PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצות לפרויקט אקספדישן

im_ri
23-07-15, 20:17
מתחיל לשקול ברצינות בניית רכב אקספדישן לטיול של שנה פלוס ברחבי העולם.
כל יום אני חושב על רכב אחר שנראה לי המתאים ביותר למשימה.
אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.
ככל הנראה כרגע הכיוון הוא לבנות את הרכב בארץ ולהוציא אותו מכאן על אוניה. קראתי לא מעט בפורומים בארץ ובחו״ל וזה עוד יותר בלבל אותי.
השיקולים בעד בנייה בארץ הם איכות הבניה. זה מאפשר לי לבחור רכב בקפידה ולעבוד עליו תקופה ארוכה, לבנות בדיוק מה שאני רוצה, איך שאני רוצה וכמובן להכיר אותו לעומק לפני הטיול.
יש לי את כלי העבודה והידע לעשות לרכב קסטומיזציה רצינית (מה שלא אצליח לעשות בחו״ל בזמן קצר)
השיקולים נגד הם בעיקר המחירים והמגוון הדל בארץ. מגוון בסוגי הרכבים ופתרונות מדף לציוד ולינה. כמובן שיש את עלות ההובלה.

רק כדי שתבינו כמה אני לא ממוקד כרגע, לפעמים אני חולם על אוטו-קראוון מפנק בלי יכולות שטח שאולי יגרור טרקטורון או אופנוע שטח, לפעמים על טנדר עם אוהל נפתח ויש את ימים שהדמיון לוקח לבניית שילוב על פורד 350.

שיקולים, אילוצים ובחירות:
תקציב לרכב מוכן לטיול עד תחילת הטיול 100 אלף (כולל קניית הרכב וציוד עד הכפית בארגז המטבח)
הרכב צריך להיות בנוי לזוג
עבירות בינונית - לא מחפש אקסטרים, אבל שיוכל לעמוד על שלו בבוץ, נחלים וסלעים. לא מפלצת עבירות אבל משהו נחמד.
שלא ימשיך את העין יותר מידי.
אמינות דגם וזמינות חלפים באירופה/אפריקה.
שבקלות יחסית יוכל להפוך לרכב עירוני (כלומר שאפשר לחנות בעיר בלי יותר מידי פירוקים דברים גניבים או רכב פתוח).
שיאפשר מסע של 4-5 ימים בלי צורך במלא מחדש (בעיקר מקום למים ואוכל).
יכולת חילוץ עצמית - כננת , היי ליפט , משקל עצמי וכו׳

מותרות:
מקום ל 2 אורחים שיצטרפו מידי פעם - מקומות ישיבה בלבד, אין צורך באוהל.
צריכת דלק טובה.

האופציות עליהן חשבתי - אם מדברים על קניה בארץ:
דיפנדר/4 ראנר/היילקס חד או דאבל קבינה/די מקס/לאנדקרוזר סדרה 70 /פורד 350

קנייה באפריקה/אירופה:
לאנדקרוזר סדרה 70 מהשנים החדשות / דיפנדר/היילקס/פטרול

בגדול אין לחץ של זמן, מדובר על עוד שנה שנתיים לפחות, ככה שבנייה איטית בארץ היא אופציה. חשוב לי לטייל בנוחות עם כל הציוד (אוהל פתיחה מהירה, מיכל מים ודלק, ציוד בישול וכו,)
הטיול ברובו יהיה בכבישים ושבילים עם גיחות לשטח רציני למסלולים של 4-5 ימים. ככה שלהתנהגות הכביש לא מעט השפעה. אני מניח שנרצה להשתקע מידי פעם באיזה עיר ובגלל זה רציתי לשמור את האופציה להורדה של חלק מהציוד ( אוהל, ג׳ריקנים..) כדי שאוכל לחנות את הרכב בבטחה (יחסית) ולהתנייד בעיר .
חשבתי על אופציה ל נגרר קמפינג אז זה מרגיש לי מסורבל מידי וכרגע זה פחות אופציה מבחינתי - מוזמנים לשכנע אותי אחרת.
תודה לעונים,
עימרי

tom1105
23-07-15, 20:39
לאיזה חו"ל אתה מתכנן? רכב לארופה הוא לא רכב לאפריקה שהוא לא רכב לאוסטרליה...

sent from my WJ

im_ri
23-07-15, 21:32
לחצות את אירופה ולרדת לאפריקה או להפך.
ואין כוונה להחליף רכב באמצע כרגע :)

ishc
23-07-15, 22:03
יש ביד שתיים פטרול 85. לרכב מסעות לאפריקה יכול להיות שזו אופציה מצויינת במיוחד כי הוא נפוץ לפי מה שאני יודע

ד ו ר ו ן
23-07-15, 22:22
יש ביד שתיים פטרול 85. לרכב מסעות לאפריקה יכול להיות שזו אופציה מצויינת במיוחד כי הוא נפוץ לפי מה שאני יודע

צריך לברר טוב מאד מאין הוא הגיע.
פטרול של אוסטרליה זה לא פטרול של מזה"ת ולא של אפריקה.

