PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לאלקטרודה לריתוך פח

temp
03-08-15, 16:59
שלום,

ברצוני לרתך מספר רב של פחי נירוסטה 304 בעובי של 3 מ"מ אחד לשני.
בשבוע הקרוב אמורה להגיע רתכת JASIC ARC 200C, שלמיטב הבנתי תספק את הסחורה לעניין הנ"ל.

לצערי אינני יודע מהו סוג האלקטרודות הספציפי בו אני אמור להשתמש (?), כמו כן אשמח לטיפים כלליים בנוגע לרמת האמפראז' וכולי...

אשמח לכל הכוונה בעניין:)
תודה

lizard
03-08-15, 17:29
אתה צריך אלקטרודות לנירוסטה. בטוח שיש אבל אישית אני לא יודע מאיפה להשיג. מה המטרה של הפחים?

kobiarava
03-08-15, 18:10
בכל אספקה טכנית שמוכרת אלקטרודות לברזל תמצא גם כאלה לנירוסטה. לעובי שאתה מתאר הייתי קונה אלקטרודה 2ממ. הריתוך צריך להיות באמפראז' נמוך יחסית, לא יותר מ50 אמפ' לדעתי. אלקטרודות לנירוסטה נותנות תפר יפה בקלות יחסית, רק תיזהר מהשלאקה כי בנירוסטה יש לה נטיה לקפוץ בעוצמה מהתפר ועבר איזורים רגישים בזמן ההתקררות
בהצלחה-קובי

temp
03-08-15, 19:15
תודה לשניכם.

הצורך הוא לרפת. הפחים ישמשו כמעין מעקה לחולב ויהיו חשופים להרבה מים ולעתים גם לחומצה.

מדובר על פחים 37.5 ס"מ על 3 מטר, כאשר החיבור יעשה לאורך ה37.5 ס"מ - אני כמובן אחבר בפיקים פה ושם, אך האם עליי לצפות לכיפוף לוואי כלשהו כתוצאה מהחום? להשתמש בקלמרות?

lizard
03-08-15, 19:47
כן, תעבוד על שולחן מפולס ותתפוס בכמה שיותר נקודות. אל תעשה תפר ארוך, תעבוד במקטעים.

טל חסיד
04-08-15, 13:21
לזיקה יש אלקטורדה לנירוסטה 316 , אתה צריך עובי2.5 ממ אל גבי האריזה רשום לך מה האמפרז שרצוי לעבוד איתה, כמו שכתב לך מאלי קובי תיזהר מאד אל העינים גם אחרי חצי דקה משסימת לרתך השלקה קופצת חזק וחם מאד!

טל

temp
04-08-15, 14:38
תודה, מעולם לא ריתכתי עם אלקטרודה יעודית לנירוסטה (או נירוסטה, לצורך העניין), לא היה לי מושג לגבי השלאקה

עידו לוריה
04-08-15, 15:52
או אלקטרודה 316L או 304L ידית ריתוך על (+) עובי אלק' 3.25 או 2 מ"מ תזאר מאוד מהשלאקה כמו שנאמר, מומלץ להשאיר את המסכה על הפרצוף עד התקררות התפר והורדת השלאקה , בנוסף אתה יכול לקנות מחברת מם - בית את האלק' .

עידו

kd2
04-08-15, 21:15
נירוסטה מתעוותת המון בריתוך באלקטרודה (ובכלל) לכן אם לא חובה לרתך את כל הדופן אז חבל על המאמץ של לתפוס הכל
בקלאמרות מכל כיוון.
אם הריתוך לא עומד בעומסים חריגים,ולמעשה הוא לא "מבני", הייתי מרתך פיק בקצה הראשון, פיק בקצה הנגדי....
ואז מעבה אותם ל2 מקטעים של לא יותר מאינץ' וסלאמת.
אפשר עוד אחד גם באמצע הפח באותו האופן.
ככל שתתפוס את זה יותר כך זה פחות יתעוות, כמובן, אבל הכל תלוי בכמה "חופש חקלאי" יש לך, אולי זה לא הכרחי.

האלקטרודה נמכרת בכל חנות חומרי בניין שמכבדת את עצמה, רץ דגם אחד של זיקה שעושה את העבודה על הכיפאק.
לגבי השלאקה - כבר הזהירו.

