PDA

צפייה בגרסה מלאה : אביזר לאיפוס תקלות ABS

ליאור מ
05-10-15, 09:55
שלום,
בדיסקו יש מדי פעם תקלת ABS ארבע מנורות מופיעות יחד בלוח השעונים (ABS, ירידה במדרון, בלם יד וטרקשן קונטרול).
דומה אך לא זהה לתקלה הידועה בשם three amigos.
יש 3 סיבות אפשריות לתקלה זו, ככל שאני יודע:
תקלה בחיישן abs
קצר על הקו בין החיישן למחשב המודולטור
חופש בנאבה
לאחר החלפת שני חיישנים אצל רמי בכפר מנחם, התקלה נמשכת.
לדעתי לא מדובר בתקלה במודולטור .

קיים אביזר ייעודי לקריאת תקלות ABS ולאיפוס שלהן
http://www.rswsolutions.com/index.php/discovery-ii/abs-amigo-v1-usb
האם מישהו מכיר את האביזר הזה? מישהו משתמש בו?102007

Gershon
05-10-15, 12:15
שלום,
בדיסקו יש מדי פעם תקלת ABS ארבע מנורות מופיעות יחד בלוח השעונים (ABS, ירידה במדרון, בלם יד וטרקשן קונטרול).
דומה אך לא זהה לתקלה הידועה בשם three amigos.
יש 3 סיבות אפשריות לתקלה זו, ככל שאני יודע:
תקלה בחיישן abs
קצר על הקו בין החיישן למחשב המודולטור
חופש בנאבה
לאחר החלפת שני חיישנים אצל רמי בכפר מנחם, התקלה נמשכת.
לדעתי לא מדובר בתקלה במודולטור .

קיים אביזר ייעודי לקריאת תקלות ABS ולאיפוס שלהן
http://www.rswsolutions.com/index.php/discovery-ii/abs-amigo-v1-usb
האם מישהו מכיר את האביזר הזה? מישהו משתמש בו?102007

במחיר הזה אתה יכול לקנות פעמיים NANOCOM משומש לכל המערכות כולל SLABS/TC לDISCO2

איל מ
05-10-15, 21:08
רק תמצא לי קישור לננוקום משומש במחיר שאמרת, שגם פתוח לדיסקו שלי ואני רץ לקנות
נ.ב.
לפות"ש,
איפוס התקלה לא עוזר. אם היא קיימת עדיין היא פשוט תופיע בהמשך. התדירות תעלה עד שגם האיפוס לא יעזור.

על סמך מה אתה חושב שזה לא מודולטור? הבדיקה היא די פשוטה. אצלי נדלקו כל ארבעת הנורות והחלפת המודולטור גרמה לשקט תעשייתי.
בנוסף, מכיר מקרה בו המשאבה עצמה (זאת שיוצרת אץ הלחץ בabs) היתה מתחממת כתוצאה משימוש מופרז (נסיעה פרועה לאורך זמן על דרכי עפר ברכב בלי נעילה אורכית - abs ו-tc כל הזמן עובדים) ובסופו של דבר קיצרה וגרמה לתופעה זהה לארבעת הנורות.

ליאור מ
05-10-15, 21:54
היי איל. הדיסקו אצלי כבר 8 שנים, בעבר היו תקלות כאלה שנפתרו לאחר החלפת חיישן abs.
פעם אחת החלפת חיישן לא עזרה וגילינו קצר בקו.
זה הנסיון הקצר שלי.
תגיד מה הסימן למודולטור? התקלה מופיעה רק בשטח, לאחר טילטולים בשטח. לא מופיעה בכביש ולא מופיעה בטרייל קצר. . לכן אני חושש מהחלפת חלק יקר כמו מודולטור, ורק בטיול הבא לגלות שזה לא עזר.
יש לי נעילה אורכית ולא חושב שהמשאבה מתחממת , אבל מה הדרך לבדוק זאת?

איל מ
05-10-15, 22:09
לא מחליפים את כל המודולטור אלא רק את החלק של השסתומים (וגם אותם לא חייבים להחליף אלא לבצע מעקף)- הבדיקה היא ע"י בדיקת התנגדויות במצב פתוח וסגור של השסתומים אחרי פירוקם ובדיקה ויזואלית שאין עליהם נזילה של נוזל בלם..
בכל מקרה אם אתה מטפל אצל רמי הוא בוודאי יודע לאבחן את זה יותר טוב ממני וסביר שגם כבר עשה לך מעקף. בד"כ בבעית מודולטור יהיה שילוב של תקלת חיישן עם עוד תקלות המצביעות לכיוון המודולטור.
תקלת משאבה מופיעה באבחון עם רישום מפורש pump. לא זוכר את הניסוח המדויק.
יתכן ומדובר בנאבה שחוקה/לא מקורית או חיישן לא מקורי.
ההופעה בטלטלות בשטח יכולות להצביע או על קצר או שפשוט המערכת נכנסת לעבודה וזה מציף את התקלה. נסה להכניס את הרכב להצלבה יזומה ולראות אם בעת הפעלת הtc נדלקות הנורות.

amit1
05-10-15, 22:10
את התקלה במודולטור מזהים באמצעות סורק כשבדר"כ התקלה נובעת כתוצאה מנזילת שמן מראש המודולטור שפוגע במפסקים ( נקראים shutle valve אאל"ט). ניתן לפרק את המפסקים ובמידה ותמצא שם שמן אז תדע בוודאות את מקור הבעיה. קיים קיט להחלפת ראש המודולטור שפותר את הבעיה.

Gershon
05-10-15, 22:19
בתוך מודולטור יש shuttle valve switch -דבר מאוד בעיתי.....
p.s
דיבורים על סרק.....צריך לדעת לחשוב-..........

Gershon
05-10-15, 22:25
את התקלה במודולטור מזהים באמצעות סורק כשבדר"כ התקלה נובעת כתוצאה מנזילת שמן מראש המודולטור שפוגע במפסקים ( נקראים shutle valve אאל"ט). ניתן לפרק את המפסקים ובמידה ותמצא שם שמן אז תדע בוודאות את מקור הבעיה. קיים קיט להחלפת ראש המודולטור שפותר את הבעיה.

אם זה shuttle valve switch-אז כן,אם זה shuttle valve עצמו-אז
שום דבר לא עוזר.....

-->