PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגי מקסיס 771 - האם יש משמעות לכיוון ההתקנה - עם או נגד כיוון הנסיעה ?

OrenGimny
01-10-15, 20:18
שלום לחברי הפורום.

הרכבתי היום צמיגי מקסיס 771 על הג'ימני שלי (205.70.15).
לאחר ההרכבה שמתי לב שבשני הצמיגים שבצדו השמאלי של הרכב, החץ הקטן שמוטבע בצידו החיצוני של הצמיג מורה נגד כיוון הנסיעה.

בשני הצמיגים המורכבים בצידו הימני של הרכב החץ כן מורה על כיוון סיבוב הגלגל בנסיעה קדימה והכל נראה תקין לכן ההשערה שלי הייתה שלבעל העסק היו 4 צמיגים "ימניים" ולכן השניים שהורכבו בצד השמאלי אינם מתאימים.
תגובת הצמיגאי הייתה שלמקסיס 771 יש רק צד פנימי וחיצוני (החיצוני הוא זה עם האותיות הלבנות) ושהוא לא יודע מה אומר החץ שהראיתי לו אבל לא מדובר על כיוון הנסיעה.

האם מישהו מכיר את הצמיג הזה ויכול לתמוך או לשלול את מה שאמר לי הצמיגאי?

תודה,

אורן.

moti.gutman72
01-10-15, 21:20
ערב טוב במידה ויש חץ שמורה על כיוון הנסיעה יש להתייחס אליו .
במידה והכיתוב הלבן הוא שמפריע אז ניתן להתקין את הצמיג הפוך על הג׳נט העיקר שהחץ יהיה לכיוון הנכון .
0503331625 אבי .
בעל פנצריה אבצמיג באשדוד

OrenGimny
02-10-15, 07:41
היי אבי,

תודה על התשובה המהירה.

אבצע את הפיתרון שהצעת אם לא תהיה לי ברירה אחרת אבל קודם אנסה לפתור את זה מול בית העסק בו התקנתי את הצמיגים.
אם אני מבין נכון הם התקינו לי שני צמיגים באופן לא תקין ועשו את עצמם לא מבינים כשהיסבתי את תשומת ליבם לכך.

לפני שאני בא אליהם בטענות רציתי לוודא שאכן ספציפית בצמיג מקסיס 771 יש משמעות לכיוון.
האם יש בפורום מישהו עם מקסיס 771 שיכול לאשר את זה - כלומר, מותקנים אצלו צמיגים כאלו כשכיוון החץ מראה קדימה בכל 4 הגלגלים ועדין הכיתוב הלבן נמצא בחוץ?

תודה,

אורן.

חנן-ג'יפולוג
02-10-15, 09:17
אסור להתקין צמיג נגד הכיוון שרשום עליו.

התשובה של בעל הפנצ'ריה למעלה לא מסתדרת לי מבחינה לוגית. אם הכיתוב הלבן בצמיגים השמאליים, נמצא בדופן החיצונית שעליה יש חץ שמראה כרגע אחורה, אם תהפוך את הצמיגים ותשאיר אותם בצד שמאל, אז הכיתוב הלבן בהכרח יעבור לצד הפנימי.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
02-10-15, 09:22
לפי מה שרשום כאן:

http://www.fourwheeler.com/how-to/wheels-tires/129-1112-tire-test-maxxis-bravo-771/

http://tires.searchbestprice.biz/maxxis_bravo_at771_bravo_at771_26570_r16 _112t/

ה771 הוא לא צמיג עם כיוון.

אתה יכול לצלם את החץ?

OrenGimny
02-10-15, 09:48
תודה חנן.

מצ"ב צילום של החץ המדובר.

כשאני מסתכל על החריצים בסוליה של הצמיג אני לא מגיע למסקנה חד משמעית אם הוא חד או דו כיווני כי זה נראה סימטרי למדי - בגלל זה אני לא רוצה לשפוט את הצמיגאי לחומרה בטרם עת.

מצד שני אם יש חץ אז הוא כנראה אומר משהו והתשובה שקיבלתי לפיה אין לו משמעות הדליקה לי כמה נורות אדומות...

תודה,

אורן.

חנן-ג'יפולוג
02-10-15, 09:52
מנסיוני, חץ שמראה על כיוון נראה שונה: הוא מקומר במקביל להיקף הצמיג, וגם רשום באותיות לידו במפורש לא להתקין נגד הכיוון.

זה, ביחד עם הקישורים שהבאתי קודם שאומרים שהצמיג הוא לא כיווני, היו גורמים לי להסיק שהמצב אצלך תקין.

OrenGimny
02-10-15, 10:03
מעולה.

התשובה שלך הגיעה בזמן כי בדיוק התארגנתי לסוע לכיוון הצמיגיה.
חסכת לי ויכוח (כנראה עקר) איתם.

תודה רבה וסופ"ש נעים.

אורן.

יגאל81
02-10-15, 10:17
אני התקנתי 771 לפני כמה חודשים (ועוד אחד שבוע שעבר אחרי ספק פנצ'ר ספק פנצ'ור שעשו לי)
המתקין רק שאל אותי אם אני רוצה בחוץ את הצד הלבן או הצד הכחול. שאלתי אותו לגבי הכיוון הוא אמר שזה צמיג ללא כיוון ואין בעיה.

אני שמתי את הכחול בחוץ. סתם לקישוט.

OrenGimny
03-10-15, 10:40
תודה יגאל,
זה סוגר לי את הפינה.
אמשיך לסוע עם הצמיגים כמו שהם ואתעלם מהחץ - כנראה שזה סתם איזשהו לוגו או סימן שמסמל משהו אחר.
אורן

ד ו ר ו ן
03-10-15, 20:15
אסור להתקין צמיג נגד הכיוון שרשום עליו.

התשובה של בעל הפנצ'ריה למעלה לא מסתדרת לי מבחינה לוגית. אם הכיתוב הלבן בצמיגים השמאליים, נמצא בדופן החיצונית שעליה יש חץ שמראה כרגע אחורה, אם תהפוך את הצמיגים ותשאיר אותם בצד שמאל, אז הכיתוב הלבן בהכרח יעבור לצד הפנימי.

חנן,
התיאור שלו נכון.
אתה לא מעביר את הג׳אנט לצד שני, אלא מתקין את הצמיג על הג׳אנט בצד השני, כך שהכיווניות נשמרת רק שהכיתוב בצד הפנימי.

-->