PDA

צפייה בגרסה מלאה : ארגז הכלים לדיסקו 2

נדב ש.
31-08-15, 07:50
בוקר טוב לכולם,
איזה כלים הייתם מכניסים/יש לכם? חוץ מסט בוקסות קטן/ גדול, מברגים, פליירים ועוד כלים סטנדרטיים.
יש איזה כלים מיוחדים שצריך שלא חשבתי עליהם?
מה עם חלפים ספייר? מה אתם לוקחים אתכם לטיול של יומיים שלושה או יותר?
לציין שקפיץ אוויר ספייר יש(אפילו מזמין עוד זוג שיהיו)

תודה מראש לעונים.

אמיר ב.א
31-08-15, 08:17
לא שונה בהרבה מארגז הכלים הגיפאי לכל גיפ אחר :

זה בדיוק בשבילך , כבר שאלו וכבר ענו :

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1009-jeepolog-archive

לגבי דיסקו , אתה יכול להוסיף ציריה למשל ...

לא כתבת מה הרמה שלך בענייני תיקונים בשטח - אני מכיר כאלה שנוסעים עם אלטרנטור ספייר , סטרטר ספייר וכו'

נדב ש.
31-08-15, 08:56
תודה על התשובה, מכיר את הקישור הנ"ל, מבחינת הרשימה יש הכל ואפילו יותר(חוץ מחלפים לסיקס כמובן), השאלה שלי אם יש/צריך איזה כלי שהוא מיוחד לדיסקו2, מהניסיון שלי לכל רכב קיים איזה כלי ייעודי לטובת איזושהי עבודה מסויימת, הכלי הזה הוא זה שיכול לתקוע אותך בין אם לעשות אותה או לא או לאלתר משהו(שאני פחות אוהב לעשות) .

לשאלתך לגבי הרמה, ביום הראשון שקניתי את הרכב אחרי נסיעה על 6 כשכולי שמח וטוב לב בכניסה לבית מת האלטרנטור... אז החלפתי לחדש... לא חושב שזה סיפור גדול כמו שמתארים, כנ"ל גם סטארטר, הספקתי כבר לפרק ולהרכיב כמה דברים ברכב, יישור קו כללי על כל המשתמע מכך.

ציריה אני לא חושב שאני יסחוב איתי... אחרי שסחבתי בטרופר(שהיו בו ציריות מקוריות שהם חסונות בהרבה מהחליפי) ציריה מושלמת 5 שנים וככה גם היא נישארה במחסן ולא זכתה לשימוש....

מה לגבי קופלונג? צלבים? ניגזרים בשטח? כדאי שיהיה או מיותר?

אמיר ב.א
31-08-15, 09:26
קופלונג וצלבים חייב שיהיה ,

יצא לי כמה פעמים להחליף בשטח צלבים בדיפנדר שהיה לי , וגם קופלונג בדיסקו שהיה .

צמת מחשב יכולה להשבית יופי באמצע טיול - יש יחסית זולות להזמין באיבי (2 הצמות),

אולי אפילו מודולטור משומש ספייר אם אתה רוצה להשקיע.

נדב ש.
31-08-15, 09:35
מודולטור יש חדש ספייר.
קופלונג וצלבים הבנתי.
מה הכוונה לצמת מחשב? עולה באי ביי 2000 ₪...
צמת מזרקים התכוונת גם?
מה יכול לקרות לצמה?

גיל בר
31-08-15, 13:21
זוג מפתחות 9/16.
הדבר היחיד באינצ'ים זה הברגים של הדרייבשאפט.
חתיכת תקיעה אם זה הולך.
מפרקים, נועלים דיפרנציאל מרכזי ונוסעים בשתיים על ארבע.
הצריחת דלק דרך אגב.... ממכרת.

