PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם סרן דנה 30 ברנגלר יחזיק צמיג 35 אינצ'?

aosherov
04-10-15, 18:27
רציתי לדעת האם צמיג 35 אינצ' במידות 35/12.5/17 יחזיק על הדנה 30 שיש ברנגלר ספורט אצלי? (אפשר לחזק את הסרן או שיש צורל להחחיף אותו). בנוסף האם יש צורך להחליף את הג'אנט המקורי ברכב כדי להתקין את הגלגל הזה? היום אני נוסע על צמיגי 33 בפרופיל 285/70/17 על הג'אנט המקורי של הרנגלר ספורט והתחלתי לפזול לכיוון 35 אינצ'

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

six 4 life
04-10-15, 18:40
יחזיק אחלה אם אתה לא מתכנן להכנס לשטח עם ה35 עליו.

yoni_0000
04-10-15, 19:45
http://www.fourwheeler.com/how-to/transmission-drivetrain/129-1103-making-stock-dana-30-axles-survive/

זול זה לא יהיה... נסה לחפש סרן שירד מרוביקון. החבר׳ה הכבדים שמחליפים סרנים מוכרים אותם כבר נעולים ומחוזקים..
כמו כן גם לסרן האחורי לא יהיה קל. אומנם זה דנה 44, אבל עם רק 27 שיניים (ברוביקון יש 30 אם אני לא טועה).
עם הג׳אנטים המקוריים אתה יכול להישאר (רק אם הוא 17״). ייתכן שתצטרך ספייסרים.

klam
05-10-15, 09:33
לא.

eysham
05-10-15, 16:10
כן.
אבל לא לאורך זמן....

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Asi33
06-10-15, 16:59
ההמלצה להחליף לדנה 44 ברורה. אשמח להבין יותר איזה חיזוקים נדרשים כדי לנעול 35'' על דנה 30 בהנחה שאפשרי. אם מישהו ביצע ויכול לשתף מנסיונו...

נמרוד
06-10-15, 17:13
באמריקה מאד מקובל, בכל דורות הCJ והרנגלר והצ'רוקים. אתה שם איזה גלגל שאתה רוצה, ונוסע. נשבר? אתה משדרג. או חוזר לגלגל קטן יותר. לא נשבר? אשריך. וזה יכול להיות בגלל שאתה נהג שקול ומתון, או לא עושה עבירות קשה, או בכלל לא יורד לשטח - הכל לגיטימי.

השיפור הראשוני הנדרש מהסרן הוא יחסי העברה קצרים יותר, נניח 4.56 או 4.88. מעבר לזה, ציריות 27 מחוזקות. מעבר לזה, יש מושג שנקרא Super 30 שבו מתקינים דיפרנציאל ננעל + ציריות מחוזקות עם 30 שיניים במקום 27, ואז מקבלים סרן דנה 30 חזק מאד. יש לARB דיפרנציאל ננעל 30 שיניים לדנה 30 ונדמה לי שיש גם דטרויט ואיטון E-Locker. נמכר לרוב כקיט, לא זול בכלל, בטח אחרי משלוח ומיסים לארץ.

למשל:
http://www.rustysoffroad.com/ten-factory-super-30-front-axle-kit.html

https://www.4lowparts.com/shop/product-category/axles-and-gears/axle-shafts-kits-jeep/

ועוד. המחירים כמו שאתה רואה החל מ1,500$ שם.

six 4 life
06-10-15, 17:16
ההמלצה להחליף לדנה 44 ברורה. אשמח להבין יותר איזה חיזוקים נדרשים כדי לנעול 35'' על דנה 30 בהנחה שאפשרי. אם מישהו ביצע ויכול לשתף מנסיונו...
החיזוק היחיד שאתה יכול לעשות לדנה 30 סטנדרטי של JK נמצא בתחילת הפסקה שכתבת.
חשוב שתבין - אף אחד פה לא רוצה שתוציא יותר כסף, אבל במקרה שלך אין פה אמצע. האופציה הכי בסיסית לעשות שטח עם 35 על JK היא רק 44 ומעלה, כל נסיון לעבוד עם 35 על ה30 המקורי יגמר בארנק רזה בכמה אלפים טובים ואיתך מחפש 44 מתאים כי נמאס לך להוציא על ה30 כסף כל שבוע על ציריות/ פיניון גזור.

