרוויח עוד קצת הדרכה והכוונה, תהיה רגוע שאתה לא מעכב אף אחד ולא מפדח את עצמך (זה בסדר, מותר), וכשתרגיש שאתה יודע משהו סביר על התנהלות בשטח, חפש חברים.

לא חסר חברים ואנשים טובים ומנוסים ולטווח ארוך אין באמת סיבה להנות מכל הטוב הזה בתשלום.

תשתפשף קצת וכשתהיה קצת יותר מבושל, תתקדם לחברת העצמאים.

asafk
19-07-15, 18:27
מתארגנים טיולים כאן באתר מדי פעם. עכשיו בקיץ קצת פחות (חם...) אבל עם בוא הסתיו זה מתחיל.

עד אז תוכל לנצל את הזמן להשתלמות שטח וגם קצת... פשוט לצאת לשטח לנסיעות קצרות במקומות פשוטים. שבילים. החשוב הוא להכיר את הרכב, לדעת איפה כל גלגל נמצא, לדעת לא להילחץ מכל אבן בשביל אלא רק מאלו שישמיעו בום, ולא להתרגש מכל מדרגה או חריץ.
בלי אתגרים,
ואז להצטרף לטיולים עם חברים מהאתר.

אסף.

dudsha
20-07-15, 10:07
תודה על העידוד.

אני אכן מתכנן לקחת הדרכה עם יואב קווה בהמשך.

יאללה יצאתי לדרך :-)

-->