PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבדלים בין מסכות ריתוך?

temp
04-08-15, 20:12
שלום,

במסגרת הצעת מחיר לרתכת קיבלתי גם הצעה למסכה סולארית ב150 ש"ח.
מעיונים בפורום הבנתי שמסכות זולות שכאלה לא מחזיקות יותר מדי זמן, מאחר וזמני התגובה שלהן נהיים איטיים בהדרגה עד כדי חוסר יעילות מעשי. אני ארשה לעצמי להניח שמסכה סולארית נטענת מהשמש ואלקטרונית עובדת על בטריות, אבל אנא תקנו אותי אם זה לא המקרה...
המסכה הביתית שלנו ישנה מאוד ושבורה מעט, אין איך להחזיק אותה כראוי וכו' (מצד שני הזכוכית הוחלפה לא מזמן). בכל מקרה הזמתי בינתיים רק מסכה "רגילה" וביקשתי שצפיפות הזכוכית תהא ברמה הגבוהה ביותר (מקוה שאני מדייק בסמנטיקה).

אשמח להבהרה בנוגע לסוגי המסכות הקיימות בשוק, יתרונות וחסרונות של כל סוג והמלצות ספציפיות.

כמו כן, אנחנו עומדים לרתך מתחת לגג ללא תאורה מספקת - האם נהוג להשתמש בפנס יעודי לריתוך?

תודה

LIRON5721
04-08-15, 20:26
אם אתה רוצה באמת לשמור על העיניים שלך 150 ש"ח זה לא מספיק למסיכה.
אתה מרתך הרבה?

talb_s
04-08-15, 20:48
אני יכול להגיד לך שמהיום שקניתי מסיכה אלקטרונית יכולת ואיכות הריתוך שלי השתפרו פלאים! פשוט עולם אחר אני לא חושב שיש התלבטות ....
זו המסיכה שלי: http://www.zika.co.il/56572/DIAMOND סולארית.
אני לא מרתך באופו יומיומי אלא רק פרויקטים מזדמנים בבית.

kobiarava
04-08-15, 21:10
סולארית ועל סוללה שתיהן אלקטרוניות. אמת נאמרה כאן, שמסיכה אלקטרונית ב-150 ש' לא מספיקה מבחינת הגנה על העיניים בטווח הארוך, וכך גם כזו שעולה פי 2, הן טובות רק במידה ואתה באמת עובד רק פיק פה ופיק שם פעם ב... בעבודה ברציפות של שעות וימים אתה גורם לנזק.
לגבי מסיכה אופטית (עם עדשת זכוכית), היא ללא ספק מספקת את ההגנה הנדרשת, אבל גם כאן האיכות והתקינות משחקות כמובן תפקיד- המסיכה צריכה להיות שלמה לחלוטין, וכזו שמכסה כיסוי כמה שיותר טוב ומלא, כמובן שלא מסיכה חלקית או מסיכת "ידית" אלא רק מסיכת ראש. בנוסף צריך לוודא שהזכוכית המסננת תהיה ברמת הכהות הגבוהה ביותר, רמת כהות 13, ושהעדשה מתאימה לפתח העדשה במדוייק ולא משאירה חריץ דרכו יכולה לחדור קרינה. עם כל אלה, המסיכה האופטית נוחה הרבה פחות, וכפועל יוצא מכך מאפשרת קצב עבודה פחות משל מי שיעבוד עם אלקטרונית ולעיתים גם רמת דיוק פחותה לאותו עובד (במידה והרתך לא מאוד מקצועי).
בסופו של דבר, מה שתשלם זה מה שתקבל, ואם אתה מעוניין לדאוג לעצמך-תכין את עצמך להוצאה של לפחות 500-600+, עבור מסיכה איכותית. מי שירתך עם 3 מסיכות, האחת אופטית, השניה אלקטרונית עלומת שם, והשלישית speedglass איכותית, מיד יבחין בהבדל התהומי בין המוצרים, באיכותם, בנוחות, כפועל יוצא מכך, בקצב העבודה, וגם בשרידות המוצר