דרור ברלי
06-10-15, 17:45
בהנחה שאתה לא עובר לצמיגים הענקיים רק בשביל הפוזה אלא כדי לנצל את היתרונות שלהם במצבי עבירות קשה, כל נסיון לאנוס את הדנה 30 לסובב צמיגי 35 ייגמר רע וברור לך שהשבירות יתרחשו לא על המדרכה ליד הבית אלא בעומק השטח, במקומות שקשה להגיע אליהם ויהיה קשה עוד יותר לצאת מהם, בוודאי אם שברת משהו ואתה לא סוחב איתך חצי ג'יפ בחלקים + ארגז כלים וידע מתאים בתיקון עצמי של דברים כאלה בתנאים שאינם אידיאליים כאמור.

כבר היום עם ה-33 על הסרן הסטנדרטי אתה גבולי מאוד-מאוד וגם נהג שקול ומתון ורגוע ימצא את עצמו בשטח במצבים שבהם צריך לתת גז. לרנגלר וכמוהו כל שאר הג'יפים בעלי מנוע בנזין 6 בוכנות, יש את עוצמת המנוע הנדרשת, וזה יהיה קצת אידיוטי לנסוע על ג'יפ גדול וגיבור אבל לפחד לתת גז כי אתה יודע שמשהו יישבר. ואז מה הרווחת מכל הסיפור הזה?... פוזה של צמיג גדול ותו לא?...

אלה לא רק ציריות חלשות יחסית לגודל הגלגל אלא גם ההכרח לעבור ליחס העברה נמוך בהרבה ממה שיש לך היום - אבל הביצה עצמה נשארת קטנה, וזה אומר פיניון קטן יותר ועל כן גם חלש יותר. אני מבטיח לך שתגזור לא רק ציריות וצלבים אלא שתגדיל את הסיכויים לשבור גם פיניון.

אגב - גם ההאוזינג עצמו בסרני ה-JK לא ממש חזק. גם סרני דנה 44 של רוביקון מתעקמים ומחייכים ונשברים עם צמיגים גדולים ולא לחינם כל אותם ג'יפאים "כבדים" שהוזכרו, שעושים עבירות קשה מאוד עם הרוביקונים שלהם שמתגלגלים על צמיגי 35 ומעלה, מחזקים ומשדרגים סרנים בסכומים מבהילים.

חבילת Super30 תיתן לעניות דעתי מענה טוב לצמיג 33 על ג'יפ YJ/סופה ו-TJ וצ'רוקי XJ, שהם ג'יפים קטנים וקלים יותר מה-JK. צמיג 35 עם יחס ההעברה שמתאים לו (4.56 או 4.88) כבר דורש ממך להשקיע מלכתחילה בסרן גדול יותר ולא יזיק אם יהיה משודרג ומחוזק בפני עצמו.

עם צמיג 35 תצטרך במוקדם או במאוחר סרן גדול וחזק יותר מדנה 30. (לדעתי כבר עם 33 צריך שדרוג מסיבי לדנה 30 אבל זה ויכוח ישן) אז תעשה לעצמך טובה, תחסוך לך את השבירות ואת שלבי המעבר היקרים.