אסף ד.
31-08-15, 14:24
בתור התחלה טובה, בוקסה הינע 1/2" 6 צלעות 28 מ"מ
ידית כח הינע 1/2" 60 ס"מ אורך.
רצועת מנוע ראשית, תוודא אם אתה צריך כזו של רכב עם ACE או בלי (בד"כ אין בעיות עם הרצועה).
יחידת ווסת טורבו turbo wastegate control valve - קישור (http://www.xplorlandrover.com/WebRoot/BT3/Shops/BT14439/5445/6C1C/A3B8/5317/8E78/0A0C/05E0/48B2/PMK100130_ml.JPG), אם מתקלקל הרכב לא עובר 2800 סל"ד ובטיול זה ממש מעצבן.
כרית אויר, רצוי OEM של Contitech.
כמו שאמרו קודמי, זוג מפתחות 9/16 , עבור הברגים של הדרייבשאפט.
צלבים
קופלונג
שמן הגה כח \ACE ליטר אחד.

נדב ש.
31-08-15, 15:31
תודה על התשובות.
אסף לדעתי את ה wastegate. לדעתי ניתן לעקוף בחיבור ישיר מהסעפת לטורבו ישירות במידה ותקול, כפיתרון זמני או קבוע... תקן אותי אם אני טועה...

אסף ד.
31-08-15, 17:12
לא ניסיתי ישירות, פשוט קונים וזורקים בתא כפפות, חלק זול יחסית.
מרפי תמיד בא לבקר בזמן לא מתאים...

שלומי
01-09-15, 00:40
אם הרכב אוט' - סטרטר

אמיר ב.א
01-09-15, 02:14
נדב - לגבי הצמות - הן מתמלאות בשמן והמגעים נידפקים , ואז מתחילות הבעיות - המנוע מגמגם ולפעמים גם יכול להכבות וכו'

יש RECALL אני חושב שמתקן את הקונקטורים של הצמות - תבדוק מה ההיסטוריה שלך בנושא.

למיטב זיכרוני יש צמה אחת יותר זולה - של המזרקים , כמה מאות שקלים , וצמה הראשית יותר יקרה אבל יש למצוא יותר זול מאשר 2000 שח

Gilad
01-09-15, 07:35
בסוף תגמור כמו רכס בשרשור השני...

אתם באמת סוחבים כלכך הרבה? בסוף אנחנו בארץ ישראל, מקסימום חצי שעה גרירה ואתה על הכביש הקרוב מחכה לגרר.

מה הסיכוי שילך קופלונג או סטרטר בלי שיהיו תופעות מקדימות?

נדב ש.
01-09-15, 09:42
אמיר תודה על המידע, יש לי היסטוריה אני יבדוק לעומק, אבל בפעם האחרונה שפירקתי את הצמות בעקבות תקלה שהיתה בחיישן דוושת גז(יש שרשור שלי פה בפורום) לא היה זכר לשמן והכל ניראה במצב מעולה.

גילעד-אני לא יגמור כמו רכס פשוט כי אין לי רכב מסעות... :-)
ועכשיו ברצינות-כי אין לי מקום לסחוב עוד רכב לחלפים ואני לא חושב שאני צריך מהסיבות שציינת.
הקופלונג אצלי חדש, אמנם זה חלק קטן יחסית ואין סיבה למה לא לשים אחד ברכב שיהיה ספייר על כל מקרה...
סטרטר לעומת זאת אף פעם לא סחבתי(למרות שתקופה ארוכה מאוד שאני נוסע על אוטומטיים), אבל ראיתי כבר כמה שהלכו בלי להודיע.... דפיקה רצינית על הסטרטר ורוב הסיכויים שיתן הנעה, אבל קרה ברכב של חבר פעם שנישבר הציר בלי הודעה מוקדמת... די נדיר שקורה.

תודה.

ליאור מ
02-09-15, 00:10
הכי שימושי, בוקסה טובה לגלגלים. האומים שם מעצבנים ועם הסט הרגיל של הרכב לא תצליח לפתוח.
בסיבוב אחד בל.כ. אתה יכול להשיג הכל.
אל תגזים בכמות הכלים, זה משקל ונפח.

נדב ש.
02-09-15, 07:07
בוקר טוב, תודה ליאור, בוקסה יש כמובן.

