PDA

צפייה בגרסה מלאה : גודל ג'אנט וצמיג

sameah_g
28-09-05, 16:42
שתי שאלות:
1. האם ג'אנט ברוחב 10" מתאים לצמיג ברוחב 215 (עבור סמוראי, אם זה משנה)?
2. כמה עולה שמשה קדמית לסמוראי?,98 לצורך העניין.
גיא :shock:

המהנדס
28-09-05, 17:50
לגבי הצמיג/ג'אנט -- שכח מזה , המקסימום זה 8 אינץ' וגם זה בלחץ.
היה כאן שרשור לגבי זה תעשה חיפוש, בכל מקרה זה קשור לסוג הצמיג למשל בהנקוק (לפי המלצת יצרן) המקסימום הוא 6.5 אינץ'.

לגבי השמשה למה לקנות מקורי ?
סע לזגג רכב ותקבל הצעה, לדעתי המחיר הוא 700 שקל +/-.

אלון_ק
28-09-05, 19:51
גם 8' זה הרבה יותר מדי. זה שיש כאלו שנוסעים כך ובטוחים שזה בסדר זו בעיה שלהם, אל תהפכו את זה לבעיה שלכם. תקפידו על הוראות היצרן בקטע הזה כי הן לא נכתבו סתם, ממש לא. חריגה של 1/2 אינץ' ברוחב הג'אנט אני עוד מבין, חריגה של אינץ' וחצי זה טמטום לשמו. עופרוזה כתב פעם הרצאה יפה למה זה רע, שווה לחפש את זה בג'יפטריפ.

נמרוד
28-09-05, 21:56
שתי שאלות:
1. האם ג'אנט ברוחב 10" מתאים לצמיג ברוחב 215 (עבור סמוראי, אם זה משנה)?
2. כמה עולה שמשה קדמית לסמוראי?,98 לצורך העניין.
גיא :shock:

1. בחיים לא, הצמיג יפול פנימה... :lol: אבל אם יש לך ג'אנטים כאלו אני מחפש, צור קשר בהודעה פרטית.

airzax3
28-09-05, 23:25
הי גיא,
שמשה קדמית גוון כחול כולל הרכבה 450 ש"ח
באור יהודה-לא זוכר איך קוראים למקום - דבר איתי ואני יסביר לך איך להגיע
נחום.

dizza man
29-09-05, 02:39
215 \75 וג'אנט 8 " נסעתי ככה שנתיים על אותם 4 צמיגים שאותם מכרתי לא מזמן...

נתנו לי רוחב שבלט ב3 ס"מ מהכנפונים =סמוראי יותר יציב ובחולות יתרון בסחיבה עקב חתך רחב יותר בהורדת לחץ אויר

החסרון היחיד הוא שהם טיפטיפה כבדים מהמקוריים (2 kg יותר לכל ג'אנט בערך) אבל הרוחב היציבות והסחיבה בסמוראי לפי דעתי יותר חשובים בהרבה..

אלון_ק
29-09-05, 14:00
אתה יכול לקבל את אותו רוחב גם מג'אנט עם רוחב 5.5', כמו המקורי. אין שום קשר בין רוחב הג'אנט ומידת בליטתו מהרכב; זה שבארץ יש רק 2 סוגים עיקריים של ג'אנטים 7 ו8 אינץ', לא אומר שזו הסיבה. תסתכל בRRO, אתה יכול להזמין ג'אנט מאוד צר עם 2'' של BS, מה שיבלוט עוד יותר מג'אנט ה8 שלך...

השאלה היא מה עשית לצמיג. הוא לא אמור לעבוד כשהוא פרוש כך, זה מאוד לא טוב לו. רוצה מידע מדוייק, שאל את עופר-פרוזה בג'יפטריפ, אני לא יודע מספיק על זה.

יש הרבה סמוראים שנוסעים עם 33 על סרן מקורי. זה שזה אפשרי הופך את זה לפחות מזיק לסרן? אותו דבר כאן.

המהנדס
29-09-05, 18:15
לגבי גאנט 8" :
אבא שלי נוסע ככה כבר 6 שנים על צמיגים יותר דקים מ-215
והוא עושה להם חיים ממש קשים גם על אבנים חדות וגם על חולות ובוץ ואין שום בעיה ( אגב הבעלים הקודמים הרכיב אותם ונסע עליהם עוד שנים לפני כן ).

http://arnonglass.no-ip.com/pics/geep/14.JPG

חנן-ג'יפולוג
29-09-05, 19:18
הצמיגים בתמונה הזו הם דיאגונליים, לא?

אם כן, אז הדפנות שלהם עבות מאוד ורגישות הרבה פחות, וזו לא דוגמא טובה.

המהנדס
29-09-05, 19:30
צודק אבל השאלה היא עקרונית .
אגב כמה הצמיג הזה יותר "חזק"/עמיד מהצמיגים שלי למשל (הנקוק 215 שטח מלא) ?

חנן-ג'יפולוג
29-09-05, 19:36
אם אני לא טועה אז דפנות של צמיגים דיאגונליים יכולות להיות גם עם 8 ועשר שכבות, בניגוד לצמיגים רדיאלים שמגיעים עם שתיים ושלוש.

