PDA

צפייה בגרסה מלאה : קצת עזרה עם טיפול בCJ5

elitkh
11-10-05, 18:21
קניתי CJ5 שנת 73 וישנם כמה דברים שצריך לסדר:

קשת התהפכות נורמלית-הנוכחית לא בטיחותית לטעמי-אם למישהו יש כזו מוכנה אשמח לקנות.
חגורות בטיחות -כרגע אין-למישהו יש מושג האם חייבים בחגורות בטיחות ברכב הזה? לאן אני מחבר חגורות במידה וארצה לחבר אותם?
חסר לי בית פילטר אוויר-אם למישהו יש אשמח לקנות. (מנוע 2200)
הרכב פתוח וללא דלתות-האם חייבים דלתות מבחינת החוק?
כרגע ברדיאטור יש מים רגילים-האם להחליף למים ירוקים?
אשמח אם מישהו יפרט את כל נקודות הגרוז.
כרגע יש לרכב צמיגים צרים עם פרופיל "צבאי" כנראה מעודפי ימ"ח הם מתאימים למה שרשום ברשיון הרכב השאלה היא האם מומלץ להשתמש בצמיגים סטנדרטיים יותר?
אני מניח שיהיו לי עוד שאלות בהמשך אבל אלה הנקודות שניתקלתי בהם עד כה.

תודה
אלי

חנן-ג'יפולוג
11-10-05, 19:03
הרכב פתוח וללא דלתות-האם חייבים דלתות מבחינת החוק?

לא, מספיקות שרשראות.

כרגע ברדיאטור יש מים רגילים-האם להחליף למים ירוקים?

בהחלט. לא סתם "מים ירוקים" שקונים בהומסנטר וכאלה אלא נוזל צינון, לטעמי עדיף נוזל צינון מוכן לשימוש ללא מהילה, שמיוצר ע"י חברה רצינית. דלקול ופרסטון מייצרות חומר טוב, למיטב ידיעתי.

אשמח אם מישהו יפרט את כל נקודות הגרוז.

יש שרטוט מפורט שלהן בספר הטיפולים, אני לא רואה טעם לנסות להיזכר בהן ולתאר בצורה כתובה.

כרגע יש לרכב צמיגים צרים עם פרופיל "צבאי" כנראה מעודפי ימ"ח הם מתאימים למה שרשום ברשיון הרכב השאלה היא האם מומלץ להשתמש בצמיגים סטנדרטיים יותר?

לדעתי, כן. גם מבחינת נוחות ובוודאי מבחינת עבירות.

six 4 life
11-10-05, 20:57
קניתי CJ5 שנת 73 וישנם כמה דברים שצריך לסדר:
חגורות בטיחות -כרגע אין-למישהו יש מושג האם חייבים בחגורות בטיחות ברכב הזה? לאן אני מחבר חגורות במידה וארצה לחבר אותם?

תודה
אלי

קודם כל מזל טוב.

לגביי חגורות הבטיחות- בדוק ברשיון הרכב מה כתוב לך -

- "רכב שדה פרטי"
- "רכב שדה"
- "רכב מדברי"

אם כתוב "פרטי" ברשיון שלך בצורה כלשהי תחת הגדרת הרכב, החוק אומר שצריכות להיות לך חגורות בטיחות.
יכול להיות שישנה איזשהי פירצה בעניין בגלל שהג'יפ שלך ממודל ישן, ומפאתי המודל אתה לא צריך חגורות, אבל לגביי זה קטונתי. אישית הייתי מרים טלפון למשרד התחבורה ושואל.
(מאחורי רשיון הרכב יש את מספרי הטלפונים שלהם, ובכל הפעמים שצלצלתי קיבלתי מענה.)

בדוק מה כתוב ברשיון ודווח.

את החגורות אתה מעגן לקשת ההתהפכות, ולרצפת הבודי.

בהצלחה.

-ארז 8) -

רפי א.
11-10-05, 21:08
נדמה לי שרכב עד שנת 69 פטור מחגורות
צמיגים רחבים ישחקו לך את תיבת ההגה יותר מהר (מנסיון, היה לי מודל 61).
פטמות גירוז: בצלבים, תפוחי הגה, צירי הדוושות, צירי הקפיצים האחוריים,
ישנן תיבות הגה שהכניסו לתוכן גריז במקום שמן.

Bulldog
11-10-05, 21:24
עניתי לך גם בFS אבל בכל מקרה.
שים חגורות בטיחות. ותחגור אותן גם.
עומר

נמרוד
11-10-05, 21:51
חגורות בטיחות אתה יכול לקחת ממגרש גרוטאות ממבחר גדול מאד של כלי רכב ישנים, פשוט לך ותחפש. את החגורות שלי למשל לקחתי מפיאט פיורינו.

