PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה למבינים בחשמל - תקלה במזגן דיפנדר

torchak
24-07-15, 12:30
מדובר במזגן אוטוקור.
אז באופן כללי הרוב תקין אבל ישנה תקלה שלא ברורה לי - אם אני מפעיל את המזגן על עוצמה 3 (המפוח) אחרי כמה דקות הוא נכבה. אחרי פרק זמן כלשהו הוא חוזר לעצמו ושוב, כמה דקות עבודה ונכבה.
כמה פרטים נוספים:
- זה מגיע יחד עם התחממות של החוטים
- זה לא קורה במהירויות נמוכות יותר
- זה לא היה ככה תמיד
- באיזור הפיוזים יש לי ריליי ופיוז אוטומטי שקשורים לענין הזה.

אם מישהו יוכל לתת לי רעיונות מה לבדוק או איפה להתחיל לבדוק, אני אהיה מאושר (ופחות מבושל)
תודה!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

asafk
24-07-15, 13:01
יש לך בקופסת הנתיכים מנתק מעגל אוטומטי - תרמי. הוא מתחמם ומנתק ואז מתקרר וחוזר.
זה במקום פיוז שיישרף.

אסף.

shmulikbg
24-07-15, 13:41
צריכת החשמל שלך במצב 3 גבוהה מדי. בדוק תקינות של המינוס,
אבל בהחלט ייתכן שהמפוח עצמו מייצר התנגדות גבוהה מדי, ולכן
צריכת הזרם הגבוהה.
נסה להגיע אליו ולראות אם אין לו התנגדות פיזית לסיבוב ביד.

asafk
24-07-15, 14:23
אצלי בדיפנדר הבעיה היתה טינופת בתוך בית המפוח.
בכל מקרה השירות של אוטוקור היה בזמנו מצויין ואני מניח שהוא נשאר כזה.

אסף.

נדב ש.
24-07-15, 14:28
אצלי היתה בעיה דומה פעם, התקלה היתה בקונקטור חשמל של המפוח בגלל מגע רופף שכמעט גרם לשריפה.

torchak
24-07-15, 14:54
אז מה שלא יהיה - אני צריך להגיע למפוח, לפחות בתור התחלה.
זה נגיש מהכיוון של הפילטר או מחייב לפרק את כל הסגירה בחזית?

shachar
24-07-15, 14:57
פעם. לפני המון שנים. חתכתי את הפאנל של אוטו קור כדי שתהיה לי את האפשרות לנקות את הפילטרים מעת לעת.
החיתוך כמה סנטימטרים אחרי הפינה של החלק המרכזי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

torchak
27-07-15, 20:58
אז עשיתי קצת בדיקות, מצאתי את מקור התקלה אבל לא ברור לי הגורם שלה. קודם מה בדקתי ומצאתי:
פירקתי את המפוח. הוא היה מלוכלכך אבל הרגיש תקין. בכל זאת פתחתי עד כמה שיכולתי, ניקתי, שימנתי, בדקתי והחזרתי למקום.
אחרי שהחזרתי את המפוח הפעלתי את המזגן כשהמנוע כבוי כלומר המדחס לא מסתובב אבל המפוח כן. אחרי כמה דקות, שוב הפסיק. ניצלתי את ההזדמנות שאני לא בנסיעה, פתחתי את מכסה הפיוזים ומצאתי את התקלה.
יש באיזור הפיוזים רילי. הרילי הזה מתחמם ומפסיק לעבוד עד שהוא מתקרר חזרה וחוזר חלילה. רגל אחת שלו מחוברת למינוס, אחת מחוברת לפלוס אחרי סוויץ כלומר הוא נדלק עם הסוויץ. הוא מקבל הזנה מכבל עבה ואיכותי שהוא פלוס קבוע. הפלוס הזה מחובר לפיוז אוטומטי והצד השני של הפיוז מחובר לחוט של בית הרילי לרגל של ההזנה. החוט הזה מתחמם מאוד ולדעתי הוא זה שמחמם את הרילי. היציאה מהרילי אגב מחוברת לקבל שמזין גם את המפוח וגם את המדחס. זה תקין ששניהם מקבלים הזנה מאותו מקור?
אז כמו שאמרתי, החוט שהוא בעצם חלק מבית הרילי, שמחובר לפיוז אוטומטי שמקבל הזנה מפלוס קסוע, הוא זה שמתחמם כפי הנראה.
למה זה קורה?
אני לא רוצה לעשות משהו שיעביר את התקלה למקום אחר במערכת.

תודה רבה!

asafk
27-07-15, 22:02
תחליף את הממסר. זה הכל.

אסף.

torchak
27-07-15, 22:03
תחליף את הממסר. זה הכל.

אסף.
הוא 30 אמפר. אולי צריך חזק יותר?

asafk
27-07-15, 23:34
ממסרים ישנים נוטים למתג לא טוב. לכלוך ופיח על המגעים.
שים חדש של 30 או 40 אמפר (אותו גודל ולמעשה אותו הספק).

אסף.

rlzel
28-07-15, 00:00
אם הרכב היה ממשלתי לשעבר סביר להניח שכדאי וצריך בהזדמנות זאת לחווט מחדש וכראוי את המזגן.
ההתקנות שעושים ברכבים האלה גובלות בפשע , גם כשמדובר בחברות רציניות ומוכרות. בדיפנדר שהיה לי יום אחד הלוח פיוזים התחיל לעלות באש , הסתבר שהחיוט למזגן לא היה מחובר כראוי, אביזרים כדוגמת ריליי והפיוז האוטומטי היו מחוברים ברישול מחפיר ללא בידוד ראוי וכל זה כשהם תקועים מאחורי הלוח פיוזים המקורי.

torchak
28-07-15, 00:21
אם הרכב היה ממשלתי לשעבר סביר להניח שכדאי וצריך בהזדמנות זאת לחווט מחדש וכראוי את המזגן.
ההתקנות שעושים ברכבים האלה גובלות בפשע , גם כשמדובר בחברות רציניות ומוכרות. בדיפנדר שהיה לי יום אחד הלוח פיוזים התחיל לעלות באש , הסתבר שהחיוט למזגן לא היה מחובר כראוי, אביזרים כדוגמת ריליי והפיוז האוטומטי היו מחוברים ברישול מחפיר ללא בידוד ראוי וכל זה כשהם תקועים מאחורי הלוח פיוזים המקורי.
תודה.
הרכב לא היה ממשלתי ובכל זאת חלק גדול מהחיווט היה חורני למדי. בעבר סידרתי חלק גדול מהחיווט שהיה זקוק לתשומת לב ככה שמהבחינה הזאת כרגע זה אמור להיות בסדר.
אני לא פוסל אפשרות של חיווט מחדש אבל הייתי שמח להיות בטוח קודם שזאת אכן הבעיה

-->