aosherov
08-10-15, 09:53
דיון ה 33 לדנה 30 ידוע לי ובזמנו אחרי התיעעצות, כן החלטתי לשים את הצמיג על הסרן הנ"ל ועד עכשיו ההחלטה הייתה נכונה (טפו-טפו-טפו). עליתי איתו את רוב המעלות המעיינים (זרון, זיק, מחמל, ורדית, רמון, 21, הבקתה...) ולא נתקלתי באיזה בעייה עם הסרן או משהו שקשור אליו. כן צריך להודות שלא לחצתי על הרכב באופן קיצוני בשום אחד מהמעלות הללו מכיוון שהוא עלה אותם "יחסית" בקלות (למעט אולי מחמל שדורש הרבה כוח בטיפוס ובמעבר על המרדגה שיש לו שם בסוף). התחושה מכם היא שאין לי מה לטפס ל 35 בלי להחליף את הסרן לגמרי. השאלה היא האם חיזוקים שעושים לדנה 30 יכולים לעשות את העבודה או שחבל לי על הזמן?

העניין הוא שהחלפת סרן, עם כל המשתמע מזה, לא כדאית לי כללית וייתכן שרק בשביל זה אני צריך יהיה למכור את ה JK שלי ולקנות אחד אחר שמכיל כבר את כל המכלולים המשודרגים האלה (אגב, פרופיל הצמיג שפזלתי אליו הוא ה 35/12.5/17)

תודה לכל העונים, זה עוזר לי מאוד

מוני אורבך
08-10-15, 11:11
תסתכל על אתרים בחו"ל ותראה שזה תהליך שרבים מאוד עושים.
כמעת רוב הגיפאים בארצות הברית עוברים ל 35 (עם הגבהה קטנה) ונוסעים ככה ללא בעיות.
רק כשעוברים למשהו יותר גדול (37 או 40) מתחלים החיזוקים והחלפות הסרנים.
אילו שנוסעים עם רוביקונים עוברים ללא כל היסוס ל 37...
אני כבר לא מעט זמן בתחביב הזה אני אישית עד היום לא שברתי צריה (ועליתי את רוב המעלות ה"קשים")
ראיתי אנשים אחרים שוברים, וזה תמיד היה בהשתוללות.
לא צריך הרבה להשתולל, מספיק מכת גז רצינית אחת במקום הלא נכון ו"בום"
יש לי חבר טוב (הוא גולש כאן ואם ירצה יוסיף את דעתו) שבמשך שנים היה שובר שוב ושוב.
צריות, פניונים, טרנספרים (פעמיים).
שיטת הנהיגה שלו היתה, אם לא הולך, אז ילך יותר בכוח.
וזה באמת הלך, הוא תמיד עלה. אבל על הדרך שבר על ימין ועל שמאל.
לפני מספר שנים הוא שוכנע להתקין טרנספר כפול.
אחרי ההתקנה שיטת הנהיגה שלו השתנתה לגמרי.
הוא היה יכול לבוא לאט ושקול.
וראה איזה פלא, הוא עדין עלה כל דבר (ויותר מזה) אבל הוא הפסיק לשבור.
מאז הטרנספר הכפול הוא לא שבר דבר. והוא היה בין הראשונים שעברו את כמריר לכל אורכו.
הוא נוסע על סופה עם צמיגי 33.

yoni_0000
08-10-15, 13:01
דיון ה 33 לדנה 30 ידוע לי ובזמנו אחרי התיעעצות, כן החלטתי לשים את הצמיג על הסרן הנ"ל ועד עכשיו ההחלטה הייתה נכונה (טפו-טפו-טפו). עליתי איתו את רוב המעלות המעיינים (זרון, זיק, מחמל, ורדית, רמון, 21, הבקתה...) ולא נתקלתי באיזה בעייה עם הסרן או משהו שקשור אליו. כן צריך להודות שלא לחצתי על הרכב באופן קיצוני בשום אחד מהמעלות הללו מכיוון שהוא עלה אותם "יחסית" בקלות (למעט אולי מחמל שדורש הרבה כוח בטיפוס ובמעבר על המרדגה שיש לו שם בסוף). התחושה מכם היא שאין לי מה לטפס ל 35 בלי להחליף את הסרן לגמרי. השאלה היא האם חיזוקים שעושים לדנה 30 יכולים לעשות את העבודה או שחבל לי על הזמן?