אני מציע לך לחפור ב-www.expeditionportal.com

יש להם כמה כתבות שמתייחסות בדיוק להתלבטות הזו.

אם לתמצת את התוצאות:
תכוון ליצרן ודגם רכב הכי נפוץ שאפשר, או לכל הפחות ליצרן שיש לו חפיפה כמה שיותר גדולה בחלפים בין דגמים, סבילות לדלק בתקנים שונים, וכמה שיותר פשוט.

zerez
23-07-15, 22:40
טויוטה וניסן נפוצים באוגנדה ונמיביה רק קח בחשבון ששם ההגה הפוך.
באוגנדה ראיתי די הרבה לנדרוברים, בכל זאת מדינה עם השפעה אנגלית, אבל בנמיביה כמעט ולא ראיתי לנדרובר.
אני הייתי הולך על לנדקרוזר ארוך, הוא מאוד נפוץ באפריקה ונותן פשרה טובה בין עבירות שטח לנוחות כביש.
הלנדקרוזרים באוסטרליה ואפריקה מגיעים עם שני מיכלי דלק, אם אתה רוצה לטייל באפריקה כדאי לך לחפש ערכה כזאת ולהרכיב. מדובר במיכל דלק עם משאבת דלק, מכסה מיכל דלק עם 2 פיות ומפסק בורר לבחור באיזה מיכל משתמשים.

im_ri
23-07-15, 23:36
בדיוק חזרתי ממסע קצר בנמיביה בוצואנה ודרום אפריקה. דיפנדר זה רכב שנוא שם ומאוד לא נפוץ.
Zeerez, כשאתה אומר לאנדקרוזר למה אתה מתכוון?

באפריקה טויוטה מככבת. מסתבר שיש איזה חוק ביפן אם אני זוכר נכון שאסור לנסוע עם רכב בני יותר משלוש שנים. בבוצואנה לדוגמא, כולם נוסעים על טויוטות בנות 3-4 שנים שנקנו בגרושים כרכבים שהורדו מהכביש ביפן (זו לא אופציה כי צריך להיות תושב בוצואנה).
בדרום אפריקה יש מפעל של טויוטה אם אני זוכר נכון וכל המדינות השכנות מייבאות מיפן רכבים בזול.

מישהו יודע אם הלאנדקרוזר סדרה 70 נפוץ באירופה? מה הסיכוי למצוא משהו כזה במצב נורמלי בארץ?

עלה כאן נושא הגה בשמאל. אני יודע שנסעתי כמה שבועות בצרפת עם הגה בצד שמאל וזה היה חוקי וממש לא נורא.
אני לא חושב שנהיגה בשבילי העפר של אפריקה עם הגה הפוך מהווה בעיה.

zerez
23-07-15, 23:50
כשאני אומר לנדקרוזר אני מתכוון לטויוטה לנדקרוזר.

im_ri
24-07-15, 00:13
בחו״ל זה אומר סדרה 70.
בארץ המשמעות רכב יוקרה מפנק ויקר - לא יודע איפלו איך נקרא הדגם

סולי
24-07-15, 01:07
טויוטה היילקס. דאבל קבינה.
מנוע 3ליטר.
לא מזמן עלה פרויקט כזה בפורום ...

תמיד יהיו חלקים. פרד אמין.

zerez
24-07-15, 07:19
באפריקה יש גם את הלנדקרוזר 120 שקיים בארץ.
לא ראיתי היילקסים באפריקה אבל כן ראיתי טנדר מסידרה 70.

ד ו ר ו ן
24-07-15, 07:57
באפריקה יש גם את הלנדקרוזר 120 שקיים בארץ.
לא ראיתי היילקסים באפריקה אבל כן ראיתי טנדר מסידרה 70.
תגדיר אפריקה.
היילקס זה הרכב הכי נפוץ בעולם השלישי.
באפריקה יש יותר 105 מאשר 120, שמפוטר יותר בבסיסו.

