PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לפני הזמנת ציריות מחו"ל

יונתןמצפה
05-08-15, 21:05
החורף האחרון הביא איתו כמה הפלגות שהביאו את הציריות הקדמיות שלי לסוף תקופת השרות הנאמנה שלהן.
עכשיו צריך להחליף.
מסתבר שאין להשיג בארץ ציריות חדשות. בחברה כבר אין ולא צפוי להיות, ולכן צריך להביא מחו"ל. (סמוראי 95 לצורך העניין)
אני אקדים ואומר שאין לי כל ניסיון בהזמנת מוצרים מחו"ל ולכן, מטבע הדברים, אני קצת חושש.
בחיפוש בשתי חנויות מומלצות מצאתי את המוצרים הבאים:
ב- LOWRANGE:
1. http://www.lowrangeoffroad.com/suzuki/samurai/axles/rcv-ultimate-86-95-26-spline-cv-axle-set-for-suzuki-samurai-cvj2292-p-rcv.html
אני מבין שמדובר בצריה מחוזקת עם 26 שיניים? $527.25
2. http://www.lowrangeoffroad.com/suzuki/samurai/axles/longfield-samurai-front-axle-kit-33-spline-by-trail-gear-300753-3-kit.html
ציריה מחוזקת עם 33 שיניים (?) $398.00
3. http://www.lowrangeoffroad.com/suzuki/samurai/axles/suzuki-samurai-front-4340-chromoly-birfield-axle-kit-low-range-off-road-sax-4340lr-26-spline.html
ציריה מחוזקת 26 שיניים (?) $349.00

ב- TRAIL TOUGH:
4. http://www.trailtough.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=106&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=53
ציריה מחוזקת 26 שיניים $345.00

EBAY-
http://www.ebay.com/bhp/suzuki-samurai-axle
בעמוד הנ"ל יש כמה ציריות שחלקן מוצגות כחדשות ומקוריות.

עכשיו לתהיות:
בגדול, אני לא חושב שאני מעוניין בציריות שדורשות שינויים בסרן. לפי מה שאני מבין, הציריות המקוריות הן 22 שיניים (?) וכל ציריה אחרת מצריכה שינוי. 26 שיניים זה אומר לשתול בסרן סטליטים של סרן אחורי(?). שזה אומר לפתוח את הדיפרנציאל, לקנות סטליטים וכד'.
לאור העובדה שהסמוראי הנאמן שלי נסע כבר כ- 300,000 ק"מ עם הציריות המקוריות ובסה"כ עבר חיים לא קלים, אני מניח שציריות מקוריות יעשו את העבודה.
אגב, מישהו יודע אם אפשרי להחליף רק את הפעמונים? אם כן, האם פעמונים של סמוראי 84 מתאימים שם?

מכיוון שאני לא מנוסה בהזמנות מחו"ל, לא בא לי לקנות משהו ולהתבאס שלא מתאים/לא מגיע/לא תקין וכד'.
ולכן- אנא המלצותיכם- מה ומאיפה להזמין.

לגבי השילוח לארץ- אני מניח שאפנה לאחת מחברות השילוח שיודעות להביא דברים ללקוח התמים בארץ ללא שאלות. חלק כידוע גולשים כאן באתר.

אני מניח שעל הדרך אני כבר ארחיב את ההזמנה לעוד כמה דברים שהגיע זמנם/שצריך שיהיו כמו: מיכל דלק חדש, יחסי העברה, אולי נעילה אחורית חדשה (שלי כבר עייפה) ואולי עוד כמה פינוקים.

אשמח לכל המלצה ועצה.

תודה

מוטי טויוטה
06-08-15, 10:48
עוקב

שגיא S
06-08-15, 11:05
אני כרגע בעבודה אז לא יכול לחפור כהרגלי אבל:
אם אתה לא צריך - אל תזמין ציריות מחוזקות.
בארץ זה יוצא באיזור ה2800-2600 שקל. ואתה צריך לשנות אצלך בית סטליטים או רק סייד גירס של 26 שיניים. אתה לא באמת צריך את זה.
ציריות אתה יכול לנסות למצוא בארץ אם לא בחברה אז אצל מורי/עמית גלעד/סלמן/זוקילנד וכו'. כמובן שגם לנסות פירוקיות או אצל הבני דודים.