ועם כמות הסיבובים שעשיתי בל.כ במשך השנים........ חחחח

amit1
02-09-15, 18:07
אם הרכב מתוחזק כיאות ע"פ הוראות היצרן אין צורך להחזיק את כל המחסן הזה, מיותר לחלוטין.
הדיסקו בדר"כ מתריע חודשים מראש לפני כשל.
מציע שבתחזוקה מונעת תבצע את הדברים הבאים (במידה ולא הוחלפו עד היום) :
1.החלף את כל צינורות המים כולל הצינור הקטן העליון
2.החלף את צינור העודפים לצינור גומי בקוטר 7 מ"מ
3.בדוק תקינות בית פילטר אוויר
4.החלף צינורות אויר
5.בדוק נזילות מהכריות אויר (ספוג + מים עם סבון) ואם לא הוחלפו ב 4 השנים האחרונות החלף באופן יזום 0רק קונטיטק).
6.על צנרת האוויר חבר T עם ונטיל למילוי אויר במידה והמדחס ישבוק (לכל כרית בנפרד)
7.החלף או שפץ צנרת מהגיר האוטומטי לקולר
8.בדוק צלבים וגרז כל 5 K ק"מ או אחרי נסיעה בשלוליות/בוץ.
9.החלף מגעים של הסולוניד בסטרטר
10.החלף מותחן רצועה + רצועה
11.החלף מיסב מזגן
12.בדוק משאבת שמן הגה ושמן ACE.
13.החלף ייזום מיסב פאן (כנס לאתר של מיודענו האנגלי)
14.בדוק תפוחים
15.בדוק משאבת דלק
16.בדוק נזילות מקולר דלק
17.בדוק נזילות מהטרנספר. אם קריטי תקן.
18.בדוק נזילת סולר מווסת סולר. אם לא הוחלפה דיאפרגמה, החלף באופן ייזום.
19.בדוק תקינות ג'ק.
20.בדוק נזילות מצינור שמן חוזר בטורבו.
21. אומי גלגל סגור ידנית עם מפתח מומנט ( אם אני לא טועה 130 N/M)
22.בדוק תקינות תושבות מנוע + גיר וטרנספר
23.החלפת קופלונג כל 100000 ק"מ
24.בדוק שמן בצמה של האינגקטורים ואם נמצא שמן, פרק את הפלג, נקה היטב ואטום עם סיליקון עמיד בטמפ' גבוהות (צור קשר ואסביר לך טלפונית).
24.בדוק שמן במחבר אדום בצמת מנוע. אם ישנו נקה ובדוק כל 5000 ק"מ, 4 פעמים.

מבחינת כלי עבודה, מעבר לכלים הרגילים, הייתי מציע שתצטייד במפתח של הפאן. אם אתה מעוניין אשמח להשאיל לך כך שתוכל להוריד מידות ולייצר עצמאית ובנוסף ידית 1/2 ארוכה + 2 בוכסות (אחת לבורג גלגל עם כיסוי והשניה לבורג ללא כיסוי, לא זוכר את המידות).

Bernard
02-09-15, 18:32
הרגת אותי, עמית.
נדב, עם רשימה שכזו, תחליף אותו וסגור עניין.
לפי הרשימה הנ"ל, תחליף את כל ארגז כלי העבודה וחלקי החילוף שאתה סוחב, במנוי גרירה מהשטח... רק זה יתן לך שקט.

מצא חן בעיני ש"הדיסקו בדר"כ מתריע חודשים מראש לפני כשל"... הוא מתחיל להתריע על כשל, מיד עם חיבור הרכב למצבר, כבר במפעל...

וברצינות.
אין לזה סוף - אתה סוחב מספיק ודי.

amit1
02-09-15, 19:42
ברנרד, מדובר בכירכרה ותיקה....החלקים האלו לא יקרים באופן יחסי..לדוגמה תחשוב מה עדיף, להתמודד עם צינור שמן גיר שמתפוצץ באמצע הקיבינימט או להחליף/לשפץ באופן יזום...ואני יודע שאתה יודע את התשובה ...:)

נדב ש.
02-09-15, 19:44
חחחח ברנרד, לא כל כך מהר...

עמית-תודה על התגובה המפורטת, הרכב עבר אצלי יישור קו שבו הוחלפו חלפים בלויים ועוד, אמנם לא נגעתי בכל מה שציינת אבל הרוב בוצע.
כריות אוויר יוחלפו בכל מקרה והישנות ישמשו כספייר.
מאמין שמה שנישאר ברשימה אני יגיע מתישהו... :-)
תודה רבה.

amit1
02-09-15, 19:51
נדב, ריכזתי בגדול את מה שעלה לי בראש ועשיתי בעצמי עם השנים. מדובר במחלות ידועות.

