PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורות S ו- M של סלקטור גיר

נדב ש.
03-08-15, 17:30
שלום לכולם,
הנורות הנ"ל נידלקו ביחד עם נורת מנוע לאחר נסיעה קצרה, כמובן שהרכב ניכנס למצב חירום ולא ניתן להמשיך בנסיעה, רק אחרי כיבוי, נעילה של הרכב, המתנה של כדקה בערך פתיחה והתנעה מחדש והכל מתאפס.
ידוע שהניקוז של המזגן מטפטף על הסלקטור, הניקוז הוסט בעזרת צינור מאריך הצידה לפני קצת יותר משבוע, לפני שהוסט הצידה זה גם קרה אבל פעם אחת, אחרי שהוסט עכשיו זה קורה הרבה יותר...
מישהו ניתקל בפורום הזה ובשיפוץ של הסלקטור:
http://www.aulro.com/afvb/projects-tutorials/130106-rebuild-d2-zf-selector-switch-uhb100190.html

סלקטור כזה חדש באי ביי עולה הון... :-(

תודה מראש לעונים.

איל מ
03-08-15, 18:30
הגורם הכי נפוץ לנורות הנ"ל ולתופעה הזו זה מצבר בסוף חייו. החלפת מצבר פותרת את הבעיה ברוב המקרים.
באורח פלא נורת הטעינה לא נדלקת.
שווה להצליב עם מצבר שידוע שהוא טרי ותקין ולבדוק האם חוזרת התופעה לפני שנכנסים להוצאות מיותרות.
בארץ יש גורם נוסף שעלול לגרום לזה והוא התקנות מקומיות של משדרים שונים (איתוראן, פוינטר וכו' אבל לא שולל גם מקסטרק) שמשבשות את תקשורת הקאן-בוס של הגיר עם המנוע.
בסכימת איתור התקלות הייתי מנסה את שני הכיוונים הללו, שלא מצריכים השקעה לפני שמתחילים להוציא כסף. (אם זו תופעה שלא היתה קודם הייתי חושד במצבר, אלא אם התקנת משהו חדש ברכב).

נדב ש.
03-08-15, 18:41
תודה איל, שמתי לב שמדברים בפורומים על מצבר כגורם לתקלה אבל לא ברור לי מה הקשר... ולמה שמכבים את הרכב ומתניעים מחדש הוא חוזר לעצמו? אם המצבר מרוקן התופעה היתה נימשכת לא?
קרה לי בדיוק שקניתי את הרכב שהלך אלטרנטור ואז גם נידלקו הנורות הנ"ל אבל אז זה ברור למה... אין טעינה בכלל.
אכן "ניקיתי" את הרכב מערימות של חוטים ואיתוראן לא פעיל, אבל חוץ מרדיו חדש של pioneer לא התקנתי שום דבר נוסף...

איל מ
03-08-15, 19:01
אני יכול רק לנחש שהסלקטור או בעצם המשדר רגישים מאוד למתח/ואו זרם לא תקינים ולכן הם מהווים את הסימפטום הראשון.
ברכב הזה יש הרבה מאוד סימני שאלה לגבי מערכת החשמל* ולפעמים צריך שילוב של גורמים ליצירת תקלה.
דוגמה לזה (ממערכת אחרת) היא נטיה של שלושת האמיגוס** להדלק כחצי שעה אחרי תחילת נסיעה בלי קשר לטמפרטורה בחוץ, כמות הלחיצות על הבלם או משהו שיכול להיות גורם הגיוני. בתחילה כיבוי סוויץ מסדר את הבעיה ועם הזמן היא מחמירה עד שהנורות דולקות קבוע.
אני יכול לחשוב על גורמים כמו חום שמשנה מוליכות, צרכנים שונים על אותו קו וכדומה אבל זה יהיה ניחוש.

* תגגל lucas prince of darkness זה עלול לשעשע אותך.
** ads, tc, ובקרת ירידה
*** אל תתיאש, התקלות בהן אתה נתקל הן ידועות ומוכרות (בהנחה והכיוון שלי נכון) וברגע שתיישר קו ברכב (ולא לפי הפתרונות של היצרן אלא לפי מה שעובד בשטח) אתה תגיע לתקופה של רוגע.
(טפו טפו מלח שום בצל)

נדב ש.
03-08-15, 19:13
חחחחחחחחחחח
הצלחת לשעשע אותי, להיתייאש? אל תישכח אני אחרי טרופר(שדווקא לא היה כזה שד כמו שהבטיחו לי) , ולא רק שלי אלא של עוד כמה חברים שמטפל להם, ולא רק זה אלא עוד כמה נבלות ברקורד חחחחחחחחחחחחח

שלושת אמיגוס גם ניתקלתי פעם אחת, אבל בינתיים נעלם ולא חזר, יש לי כבר מודולטור abs חדש בקופסה מוכן חחחח

אם אתה אומר שהתקלה שלי עכשיו היא מהמצבר אני מחר הולך להחליף אותו, גם כי לא בא לי לשכב מתחת האוטו בחום הזה :-(

איל מ
03-08-15, 19:21
אל תקנה, תשיג אחד חלופי בשביל לבדוק (או שקח אותו לבדיקה אצל מישהו שיודע לבדוק עם מכשור ייעודי).
תמיד קיימת גם האפשרות שכן התקלקל חלק כלשהו והדבר הכי מבאס זה לזרוק כמה מאות שקלים על מצבר רק בשביל לגלות שהתקלה עדיין קיימת.

