PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצבר נוסף כגיבוי- הדרך הכי פשוטה?

KOOKE
28-09-15, 11:33
קראתי כמה שירשורים על הוספת מצבר נוסף לרכב ונראה לי יותר מדיי מסובך ומתוחכם.

הרכב: רנגלר jk ארוך.
הצורך: מצבר גיבוי שיזין את המקרר ואת תאורת המחנה בלילה כך שבבוקר המצבר הראשי יהיה פנוי וכשיר להתנעה.
כרגע ברכב יש מצבר רגיל 63am.

התכנון שלי:

מצבר נוסף פריקה עמוקה ואטום בתא המיטען שישמש לצרכנים. חיבור המצבר הנוסף במקביל למצבר הראשי בחיווט עבה ומתאים. מפסק/איסולאטור/ סולנואיד שינתק את החיבור בין המצברים כשמכבים את מנוע הרכב ויחבר אותם מחדש בעת ההתנעה.

השאלות:
התיכנון אפשרי?
איזה מצבר ובאיזה אמפר לרכוש כמצבר גיבוי?
איזה מתג ניתוק אוטומטי?

לא מעוניין במערכות ניהול מצברים יקרות ומסובכות אלא משהוא שנראה לי פשוט זול וקל ליישום.
אין מקום בתא המנוע לשני מצברים.
המערכות המוכנות למצברים כפולים עבור הjk יקרות, דורשות הרכבה מסובכת, דורשות שני מצברים חדשים אחרים וקטנים יותר מהמקורי.

boaz avrahami
28-09-15, 11:42
שלמה, אפשר ברשותך ללכת צעד קטן אחורה ולשאול / לערער את המסקנות שלך?

למה אינך משתמש במצבר הראשי כמקור החשמל לאביזרים?
ממה אתה חושש ומה המצבר הנוסף אמור למנוע?

האם בתא המטען יש שקע מצית ?
אם כן האם הוא כבה כשהסוויץ׳ סגור?

zerez
28-09-15, 11:47
אתה מחבר אותם במקביל דרך איזולטור מהסוג הזה, למשל
http://m.ebay.com/itm/DUAL-BATTERY-ISOLATOR-VOLTAGE-CONTROL-RELAY-12V-24V-MICROPROCESSOR-CONTROLLED-/111463624332?nav=SEARCH

יש גם קיטים שכוללים מוליכים ויש איזולטורים עם לוח בקרה בתא הנהג שאתה יכול לראות מה מצב המצברים.

עדיף שהמצבר הנוסף לא יהיה בחלל הרכב כי הוא פולט גזים, אבל אם אין ברירה תנסה לשים אותו במקום מאוורר

KOOKE
28-09-15, 11:59
בועז,
הבהרתי את הצורך. החשש שהתגשם יותר מדיי פעמים הוא חוסר יכולת התנעה לאחר לילה במחנה. כיום הצרכנים כולם מחוברים למצבר הראשי. יש שקע מצת מאחור (תוספת שלי) שאינו מתנתק יחד עם כיבוי הסוויטצ׳.

למיטב הבנתי יש מצברי ג׳ל אטומים שאינם פולטים דבר ואין חשש לאחסנם בתא הנוסעים. אני טועה?

boaz avrahami
28-09-15, 13:00
שלמה, מכיר את המוצר הבא?
מותקן אצלי כבר כמה שנים בהצלחה מרובה

http://youtu.be/TBgGEc5HBfg

אם לא טוב הבטרי בריין, תהפוך את השקע מצית לכזה אחרי סוויץ׳, חבר את מצבר הג׳ל לאביזרים שהתקנת בבאגאג׳ לשקע זה והמצבר יטען רק כשאתה בנסיעה.
רוצה יותר משוכלל, שים ממיר מתח ומטען סיטק חכם שיטען את המצבר חכם בזמן נסיעה.

אתה לא טועה לגבי מצברי הג׳ל.
הם היחידים הבטוחים לעבודה בתוך האוטו

חנן-ג'יפולוג
28-09-15, 15:01
אחזור אתך מעט אחורה, שלמה.
אני נוסע כבר כשמונה שנים ביומיום עם מקרר ברכב הפרטי. בשנתיים האחרונות יצא (עקב החלפת רכב ועצלנות) שהוא לא מחובר למצבר אלא לשקע מצית שכבוי כשהסוויץ' כבוי.
מסתבר שהקור שהוא צובר בזמן עבודת המנוע מספיק די והותר בשביל להשאיר אותו קר באופן קבוע, ואפילו להחזיק קולות במצב "ברד".

