PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש אוטו, איפה לומדים לנהוג? תודה ופרק ב'...

amotzg
20-07-15, 05:59
תודה לחברי הפורום על מאגר הידע העצום. ותודה לאלו שטרחו לקרוא ולענות לשאלות שלי בפורום ובהודעות פרטיות.

בשעה טובה, סחבק בעלים גאה של ויגו 2008 אוט'.

אחרי ערמות של גרוטאות וכמה חולרות שניסו לעבוד עלי, הצלחתי לברור אקסמפלר שמור במחיר סביר. שלוש תובנות עיקריות שלא יפתיעו אף אחד:
1. לא כולם בפורום יודעים מה הם כותבים, אבל ממוצע הדעות כאן לא טועה. צריך לנצל את הידע ולבוא מוכנים כמה שיותר.
2. אפילו אחרי כל שכתוב כאן, מכוני בדיקה יכולים ליצור תחושה כוזבת של אמינות לשני הכיוונים. נכון שקשה בכמה ימים (או חודשים) ללמוד את דף "מדריך לקנית היילקס", אבל צריך להבין מה עושים. אל תלכו סתם לבדיקה על כל רכב, תמצאו חבר שמבין, אפילו תגררו חבר רחוק, חבר של חבר או תביאו למוסכניק שאתם מכירים. מכון בדיקה יתן לכם תמורת כמה מאות שקלים אמצעי למיקוח על אלפים, לא יותר.
3. אין סיבה לקנות ביותר ממחירון! גם לא במחירון אם הרכב לא באמת שמור ברמה מאוד גבוהה. סבלנות תביא קניה מוצלחת וזאת לא בושה להוריד מחיר על פגיעות פח, גלגלים, טיימינג קרוב, וכו'.

ההצלחה במיקוח והקניה באו בדיוק על מעבר דירה מפתיע והתאימו כמו ככפה.
אממה, סחבק לוקח רכב שטח קשוח של מאה אלף שקל ודופק אותו בחניה. ועוד איזו דפיקה...
רגע של עיפות ושכחתי את הסלע הענק שחניתי מולו. עוד רגע, קצת גז, והאוטו מתישב עליו עם האף. הפריוט שלנו, אופל אסטרה, אולי רק היה מועך פגוש, אבל ההילקס מטפס.
לקחתי קצת רורס, בעטתי את הפגוש למקום ונסעתי חזרה מאה קילומטר לדירה החדשה.

למחרת נגמרו ההעברות ולקחתי את הטנדר לישור קו במוסך. המוסכניק מסתכל ואומר לי, מה זה? אני לא זוכר את הנזק מקדימה כשהבאת אותו לבדוק...
מפה לשם הבנתי שאני צריך להפעיל את הביטוח (ושמחתי שהספקתי לבטח יום או יומיים לפני). מסתבר שיש גם פגיעה רצינית מקדימה ולמטה, ביקשתי שבהזדמנות כבר ירכיב לי פגוש ברזל. אמר שיברר.
מאוחר יותר מסתבר שצריך להחליף גם בולמים מקדימה וכבר נרקמת לה עסקה לארבעה בולמים ומיגון תחתון. בהזדמנות שכבר צריך להחליף חלק והאוטו כבר במוסך.

ממילא התוכנית הייתה להתחיל מלהכיר את האוטו ובשלבים מיגון, פגוש, גלגלים, כננת, נעילה אחורית. בערך בסדר הזה. כרגע אני מחוסה (וריק ממזומנים) לטווח הקרוב.

אז עוד מעט יוצא מהמוסך טנדר מוכן להתחיל עם שטח. נשאר ללמוד לנהוג.
כרגע אני מאוד מוגבל בזמן ולכן גם במרחק הנסיעה. יש המלצות איפה לומדים נהיגת שטח בגליל? גליל מערבי?

ishc
20-07-15, 06:13
תתחדש,
חפש חברים מהאתר ותצטרף לטיול, אל תפחד לשאול ולבקש שיכוונו אותך ויהיה בסדר אם אתה ממש מתעקש על קורסים למיניהם חפש את אתר שבילים של יואב קווה. הוא מוציא הדרכות נהיגה ואפילו יש לו איזו כתבה או שתיים בנושא פה באתר.
למשל: http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3303-%D7%A1%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A0%D7%94%D7%99%D7%92%D7%94-%D7%91%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%91%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%94-%D7%91%D7%A8%D7%92%D7%9C-%D7%A9%D7%9E%D7%90%D7%9C

joedavni
20-07-15, 18:44
ותיק מדריכי נהיגה 4X4 ומהטובים שיש-אבירם ברקאי. השתלמות פרטית חד יומית תלמד אותך יותר מכפי שתוכל ללמוד אחרת. ההדרכות שלו מתבצעות ברמות מנשה- הר חורשן. barkai4x4.co.il

amotzg
21-07-15, 19:57
תודה.
כנראה אשלב, אתחיל לצאת לשטח ולחפש שותפים מנוסים. אחרי עוד קצת קריאה ברשת וניסיון אלך על הקורסים.