העניין הוא שהחלפת סרן, עם כל המשתמע מזה, לא כדאית לי כללית וייתכן שרק בשביל זה אני צריך יהיה למכור את ה JK שלי ולקנות אחד אחר שמכיל כבר את כל המכלולים המשודרגים האלה (אגב, פרופיל הצמיג שפזלתי אליו הוא ה 35/12.5/17)

תודה לכל העונים, זה עוזר לי מאוד

סרן רוביקון משומש עם כל החיזוקים והג'ערס נמכר ב8-10 k
רק הציריות שתצטרך לדנה 30 (חזקות מספיק) עולות 5k.. איפה יחסי העברה, נעילה שמתאימה, סליבים או גשר חיצוני...
אין ספק, זו הוצאה רצינית. עם הצמיגים והעבודה אתה בקלות מגיע ל15k..

jk זה בור ללא תחתית.. ואת המעלות שציינת עליתי עם הjk בלי נעילות ועם צמיגים מקוריים..
תעשה חושבים אם אתה באמת צריך את הבלאגן הזה בשביל הצרכים שלך... הרכב שלך יכול לעשות הרבה יותר במצב שהוא עכשיו.

aosherov
08-10-15, 14:03
רנגלר ארוך הוא גרוע מבחינת זויות בטן. כל מעלה רציני אצלי היה דורש מע"צ מפה ועד הודעה חדשה וזה בנוסף לכל המכות שהייתי סופג מלמטה (הקצר בזויות האלה הרבה יותר טוב). לכן הגבהה בעיני היא must בדגמים הארוכים. משם די בקלות נדרש גם הגדלת צמיגים. אחרי לא מעט נסיעות עם ה 33 זה מרגיש לי שזה קצת קטן עלי ו 35 רחב יותר יתאים לאופי הנסיעות יותר (אני נוסע עם צמיג 33 בפרופיל רוחב של 285 ככה שהצמיג היום די צר).

בקשר למחיר, אז היום אני סוגר 15K שיכלול החלפת סרן רוביקון+צמיגים. לדעתי המחיר משמועתית-משמועתית גבוה יותר.

six 4 life
08-10-15, 14:29
את הצמיגים תוריד מהחשבון כי גם ככה אתה רוצה לשים אותם ללא קשר ל30 הנוכחי או אם תחליף ל44.
ההשוואה שנשארת לך זה כמה יעלה לך לחזק את ה30 שיש לך כרגע ועם מה אתה מסיים ביד אחרי כל ההשקעה.
בהערכה גסה אתה עובר בלי בעיה מחיר של סרן רוביקון משומש מוכן ומסיים עם נבלה בתחפושת.
אם בכל זאת לפי איך שזה נראה מהתשובות שלך תחליט להתעקש ולחזק 30, אחרי שהוא יהיה מוכן תכנס לשרשור הזה שוב ותכתוב בלי סינונים כמה הכל עלה לך בסוף.

yoni_0000
08-10-15, 14:55
דקה בגוגל: ״סרן רוביקון למכירה״

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/86097-סרנים-של-רוביקון-ועוד-הרבה

http://www.wrangler-life.com/forum/viewtopic.php?t=2285

הלינק השני לא רלוונטי אבל טוב בשביל פרספקטיבה.
אני בטוח שאם מובטח קונה לסרן d44 הישן אז אנשים ישמחו לשדרג.

אם תפרסם שאתה מחפש סרן פה, בפייסבוק ובאתרים רלוונטים, אני בטוח שתמצא די בקלות ובזול יותר ממה שאתה חושב.

klam
08-10-15, 17:08
הרנגלר שלך הוא 3.6.
אל תעלה ליחסי העברה של 4.88, גם עם צמיגי 35.
ה 4.10 המקורי של הרוביקון מספיק לגמרי. מקסימום 4.56.
ברנגלרים הקודמים עם המנוע 3.8, זה סיפור אחר.

aosherov
08-10-15, 17:18
הרנגלר שלך הוא 3.6.
אל תעלה ליחסי העברה של 4.88, גם עם צמיגי 35.
ה 4.10 המקורי של הרוביקון מספיק לגמרי. מקסימום 4.56.
ברנגלרים הקודמים עם המנוע 3.8, זה סיפור אחר.

