PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות לפני קניה של הילקס

nisim9118
20-08-15, 08:53
שלום לכולם, אני מעוניין כבר הרבה זמן לקנות היילקס, התקציב שלי הוא כ40K ש"ח, מצאתי היילקס שנת 98 4*4, יפה מאוד ולפי מה שהבעלים אומר {עדיין לא ראיתי את הרכב}הרכב במצב לא פחות ממצב תצוגה, אך עם 490K ק"מ, במחיר 40K ש"ח, רציתי לדעת בכמה טנדרים כאלו נמכרים, לי אישית נשמע יקר 40K ש"ח לשנה וק"מ כאלו, המחירון לאחר שיקלול 22,478.
תודה מראש.

נמרוד
20-08-15, 09:08
חבל על הדיון המקדים, לך תראה את האוטו. אחר כך תחשוב כמה הוא שווה לך, אם בכלל.

ukiuki
20-08-15, 11:30
אתה מודע שההילקסים המבוקשים, אילו עם סרן חי מקדימה הם עד מודל 97?

nisim9118
20-08-15, 14:45
מודע לזה אבל אני מחפש רכב יותר לעבודה מאשר לטיולי שטח, עידכון, נסעתי לראות את הרכב, שמכניסים ל4*4 לא נידלקת נורית חיווי אז התיעצתי עם מישהו והוא אמר לי איך לבדוק את ה4*4 ידנית, והוא תקין, מנורה של ABS ומנורה של הנדברקס דולקות קבוע {לא יודע למה}אבל ירדתי מהרכב כי זה נשמע לי ולבחור שהתיעצתי איתו והוא מבין הרבה יותר ממני בהילקסים שהמחיר גבוה מידי בשביל הרכב.

ד ו ר ו ן
21-08-15, 12:45
מנורה של ABS ומנורה של הנדברקס דולקות קבוע .
יכול לנבוע גם ממפלס נוזל בלם נמוך.
ושוב, לאן הלך הנוזל?

אבל ירדתי מהרכב כי זה נשמע לי ולבחור שהתיעצתי איתו והוא מבין הרבה יותר ממני בהילקסים שהמחיר גבוה מידי בשביל הרכב.
בשביל הרכב הספציפי או בכלל עבור היילקס?
תזכור שבשנתונים האלו, מה שקובע זה מצב הרכב, ורכבים במצב טוב+ נמכרים הרבה מעל למחירון.

nisim9118
22-08-15, 21:11
בשביל הילקס בין השנים 98/02.
והרכב במצב טוב {ככה נראה לי} אבל המחירון שלו 21,210 לפני שקלול, אחרי שקלול ק"מ 21,587, ואחרי שקלול ק"מ+ממשלתי לשעבר, 16,577, אז אני התעלמתי ממשלתי לשעבר והצעתי לבחור 27K על הרכב, אבל לבקש 40K על רכב שהמחירון שלו 16,577 נראה לי יותר מידי גם אם לא היו את התקלות שאני ראיתי, ואני לא מבין גדול בכלל.

ד ו ר ו ן
22-08-15, 21:41
שוב,
בשביל השנתונים האלו המחירון הוא סוג של קו תחתון, ומי שמוכר היילקס במחירון, הייתי חושד בו יותר מאשר מי שמבקש הרבה מעל.
כנ״ל לרכב עם קמ נמוך, אין כמעט רכבים כאלו.

אלו רכבים מבוקשים, והשוק מבטא את זה.
שוב,
מה שקובע זה מצב הרכב, בפועל, לקנות נבלה במחיר המחירון יעלה לך בסוף הרבה יותר ליישר קו ולתקן מאשר רכב טוב או משופר שמישהו השקיע הרבה כדי להביא אותו למצבו הנוכחי.

פי 2 מהמחירון יהיה מוצדק לרכב משופר מאד במצב טוב מאד.

asafk
23-08-15, 18:37
זה לא עניין של אחוזים מהמחירון אלא של סכומים מוחלטים. 20 אלף מעל מחירון זה עלות של יישור קו ברכב הממוצע שהוא די מוזנח בשנתונים האלו. לכן זה הגיוני במידה מסויימת.
זה גם המחיר של כל אלטרנטיבה דומה כלומר רכב טיולים קשוח יחסית מסוף שנות ה90 ובמצב מצויין וקילומטרז נמוך.

גם לדעתי זה קצת מצחיק שרכב שבכל מקום אחר בעולם היה גרוטאה שמחליפה ידיים בשביל 1000$ כאן נחשב רכב שטח נחשק (וזה לא רק היילקס). אבל זה השוק שלנו.

אסף.

nisim9118
23-08-15, 19:13
שיפורים לשטח יכולים להגיע ל20K ויותר, הרכב לא משופר לשטח או משהו, רכב סטנדרטי עם צמיגים רגילים,
רק פשוט נראה נשמע ונוסע טוב,
נסעתי עם הבחור משדרות לאשקלון נסיעה חלקה וטובה,
הבחור שדיברתי איתו והמליץ לי לרדת מהיילקס אמר לי שהיילקס בין השנים 98-02 לא תהיה טובה יותר מאיסוזו ניסן או מאזדה שאני יכול לקנות בשנתונים גבוהים יותר, בדגש על איסוזו שהוא טוב יותר מהמאזדה או הניסאן.
הרכב שראיתי הוא עם 500K ק"מ שהיה ממשלתי בעבר לא נראה לי שהמנוע שלו יגיע רחוק עם כל הכבוד לטויוטה היילקס, ויש כבוד;)

ד ו ר ו ן
28-08-15, 02:55
הרכב שראיתי הוא עם 500K ק"מ שהיה ממשלתי בעבר לא נראה לי שהמנוע שלו יגיע רחוק עם כל הכבוד לטויוטה היילקס, ויש כבוד;)
רכבים ממשלתיים בהרבה מקרים עבדו קשה, ומצד שני טופלו בלי חשבון, בניגוד לפרטיים שמודדים כל שקל.
זה גם המקרה עם רכבים של חברת חשמל בד״כ,

ראיתי היילקסים שהגיעו למכרז עם קמ נמוך מאד ואמיתי לגמרי, לא רק נבלות שחוטפות.

500k למנוע הזה, בהנחה שטופל כמו שצריך, זה בערך חצי הדרך.
לא משהו שצריך להבהל ממנו, אבל חייבים לבדוק אותו.
וצדק החבר שלך, שאמר שבשביל קג מתכת לשקל, תקבל רכב חדש בהרבה אם תחפש איסוזו או מזדה.
ואם אתה לא מחפש את היתרון היחסי של ההיילקס, אז אולי סוג רכב אחר יתאים גם הוא.

ומצד שני, מחיר השוק מבוסס על משהו, זה לא רק גחמה.

nisim9118
30-08-15, 11:32
ברכב עם 500K ק"מ יש עוד דברים שנצבר עליהם בלאי גדול חוץ ממנוע, אני לא בא לפקפק בטויוטה היילקס או בכל מי שמחזיק בה ואומר שהיא אמינה, פשוט אני לא מאמין שרכב כזה יהיה טוב יותר מרכב שחדש ממנו ב5/6 שנים ועם 200K ק"מ פחות.

ד ו ר ו ן
30-08-15, 12:25
תתפלא.

-->