בהצלחה-קובי

temp
06-08-15, 18:43
תודה לכולם על העזרה והטיפים :)

amit1
07-08-15, 13:43
סולארית ועל סוללה שתיהן אלקטרוניות. אמת נאמרה כאן, שמסיכה אלקטרונית ב-150 ש' לא מספיקה מבחינת הגנה על העיניים בטווח הארוך, וכך גם כזו שעולה פי 2, הן טובות רק במידה ואתה באמת עובד רק פיק פה ופיק שם פעם ב... בעבודה ברציפות של שעות וימים אתה גורם לנזק.
לגבי מסיכה אופטית (עם עדשת זכוכית), היא ללא ספק מספקת את ההגנה הנדרשת, אבל גם כאן האיכות והתקינות משחקות כמובן תפקיד- המסיכה צריכה להיות שלמה לחלוטין, וכזו שמכסה כיסוי כמה שיותר טוב ומלא, כמובן שלא מסיכה חלקית או מסיכת "ידית" אלא רק מסיכת ראש. בנוסף צריך לוודא שהזכוכית המסננת תהיה ברמת הכהות הגבוהה ביותר, רמת כהות 13, ושהעדשה מתאימה לפתח העדשה במדוייק ולא משאירה חריץ דרכו יכולה לחדור קרינה. עם כל אלה, המסיכה האופטית נוחה הרבה פחות, וכפועל יוצא מכך מאפשרת קצב עבודה פחות משל מי שיעבוד עם אלקטרונית ולעיתים גם רמת דיוק פחותה לאותו עובד (במידה והרתך לא מאוד מקצועי).
בסופו של דבר, מה שתשלם זה מה שתקבל, ואם אתה מעוניין לדאוג לעצמך-תכין את עצמך להוצאה של לפחות 500-600+, עבור מסיכה איכותית. מי שירתך עם 3 מסיכות, האחת אופטית, השניה אלקטרונית עלומת שם, והשלישית speedglass איכותית, מיד יבחין בהבדל התהומי בין המוצרים, באיכותם, בנוחות, כפועל יוצא מכך, בקצב העבודה, וגם בשרידות המוצר

בהצלחה-קובי
במונחים של עלות/תועלת על איזו מסיכה אתה ממליץ?

lizard
07-08-15, 14:02
כמה אתה הולך לרתך? אישית בעבודות במסגריה יש לי מילר ברמה השניה הכי טובה, אבל גרסה קודמת, ובעבודות חוץ יש לי זיקה רגילה.

kobiarava
07-08-15, 17:07
מיכה, למה אתה משתמש בחוץ בזו ובסדנה בזו? אתה לא מרגיש בהבדל? ברור שמסיכה לש מילר עולה על זיקה (דיאמונד?) בעשר רמות, וכמו בהרבה דברים אחרים, כשאתה רגיל למשהו איכותי המוצר הבינוני מבליט את כל החסרונות שלו....

קובי

lizard
07-08-15, 21:15
ברור שיש הבדל אבל אני לא רוצה לסכן מסכה שעולה אלפיים שקל בעבודות חוץ. יקרה מידי. חוץ מזה, הזיקה לא רעה. לא עילית ולמען האמת (היו לי כבר 4-5) נשברת די מהר (כפתור הSHADE) אבל בשביל עבודות חוץ קלות זה בסדר. לכן שאלתי כמה הוא מרתך. אם קצת חובבן של פעם בכמה שבועות/חודשים משהו אז אני לא רואה טעם בקניית מסכה יקרה שתשב על המדף ובנינו, תהרס במידה לא פחותה ממסכה זולה יותר.