לענייננו: כבה את המקרר בהגעה לחניון הלילה. כמה נורות לד לתאורת מחנה לא יצרכו אחוז משמעותי מהמצבר, וככה לא תצטרך מצבר נוסף, על כל מה שכרוך בכך.

חוץ מזה שברכבים הפרטיים הקודמים שלי המקרר היה דלוק ומחובר למקור מתח קבוע, וגם עם זה לא היתה שום בעייה, אפילו בסופ"שים.

בהיילקס יש לי שני מצברים והמקרר מחובר קבוע, וגם עם הפתרון הזה הכול בסדר, אבל מה שאני רוצה לומר זה שאין צורך בשום פתרון, כי אין ממש בעייה שצריך לפתור.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

KOOKE
28-09-15, 15:36
בועז

מכיר את הבטרי בריין. המוצר יקר ולהערכתי באותה עלות או טיפה יותר יכול לארגן סטאפ של מצבר גיבוי.

חנן,

ייתכן ובאמת המצבר שלי בסוף חייו ( הוחלף אתמול) + מנתק המצבר שבמקרר לא הכי תקין ולכן קרה שהתרוקן המצבר גם רק לאחר הפסקת קפה....

חוץ מזה, המקרר אצלימחובר ישירות למצבר ואני מעוניין שגם ביום יום יעבוד כל הזמן ולא רק שהמנוע מונע. יעבוד על הדרגה הנמוכה. משנע ברכב כל הזמן מוצרים שמצריכים קירור מתמיד.

מכאן הצורך. בכל אופן אבדוק כעת לאחר החלפת המצבר מה קורה ואבדוק גם את המנתק מצבר שאמור להיות במקרר כדי לוודא שהוא תקין. אם לא יועיל אמשיך בכיוון הוספת מצבר גיבוי.

בהקשר הזה מצבר הגיבוי יכול להיות מצבר פריקה עמוקה כשהמצבר הראשי הוא מצבר רגיל? מצבר הגיבוי יכול להיות בעוצמת אמפר נמוכה יותר מהמצבר הראשי או שניהם צריכים להיות זהים? אני מזכיר מדובר בחיבור במקביל של שני המצברים שיהיה מחובר בעת שהרכב מונע ויהיה מנותק עם כיבוי הרכב כשהצרכנים מחוברים למצבר הגיבוי.

ד ו ר ו ן
28-09-15, 15:45
אם אתה שם מפצל טעינה, המצברים לא צריכים להיות זהים, זה חלק מהרעיון.

עם זאת, מה שאתה מתאר זה מצב של מערכת חשמל חלשה.
מה גודל המצבר שלך?

אצלי המקרר (45 ל') ניתק את עצמו בלילה אחרי שכיוונתי אותו על מינוס 10 בלילה, בשביל הבדיקה, אז מתישהו בלילה הוא היה מנותק.
הרכב, דיזל (שצריך מצבר יותר בריא מהמנוע שלך), הניע בלי בעיה.

במצב של כיוון על "אפס" או קרוב לזה, אין בעיית ניתוק גם לאחר לילה.

אני עם מצבר 100א"ש, ומתלבט כמוך האם ללכת לכיוון של מצבר שני, אבל בינתיים מרגיש שזה לא באמת נדרש.

boaz avrahami
28-09-15, 16:02
שלמה, הבטרי בריין חצי ממחיר מצבר וחי יותר ממצבר.
בעצם, אם זה מצבר ג׳ל אז זה רבע...

במצב יומיומי, כשהנסיעות שלך יחסית קצרות והחניות ממושכות ( ואם אתה חונה בשמש תוסיף גם את זה), גם מצבר נוסף לא יציל אותך אם לא תתחבר למטען לפחות כל לילה.
זה נחמד עוד מצבר אבל צריך לחשב גם זמן להטענה...

אני, בדומה במקצת לחנן, בהפסקת הצהריים בטיול שם על -10 ובחניית לילה מעביר לאפס וכך המקרר עובד פחות בלילה.
כשהמצבר תקין אז במצב טיול דוגמת זה אין בעיה והכול מנגן יפה.

תגיד, זה נכון שהתחלת לעשות הובלה של איברים להשתלה?

Saar
28-09-15, 18:41
אחרי קמפינג עם הברלינגו בו המקרר רוקן את המצבר, חיבור של מיני בוסטר והרכב הניע בשניות.
פשוט, זול (220 ש״ח) וללא חיבורים לרכב.
My 2 cents

opl
28-09-15, 19:01
הוא אולי הניע אבל איזה נזק נגרם למצבר עצמו?

boaz avrahami
28-09-15, 19:04
סער תכוון את ההגנת מצבר במקרר שלך... חבל על המצבר

amit1
28-09-15, 20:03
63 am/h ? לא כדאי לעבור ל 100am ?

-->