נדב ש.
02-09-15, 19:55
אני מאמין שעברת על בשרך את הדברים עם הדיסקו במהלך השנים, שוב, מהרשימה שציינת לא נישאר לי הרבה לעשות...

amit1
02-09-15, 20:01
אני מאמין שעברת על בשרך את הדברים עם הדיסקו במהלך השנים, שוב, מהרשימה שציינת לא נישאר לי הרבה לעשות...
מצוין, הרכב שלך נראה פצץ.

נדב ש.
02-09-15, 20:05
תודה רבההההה

אמיר ב.א
03-09-15, 16:18
עוד משהו שלא ראית ברשימות :

בוקסה 52 ממ עמוקה עבור האום המרכזית שנועלת את המייסבי גלגל ,

חופש במייסבים של הגלגל זה משהו נפוץ , שיכול לגרום נזק אם לא מטפלים בו כמה שיותר מהר.

נדב ש.
03-09-15, 16:42
אתה מתכוון לנאבה? למיטב הבנתי כשנוצר חופש מחליפים נאבה קומפלט שמגיעה עם חיישן abs, אין אפשרות להחליף מייסב...

אמיר ב.א
03-09-15, 20:19
טל"ח

יכול להיות שאני מבלבל בין דיסקו I ל II .... עברו כבר כמה שנים מאז הפעם האחרונה שהתעסקתי בזה.

איל מ
04-09-15, 18:18
כמו שכתבו,
מפתח לפאן (מפתח 30 שמושחז לגודל 36. מפתח 36 הוא גם יקר יחסית וגם עבה, ולא נכנס בין המאוורר לפולי).
אבומטר.
מחשב דיאגנוסטיקה (מותרות).
לגבי מפתח 28 שנכתב כאן - נכון מאוד אבל אם מורידים את הפחיות מהגוז'ונים אז מידה 27.
ערכת חשמל הכוללת נתיכים, ריליי או שניים (בקופסת נתיכים יש מקום לספייר, במיוחד אם אין את כל המערכות) נורות, וחוט דו גידי עבה וארוך עם תנינים בשני הצדדים לטובת גישורים אם צריך.
צינור דלק אוניברסלי עם סט באנדים תואם - 1 מטר.
צינור ואקום אוניברסלי - 1 מטר.
צינור שמן הידראולי בקוטר של צינורות הגיר + באנדים.
רסקיו-טייפ (או איך שקוראים לסרט סיליקון הזה שנראה כמו חוסם עורקים ונועד לתקן פיצוצים בצינורות).
פלאפון עם חיבור לאינטרנט ;).

נדב ש.
04-09-15, 18:49
תודה איל, חוץ ממפתח לפאן ומחשב דיאגנוסטיקה(אני מאמין שיהיה בקרוב) יש הכל.

איל מ
04-09-15, 19:05
מזכיר לך שאם אתה מזמין ויש אופציה להצטרף יש מעוניינים (לפחות אחד)

נדב ש.
04-09-15, 19:56
בשרשור קניה מרוכזת לא הגענו לכוח קניה כדי לקבל הנחה...
ראיתי את המכשיר הזה בעבודה והיתרשמתי לטובה, אולי נלך עליו אם לא על הננו...
http://m.ebay.com/itm/LAND-ROVER-HAWKEYE-DIAGNOSTIC-FAULT-CODE-TOOL-BEARMACH-DISCOVERY-3-4-RANGE-ROVER-/250893889690?nav=SEARCH

Bernard
05-09-15, 00:12
מפתח 36, קניתי שניים והשחזתי לעובי הרצוי - הרבה יותר פשוט מאשר להשחיז את גודל המפתח עצמו.

את המחשב הזה יש לחבר שלי (במוסך) עובד מצויין.

ואם יש לך הכל, מלבד שני אלה - יש לך הכל.

- - - Updated - - -

שכחתי לציין.
את המפתחות קניתי ב-ל.כ. - אחד לחבר (ההוא עם מחשב הדיאגנוסטיקה).

-->