המהנדס
29-09-05, 19:46
מצאתי:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=5113

עופר פרוזה
29-09-05, 20:14
אם אני לא טועה אז דפנות של צמיגים דיאגונליים יכולות להיות גם עם 8 ועשר שכבות, בניגוד לצמיגים רדיאלים שמגיעים עם שתיים ושלוש.
בשביל לעשות קצת סדר בבלאגן. מס' השכבות שיש בדופן זה גם מס' השכבות המרכיבות את הצמיג כולו (מה שנקרא הקרקס, 'מיכל הלחץ'). על הקרקס באות חגורות נוספות המשמשות הגנה נגד פנצ'רים ובצמיגים רדיאלים נועדו גם לשמר את שטח המגע קבוע, על כל זה יש גומי שנותן את הצורה של הדגם (הפרופיל בפינו) ואת הדופן.
צמיגי LT בדר"כ יגיעו עם 2-3 שכבות. אין צורך מבני ביותר מזה. לחיזוק מוסיפים את החגורות.
צמיג דיאגונלי מבחינה מבנית חזק יותר מצמיג רדיאלי, ויהיה עמיד יותר בכוחות הפועלים על הצמיג.
ההבדל העיקרי בין צמיג רדיאלי ודיאגונלי (חוץ מהמבנה) הוא כי צמיג רדיאלי לעולם שטח המגע שלו עם הקרקע קבוע. בצמיג דיאגונלי יש עיוות של שטח המגע עם הקרקע. שטח מגע קבוע חשוב מאוד ליציבות כיוונית. בנוסף עקב המבנה הדיאגונלי, הצמיג נוטה יותר להתחממות, מה שמביא את הצמיג הדיאגונלי להגבלת מהירות. צמיג LT דיאגונלי יהיה מוגבל בדר"כ ל90 קמ"ש.

עופרוזה

אלון_ק
30-09-05, 00:35
אם אתה כבר כאן, אולי תרצה לנו מעט על חשיבות (או חוסר חשיבות) שמירה על הוראות יצרן בנוגע לרוחב ג'אנט? למה אסור ( או לא כדאי) לשים צמיג ברוחב 7.5 על ג'אנט 8?

אנחנו מבטיחים לענות על שאלות לפרוזה בפורום הכללי אם תהיה נחמד :lol: .

עופר פרוזה
30-09-05, 01:12
אם אתה כבר כאן, אולי תרצה לנו מעט על חשיבות (או חוסר חשיבות) שמירה על הוראות יצרן בנוגע לרוחב ג'אנט? למה אסור ( או לא כדאי) לשים צמיג ברוחב 7.5 על ג'אנט 8 .
אני חייב להתחיל ולציין שאין פה הוראות יצרן, אלא תקנים סטנדרטיים. יש תקן ארופאי ותקן אמריקאי בתחום הצמיגים. הם אלה (שכנראה) ביצעו ניסויים לגבות את כל הנתונים שנתתי (בג'יפטריפ :lol: ) לגבי רוחב מומלץ לצמיג והטווח המותר. צמיג טיובלס בשביל להיות כזה צריך אטימה מושלמת בין הצמיג והג'אנט. כדי שזה יקרה צריך שטח מגע רציף בין החישוק והג'אנט. ככל שהג'אנט יהיה צר יותר, דופן הצמיג תקבל בטן ותראה כמו C. תדמיין מה קורה לשטח המגע של החישוק עם הג'אנט (בבפנוכו של הג'אנט). ככל שהג'אנט יהיה רחב יותר מיקום שטח המגע לא יהיה אופטימלי (ז"א החישוק ישב גבוה מדי בפלאנג'). לכן, יצרני הצמיגים מתכננים צמיג לפי מידת הג'אנט המומלצת בתקנים. כל שימוש בג'אנט אחר הינו על אחריות המשתמש בלבד.
ניסוי פשוט שאפשר לבצע בבית, למדוד את המרחק בין החישוקים (מהצד החיצוני של הצמיג) ולהשוות לרוחב הג'אנט בו אתם משתמשים.
ספציפית לגבי הפרש של חצי אינטש, כנראה זה נמצא בתחום של מקדם הבטחון (כשמדובר במוצרים בטיחותיים, מקדמי הבטחון גדולים), אבל יש צורך לבדוק כמה רחוקה המידה של 7.5 מהמידה המומלצת...

עופרוזה

אלון_ק
30-09-05, 02:32
אין כאן שום נושא של התחממות לא אחידה או לא מתוכננת ע"י היצרן בעקבות שטח פנים שונה או גיאומטריית מגע שונה בקרקע? בפרט בהתייחסות לצמיגים רדיאלים.

עופר פרוזה
30-09-05, 10:17
מאמר קצר מהרשת שמסביר קצת על המבנה של צמיג רדיאלי מול דיאגונלי.
http://www.michelinag.com/agx/en-US/products/advantages/bias_radial/bias_radial.jsp
ולגבי השאלה, התשובה היא לא. הדגם של הצמיג מקבל קירור אוויר...

עופרוזה

-->