מה שחשוב בחגורות זה חוזק העיגון. את הנקודה העליונה והתחתונה של החגורה אכן אתה צריך לחבר לקשת ההתפכות, לרתך אליה ברגים מתאימים - אבל את הריתוך הקטן הזה תן רק לבעל מקצוע מעולה לעשות! זה בדיוק חמש דקות ואם יקחו ממך 50 שקל זה שוד, אבל שווה. חשוב - את החגורה שאתה קונה ממגרש הגרוטאות, תקפיד לקחת יחד עם האומים המקוריים ובמיוחד שייבות מיוחדות, מדורגות, שמאפשרות לנקודת החיבור להסתובב חופשי. אם לא ברור לך על מה אני מדבר, פשוט לך למגרש ותתחיל לחפש.

הבעייה שאני צופה היא הנקודה ברצפה שאליה מתחברים התופסנים - בג'יפים משנות ה80 ולדעתי גם ה70 יש נקודות סטנדרטיות, אבל בג'יפ ישן אולי אין, לא יודע. הנקודות האלו הן אומים מרותכים בתחתית הרצפה באזור מחוזק, שוב, או שתבדוק איך זה אמור להיות בג'יפ חדיש יותר, או שתלך למסגר רכב רציני שיעשה לך את זה.

רפי א.
11-10-05, 22:03
נ.ב
בנוסף לנקודות הגירוז, יש נקודת שימון במפלג

רפי א.
11-10-05, 22:05
סליחה על התשובות בהמשכים, אבל אני "דולה מהזכרון.
מסנן האויר הוא מסנן טבול בשמן, כמו שהיה בזמנו במכוניות פיג'ו.

elitkh
15-10-05, 21:26
1)איזה פילטר שמן מתאים למנוע של הגיפ הזה? (גודל)
לקח לי שעה בערך לפרק את הקודם( הבן ז...לא רצה להיפתח לא היד ולא עם מכשיר יעודי)
הקודם הוא אדום גדול יחסית (יושב לא רחוק מהקרבורטור ולא בצמוד למנוע) עם שני צינורות שמן שמובילים אליו מהמנוע) אם אני מבין נכון מדובר במנוע הוריקן-4 צילינדרים.
2) שמן 15/40 מתאים למנוע הזה?
3) איך אני בודק לחץ שמן? אני לא בטוח ששעון לחץ השמן אכן עובד...
4) יש לי תחושה שהבלמים כמעט לא מצליחים לעצור את הרכב.אמנם אין בוסטר אך עדיין...
ניקוז אוויר ממערכת בלמים ללא בוסטר זהה לזו עם בוסטר?(מקווה שזו אכן הבעיה)
איזה בוסטר יתאים לרכב הזה?
5) בלם היד אינו תקין-הוא לא "נתפס" במקום ומשתחרר כל הזמן-מה לעשות?

תודה
אלי

רפי א.
15-10-05, 23:12
מסנן שמן-תקנה אצל ינוביץ
לחץ שמן- השעון המקורי הוא מכני, רוב הסיכויים שהוא תקין, אתה יכול לנסות להחליף אותו.
ניקוז אויר-במשאבה הראשית ובגלגלים.
כל ארבעת גלגלים הם בלמי תןף, ככל הנראה שגם אצלך זה כך. צריך לפרק ולבדוק את הרפידות, לנקות ולהחליף במידת הצורך.
בלם היד- ישנה שן שיוצאת ממוט הבלם ונתפסת בשרוול שלו, יתכן שהיא תפוסה ואז תנסה לשחרר אותה ע"י התזת זז-קל יתכן שהיא שבורה.
בהצלחה

elitkh
16-10-05, 16:25
מה לגבי סוג שמן?
במנוע 20/50 או 15/40?
בסרנים ובתיבת העברה ובגיר לשים 80/90?
תודה אלי

חנן-ג'יפולוג
16-10-05, 16:28
מה לגבי סוג שמן?
במנוע 20/50 או 15/40?

מה שבא לך, רק תחליף לעתים תכופות. כשהמציאו את המנוע הזה עוד לא היה בשוק 15/40 .

בסרנים ובתיבת העברה ובגיר לשים 80/90?

חיובי.

yaronp
17-10-05, 01:25
במנועים המיושנים של הגיפים הישנים רצוי לשים שמן סמיך יותר. אם המנוע תקין (משמע לחץ שמן טוב+אין שריפת שמן דרך הרינגים ניתן לשים 20/50 במידה והמנוע מעט עייף - יש לשים שמן 40.

בסרנים ובתמסורת - אני ממליץ על שמן 90 - שמן 80/90 הינו דליל מידי ועלולות להיווצר נזילות שמן.

לעניין פילטר שמן - האם מדובר בפילטר פנימי או חיצוני?

elitkh
20-10-05, 16:11
שוב שאלה לגבי ניקוז האוויר מהבלמים-לא מצאתי את הפטמות המיועדות לניקוז האוויר-מה לעשות?
בנוסף איך מתבצע ניקוז האוויר מהמשאבה המרכזית?
תודה
אלי

-->