הרוביקון והספורט הישראלים החדשים עם מנוע ה 3.6, הם בעלי יחס העברה 3.21 ולא 4.1 לכן אני אהיה חייב לשנות את היחס על הסרנים די מהר אם אני אשדרג את הגלגים ל 35 (כבר היום, עם ה 33, אני מרגיש חוסר ביכולת הזחילה).

יוני, מעניין מאוד הרעיון שלך. אני אשקול להעלות פה בקשה לרכישת סרן רוביקון קדמי ונראה מה החכה תוציא :)

klam
08-10-15, 17:40
הרוביקון והספורט הישראלים החדשים עם מנוע ה 3.6, הם בעלי יחס העברה 3.21 ולא 4.1 לכן אני אהיה חייב לשנות את היחס על הסרנים די מהר אם אני אשדרג את הגלגים ל 35 (כבר היום, עם ה 33, אני מרגיש חוסר ביכולת הזחילה).

צודק. אבל עצתי היא לא לקפוץ ל 4.88.

eysham
08-10-15, 20:39
ברור ש-44 עדיף על ה-30, אבל, קח בחשבון שגם סרן של רוביקון הוא לא חזק במיוחד
לא סתם כל המשפרים הרציניים יוצר מחליפים אותו לסרנים חזקים באמת.

אמנם הוא עם ביצה וציריות "44" אבל שאר המכלולים שלו הם חלקים די זהים ל-30 ועדיין ידרשו חיזוק חיצוני ו/או סליב פנימי אם עדיין אין לו כדי לשרוד לאורך זמן.
בנוסף, מי שמוכר 44 מרוביקון זה בד"כ אחרי שהוא טחן סלעים לא מעט ואז החליט לשדרג. קח בחשבונות שלך לפחות שיפוץ מינימאלי לפני ההתקנה ואולי ויישור חיוך קל אם קיים.

KOOKE
09-10-15, 00:49

למיטב ידיעתי גם הרוביקון הישראלי כהגדרתך כיום עם יחס של 4.1

כמו שאמרו קודמיי גם דנה 44 של הרוביקון הוא לא סרן כזה גיבור ונוטה לחייך עם צמיגים גדולים.

aosherov
09-10-15, 07:51
הרוביקון הוא 3.21 מדגמי 2012 (אלא אם מכשירי תנועה משקרים במפרטים שלהם), דגמי 2011 דרומה (מנוע ב 3.8) הם בעלי יחסי העברה 3.73. אגב, יחס העברה של ההילוך הראשון בדגמים החדשים הוא גבוה יותר מהדגמים הישנים (4 מול 5 הילוכים) מה שנותן יחס זחילה טוב יותר במכפלה בינהם אל מול הדגם הישן גם עם ה 3.21. זה עדיין כמובן לא מספיק.

דווקא עם 4.1 הייתי יכול לחיות קצת.

klam
09-10-15, 08:07
עכשיו טעית.
אצלי יחס ההעברה המקורי הוא 4.10. כך הם יובאו לארץ ב 2012 ו 2013.
בזמנו שמעתי שמ 2014 החלו ליבא רוביקון עם יחס העברה נמוך יותר (לדעתי 3.73).

aosherov
09-10-15, 08:22
עכשיו טעית.
אצלי יחס ההעברה המקורי הוא 4.10. כך הם יובאו לארץ ב 2012 ו 2013.
בזמנו שמעתי שמ 2014 החלו ליבא רוביקון עם יחס העברה נמוך יותר (לדעתי 3.73).
http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/08/42af72089ee882414fb1e4f1ff1f0f21.jpg

