PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי יחסי העברה

מוני_הכוכב
19-08-15, 12:10
בגרנד שלי, 2008 יש שריקה מהקורונה פיניון הקדמי. יחס העברה נוכחי 1:3.73
נעילה QD2
אני מתקין הגבהות 1/2" 2 + ספייסר של 1" מאחור בשבוע הבא מייד אחרי הטסט.

מאחר ויש שריקה שמזוהה מהקורונה פיניון הקדמי, ומאחר ואני רוצה להשאיר את הרכב לכמה שנים, חשבתי על החלפת הקורונה פיניון. עומדות בפני אופציות: להשאיר יחסי העברה, לשנות ל 1:4.1.

באם אני לא מתכוון להתעלל ברכב, האם בכלל כדאי לשנות ל 4.1?
אין לי כוונה להחליף/ להגדיל צמיגים (כרגע חדשים 50%-50%T TOYO) ייתתכן שבעתיד אשתגע ואגדיל.

השאלות:

אם אגדיל מידות צמיגים האם אוכל "לחיות" עם יחס 1:3.73?
אם אשנה היחס אצטרך שתי יחידות קדימה ואחורה, זה יכפיל את המחיר, מה יקרה עם צריכת הדלק בצמיגים קיימים וצמיגים מוגדלים? בעיר ומחוץ לעיר?

אם אני דוחה את ההחלפה של הקורונה פיניון, אני מעריך ששבבים של הגריסה נכנסים לתיבה ועלולים לגרום לנזק ל QDII - נכון?

אני מחפש את הסט המלא להחלפה באתר של Rock Auto ומצליח למצוא רק את הקורונה והפיניון הרגילים, וכל היתר כנראה בחלקים בודדים (מיסבים, אטמים ושאר מיני מריעים בישין). מישהו יודע מה הקיט המלא לשתי מידות יחסי ההערבה?

הבן שלי מגיע בדצמבר מארה"ב "מימנתי" לו מזודה לחלפים, מתלבט מה להביא, בוודאות את הקורונה פיניון, מה עוד? פלאגים? ונטילים, חיישני ABS? אבל השאלה איזה, אם כל אחד שונה, אז למה להביא הכל? כבלי הצתה טובים?

כותב כאן מכיוון שאני לא צריך תשובה מיידית, צריך תשובה מלאה ומסודרת וקריאה. למרות שאני איש הייטק, אני לא מסתדר עם כמות המלל האין סופית ב ווסאפ שהיה יכול להיות מכשיר אדיר, אלא שהוא מבורבר וגם המסך הקטן מעצבן. לחברה שם יש ידע עצום, ונכונות לסייע שלא תסולא בפז. כבר עזרו לי וכבר קניתי הגבהות בדיל מצויין, ואמשיך ליהנות משני העולמות. המון תודה מראש

grand
19-08-15, 14:20
היי מוני.
יחסי העברה משנים ל 4.1 רק אם אתה רוצה להגדיל צמיגים, אם לא תגדיל הרכב יעבוד בסל"ד גבוה יותר בכל ההילוכים, צריכת דלק גבוהה.
1:3.73 טוב גם לצמיגים עד 32" ברכב שלך, בכל מקרה אם לא מגדילים צמיגים אז אין כל סיבה לרכוש סט קידמי ואחורי, אלא רק לשפץ את הסרן הקידמי, ביחס הקיים 3.73.
שאר הפריטים שציינת...
אם צריך מזמינים, אם לא מחכים.. במיוחד פריטים קטנים וזולים שלא בעיה להזמינם ולקבלם תוך מספר ימים לארץ.
במזוודה מביאים חלקים יקרים או כבדים, יחסי העברה דוגמה מצוינת, שמן לתיבת העברה שקשה להשיג בארץ, תוסף לשמן סרן קידמי, חיישן ABS רצוי שיהיה למקרה חירום בתא הכפפות, סופר צ'יפ פלאשפק גם רצוי לניהול טוב יותר של הרכב.

מוני_הכוכב
19-08-15, 15:05
עכשיו אתה מבין למה אני מעדיף לעבוד כאן?
תגובתי:
1. אשאר עם 1:3.73 היה לי משהו דומה בבלייזר ואפילו שהגדלתי צמיגים מ 29 ל 33" לא הרגשתי משהו בעייתי
2., צריכת הדלק בבלייזר הייתה מופרעת בעיקר כי המנוע היה ישן ועוד יותר בגלל טעות ששמתי מכסה רדיאטור שנפתח ב 70 מעלות, הרכב לא התחמם אלא בנסיעה מאוד ממושכת ולכן צריכת הדלק הייתה נוראית )1:3 בעיר. הרכב נסע על צ'וק כל הזמן.
3. לא ניתן לשפץ את הקורונה פיניון למיטב ידיעתי אלא לקנות חדש, אני לא מוצא פריט כזה בשום מקום, מן הסתם אני טועה במשהו. את זה אייבא עם הבן מכיוון שאני יכול לסחוב עוד 3 חדשים.
4.כמה ליטר שמן לתיבת העברה? כן אסחוב תוסף כי זה קטן וקל.
האם חיישן ה-ABS הוא מדגם אחד להכל?
סופר ציפ, אני מתלבט. המחיר סביר, אנשים אומרים שצריכת דלק זה לא משפר ומאחר ואין לי כרגע שינויים מובהקים - למעט הגבהה, לא בטוח שדרוש
מה לגבי פלאגים טובים של בוש, כבלי הצתה?

הבן שלי פולני, הוא יגמגם במכס ואני לא רוצה לתקוע אותו בבושות פנים מול הנכדים. לכן לא רוצה להגזים.

grand
19-08-15, 17:23
2 ליטר שמן 245-247-249 מספיק
חיישן ABS קח קידמיים, זה מה שהולך בדרך כלל
נסה ב ROCKAUTO חלקים לסרן הקידמי כולל קורונה פיניון.

מוני_הכוכב
19-08-15, 18:01
תודה.

shahav
02-03-16, 07:39
מה נסגר עם תיקון השריקה? רק מיסבים או גם ממש קורונה ופיניון?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

-->