מיכל דלק חדש? למה שתרצה להזמין את זה? הנפח של זה ייקר את המשלוח מאוד.
יחסי העברה - עם איזה צמיגים אתה נוסע? בשביל פחות מ-235 לא הייתי אומר שיחסי העברה הם נדרשים.

אם אתה מרגיש שאתה רוצה להשקיע אלפי שקלים עכשיו על הזמנות מחול - תחשוב מה אתה רוצה להשיג בסוף ואז נעזור לך להגיע לזה בדרך הטבוה ביותר.

אם אתה רוצה את הדרך הכלכלית ביותר - תקנה ציריות משומשות במצב טוב בארץ. ייצא לך הכי זול ולא תתחיל להכנס לסרטים של להביא שיפורים שאתה לא צריך מחו"ל.

נמרוד
06-08-15, 11:07
יונתן אתה בטוח שאתה רוצה להשאר נשוי לסמוראי עוד הרבה שנים?

זאת השאלה.

יש אנשים שהתשובה שלהם היתה כן. הם בודדים. רוב האנשים הנורמטיבים צריכים רכב גדול יותר עם השנים.

יונתןמצפה
06-08-15, 18:57
נמרוד, הסמוראי לא צפוי להימכר בשנים הקרובות. או בכלל...
היום הוא משמש בעיקר לשעשועי חמישי בלילה, ופה ושם לטיולים ארוכים שבהם יש עבירות קשה בהגדרה.
לשאר הטיולים יש לי היום חלופות.
אם ייפול לי לידיים משהו אחר בהזדמנות (כבר ראיתי סיקס אחד...) אני עשוי ללכת על זה ברגע של החלטה רגשית.
גם אז, לא בטוח שהסמוראי יימכר.
הוא משמש היום כרכב יום יומי לבת זוג שלי לנסיעות קצרות בסביבה (ש- 90% מהן כוללות יציאה של כ- 20 דקות דרך השטח מהמושב כדי לחצות את העמק לצד הנכון שלו). העלות שלו כיום ביחס למה שהוא נותן לנו זניחה ואני מבסוט מהסידור הזה. חוץ מזה שתמיד נחמד שיש ג'יפ נוסף ספייר לזוג נוסף שרוצה להצטרף פה ושם לטיולים (או לטיולים של המשפחה המורחבת).

לעניינינו...
לגבי ההזמנות מחו"ל- אם יש משהו קונקרטי לגבי הציריות שאפשר לקנות בארץ אשמח לדעת. בבירור קצר שעשיתי כולל כאן בפורום לא מצאתי. אם לא, אז הזמנה מחול נראית כרגע כאופציה הכי סבירה.
מה גם שלא בא לי לקנות ציריות משומשות שאני לא בטוח ב- 99% שהמצב שלהן תקין לגמרי. אני אוהב שהסמוראי מפגין את האמינות המושלמת כפי שהייתה לו עד עכשיו.
שאר הדברים שרשמתי אלו דברים שאני חושב עליהם כבר קרוב ל- 10 שנים (שזה בערך הזמן שיש לי את הסמוראי).
יחסי העברה, 4.16 כמובן, הם תוספת משמעותית לאוטו. אני נוסע על 215 (ולאור המבחר הדל של צמיגי שטח במידה הזו זה גם עשוי להשתנות ביום מן הימים), ובעבירות שאני עושה עם הרכב זה ללא ספק שיפור נחוץ. אני בהחלט יודע להסתדר איתו כמו שהוא, אבל זה מטופש. (לצורך העניין מעלה גיתה בשבת האחרונה היה אלים ללא הצדקה. המדרגות שם נהיו גבוהות מאוד והבולדר הממוצע שם הוא בגודל של דלעת. הראשון המקורי של האוטו לא לוקח את המעלה הזה בעדינות המתבקשת. ועדיין, הסמוראי ופטרול נעול כפול היו היחידים שעלו הכל ללא עזרה).
מיכל דלק- המיכל שלי כבר לא בר תיקון. היום הוא מתוקן בצורה שלכאורה עובדת, אבל היא כ"כ מוזרה שאני אפילו לא אפרט כאן... (בזמנו פחתי שרשור בנושא).
שאר הדברים- זה כבר כי אני עושה הזמנה גדולה מחול אז על הדרך. נראה לי...