חבר באוגנדה היום, שולח לי ערימות של צילומי דיפנדרים רקובים וישנים, וטויוטות, בעיקר טנדרים.

מרכז הייצור האפריקאי של טויוטה נמצא בדרא״פ אם אני זוכר נכון.

סדרה 70 יקרים יחסית לרכבים אחרים בכל מקום, ובאירופה עוד יותר.
הצעתי היא בכל זאת לנסות לחפור בפורום בינלאומי, ולקחת את רוב התובנות ממקום שיש בו נסיון רב מאד במסעות חוצי יבשות.

zerez
24-07-15, 08:02
אני הייתי בנמיביה, אוגנדה ומדגסקר. ראיתי שם הרבה טויוטות שאין בארץ ואני לא זוכר משם היילקסים.
כן ראיתי טנדרים על פלטפורמה של טויוטה 70

ד ו ר ו ן
24-07-15, 08:54
חברים טיילו חודש בנמיביה עם 2 היילקס מקומיים.

זה לא ממש משנה.

לדעתי צריך לקבל החלטה ע״ס היעד העיקרי.

idanw
24-07-15, 14:55
בוא נעזוב לרגע את סוג הרכב.
איך אתה חושב להכניס רכב ישראלי לאפריקה?
דרך מצריים\ירדן - אין סיכוי.
דרך מרוקו - אני בספק גדול, אני עובר במעבר גיברלטר עם רכב לפחות פעם בשנה, המעבר לישראלים שם גם כך לא פשוט, קשה לי להאמין שרכב ישראלי יוכל לעבור.
האם יש לך אזרחות זרה?

עידן

im_ri
26-07-15, 20:34
נקודה טובה.
יש אזרחות. אני מאמין שניירת לרכב מישראל זה כמו אזרחות ישראלית.
אז אם אני מבין נכון הכיוון הכללי של הרוב הוא טיוטה מסדרה 70 מהשנתונים החדשים יותר?

מישהי בקיא קצת איפה קל למצוא אותם במדינות אפריקה ?
ניתן למצוא גם באירופה?

idanw
26-07-15, 22:44
במרוקו יש את סדרה 70 בכמויות יפות, אבל הבעיה שלך שם תהיה שוק השיפורים, אבזור וציוד מטיילים לא קיים כלל.
לעומת זאת - בדרום אפריקה יש שוק מכובד, גם של רכבים וגם של שיפורים וציוד. שם גם דיי נפוץ לרכוש רכב מזווד ממי שכבר סיים טיול. (נסה את הפורום הזה: http://expeditionportal.com/forum/)

לגבי אירופה - אני מכיר שסדרה 70 נמכרת בארמניה וגיאורגיה.

עידן

im_ri
26-07-15, 22:50
תודה.
זה שהסדרה לא נפוצה באירופה לא תהווה בעיה עם החלפים?

idanw
26-07-15, 23:20
שווה לבדוק, אני מניח שבעבר כן היו כאלה באירופה.
בכל אופן, באירופה, יהיה קל יחסית לקבל משלוחים של חלפים.

אם אתה רוצה רכב נפוץ גם באפריקה, וגם באירופה - אז הילקס, או דיפנדר.

עידן

ד ו ר ו ן
26-07-15, 23:30
יש כאלו באירופה מכל השנתנים, כולל חדשים הם לא נפוצים כי הם מאד יקרים.

בכל אפריקה יש סדרה 70, בוריאציות שונות.

בכל מקרה,
כדאי לך להחליט מה המסלול, ולהתחיל בשאלות באתר שעידן צרף.

יש שם אנשים שחיים את המסע שנים ברצף.
יש שם מידע על חציית גבולות עם רכבים, איזה ניירות צריך, סיכונים, מסלולים ומה שרק תרצה, לכל יבשת שתרצה.

כולל רכבים למכירה.

im_ri
27-07-15, 17:56
הגיע זמן שיהיה שרשור מתאים פה בעברית, לא חושבים? :D

דורון, אתה יודע טווח מחירים?

אומי5
27-07-15, 18:11
החצי שקל שלי.
באנגולה (קבינדה בעיקר) ראיתי ועבדתי עם המון היילקס 2800.
ראיתי כמה 2400 טורבו.
לנדקורזר מסוגים ומינים שונים, סדרות 70 ו 80 .

מדובר על שנת 2007.

-->