לגבי המודולטור יש פתרון של מעקף חשמלי למיתוג הפנימי שלו כי גם חדש יעשה בעיות אחרי שנה שנתים.
אאל"ט יש הסבר יפה מאוד באתר הבריטי שהקושר כאן בלא מעט שרשורים פשוט אני מהפלא וקשה לע לחפש כרגע.

נדב ש.
03-08-15, 19:33
ניראה לי שראיתי את המעקף הנ"ל, אמנם בצרפתית...
https://youtu.be/l7hZQI1gfAg

נעשה בדיקה למצבר קודם ונחליט.
תודה רבה על המענה המהיר.

מנחם רוזנבך
04-08-15, 02:49
איך שאתה מתאר את תופעת הנוריות M+S , מהבהבות, ואיפוס הבעיה ע"י כיבוי הרכב נעילתו ופתיחתו מחדש.
על פניו לא נראה שיש לך בעיה בסלקטור.

במצב שאתה משאיר את הרכב עם מפתח בפנים לזמן ארוך, הרכב נכנס למוד חרום, כאילו נדרך, כמו שמערכת אזעקה נדרכת אוטומטית.
כיבוי הרכב נעילתו ופתיחתו מחדש מאפסים את מוד החרום.

כשאתה עוצר לחניה, כמו עצירה לקפה בשטח, ואין בכוונתך לנעול את הרכב, תוציא את המפתח מהסוויטש, תראה שלא תהייה לך בעיה.

אם יש בעיה בסלקטור הבעיה לא תעלם במידי, אלה לאחר כמה שעות.

מה שקורה, נכנסים מים או לחות לסלקטור ונוצרים חיבורים/מגעים במיקרו-סוויטשים הפנימיים לא בצורה הנכונה.
מחשב הגיר "מתבלבל" ונכנס למוד חרום, ועד שפנים הסלקטור לא יתייבש תופעת הבהובי הנורות לא תעלם.

תופעה שקוראת הרבה בחורף שנכנסים לשלולית........
מים ניתזים על האגזוז נוצר קיטור שחודר לסלקטור ויוצר בעיה.
רק לאחר נסיעה ארוכה שהכל שם מתחמם ומתייבש, התופעה נעלמת.

בקיץ יש תופעת דומה, מי המזגן (במקום מי השלולית), שמטפטפים על הסלקטור או על האגזוז יוצרים קיטור שחודר לסלקטור.

עם הזמן הלחות/מים שחודרים לסלקטור יוצרים קורוזיה על המגעים, והבעיה באה והולכת בתדירות גבוהה יותר.
במקרים כאילו של חדירת לחות/מים לסלקטור, כיבוי הרכב נעילה ופתיחה מחדש לא תאפס את התופעה, אלה רק אחרי שפנים הסלקטור יתייבש.

במידה וזו התופעה ניתן לשפץ את הסלקטור.........
לפרק אותו בזהירות (שלא יתפרקו חלקי הפלסטיק) לנקות את המגעים, לגרז אותם בסיליקון ולאטום אותו מחדש.

כל התופעות שתיארתי כאן הן מניסיוני האישי.
אני נוסע כבר כמה שנים עם סלקטור משופץ.

מנחם

נדב ש.
04-08-15, 08:26
תודה רבה על התגובה המפורטת.

נדב ש.
04-08-15, 09:48
היום בבוקר בדקתי עם וולטמטר את המצבר לפני התנעה, נותן 12.6v, לאחר התנעה ושילוב לרוורס הכל היה תקין, בשילוב ל D. הנורות שוב הבהבו...
יש תובנות למישהו? יש מצב לחיבור חשמלי רופף איפשהו?
האלטרנטור חדש(לא משופץ), בבדיקה הטעינה תקינה, יש מצב שהאלטרנטור מזייף? אולי גניבת זרם מאיפשהו?

amit1
04-08-15, 18:31
אני מציע שתתחבר למחשב.
בעיה במפסק ובמצבר באה לידי ביטוי בחיווי ירוק בצורת 2 גלגלי שיניים.
לדעתי מה שאתה מתאר קשור ל SLABS : מודולטור, חיישני ABS.....
תתחבר למחשב ותוציא קוד תקלה.

נדב ש.
04-08-15, 20:01
עמית אלה בדיוק הנורות, שתי עיגולים ירוקים עם זר שיניים מסביב ובתוך אחד האות s ובשני האות m .
תעשה חיפוש בגוגל : s&m light td5.
לדעתי אין קשר ל abs או ל slabs, או לפחות לא מצאתי איזכור לגבי זה.

