PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ וטיפים כלליים לתחזוקה נכונה

בני סבן
03-09-15, 16:33
שלום לכולם.
זה פעם ראשונה שאני כותב, עד עכשיו הייתי קורא בעיקר.
אסביר בקצרה על עצמי ובמה אני זקוק לייעוץ.
אני עובד בחברת טיולים, העוסקת בהדרכות ובעיקר נמצאת הרבה בשטח. יש לי צוות מדריכים ורכז שיוצאים הרבה לטיולי שטח.אני אחראי על כל הלוגיסטיקה ובעיקר על הרכבים.
יש לנו ג'יפ סופה 96 תע''ר אוטמט שמורה בקנאות לאחר שלא מזמן רכשנו אחרי סופה ישנה יותר, ומנסיוני ראיתי שהסוד בשמירה על הכלי הוא הנהיגה בו. העניין הוא שלא רק אני נוהג בו אלא גם רכזת הדרכה המוציאה את המדריכים לשטח ללמידה בעיקר ובחלק מהמקומות יש עבירות סבירה לחלוטין.
אני רוצה ממש להנהיג משמעת וסדר לנהגים ולמדריכים הנוסעים בו ממש כמו קצין רכב ובטיחות בצבא. גם כדי לשמור על בטיחות ולא פחות כדי לשמור על תקינות הג'יפ.
אשמח אם תתנו לי טיפים והכוונה מניסיונכם.

yoni_0000
03-09-15, 23:47
כל עוד אתה לא איתם ברכב, ואין בו אמצעים לניטור מיקום ו/או מהירות אין לך איך לפקח עליהם.. זה עניין של אמון וחינוך. אתה צריך להסביר להם שהרכב הוא כלי עבודה יקר ומרכזי, ואין לו תחליף. צא מנקודת הנחה שאף אחד לא מחפש לפגוע ברכב בזדון, אבל שיט האפנס. כמובן, אם קורה לאותו הנהג מספר פעמים תקלות תמוהות, פה צריכה להידלק לך נורה אדומה. הגבלות של מהירות יעילותן מוטלת בספק- יש מקומות בשטח שאפשר לשייט ב50 קמ״ש ללא בעיה, ומנגד דרכים בהם גם מהירות של 7 קמ״ש תרסק את הרכב. תחפור, תציק, תרצה, תסביר, ואם תפסת מישהו משתולל תן לו בראש.

תהיה פייר איתם והם יכבדו אותך בהתאם.

דרור ברלי
03-09-15, 23:53
איזה מין "מדריכים" אלה אם אין לך אמון בהם וברמת נהיגת השטח שלהם ואתה צריך לנטר את מה שהם עושים עם הרכב שלך?...................:confused:

נמרוד
04-09-15, 00:18
מן הסתם מדריכי טיולים "קונבנציונאלים". לא נכתב שמדובר על טיולי ג'יפים.

asafk
04-09-15, 13:06
אם הנהגים הם פחות או יותר צוות קבוע, אני מציע שתשקיע בהם אחת לחצי שנה יום הדרכה.
זה לא חייב להיות יום הדרכת נהיגה ממש. יותר ברמה של איך להמנע ממצבים רעים ומה עושים אם נקלעת למצב כזה.
חשוב שכולם ידעו כמו שנכתב קודם שהג׳יפים הם כלי עבודה ולא משהו אחר. מהיכרותי הטובה את התחום, רוב המדריכים הם אנשים אכפתיים אבל נוטים לעשות מדי פעם שטויות וכל מה שנדרש זה הרגעה תקופתית.
הצד השני הוא משמעת. לא עולים על ההגה לפני תדריך. לאן אתה נוסע מה אתה צריך לבצע מה הדרך הטובה ביותר אם יש מכשולים בדרך אם יש זמן לנסיעה וכן הלאה. רוב הטעויות בסוג כזה של נסיעת שטח (בניגוד לטיולי ג׳יפים) נובעות מכך שהנהג מופתע. ואת זה מונעים על ידי תדרוך.
בנוסף חשוב ליצור תרבות של דיווח בזמן אמת על תקלות. אם מדריך מחזיר את הרכב עם תקלה ולא אומר, זה שאחריו בטח לא יאמר ואף אחד לא ידע עד הביקורת התקופתית הבאה.

אסף.

nirs
04-09-15, 19:06
מסכים עם אסף, הדרכת שטח יעודית היא הדרך הנכונה ביותר.
הדרכה מתאימה, תמנע תקלות רבות הנובעות מחוסר הבנה בנהיגת שטח ובתפעול הכלי.

בני סבן
05-09-15, 21:38
תודה לכולם.
אסף בעיקר לך. נראה כי הבנת באמת את הלך הרוחות. ולמען האמת העניין פשוט יותר כי המדריכים לא נוהגים אלא רק אחד שהוא בעצם הרכז שלהם. אין לי הרבה נסיון בנהיגת שטח ובזה אני מחפש את הדרך לפחות להקנות לו את הכלים הנכונים ואת הדגשים העיקריים. כי נסיון זה משהו שנרכש.
זאר המדריכים והמדריכות הם כאלה שחשוב לי לציין מאוד אמינים ואפשר לסמוך עליהם וגם להם מאוד לשוב לשמור על הגיפ כי בסוף זה משרת אותם.
כמו שאמרת אסף אני ינסה לתת איזה שהוא תדריך לפני נסיעת שטח. לעבור על הנתיב נסיעה.. אם יש עוד דברים שנראה לכם עלולים לעזור כמו טיפים כלליים לנהיגה בשטח וכו אשמח.
תודה

דרור ברלי
05-09-15, 22:32
בני, תקרא שוב את מה שאסף כתב.
אם גם לך אין נסיון בנהיגת שטח, אז אולי כדאי שהמדריכים שלך ובמיוחד הרכז/ת שלך (שנוהג/ת בג'יפ) יעברו הדרכה מסודרת בנושא הזה, בדגש על בטיחות ועל שמירת תקינות הרכב.

גילוי נאות: אני מדריך נהיגת שטח ב"אתר השטח הישראלי".

בני סבן
06-09-15, 00:36
היי דרור. זו הייתה טעות כתיב . לי יש נסיון רציתי להגיד שלו אין לנהג השני שהוא הרכז.
תודה

-->