בינתיים הטנדר עומד לצאת מהמוסך ואני קורא פה שצריך רישוי לפגוש ברזל ואי אפשר בלי כננת.
הכצעקתה?
אני חייב לקנות כננת כדי לעבור לפגוש ברזל?

asafk
21-07-15, 20:09
חוקית, כן.

אסף.

נמרוד
22-07-15, 17:05
אבל אם אתה לא שם כננת, בשביל מה פגוש מתכת? פגוש הפלסטיק המקורי נראה יותר טוב מרוב פגושי המתכת שיש בשוק, ואין שום בעייה להשיג כאלו משומשים.

לגבי בולמים - אל תחליף בולמים.

חכה, תכיר את הרכב והצרכים, וכשתחליט תחליף בולמים+קפיצים, לפחות מקדימה.

תנין
22-07-15, 17:46
אחד המתכונים לנזק לאוטו ,זה נהג חסר ניסיון שמצטרף לטיול עם נהגים מנוסים ממנו שגוררים אותו מעבר ליכולתו או יכולות רכבו .
תתחיל בעדינות ואל תגרר למעבר ליכולותיך .
אין תחליף לחניכה אישית בלימוד נהיגה .

amotzg
10-09-15, 18:12
חודש עסוק, פספסתי את התגובות האחרונות ולא עניתי...
מקווה שאני לא עובר על חוקי הקפצות (לא מצאתי כאלה).

אבל אם אתה לא שם כננת, בשביל מה פגוש מתכת? פגוש הפלסטיק המקורי נראה יותר טוב מרוב פגושי המתכת שיש בשוק, ואין שום בעייה להשיג כאלו משומשים.

לגבי בולמים - אל תחליף בולמים.

חכה, תכיר את הרכב והצרכים, וכשתחליט תחליף בולמים+קפיצים, לפחות מקדימה.
אני דווקא אוהב את המראה של פגוש ברזל. אבל הסיבה העיקרית היא שזה נראה לי יותר עמיד. פגוש הפלסטיק נמוך, הנחתי שאדפוק אותו שוב, מהר וקשה... אם ממילא צריך להחליף אז רציתי לנצל הזדמנות.
וגם, רציתי כננת. אני מתכוון לטייל הרבה לבד והבנתי שזה מאוד עוזר. פשוט חשבתי לחכות עם ההוצאה כמה חודשים עד שאדע יותר טוב מה אופי הטיולים שלי.

בכל מקרה, קיבלתי הצעת חבילה טובה מפרוג'יפ שכוללת כננת. הם היו נחמדים ועשו עבודה טובה. עכשיו הרכב מצוייד בפגוש ברזל עם כננת ומיגון תחתון 3 חלקים.
כאמור, לא ראיתי את ההודעה הזאת. וכבר החלפתי גם בולמים. ארבעה מונרו אדוונצ'ר עם קפיצים של קינג מקדימה. גם הם באו במחיר יותר טוב ממה שראיתי ברשת אז, למרות הדעות הלא מאוד טובות עליהם בפורומים, החלטתי ללכת על זה.
למה ההמלצה הספציפית לא להחליף בולמים? בגלל שעוד לא צריך או שיש בעיה אחרת?

בנתיים הספקתי לנסוע לכמה טיולים קצרים בשבילי הגליל ואני מאוד מרוצה. הבנתי שיש פה הרבה יותר מלעבור במקומות שהפריווט לא עובר. הטנדר הזה לא מתאמץ במקומות לא שפויים ומפתיע אותי מאוד.

נראה שצמיגי הכביש שיש עליו נשחקים מהר. החלטתי לא להחליף סתם, אבל אני כבר מחכה בקוצר רוח שיגמרו :)

הפרוייקט הבא, ווים מסביב שיאפשרו סגירת ברזנט ובהמשך סגירה כמו שלך נמרוד (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3595-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%A1%D7%92%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%91%D7%A8%D7%96%D7%A0%D7%98-%D7%9C%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8). אולי גם ארגזים בצד מעל הכנפיים שאוכל לנעול את הציוד הקבוע. זה לא עסק להעביר את תיק החילוץ ופקל הקפה לקבינה בכל חניה.

נמרוד
10-09-15, 18:26
ההמלצה לא להחליף בולמים הייתה כנראה מנוסחת לא טוב... הכוונה היא כמובן לא למהר להחליף בולמים. כמו רוב השיפורים זה מותרות ולא חובה ועדיף להכיר וללמוד את הצרכים האמיתיים שלך לפני שממהרים להוציא כסף, אבל אם החלטת להחליף, תתחדש, זה יכול רק להועיל.

-->