ראה את המפרט של הרנגלרים כפי שמפורסם מזה מספר שנים במכשירי תנועה (לדעתי מה הצילום שהעלתי מעודכן ל 2014). בזמנו, שדיברתי איתם ישירות לפני כשנה, כששקלתי לרכוש רנגלר ישירות מהם, זה גם מה שנאמר לי על ידם. הספורט והרוביקון הם בעלי אותו היחס והוא 3.21

aosherov
09-10-15, 08:28
במפרטים בחו"ל מה שנרשם הוא זה שספורט מגיע 3.21 אבל יש אופציה לבחור ב 3.73 והרוביקון מגיע 4.1. רק לסגור שיחס העברה של הילוך ראשון בדגם 2011 כמדומני הוא 2.84 אל מול 3.59

klam
09-10-15, 10:38
ב 2012 וב 2013 הם הגיעו עם יחס העברה 4.10.
כך זה אצלי ואצל שלמה.
החדשים יותר אכן מגיעים עם יחס נמוך וכך גם אלו שהגיעו ביבוא אישי.
עליך להביא בחשבון בחשבון החלפה של יחסי העברה (כ 6000 שח בשני הסרנים).
תצטרך גם מודול לעדכון המחשב/ספידומטר וכד' (עוד 1000 שח לפחות).

ד ו ר ו ן
09-10-15, 12:11
ראה את המפרט של הרנגלרים כפי שמפורסם מזה מספר שנים במכשירי תנועה (
לא בהכרח הייתי סומך על פרסומי היבואן, הם מועלים לרשת מצד השיווק ולא מהצד הטכני, ובהרבה מקרים הם לא מדויקים.

klam
09-10-15, 12:32
בפרוספקט לא מצוינים יחסי ההעברה בסרנים!
יש כאן בלבול בין שני נתונים שונים:
transmission gear ratio שהוא 3.21
לבין axele ratio שברוביקון הוא יכול להיות 1:4.11 או 1:3.73 (אין אופציות אחרות ברוביקון).
יחס ההעברה בסרנים לא מופיע בנתונים לעיל, אבל הוא זה שמעניין אותנו ואת פותה"ש.
כדי לחשב את הקשר ביניהם והשפעתם על המהירות והסל"ד, יש מחשבונים:
http://www.math-prof.com/Auto/Differential.aspx

- - - Updated - - -

axle כמובן..

leonpo
09-10-15, 18:43
הדרך הכי טובה לברר עם מספר שילדה https://jeep.custhelp.com/app/jeep/eqlisting_detail/session/L3RpbWUvMTM5MzY0MzI4OC9zaWQvWGxOMmc2T2w% 3D

klam
09-10-15, 20:58
כדי לחשב יחס העברה בסרנים צריך רק ג'ק.
https://www.youtube.com/watch?v=2y9iqvO7RaU

