PDA

צפייה בגרסה מלאה : דנה 60 קדמי על סיקס

UNIX
08-08-15, 16:19
נתחיל מזה שהשרשור הזה הוא לצבור מידע בלבד וכרגע בגדר דמיון
אני מתכנן בקרוב להתקין דואל טרנספר (דבלר)
ממה שאני מבין המומנט שיזרום לסרנים הוא מטורף ולחיצה על הגז עם מנוע בריא עלולה לשבור את הסרן
כידוע דנה 30 סרן חלש מיסודו ,יש את האופצייה לדנה 44 אבל עדיין נשארים עם חוזק בינוני
אני תמיד אוהב לעשותו פעם אחת ולשכוח להרבה זמן אז חשבתי בכיוון של 60 קדמי
כמובן לקצר אותו לאורך המתאים.
דיונות אני גם ככה לא מחבב והאוטו בעיקר יהיה מיועד לסלעים אז זה שהוא כבד אני יודע .
השאלה היא כזו לאיזה רחבים יש סרן קדמי 60 במקור עם קפיצים מתחת לסרן (אם יש כמובן )
עם ביצה בצד נוסע .
יש מישהו שביצע כזה פרוויקט ? האם הסרן הזה יהיה כבד מדי על האוטו על השלדה?
לגבי הצמיגים נכון לכרגע אני על 33 אבל יש מחשבות לעלות

lizard
09-08-15, 06:46
מהמבחר שיש בארץ אני חו'ב שתאלץ לקצר את הסרן. לא מסובך רק המון עבודה. קודם תשיג ציריות מתאימות כדי שתדע כמה לקצר.

מוני אורבך
09-08-15, 08:37
לעניות דעתי זה overkill מטורף גם לגלגלי 37 אינץ.
רוצה לחזק סרן קידמי, תרכיב דנה 44 מקדימה.
אז נכון שיהיה לך דבלר שיתן המון מומנט, אבל יהיה לך גם (אני מקווה) את האיפוק לא לתת מכות גז.
כי אם תיתן מכת גז, משהו ברכבת כוח ישבר.
אם לא הסרן אז הדריבשאפט או ציר היצאה מהטרנספר או גלגלי השנים בדבלר...
לכן איפוק איפוק ועוד פעם איפוק.
דנה 60 מאוד מאוד כבד ואלא אם כן אתה רוצה לעבור ל 40 אינץ ומעלה די מיותר.

six-86
09-08-15, 10:51
לא מסתדר לי טיפוס סלעים עם "מכות גז" ..
לא הולך ביחד ... לסלעים אתה צריך מומנט ויחס העברה מתאים וזהו !!!!!
ראה דוגמא היילקסים , מנוע עם 80 כ"ס (מהמפעל) ומטפס בכל מקום אפשרי בכל מכות גז ...
אחרי שנה עם 44 קדמי , זה מעל ומעבר ... תאמין לי גם ה 30 עושה את העבודה במידה ואתה לא עולה במידת צמיג !
וכמו שאמר לך מוני : איפוק איפוק ועוד פעם איפוק
בהצלחה
ראיד

דרור ברלי
09-08-15, 13:07
היי ברוך. מה שלומך?

אם אתה יודע להיות עדין עם הגז ולא להשתולל, גם דנה 30 מסתדר עם 33 בלי לשבור.
להכניס למשוואה דאבלר אכן מכפיל את המומנטים לערכים מבהילים ואז באמת צריך להיות מאופק....

סרני דנה 60 קדמיים עם ביצה בצד ימין יש לך מנ"נ ואביר. הם מגיעים עם יחס העברה 4.88, מה שמתאים לצמיגים גדולים מאוד - 35 ומעלה, ובעיקר רחבים מאוד - מה שאומר שתצטרך לקצר אותם. לגבי תושבות לקפיצים - שניהם עם קפיצים מעל לסרן וצריך להפוך את התושבות - לא כזה נורא כשמשווים לכמות העבודה שנדרשת בקיצור הסרן...
בכל מקרה, מדובר בסרן כבד מאוד, ממש אוברקיל. בעייתי לנוחות הנסיעה.
מצד שני, ג'יפ עם דאבלר, שני סרני דנה 60 עם יחסי העברה קצרים וצמיגים גדולים באמת, יאמי.....

-->