אוסיף לגבי המוצר,
נירוסטה לתעשיית המזון/חקלאות , כציוד פס ייצור היגייני (רפת לא בהכרח נכלל בכל התחנות) , שטיף וקל לתחזוק, הוא לא ממש מקום ל -DIY, בטח במקום שצריך לעבור בסוף מבדק התאמה לתקן איכות כזה או אחר...
אני היום מרתך עשור שלם, ובכל השיטות הנגישות (אלק', מיג, טיג - יש לי 5 רתכות היום) ועל אף זאת משאיר בנייה של ציוד נירוסטה למקצוענים משום שבמקום בו נדרש 100% ניקיון אני כבר לא יכול להתחרות ברמת הביצוע בזמן עבודה סביר (או בכלל) ולרוב זה לא משתלם משום בחינה לטווח הארוך.
לתשומת ליבך...

אם אתה מהדרום, אתה מוזמן לקפוץ (אזור עזה בגדול) ואשתדל לסייע בציוד וטיפים.
יש לי את כל הציוד לריתוך נירוסטה בכל השיטות שהזכרתי.
ד"א...הרתכת שקנית אחלה. עושה אצלי את העבודה כבר 3 שנים.

בהצלחה
ים

טל חסיד
04-08-15, 21:46
עוד משהו חשוב שראיתי היום אל גבי האריזה, מומלץ לחמם את האלקטרודה ל300 מעלות לפני השימוש בשביל ליבש אותה. במיוחד אם שכב הרבה זמן בלחות או באריזה פתוחה.

טל

עידו לוריה
04-08-15, 22:33
כל אלק' דלת מימן צריכה יבוש מקדים .

עידו

temp
06-08-15, 18:49
נירוסטה מתעוותת המון בריתוך באלקטרודה (ובכלל) לכן אם לא חובה לרתך את כל הדופן אז חבל על המאמץ של לתפוס הכל
בקלאמרות מכל כיוון.
אם הריתוך לא עומד בעומסים חריגים,ולמעשה הוא לא "מבני", הייתי מרתך פיק בקצה הראשון, פיק בקצה הנגדי....
ואז מעבה אותם ל2 מקטעים של לא יותר מאינץ' וסלאמת.
אפשר עוד אחד גם באמצע הפח באותו האופן.
ככל שתתפוס את זה יותר כך זה פחות יתעוות, כמובן, אבל הכל תלוי בכמה "חופש חקלאי" יש לך, אולי זה לא הכרחי.

האלקטרודה נמכרת בכל חנות חומרי בניין שמכבדת את עצמה, רץ דגם אחד של זיקה שעושה את העבודה על הכיפאק.
לגבי השלאקה - כבר הזהירו.

אוסיף לגבי המוצר,
נירוסטה לתעשיית המזון/חקלאות , כציוד פס ייצור היגייני (רפת לא בהכרח נכלל בכל התחנות) , שטיף וקל לתחזוק, הוא לא ממש מקום ל -DIY, בטח במקום שצריך לעבור בסוף מבדק התאמה לתקן איכות כזה או אחר...
אני היום מרתך עשור שלם, ובכל השיטות הנגישות (אלק', מיג, טיג - יש לי 5 רתכות היום) ועל אף זאת משאיר בנייה של ציוד נירוסטה למקצוענים משום שבמקום בו נדרש 100% ניקיון אני כבר לא יכול להתחרות ברמת הביצוע בזמן עבודה סביר (או בכלל) ולרוב זה לא משתלם משום בחינה לטווח הארוך.
לתשומת ליבך...

אם אתה מהדרום, אתה מוזמן לקפוץ (אזור עזה בגדול) ואשתדל לסייע בציוד וטיפים.
יש לי את כל הציוד לריתוך נירוסטה בכל השיטות שהזכרתי.
ד"א...הרתכת שקנית אחלה. עושה אצלי את העבודה כבר 3 שנים.

בהצלחה
ים

לגבי ההגיינה והיקף העבודה -
ספציפית ברפת אכן נדרשת רמת הגיינה גבוהה מאד והיא אכן קיימת ברמת קווי החלב, מיכל החלב וכולי. מעקה החולב לשמחתי לא נכלל בקטגוריה הזאת, אלא יותר כציוד עזר מקומי, כך שאין שום צורך לעמוד בתקנים מיוחדים. יש לו חשיבות "מבנית", אבל זניחה (הוא יאובטח בעוד הרבה מקומות בעזרת ג'מבואים ופלחים לבטון).
היקף העבודה גם הוא לא גדול או מגוון מדי (כאמור, ריתוך 8 חתיכות נירוסטה בפאות של 37.5 ס"מ), שאר העבודה תהיה עם ברזל שחור ומגולוון.

אני מהצפון הרחוק, אבל אגב את הרתכת הנ"ל רכשתי, בין השאר, גם בגלל ההמלצות שלך - כך שבהזדמנות זאת אודה לך.

תודה לכולם על העזרה וההמלצות!

-->