shaypaj
12-10-15, 16:21
גם אני כרגע באותה התלבטות כמו שלך אני גם כרגע עם 285/70/17 וחוץ ממה שרשמו לך כדי שתיקח עוד כמה דברים בחשבון.
דבר ראשון כנפיים- לא יודע איזה הגבהה יש לך אבל רוב הסיכויים שעד 4 אינטש בשטח הצמיגים יגעו בכנפיים אפשר לחתוך אותם כפתרון זול או להחליף (יקר יותר).
מודול- תצטרך מודול כדי ל"הודיע" למחשב הרכב שאתה עם צמיגים גדולים יותר וגם יחסי העברה כדי שהרכב יעבוד טוב יותר מניסיון ,הכרחי! גם במידה שלך היום קיימים 2 אופציות AEV וסופרצ'יפ.
גלגל רזרבי- למקרה שאתה לא מודע הצירים בדלת האחורית בJK חלשים ונוטים להתעקם ולקרקש כנ"ל גם הדלת עצמה ועם צמיג 35 לא רק שתצטרך ספייסר כדי שהוא ישב רוב הסיכויים שהדלת עם הזמן תתעקם והצירים יקרקשו במיוחד לרכב שנוסע בשטח. גם האור ברקס בתושבת הרגילה שלו כבר לא יתאים וגם לזה תצטרך למצוא פתרון. יש 2 אפשרויות לתיקון- טמבון אחורי+תושבת או ציר מחוזק ( יש לטרהפלקס וראף רייד מוצר כזה) ושניהם לא זולים.
גאנט- כן אפשר לשים 35 על הגאנט המקורי אבל תצטרך כנראה ספיירים או להחליף גאנט , המקורי צר ואתה תצטרך ממש להזהר שאתה מוריד אוויר בשטח ,לפרוק צמיג זה אף פעם לא חוויה בטח שעם רכב גדול וכבד כמו JK וכמובן שזה תמיד קורה במקומות הכי מעצבנים.
צמיגים- רשמת שאתה מעוניין ב 35/12.5/17 שזה צמיג בקוטר 34.8-34.7 לרוב ,מעטים באמת 35 אם בכלל ( תלוי במותג) יש עוד מידה שהרבה נוסעים איתה זה 315/70/17 לרוב בקוטר 34.4-34.2 (גם תלוי במותג) ויש מידה שלא הרבה מכירים 305/70/17 לרוב בקוטר 34-34.1. כמו שאתה שם לב אין הרבה הבדל בקוטר אבל במשקל יש הבדל משמעותי שכן הרוחב במידות הנ"ל גם משתנה ומשקל זה משהו שכדי לך לקחת בחשבון לא משנה את המידה שבחרת כי ההבדל בין מותגים יכול להיות מספר קילוגרמים לצמיג לטוב ולרע, הצמיגים הקלים בשוק הם BF KM2 ,Goodyear MTR With Kevler, MIckey Thompson mtz. הם קלים במשקל אבל המחיר שלהם לא קל בכלל!

אני רשמתי למעלה שאני באותה התלבטות כי מה שאני רוצה להשיג זה בעצם עוד 2 אינטש פחות או יותר בלי להגביה את הרכב יותר ממה שהוא משיקולי מרכז כובד שינוי ההגבהה שיש לי עכשיו דורש עבודה וכסף ויותר גבוה ממה שהרכב עכשיו על 33 יראה מגוחך וחוץ מזה 35 על ארוך נראה פגז אבל בהתלבטות רצינית אם זה שווה את זה. תוסיף לזה גם צריכת דלק מוגברת ועומס על חלקים גם חלקי היגוי כולל המשאבת הגה החלשלושה בJK .
למען האמת האוטו עלה הרבה דברים אפילו בזלזול איפה שלא עליתי היה כתוצאה מ"ישיבה" על הבטן.
אני מאמין שזה גם הרבה תלוי בטיולים שאתה עושה אופי הנהיגה שלך וגם עם מי אתה מטייל. אני עדיין בהתלבטות...

aosherov
12-10-15, 17:47
הי שי, תודה על התשובה,
האמת מאוד דומה לדילמה שלי. קצת תשובות מהצד שלי:
הרכב שלי מוגבה ויחזיק בקלות 35 אינצ' (דווקא עכשיו ה 33 נראה קטן עליו).
הכנפיים קצת ייגעו כאשר המהלך ייסגר לגמרי, אבל זה נראה לי סביר (ההבדל בגובה בין ה 33 ל 35 הצמיגים הוא די קטן ואין לי בעייה עם ה 33).
הנושא של הגלגל הרזרבי, ידוע ותחושתי היא שהספייר שלי יישאר 33, ככה שאם אני אצליח להרוס את ה 35 בשטח, ה 33 יספיק לעשות את העבודה עד התיקון (הבעייה שלי עם ה 35 מאחורה על הפגוש עם מתקן מיוחד מעבר לעלות, הוא הקושי לפתוח את תא המטען עם הגלגל, דבר שהוא מאוד שימושי בשבילי).

