PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוזוקי גרנד ויטרה

svetaxx
12-09-15, 16:50
שלום!
לאחר חוויה מאוד מהנה בשטח החלטתי שאני רוצה לקנות ג׳יפון, ולאחר מחקר מעמיק, בתקציב שלי, הרכב שמצאתי כמתאים לי הוא סוזוקי GV (מ-2010 ומעלה) כרכב כביש-שטח ראשון שלי :)
אבל אני עדיין מתלבטת, ורציתי לשאול אתכם פה אם מישהו יוכל לייעץ לי
כמה הרכב הזה אמין,
איזה תקלות נפוצות יש לו,
על מה כדאי לי לשים לב,
מה תצרוכת הדלק האמיתית שלו (ואם יש גרסא יותר ידידותית לסביבה)
ובכלל, כל טיפ יתקבל בברכה :rolleyes:

נ.ב. שנה טובה!!

adiavisar
12-09-15, 19:56
קודם, כך לא ציינת איזה דגם (קצר או ארוך?).
אנסה לענות לך השאלות לפי הסדר:
1. מבחינת אמינות - אמינות של סוזוקי. תטפלי בו בזמן ולפי הוראות יצרן (שנה או 15K ק"מ, פחות אם הוא יבלה הרבה בשטח) והוא ייסע מאות אלפי ק"מ. יש איזושהי שמועה על סדק בראש מנוע, אבל אני לא מכיר אף אחד שזה קרה לו.
2. לפני שקונים, כמו כל רכב, מומלץ לקחת למוסך שסומכים עליו (ולא למכון בדיקה!). וכמו כל רכב, ק"מ, מס בעלים, תאונות, כמה התעללו בו בשטח וכו'.
3. צריכת דלק - לי יש דגם קצר (מוגבה, צמיגי AT, מה שמגדיל צריכת דלק) והוא עושה ממוצע של 1:8-9, מצד אחד אני נהג חסכוני, אבל מצד שני אני גר במרכז ת"א והרכב מבלה זמן לא מבוטל בפקקים וחיפושי חנייה.
אל תשכחי שלא מדובר במפלצת סלעים כמו six או סופה, ואפילו לא סתם רכב כבישטח קשוח סטייל גרנד צ'ירוקי או לנדקרוזר, אבל אני אישית הגעתי איתו לכל מקום (כולל כמה מהמעלות המיתולוגיים), זה פשוט עניין של להכיר את הרכב ומגבלותיו ומיומנויות של הנהג.
מומלץ לקרוא את "מדריך לפני רכישת גרנד ויטארה 06 ומעלה" פה באתר (תחפשי לבד, אין לי כוח לחפש) ויש גם קבוצת פייסבוק די פעילה בשם "סוזוקי גרנד ויטרה 2006 ומעלה".
סה"כ מדובר ברכב שהוא די מצטיין מבחינת value for money למי שרוצה לטייל בשטח עד בינוני +, הן מבחינת רכישה, שדרוגים ואחזקה שוטפת (טיפולים וחלקים לא יקרים, וביטוח מקיף זול ממש - אני משלם פחות מ-2000). בנוסף הוא גם לא רע בכביש בנסיעות היומיומיות.
המינוסים הם בעיקר מקום בדגם הקצר (בדגם הארוך יש מקום אבל זה בא על חשבון עבירות), צריכת דלק (אבל ביננו אין רכב עם יכולת שטח כזאת ששותה הרבה פחות)
מקווה שעזרתי

svetaxx
24-09-15, 18:40
התכוונתי לדגם הקצר, הדגם הארוך - גדול לי מידי
ועזרת מאוד! תודה רבה! :)

-->