אסף ד.
08-08-15, 10:30
עיניים איבר רגיש, יקר או לא זה סובייקטיבי.
זאת מסכה מעולה גם לריתוכים של שעות רבות, ממש מרוצה מהדגם הזה: 3M™ Speedglas™ 9100 - קישור (http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_EU/Speedglas/WeldingShields/EyeFaceProtection/9100Shield/Speedglas9100/)
https://youtu.be/eQ0iaascEQE

kobiarava
08-08-15, 14:45
אני מצטרף להמלצה על המסיכות של ספידגלאס, גם מילר שהזכיר מיכה הן מסיכות מעולות, בשני המקרים מדובר במסיכות יקרות, שעלויות לעלות כמו רתכת אלקטרונית נוספת...
לפותח השרשור-תגדיר את הצרכים שלך ואת כמות העבודה שתתעתד לעשות איתה. בשימוש לצורך מקצועי, כמו אצל מיכה ואצלי, אין בכלל ויכוח ואני חושב שאסור להתפשר על פחות מזה, אם אתה בונה על עבודת חובבים אולי ניתן להתפשר על מסיכה פשוטה יותר להתחלה ולהיתקדם בהמשך, אבל בכל מקרה לא הייתי קונה את המסיכה הזולה או הפשוטה ביותר בשוק, ולא הייתי קונה מסיכה מבלי להתרשם ממנה, למדוד אותה ואולי גם לנסות אותה בעבודה.

בהצלחה-קובי

amit1
08-08-15, 15:11
מהי המסכה המומלצת בתקציב של עד 1000 ש"ח ?

הילד
08-08-15, 21:13
קסדת ריתוך היא אחד מהכלים החשובים ביותר של הרתך (לדעתי)
ההבדל בין קסדה איכותית , לבינונית ולפשוטה משמעותי ביותר , גם במחיר ובעיקר באיכות.
אני מאמין שלהתחיל לרתך עם קסדה זולה רק בגלל שאתה לא מרתך הרבה זו טעות
מכיוון שזה יכול לעשות את ההבדל בין ריתוך טוב או גרוע ויכול גם לגרום לך להתייאש מהר
או לאהוב יותר את התחביב/מקצוע הריתוך.
אני חושב שמיכה טועה לגבי השימוש של קסדה יקרה בסדנה וקסדה פשוטה בחוץ.
בסופו של דבר זה הבריאות שלך וזה לא מסתכם רק בעיניים...
אני אישית משתמש ב2 סוגי מסיכות של ספידגלאס - 9100X ו9100XX ADFLOW
נכון שהן לא זולות אבל הן עובדות קשה גם בשטח , גם באתרי בניה , גם נופלות לי ,
גם משמשות להשחזה או חיתוך בפלזמה ועדיין מתפקדות כמו חדשות.
תקציב של 1000 ש"ח לא מספיק לדעתי ולצערי ואני מניח שהרוב כאן יחלקו עלי
אבל אני למדתי שבכל מה שקשור לבריאות ולבטיחות שלי בעבודה לא ממש כדאי לחסוך.
אז אחרי כל החפירה הזו ... ההמלצה שלי היא ספיד גלאס (לפחות 9100X) או שוות ערך של חברה אחרת
ואם התקציב לא מרשה את זה אז לקנות קסדה עם זכוכיות , כזו שאפשר לשים על הראש (לא מסיכת יד)
ולהרים רק את הזכוכית לצורך השחזה / כיוון תחילת ריתוך...

kd2
08-08-15, 23:14
עד 1000 שקל אין בכלל מה להתבלבל, ספידגלאס 100v.
למסיכה יש חיסרון רק בשטח הכיסוי של הפלסטיק, שאני פתרתי ע"י שיפצור של תוספת קלה בחלק התחתון וסלאמת.
שאר הפונקציות מספיקות בהחלט לחובב (עמידה לטיג עד 10A לפחות, למען הדורות הבאים).
אתה יכול להריץ חיפוש על מסיכות ריתוך עם השם שלי ולראות למה לא שווה לך בכלל להתעסק אפילו דקה עם מסיכות עלומות שם מהמזרח
כשיש לך מסיכות כמו ה100v.

בהצלחה.

-->