ולסיכום- אשמח לכל המלצה ביחס למה ואיך לזמין מחול.
מה מבין כל הקישורים שנתתי אני צריך להזמין? (אני מבין שעדיף ציריות רגילות ולא מחוזקות). אילו מבין המוצרים ב- EBAY רלוונטיים?
איך הייתם ממליצים להביא את הכל אלי הביתה?

[אני באמת הדיוט בהזמנות מחול אז כל עצה תעזור]

ד ו ר ו ן
06-08-15, 19:23
לגבי מיכל, תשאל את ארנון שושני מה הוא יכול להציע לך.

מוני אורבך
06-08-15, 21:36
אם אתה רוצה להזמין צריות צריך את אישור משרד התחבורה.
מיותר לציין שזה לא מאוד פשוט..
אתה יכול לפנות ליריב קלר ברוך, הוא מתעסק ביבוא שיפורים.
אומנם המומחיות שלא אינה סמוראי, אבל יתכן ויוכל עזור.

gmike
07-08-15, 00:53
אם אתה חושב לעבור ל235 לא הייתי משקיע בציריות מקוריות חדשות, אצלי נשבר הפעמון פעמיים עם 235. בפעם השנייה כבר שמתי ציריות מחוזקות. היום אני כבר תקופה על 31 והציריות שורדות יפה מאוד.
להביא ציריות מחוזקות מחו"ל עולה כמו לקנות זוג ציריות משומשות מקוריות בארץ, עוד שיקול לטובת המחוזקות.
אני קניתי את הטרייל גיר, שים לב שהזולות יותר בלואו ריינג' לא במלאי, וגם לא היו במלאי כשאני קניתי..
לא מכיר את המוצר של טרייל טאף, אבל המוצר של טרייל גיר מוכח, עם אחריות.
העניין עם מס השיניים- כל המחוזקות באות עם 26 בצד הדיפרנציאל. בצד הלוקר-כמו המקורי. ה33 שיניים מתייחס למס השיניים בכניסה לפעמון.

במקומך הייתי מעביר את הנעילה המשומשת קדימה, עם הסייד גירס שלה. לדיפ' האחורי נעילה חדשה וסייד גירס חדשים מקוריים.
ציריות קדמיות מחוזקות, ו4.16.
הכי יעיל להביא את הדברים במזוודה, אז כדאי לחכות להזדמנות. אם אין כזו- משלוח ימי של BUY2.

יונתןמצפה
07-08-15, 01:54
עלו פה כמה דברים מעניינים.
ראשית-

אם אתה רוצה להזמין צריות צריך את אישור משרד התחבורה.
מיותר לציין שזה לא מאוד פשוט..

מזה אני חושש. לא משנה מה אני רוצה להביא. מה זה אומר בפועל? האפשרות של לשלוח את הדברים דרך BUY2 אמורה לפתור את העניין הזה?
דרכים אחרות הקשורות לגולשי האתר? (כמובן שאפשר גם בפרטי)

לגבי האפשרות של להעביר את הנעילה האחורית קדימה, סיידגירס אחוריים חדשים וכד'- זה רעיון לא רע, אבל אני לא בטוח בכלל שאני רוצה להיכנס לזה.
אין באמת תכנית לדחוף 235 בקרוב, וגם אם כן לא בטוח בכלל שאני מעוניין בנעילה קדמית על הרכב הזה. מדובר כאמור בסמוראי קצר, ללא הגה כח שמטייל לא מעט (לא רק עבירות) ולא בא לי להתחיל לנסוע קבוע ב- 2X4 בשטח ולהתחיל לשחק בלוקרים כל רגע.
מה גם ש- 235 יצריכו עוד לא מעט שינויים שכרגע לא באמת בא לי להשקיע. כתבתי את מה שכתבתי רק בגלל ההיצע המדאיג שיש לשטח מלא ב- 215.
לגבי סיידגירס- לדעתי יש לי איפשהו את הסיידגירס המקוריים שיצאו מהסרן האחורי כשהרכיבו את הנעילה (קניתי אותה עם האוטו). יכול להיות שאני יכול לעשות בהם שימוש?