היתרון הכי גדול של הצמיג החדש בשבילי יהיה דווקא הרוחב שלו ולא הגובה הנוסף שלו.
רוחב הצמיג החדש מחייב אותי להחליף את הג'אנט המקורי לכזה שיתמוך בצמיג רחב יותר (נושא הורדת האויר מאוד חשוב לי לצורך עבירות ות'כלס, הרכב יירד לגובה שאני נוסע היום על צמיג ה 33, רק שיהיה לי הרבה יותר צמיג על הרצפה להחיזה טובה ממה שיש היום). צריכת דלק, עומס, סרן קידמי מחוזק\חדש וכל שאר הירקות ידועים לי (אני חושב) אבל ברור לי שהאופי הנסיעות שלי היום דורש צמיג גדול ורחב יותר. אגב, מחשב רכב כבר יש (ל 33 הייתי צריך אותו).

לכן, תחושתי היא שהחלפת הסרן הקידמי עם נעילה קידמית במחיר טוב יכול לייצר לי את הטריגר לבצע מהלך כזה.

shaypaj
12-10-15, 18:17
כן התכוונתי שהכנפיים יגעו בהמהלך סגור, על הרזבי דעתי היא כמו שלך . אם אתה הולך לכיוון צמיג 35 גם ככה כולם רחבים וגם כמו שרשמתי לך על קוטר הצמיג שמתשנה בין מותג למותג ככה גם הרוחב אגב בשטח לא יהיה לך יתרון בין צמיג רחב לצר . האמת אצלי לא הרגשתי בעיות אחיזה עם הצמיג בגלל המידה שלו.
לפי מה שרשמת אני מבין שאין לך נעילה קידמית? אם זה המצב שתדע שהשינוי הוא עצום ויכול להיות שזה יתן לך את מה שאתה מחפש ולא צמיגים גדולים יותר.
מה גובה ההגבה שלך ברכב?

eysham
12-10-15, 19:09
קחו בחשבון שנסיעה עם גלגלים בקוטר שונה על אותו הסרן לא בריאה (בהמעטה) לדיפרנציאלים ולטראנספר ובנוסף ישבש לגמרי את ה-ESP/ABS...

aosherov
12-10-15, 19:20
אני מוגבה 4 אינצ' (במדידה שלי זה ת'כלס כמעט 4.5 אינצ').
באמת אין לי נעילה מקדימה וברור לי שזאת תהיה תוספתמבורכת מאוד, אבל לדעתי לא מספיקה לכל המסלולים בהם אני נוסע.

בקשר לרוחב הצמיג, אז לדעתי זה הדבר שיעשה את כל ההבדל. מאוד קל לי להרגיש במעלות קשים (ורדית, מחמל, זיק) שמה שקובע את קושי הטיפוס זה מגע הגומי עם הקרקע (במחמל, רק בהורדה ל 10-PSIהצלחתי לטפס את המעלה המדורדר הזה). בגלל מהלך המתלה המצויין של ה JK והסרנים החיים שלו, מעטים הם המקומות שהרכב מגיע להצלבה ולכן זה משאיר אותי עם החוליה "החלשה" שלדעתי זה הצמיג.

אגב, ברור שצמיג 33 ביחד עם 35 על אותו הסרן זה לא בריא לגמרי, אבל המטרה במצב כזה היא להוציא אותי מהשטח ולטפל ב 35 ולא לנסוע עם זה הרבה זמן בשטח או בכביש.

eysham
12-10-15, 20:16
אם זה מה שמטריד אותך, צמיג 35X12.5R17 וצמיג 33X12.5R17 הם בדיוק באותו הרוחב...

aosherov
12-10-15, 20:23
אמת, אבל אם אני כבר מחזק את הרכב כדי שיחזיק צמיג רחב, אז אין לי סיבה לא להשתדרג גם בגודל הצמיג, כי תכלס זה יעלה לי אותו הדבר. מה גם שבסופו של דבר, מעבר להגבהה, לצמיג 35 יש יותר מגע עם הקרקע מאשר צמיג 33 אם אותו הרוחב.

-->