PDA

צפייה בגרסה מלאה : מברגה פנאומטית URYU UW-2000P מה יש לעשות עם המפלצת הזאת 700 ניוטון מטר טורק

boazgutman
10-09-15, 13:59
שלום.
נפלה לידיים שלי מברגה פנאומטית ישנה מאוד במצב מצויין מסוג URYU UW2000P.
חיפשתי באינטנרט מידע על המברגה אבל לא מצאתי כמעט כלום , מסתבר שהיא מאוד ישנה בת יותר מ20 להבנתי.
התקשרתי לנציגי החברה בארץ, והם אמרו לי שבטורק הגבוה ביותר של המברגה היא מכויילת ל700 ניוטון מטר.
יש לי JIMNY שאני מטפל בו בעצמי באהבה ומסירות, ואני חושב שהמברגה הזאת תוריד את הראש לכל בורג אפשרי ברכב אם אשתמש בה.
חוץ מלתלות על הקיר ליופי, איזה שימוש ניתן לעשות איתה? רעיונות יתקבלו בברכה.
(להבנתי את הברגים של הגלגל סוגרים בכ95 ניוטון מטר)
תודה
בועז
101392

מוני אורבך
10-09-15, 14:44
לא סוגרים ברגים עם מברגה, רק פותחים !
זה שאתה רואה שעושים זאת במוסך, עצלנות של מוסכנקים.
סוגרים עם מד מומנט.

על כן, אם אתה רוצה לפתוח ברגים איתה, אפשרי.
רק צריך מאוד להזהר עם בורג עקשן, אתה עלול לגזור לו את הראש או לעוות אותו.

boazgutman
10-09-15, 15:02
אני מגיע מעולם המזלטים. ומבין את משמעות העבודה עם הגדרות טורק ברורות, בחיים לא ראיתי גיפאי או מוסכניק משתמשים בטורקמטר לסגירת הברגים של הגלגלים. במה כן אפשרי להשתמש בכלי זה? אולי אמכור אותו למישהו שיש לו שימוש עבורו ואקנה משהו שמתאים לי במקום.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
10-09-15, 16:44
אני סוגר, ברוב המקרים, ברגי גלגל עם ידית מומנט, וכשאני מכניס את הרכב של טלי למוסך, כי הוא באחריות, אני דואג שיכתבו בכרטיס העבודה לסגור ברגים עם ידית מומנט, וגם משגיח בפועל שזה אכן מבוצע.

אתה יכול להשתמש בפטיש לפתיחת ברגים. אפשר גם לסגירה, כשאתה מוודא שזה לא מגיע לשלב ההידוק, אותו אתה מבצע עם ידית מומנט.
בכל מקרה, גם עם פטישים חלשים יותר, אני לא מהדק ברגים. גם אם הם לא יגזרו ברגים, הם בוודאות לא יהדקו אותם למומנט הנקוב בספרות.
מה שעוד אפשר ורצוי לעשות, זה להרכיב על הפטיש מגביל מומנט בצבע הנכון, ואז אתה משתמש בפטיש גם להידוק.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

איל מ
10-09-15, 18:10
קודם כל למען השפה המשותפת, נהוג לקרוא לכלי הזה פטיש אוויר.
שנית, אני לא מכיר את כלי הספציפי אבל עבודה עם כזה על הרכב מקצרת פלאים כמעט כל טיפול.
בפתיחה זה חוסך הרבה פעמים שימוש בכלים נוספים לקונטרה וכמובן פותח מהר.
בסגירה, ניתן לכוון למומנט המינימלי ולסגור במהירות עד התנגדות ראשונית, ומשם עם מפתח.
כמובן שיש סייגים לעבודה כזו, כלומר ברגים (אומים בעיקר) מסוימים ידרשו החלפה אחרי הפתיחה, שימוש בבוקסות איכותיות ומתאימות ועוד..
הבעיה הנפוצה היא בד"כ חוסר בקומפרסור עם ספיקה ראויה.
(ואגב, כמעט כל מה שאפשר לעשות עם הפטיש, ניתן לעשות בקלות יתרה עם מברגת אימפקט איכותית).

omri_t
10-09-15, 18:54
כלים פנאומטיים מחזיקים המון שנים. אז אין מה להתרגש מגילו.
זה כלי נוח. אבל הוא רוצח ברגים.
הצעה להשתמש רק לפתיחה נכונה.
יש לי כזה ואכן עוזר המון.
אבל צריך להפעיל קומפרסור ולפרוש צינור וזה מרעיש... ואני מאלו שמשחק מתחת לאוטו בלילות...

יצא לי לראות יותר מידי נזקים ממוסכים שסוגרים וטוחנים את ההברגות- סתם מעצלנות.

לא מזמן גיליתי שאחד הגוזונים אצלי ברכב טחון בדיוק כי בעבר איזה טמבל לחץ יותר מדיי.

הצפרדע
12-09-15, 14:44
מעולם לא ראיתי צמיגאי משתמש בידית מומנט, בחיי.

יש כאלה בארצנו??

חוץ מזה לכל פטיש אוויר כזה יש מספר עוצמות, בדרך כלל 4 או 5, ואפשר לללמוד אותן ולהשתמש בהתאם.

לפטיש אוויר יש יתרון נוסף - כאשר צריך לפתוח בורג או אום במצב שבו כל המכלול מסתובב (כמו למשל תפוח הגה), זה הפתרון היעיל והמהיר ביותר.

אני לא הייתי מוכר כזה פטיש אוויר מלפני 20 שנה - אז לא היו מוצרי זבל סינים וסביר להניח שמדובר בכלי איכותי ששווה להחזיק.

asafk
12-09-15, 14:54
זה אכן נראה כלי איכותי, שכדאי לשמור.
כדיל השתמש אתה צריך מדחס בינוני. יש לך? יופי, הרווחת.
פתיחה של ברגים גדולים נהדר לעשות עם זה.
פתיחה של אומי טבורים מכל הסוגים הכי נוח לעשות עם זה.
יש הרבה דברים שאם יודעים להשתמש בפטיש אוויר בזהירות, אפשר לעשות איתו.

אסף.

boazgutman
12-09-15, 15:40
יש לי קומפרסור בינוני מינוס בשימוש במחסן אצלי. אתחיל לנסות לשלב את הכלי בעבודה שלי. בדקתי ובדרגה 1 אצלו הטורק יוצא סביבות 200 ניוטון מטר. אז זה עוד סביר. תודה על העצות. לא אמכור אותו. הוא בהחלט בנוי לשרוד לנצח. חג שמח

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

-->