בכל מקרה, כרגע אני מציע למקד את הדיון בפתרון הכי פרקטי להביא ציריות. ואני צריך את זה מהר. כי כרגע אני נמנע באופן כמעט גורף לנסוע ב- 4X4 ואני לא נהנה מזה.
במידה והמסקנות כאן יהיו שצריך ציריות מחוזקות, נעילה קדמית ו- 235, אני מניח שאני אפתח דיון חדש לגבי כל השיפורים האלו. כרגע אני לא שם.

gmike
07-08-15, 09:24
כיוון קצת שונה:http://www.ebay.com/itm/SUZUKI-SJ413-SJ410-CV-JOINT-OUTER-BALL-BEARING-RACE-CAGE-DRIVE-COG-SIERRA-/291103821124?vxp=mtr&hash=item43c723cd44

לא בטוח שזה מתאים, על פניו נראה שכן. אם החלק החיצוני של הפעמון שלך תקין,זו יכולה להיות אפשרות זולה לשיפוץ.

מוזר שנשארו לך סייד גירס בצד אחרי התקנת נעילה(אלא אם הותקנה 1530), אתה בטוח שאתה לא מתכוון לסטליטים הקטנים?

יונתןמצפה
07-08-15, 14:17
לא נראה לי שהרעיון של שיפוץ כזה כדאי.
ממה שאני מבין, ברגע שיש לי דפיקות חזקות אז כבר נוצרה מדרגה בתעלות של הגולות.
שיפוץ בארץ כולל חריטה והגדלה של התעלות והכנסה של גולות גדולות יותר. כל מי ששאלתי אמר שלא להשקיע בשיפוץ כי ברגע שחורטים הציפוי המקורי והחזק של המתכת יורד וזה לא מחזיק לאורך זמן.

לגבי הסייד גירס, אני די בטוח שאכן יש לי ושהנעילה שלי היא אכן 1530.
אני אבדוק יותר מאוחר במחסן מה בדיוק יש לי שם כי כרגע החום הפיל אותי....
(חזרתי הרגע מתיקון של האגזוז שקצת שינה את המיקום שלו במעלה גילה לפני שבוע. כשהרכב היה על הליפט התגלו שני עלים שבורים- אחד קדימה ואחד אחורה. עכשיו נראה לי שכבר באמת הגיעה זמנם של האולדמן הוותיקים. עוד משהו לרשימת הקניות...?)

אגב, מה בדיוק ההבדל בנעילות בין ה- 1510 ל- 1530. אני יודע שה- 30 מגיע עם סיידגירס אבל איך בדיוק ה- 1510 עובדת עם הסיידגירס המקוריים?
מה שמרצ'ט ב- 1510 זה הסיידגירס המקוריים בתוך החלק של הנעילה?

gmike
07-08-15, 17:37
כן. מבנה ועומק השיניים של הנעילה שונים בין 1510 ו1530.
הנעילה משתחררת כשהסייד גיר "קופץ שן" מול הדרייבר של הנעילה.
ולגבי הקפיצים- כן,כנראה שהגיע הזמן להתחדש. יש בארץ(אמור להיות במלאי) EFS 2". שאר המותגים-ייבוא אישי..
אגב, אם אתה כבר מוציא ציריות, ממליץ לך לבדוק שחיקה בתותב הפליז שהציריה מחליקה בתוכו, סיכוי טוב שהוא מקורי,לא הוחלף מעולם, ושחוק. כדאי מאוד להחליפו כדי למנוע נזילות ממחז"ש ציריה פנימי בסרן. יש במכשירי תנועה-חולק מק"ט עם ג'ימני.

יונתןמצפה
07-08-15, 18:40
אכן 1530 והסיידגירס המקוריים קיימים.
אבל הודות לנזילה במחסן של בעל הבית הקודם, גם קצת חלודים.
מה דעתכם, החלודה הרסה אותם?

מוני אורבך
07-08-15, 22:14
שום דבר שקצת ניר ליטוש לא יתקן..

ד ו ר ו ן
08-08-15, 01:04
יונתן,
למה החלטת שהציריות גמורות?

יונתןמצפה
08-08-15, 01:17
תקתוקים חזקים מאוד בסיבוב, במיוחד תחת עומס.
ממש מרגישים שהפעמון תפוס.
זה ככל הנראה התחיל בקטנה אחרי טיולי החורף המאוד רטובים והזנחתי את זה לצערי.
מכונאי מאוד מוערך(גם כאן בפורום) שהרגיש את זה, טען לדעתו כבר נוצרה מדרגה בפעמון וזה דורש החלפה.
אפשר לנסות לפתוח לגרז ולסגור, אבל לדעתי זו עבודה לשווא.
אתה חושב שאני טועה?