נדב ש.
04-08-15, 22:50
כרגע חזרתי "מחילוץ" קטן של משפחה שיצאו לטיול רגלי ביערות גבעת המורה בשטח לטיול רגלי וניכנסו לחושך ולא מצאו את עצמם, במסיעה איטית מאוד בשטח עם אורות גבוהים ותאורה+ מכשירים דלוקים ברכב התקלה חזרה על עצמה מספר פעמים לא מבוטל, לדעתי באמת מדובר במצבר חלש/לא ניטען שגורם לתקלה, ביציאה חזרה לכביש ונסיעה רגילה התקלה נעלמה כלא היתה, כאילו בנסיעה מהירה מצליח "להיטען" בגלל טורים גבוהים...

amit1
04-08-15, 22:53
דבר איתי מחר בטלפון.

Gershon
06-08-15, 12:10
נורות S ו- M:
1.CAN HIGH+CAN LOW-קשר בין ECU GEAR and ECU ENGINE לא טוב
2.במחשב תיבת הילוכים לא כתוב מספר שלדה
3.כל השאר.......
P.S
במצב נורות M/S
DISCO2 מתחיל לזוז מהילוך שלישי

נדב ש.
06-08-15, 14:49
אני יודע מה התקלה אומרת.
בנוסף לנורות נידלקה ביחד איתם נורת בדוק מנוע כתומה, בסריקת תקלות נימצא שיש קשר לחיישן דוושת גז משהו כזה.

הבורר הילוכים של הגיר פורק ונוקה, לא ניראה שהתקלה היתה ממנו, לאחר ההרכבה ונסיעה של כמעט חצי שעה התקלה חזרה.
כנורת המנוע דולקת אין אפשרות ללחוץ גז בכלל, הדוושה מנוטרלת.

נישאר רק להחליף מצבר ולבדוק שוב אם זה קורה.

נדב ש.
06-08-15, 22:07
תודה לאיל, גרשון, ועמית, כרגע התקלה עומדת על כך שהנורת בדוק מנוע הכתומה נידלקת ואחרי שניה נידלקות ה s ו-m , כשנידלקת הנורת בדוק מנוע דוושת הגז מתנטרלת ואין תגובה בכלל, ככל הניראה התקלה בחיישן מצב מצערת שנימצא על הדוושת גז, פתחתי את הקונקטור וניקיתי אותו בעצת גרשון, נעקוב וניראה מה קורה.
עוד מידע מצאתי כאן
http://www.landroveraddict.com/forums/thread.cfm?threadID=32273
אמנם זה דיפנדר אבל להבנתי אותה תקלה.

amit1
06-08-15, 22:32
תקלה מס' 1 מצביעה על בעיה במצבר.

נדב ש.
07-08-15, 09:14
השאלה שלי אם התקלות קשורות אחת לשניה? והאם שתיהם מתקשרות למצבר?

בכל מקרה היום בבוקר הוחלף המצבר לחדש 100ah עם 790cca.

נדב ש.
08-08-15, 12:28
עידכון- לאחר ההיתעסקות הקטנה אתמול בבוקר עם הקונקטור של דוושת הגז התקלה נעלמה עד הערב, בנסיעה של מעל חצי שעה הופיעה שוב. עצרנו להפסקה של כמה שעות ובלילה חזרה הביתה באותו מסלול, נסיעה של מעל שעה ללא שום תופעה.
בקיצור מתכנן לעבור על כל הצמה והחיווט.
עוד רעיונות יתקבלו בברכה.
תודה לכולם.

נדב ש.
10-08-15, 13:33
אתמול בבוקר חפרתי בצמות ובקונקטורים, אלה שבמחשב רכב, צמת מזרקים, הצמה שנימצאת צמוד לכנף ימין(בעצת יורמי מגבע), והצמה שעוברת צמוד לאטם קאמשאפט, לא מצאתי חריגות, הכל ניראה תקין ללא שמן וללא מעיכות.
חזרתי לקונקטור שעל דוושת הגז, הפעם פירקתי שם פלסטיקה וניכנסתי עם פנס, ניראה שהמגעים בקונקטור קצת רפויים, פתחתי את החלק האפור בקונקטור ואז אפשר בעדינות לשלוף את החוטים, להדק את המגעים, חיברתי הכל בחזרה, מאתמול עד היום ללא שום תופעה, גם תגובת המצערת יותר חדה ובלי זיופים חיתוכים.
מקווה שזה ניגמר בזה.

עוד מידע יש פה:
https://www.landyzone.co.uk/land-rover/td5-engine-cuts-off-to-idle-speed.175267/

Bernard
10-08-15, 16:12
כל הכבוד.
באמת.

נדב ש.
11-08-15, 08:50
כל הכבוד.
באמת.
תודה רבה;)

-->