PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניתי סמוראי, זקוק להמלצות על בולמים, תיקוני פחחות, חלפים...

בני
12-10-05, 08:10
בוקר טוב לכל החברים!

ובכן באיחור קל אני שמח להודיע שסוף סוף הגשמתי חלום וקניתי סמוראי ארוך מודל 1987 ,
מיד עם קנייתו רכשתי צמיגי mt של הנקוק במידה 215-75-15 ,והמידה החדשה הוכנסה
לרישיון. בנוסף הרכב עבר יישור קו די רציני שכלל בנוסף להחלפת שמנים ,החלפת מיסבים קדמיים, צנרת מיים ,רדיאטור, תותבי הגומי במיתלים, פלאנג", טרמוסטט, והחלפת התושבות
שמחברות בין העלים לסרן האחורי. לאחר כל זאת הספקתי לטייל בנחל ציפורי ובאזור המוחרקה
שבכרמל. מאחר וזה רכב שטח הראשון שלי בדקתי את היכולות שלי ושלו לאט ובטוח, אני שמח
להודיעכם שהרכב ביצע את כל מה שביקשתי. רק מה, הנוחות התגלתה כמחפירה ממש-
הבולמים גמורים! אם תוכלו להמליץ על בולמים לבחור מאותגר בתקציב אני אודה לכם. כמו כן המצב של הבודי בכי רע ואני חושש שאצטרך לרכוש זוג דלתות וצירים,דלתות של סמוראי קצר זהות במידות לאלו של הארוך? אם כן מי מוכר ובכמה? כרגע הרכב עומד-החלפת משאבת מיים, רצועת טיימינג, מחזירי שמן קדמיים בצד של הטיימינג,ורצועת מנוע. מה לקנות תחליפי ומה לקנות מקורי? בנוסף מהמעט שביררתי הבנתי שמשאבת מיים תחליפית תוצרת gmb הינה זהה למקורית של סוזוקי האם זה נכון? ושאלה אחרונה,מה ההבדל ברוחב הסרנים עד שנת 1987 ומשנת 1988 ומעלה, אציין שחיפשתי בפורם לפני העלאת השאלה. אני מתנצל על כל השאלות אך אם לא נשאל לא נדע. שתיהיה לכולם שנה טובה וגמר חתימה טובה!

***הכותרת נערכה. אנא הקפד על כותרות אינפורמטיביות, זה מאוד עוזר לנו לדעת מה יש בהודעה.***

המהנדס
12-10-05, 09:40
ברוך הבא לעולם השטח.
בולמים: קנה של חברת מונרו ,בולם גז פשוט זול וטוב לסמוראי.
ראיתי איפהשהו מודעה של סמוראי ארוך שלם למכירה ב 6 אלף שקל - אולי שווה לך לקנות אותו רק בשביל החלפים.

asafk
12-10-05, 12:21
לגבי הדלתות- אם הרכב פתוח (ברזנט) וברשיון רשום "רכב שדה- פתוח", אתה יכול לוותר על הדלתות בכלל (שרשרת או רצועה במקום), או לבנות דלתות ברזנט (בונים מסגרת ממוטות ברזל של כמה מילימטרים, ועליה ברזנט). שני הפתרונות זולים מדלתות מפירוק.

אסף.

Aviram
12-10-05, 13:13
בקשר לרישום רכב שדה

מה זה בעצם אומר ?
יש הגבלות כלשהם?

תודה
אבירם

asafk
12-10-05, 13:38
בגדול, זה לא אומר כלום, כיוון שכמעט תמיד רשום "רכב שדה פרטי" או "מסחרי" ואז כל התקנות חלות עליו כמו על כל רכב. גם אם כתוב רק "רכב שדה" זה לא אומר הרבה- בתקנות "רכב שדה" מוזכר בערך פעם אחת, בהקשר של איסור נסיעה על חוף הים.

אסף.

אלון_ק
13-10-05, 20:19
והחלפת התושבות שמחברות בין העלים לסרן האחורי
ידועים כ"סקיד פלייט" (Skid plate).

לגבי הבולמים, עידן (המהנדס) צודק. בולמי מונרו עושים את העבודה מצויין ועולים בין 180 ל220 ש"ח ליחידה עבוד הדגמים שאתה צריך. אופציה מעניינת אחרת היא לבדוק מול ארז מה המידות של בולמי ראנצ'ו 9000 שיש אצלו, הם חדשים לגמרי (עדיין באריזה המקורית) והוא מוכר בחצי מחיר מחדש (350 ליחידה). באופן כללי אני לא ממליץ לאנשים ללכת לקנות כזה בולם (יקר יחסית) לסמוראי, אבל צעצוע מתכוונן במחיר כזה חדש מהקופסא זה מפתה. לא נדרש, אבל נחמד.