עדיאל
08-08-15, 08:31
למה לא לקפוץ לאחד מהמוסכים שמטפלים בסוזוקי . יש מלא ציריות משומשות טובות . ואולי גם חדשות שהם שומרים בצד
בהרבה פחות כסף ממה שאתה מתאר ? ופחות כאב ראש ?

- - - Updated - - -

ד.א יש כאן באתר כמה יבאנים שיביאו לך כל חלק וחלק שתרצה מארצות הברית
בלי כאבי ראש בלי כלום . גם קיט 4 LINK לסמוראי :P

סתם דוגמא . יריב קרלך ברוך - הזמנתי דרכו חלק מ LROR לסמוראי שלי והייתי מבסוט

ד ו ר ו ן
08-08-15, 12:40
תקתוקים חזקים מאוד בסיבוב, במיוחד תחת עומס.
ממש מרגישים שהפעמון תפוס.
זה ככל הנראה התחיל בקטנה אחרי טיולי החורף המאוד רטובים והזנחתי את זה לצערי.
מכונאי מאוד מוערך(גם כאן בפורום) שהרגיש את זה, טען לדעתו כבר נוצרה מדרגה בפעמון וזה דורש החלפה.
אפשר לנסות לפתוח לגרז ולסגור, אבל לדעתי זו עבודה לשווא.
אתה חושב שאני טועה?
אני לא ראיתי את הצירייה.. אבל היו כאן מספיק מקרים של ״צריך סיוע בהחלפת חצי אוטו״ כשבסוף הסתבר שיש פתרון פשוט יותר.

לדוג אם היית אומר שנק המגע של המחזש בלויה ואי אפשר לאטום, וכו.

אם עדיין לא פתחת, אז חובה לפתוח כדי להבין מה יש שם.

יונתןמצפה
08-08-15, 12:49
אם עדיין לא פתחת, אז חובה לפתוח כדי להבין מה יש שם.

מסכים בעקרון, אבל יש שתי הסתייגויות:
1. אין לי זמן לעשות את העבודה לבד. פתיחת של העסק אצל אותו מכונאי כדי לראות תעלה כסף. להבנתי, כסף מבוזבז.
2. אין לי אפשרות להשבית את הרכב, כאמור- בת הזוג משתמש בו ע"ב קבוע.

אני אעשה עוד כמה בירורים לגבי ציריה משומשת בארץ לפני ההזמנה הסופי מחול. אם למישהו יש עוד רעיונות תרגישו חופשי.

ד ו ר ו ן
08-08-15, 12:58
אם יש לך כסף להזמין ציריות חדשות מחול ולא להשקיע זמן בפתיחה כדי לדעת בודאות מה צריך להחליף, קטונתי.

קח תרשים פיצוץ של הסרן, תקדיש סופש לפתוח צד אחד לפחות להבין מה יש שם.

זה סרן במבנה מאד דומה להיילקס, ואני אומר לך בודאות שאפשר לבצע שיפוץ קצוות מלא בסופש מאד בניחותא.

אז לפתוח כדי להתרשם, די בטוח שתוכל להתחיל בשישי כדי להשאיר את שבת למקתגים.

GodsFather
10-08-15, 16:37
+1 לדורון. באמת מדובר בעסק פשוט מאד ולך יש ידיים טובות. תביא עוד חבר וקצת משקה ואתם עושים את זה יפה מאד ובזריזות.

מוני אורבך
10-08-15, 19:04
אם אתה רוצה, קפוץ ל"סדנה שלי" ונעשה את זה ביחד.
לא מכיר סמו, אבל בטח זה על בסיס גיפ, ואם כך ענין של שעה ופחות לחלץ צריה אחת.
שישי הקרוב אני ב"סדנה" בבית שערים.

יונתןמצפה
10-08-15, 23:17
עריכה..

