PDA

צפייה בגרסה מלאה : סטארטר עם מצבי רוח

AdiVitara02
15-10-15, 16:42
הפציינטית גראנד ויטארה 2002 אוט' , מצבר בן 3~
מידי פעם לא נותנת סטארטר בכלל ואפשר לשמוע את המשאבת דלק עובדת, אפילו לא סטארטר עייף.
כשנותנת סטאטר נשמע כאילו לא מתאמצת, כאילו בכוחו של המצבר לתת. לצערי אין לי וולטמטר לבדוק ת'מצבר.
בנוסף שלא נותנת גיליתי שטלטול עדין של הרכב מחזיר את הסטארטר לעבודה.

כדי שלא אתרוצץ בין חשמלאים ומכונאים ואולי אפילו אפתור בכלים ביתיים אשמח לקצה חוט :)
שיהיה סופ"ש רגוע

idanw
15-10-15, 16:53
2 אפשרויות:

1. סולונואיד של הסטרטר דפוק - בדרך כלל ניתן לגלות על ידי דפיקה קלה עם פטיש\מברג על הסולונואיד בזמן שמישהו אחר מחזיק את הסוויץ במצב התנעה (אם זאת הבעיה, הסטרטר יניע).
2. חיבורי כבלים רופפים\מינוס רופף - במקרה שלך, בגלל שאחרי טלטול הרכב זה מסתדר, אני מניח שזאת הסיבה. זה יכול להיות בכל מקום בין הסטרטר למצבר.

עידן

landY
15-10-15, 17:26
אזעקה / קודן ?

AdiVitara02
15-10-15, 17:43
תודה על התגובות המהירות. שללתי אפשרות של קודן, כי אז בד"כ נדלקת נורת קודן בלוח שעונים.

opl
15-10-15, 18:03
בנוסף לכתוב רב מודד עולה כ50 שקלים, השקעה חד פעמית כדאית. תפעול קל.

asypeer
15-10-15, 18:59
אם יש לך קודנית עם מספרים - היא לא קשורה לחיווי בלוח השונים אבל כן יכולה לגרום למה שאתה מתאר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

גלעד .ג.
15-10-15, 19:43
נשמע כמו בעיית מגעים, בכל מקרה אתה יכול לתת מינוס ישיר מהמצבר או פלוס ישיר ואז לדעת בוודאות...

Sent from my iPhone using Tapatalk

יונימוג אדום
15-10-15, 20:57
המגעים בתוך הסולונואיד שעל הסטרטר נשרפו מעט .
נתק מצבר , פרק את חוט המתח הראשי לסטרטר , המגעים עשויים משני ברגי נחושת אשר הראש שלהם משמש כמגע , שחרר סיבוב את האום המצמיד את הברגים הללו לסולונואיד ואז ( כאשר שני הברגים רופפים ) חבר חזרה את כבל המתח וכן את הכבל התחתון - אשר מעביר זרם למנוע החשמלי .
חזק את שני המגעים בעזרת שני מפתחות ( האחד בתור קונטרה ) , וסע לשלום .
נכון , החוטים נראים ומרגישים רופפים אולם המגעים פשוט שקעו בתוך הבקליט אשר משמש בסיס לסולונואיד . יעבוד לך עוד שנים רבות .
פטנט שלימד אותי חשמלאי ותיק ומחזיק ככה כבר כמה שנים טובות אצלי במשאית .

אילן

shmulikbg
16-10-15, 00:22
כשלא מתניע, שחק עם ידית ההילוכים, ונסה להתניע בניוטרל.

-->