דלתות של סמוראי קצר זהות במידות לאלו של הארוך? אם כן מי מוכר ובכמה?
כן, זהות. הן גם זהות בין כל הדגמים עד 95 בטוח, כנראה שגם עד 98 אבל על זה אני לא חותם.
מי מוכר? נסה את אמנון מגשר מעריב, אם אין לו הוא ידע איפה יש. אין לי מושג מה המחירים.

מה לקנות תחליפי ומה לקנות מקורי?
הכל תחליפי חוץ ממחזירי השמן, אותם תקנה בחברה.

מה ההבדל ברוחב הסרנים עד שנת 1987 ומשנת 1988 ומעלה
לא רק ברוחב (2 אינץ', כמדומני) אלא גם ביחס ההעברה: 3.93 בישנים, 3.727 בחדשים יותר. (המידע הזה על אחריות עידן :twisted: ).

אני מתנצל על כל השאלות
ההתנצלות לא מתקבלת. אנחנו כאן כדי לדבר על מזג האוויר בזימבאבווה, לא כדי לדון בג'יפים. היה נאה אתמול, עם ענני כבש לבנבנים.

המהנדס
13-10-05, 20:53
עד 88 : 3.909
מ 89 : 3.73

אלון_ק
13-10-05, 20:56
3.727, עידן. מעגלים ל3.73...

סליחה על הראשון, טעות הדפסה.

(כן, בטח :twisted: ).

.Nir.
20-10-05, 00:15
שלום אני חדש ישן
עד עכשיו לא הייתי פעיל הייתי רק צופה כי אני לא מבין הרבה אז לא היה לי מה להגיד...
יש לי אבל שאלה חשובה בנושא
יש לי סמוראי 90 וברשיון רשום לי "רכב שדה"
לא רכב שדה פתוח ועכשיו כשהגעתי לעשות טסט הטסטר עשה בעיות ולא היה מוכן להעבהיר תמכונית בגלל שיוני מבנה (הרכב פתוח)
אחרי שבוע מרחמיו של אחד הטסטים הוסכם להעביר תמכונית ואני רגוע ל 12 חודשים
אבל הבעיה שאני לא רוצה לעבוא את כל זה שוב היה לי כבר מפגש עם נציג של סוזוקי הוא טוען שהרכב היה סגור בעבר ופתחו אותו דבר שבכלל לא הגיוני כי הגימור והכל של רכב פתוח אפילו השימשה הקידמית יורדת כעת אנחנו בפקסים ליפן כדי לדעת איך הרכב יצא משם
אני יכול לעלות תמונות לאתר ותשפטו אתם האם או פתוח או סגור... מה עלי לעשות..?
וכמה הבולמים שלי גמורים כל הצעה בקשר לבולמים ומה היתרונות של אותו בלם על גבי אחרים יתקבלו בברכה תודה ניר.

המהנדס
20-10-05, 00:22
במשרד הרישוי בחולון לך לעמדה מס' 1 שם מאשרים דברים כאלו.
נראה לי שזו הכתובת היחידה שלך.

.Nir.
20-10-05, 00:38
אין שום דבר הם רוצים שאני יעשה שינוי מבנה הם מטורפים אמרו או לעשות שינוי מבנה או לעשות סגירה פיברגלס וזה הרבה כסף נראה לי שהיפנים הם התקווה האחרונה שלי מקווה שרשום להם שהרכב עלה לאוניה כשהוא פתוח...

נמרוד
20-10-05, 09:15
אין שום דבר הם רוצים שאני יעשה שינוי מבנה הם מטורפים אמרו או לעשות שינוי מבנה או לעשות סגירה פיברגלס וזה הרבה כסף נראה לי שהיפנים הם התקווה האחרונה שלי מקווה שרשום להם שהרכב עלה לאוניה כשהוא פתוח...

כשהם אומרים "לעשות שינוי מבנה" הכוונה ללכת לעמדה מס' 1 ולרשום את שינוי המבנה, מסגור לפתוח. לך לשם, תצטייד בסבלנות ונחמדות, ואני בטוח שישנו לך את הרישום. תסביר (בסבלנות ונחמדות כאמור) את מה שכתבת כאן - קנית את הרכב ככה, הוא תמיד היה ככה, החלון הקדמי היורד ושאר הדברים שכתבת הם הוכחה שהרכב תמיד היה פתוח (לצורך העניין), וכנראה שהיתה טעות ברישום לפני X שנים והמילה פתוח הושמטה.

מדובר על בירוקרטיה, לא צריך להתרגש יותר מדי. אנשים עושים שינויי מבנה מסגור לפתוח ומפתוח לסגור בג'יפים כל הזמן.

סוזי המשתוללת
20-10-05, 10:19
או שפשוט תלך למכון טסטים אחר :twisted:

.Nir.
20-10-05, 12:06
טוב תודה על ההקשבה ועל העזרה כשיהיה זמן אני יגש לשם ויתחיל להתחנחן אל האנשים שצריך...
בנתיים אני רגוע עד ספטמבר 06

-->