יונתןמצפה
10-08-15, 23:23
תודה לכולם על התגובות, ובמיוחד למוני על ההזמנה.
דורון/אמיר- אין ספק שזו לא עבודה בשמיים, ובעקרון אכן כדאי לפתוח ולבדוק לפני ששופכים כסף.
עדיין, מכל מיני סיבות שקשורות לזמן/מקום לעבוד/כלים זמינים וכד' אני מעדיף כרגע לא להתעסק עם זה לבד. בעיקר מסיבות של זמן פנוי.
מוני, שישי הזה אני מניח שזה לא יעבוד. אני יוצא מחר לחופש עד שבת וניקוי הראש מתקופת העומס האחרונה יקרה רק ע"י טיול ארוך וטוב + זולה שיימשכו ממחר עד מוצאי שבת. כנראה.
אבל אם אתה כבר אומר שיש לך "סדנה" בבית שערים זה דורש ביקור עם או בלי קשר. אנחנו נדבר על זה ביום ראשון הקרוב (?).

לסיכום, כל האופציות שהבאתם נלקחות בחשבון. אני בכל זאת מניח שבגלל הסכום הלא גבוהה של ציריות חדשות מקוריות ב- EBAY (סביב ה- 100$) אני אלך על הפתרון הזה בקרוב. (להבנתי, בעלות הבאת 2 ציריות חדשות מחול קונים בארץ ציריה משומשת עם קצת עודף, זה בהנחה שיש).

GodsFather
11-08-15, 08:59
מה לגבי ייבוא מאירופה ? גם בשיטת המזוודה אבל יותר קרוב ואני מניח שיש יותר על הקווים.

בדוק עם מוכרים מEBAY-UK.

יונתןמצפה
11-08-15, 09:35
כבר כתבתי, אין לי מישהו שנמצא על הקווים, בטח לא מישהו שאני רוצה להפיל את זה עליו. כך ששיטת המזוודה לא אקטואלית עבורי.
אמיר, המחיר של המשלוח + מכס לא יוצא בשמיים לציריות מקוריות שעולות ביחד פחות מ- 200$.

GodsFather
11-08-15, 10:12
יונתן, תמיד יש מישהו על הקווים. לפעמים זה לוקח קצת זמן, לפעמים מפצלים משלוח. חושבים יצירתי והכל בסדר.

אלא אם אתה יודע שלא יעשו לך צרות עם הייבוא של זה לארץ, אני לא הייתי פוסל.

יונתןמצפה
06-11-15, 10:04
טוב, התמהמהתי יותר מדי זמן...
נכון לשבועות האחרונים אני כבר לא מוצא ציריות OEM חדשות בשום אתר בחו"ל.
המוכרים ב- EBAY או שכבר לא פעילים או שלא מוכרים יותר את המוצר.

רעיונות למישהו? (חוץ מציריות מחוזקות)

שגיא S
06-11-15, 12:37
מקוריות חדשות אני לא מכיר...
אבל אם אתה רוצה יש ציריות מחוזקות של TRAIL TOUGH חדשות לגמרי בארץ...2400 שקל

ד ו ר ו ן
06-11-15, 16:58
יונתן,
יש מצב שאין לך בפעמונים בכלל/מעט מידי גריז?

יונתןמצפה
06-11-15, 18:50
יש מצב.
אבל גם אם זה מצב, ככל הנראה זה גמר את הפעמונים...
התקתוקים היו לאורך תקופה לא קצרה, ומאז הרכב נוסע עם לוקרים פתוחים.
בפעמים הבודדות ששילבתי לצורך מכשולים ברמה קשה יחסית הפעמונים השמיעו קולות איומים וממש הרגיש שמשהו שם נתפש כל פעם.

אגב דורון, בסמוראי אין אפשרות לגרז את הפעמונים בלי לפרק את גל הנבה ולשלוף את הציריה קומפלט...

ד ו ר ו ן
06-11-15, 18:55
זה גריז כמו בטויוטה או שמן כמו בלנדרובר?

להתקין פתח תחזוקה להכנסת גריז נשמע לי כמו משהו פשוט שישלם את עצמו בענק לאורך זמן.

בהיילקס יש פתח כזה, עם בורג פקק שבכל כמה טיפולים נותנים כמה לחיצות גריז פנימה.

יונתןמצפה
06-11-15, 19:11
גריז.
עברה לי המחשבה הזו בראש, אבל לא התעמקתי עדיין לבדוק במה זה כרוך.
בכל מקרה, הציריות המקוריות החזיקו גם בלי זה כמעט 20 שנה, ועברו חיים לא קלים.
נראה לי בסה"כ סידור סביר.
ואם יוצא שצוללים עם הרכב קצת עמוק מדי (כמו שקרה לי בחורף הקודם), אז מקסימום שולפים ציריות ומגרזים.

-->