PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה דעתכם על השינויים הבאים

נדב ש.
30-10-15, 14:43
שיפור ההספק במחשב המנוע?
או שינוי יחסי העברה בסרנים? (או שניהם ביחד)
החלפת תיבת העברה לתיבה של דיפנדר?
תודה מראש לעונים.

amit1
01-11-15, 11:33
תן קצת יותר פרטים שנבין לאן אתה רוצה להגיע בסוף התהליך...

נדב ש.
01-11-15, 13:47
תראה, כרגע יש יש לי את זה
http://m.ebay.com/itm/Land-Rover-TD5-PSI-Power-Tune-Box-for-Defender-Discovery-2-DA4433-/181651577450?nav=SEARCH

אבל זה לא מה שחיפשתי, המומנט של הרכב מתחיל לקראת 2000 סל"ד, קצת מבעאס....
השאלה שלי ממה כדאי להתחיל, שינוי בסרנים, במחשב עצמו(יש צריבה או תיכנות מחדש ככה נאמר לי) , או החלפת הטראנספר?
בסוף בסוף אני יגיע לכל מה שציינתי(כרגע ברור שמשיקולי תקציב כל דבר בעיתו) , למה? ככה אני...

amit1
01-11-15, 14:15
אם אתה יודע להגדיר במדויק לאן אתה רוצה להגיע בסוף התהליך, ממליץ לך לדבר עם דייב אשקרופט, מהנדס מבין עניין, שמכיר מצוין את כל שרשרת הכוח בדיסקו.

נדב ש.
01-11-15, 14:31
או. קיי. ננסה להיתייעץ גם איתו.
למרות שלדעתי אין פה יותר מידי מה לדעת, ידוע שה low בטארנספר דיפנדר נמוך יותר מבדיסקו, ה high אותו דבר.
אם יש גלגלים גדולים אז מן הסתם צריך להנמיך יחסי העברה בסרנים(למרות שחלק טוענים שלא כדאי ואין צורך, וזה לא הבנתי למה) .
את שיפור המחשב עצמו אומרים שעדיף לעשות לפני הכל וזה ייתן מענה לגבי המומנט בתחילת נסיעה, כלומר יתחיל טיפה מעל 1000 סל"ד והרכב יתחיל לזוז.
השאלה אם יש כאן כאלה שביצעו את הדברים ויודעים לענות איך, מה ולמה.

כמו זה
https://youtu.be/acxdIRbPsGg

shachar
01-11-15, 16:06
אתה יכול לשנות את המפת של המחשב
היה כאן שירשור על הנושא
אפשר לשלוח לך מפה כזו אם יש לך מחשב כגון ננוקום שיכול לטעון אותה

איל מ
01-11-15, 16:43
או. קיי. ננסה להיתייעץ גם איתו.
למרות שלדעתי אין פה יותר מידי מה לדעת, ידוע שה low בטארנספר דיפנדר נמוך יותר מבדיסקו, ה high אותו דבר.
אם יש גלגלים גדולים אז מן הסתם צריך להנמיך יחסי העברה בסרנים(למרות שחלק טוענים שלא כדאי ואין צורך, וזה לא הבנתי למה) .
את שיפור המחשב עצמו אומרים שעדיף לעשות לפני הכל וזה ייתן מענה לגבי המומנט בתחילת נסיעה, כלומר יתחיל טיפה מעל 1000 סל"ד והרכב יתחיל לזוז.
השאלה אם יש כאן כאלה שביצעו את הדברים ויודעים לענות איך, מה ולמה.

כמו זה
https://youtu.be/acxdIRbPsGg

הפוך גוטה!!!
הlow הוא זהה בשניהם וה-high נמוך יותר בדיפנדר.
לכן הרבה בעלי דיפנדרים מחפשים טרנספר של דיסקו לטובת שיוט נעים יותר בכביש בלי לוותר על הlow בשטח.

לגביצ'יפ או צריבה (מדגמי eu3 ומעלה לדעתי). צריך לדעת טוב טוב מה עושים. עקרונית אם עושים כמו שצריך מרוויחים מכל הזוויות (כולל לעתים צריכת דלק). עם זאת, קח בחשבון שקורה לא מעט במנועים עם צ'יפ/צריבה שסעפת הפליטה מתחממת ותעוותת עד למצב של בריחת גזים.
יש לזה מספר פתרונות ((החל מלשים מספר אטמים ועד יישור הסעפת) אבל שאל את עצמך האם טמפ' גזים כה גבוהה היא משהו שאתה רוצה?

אני ירדתי מעניין הצ'יפ/צריבה מכיון שהבנתי שאין לי באמת צורך בכך. המומנט בשטח הוא יותר ממספיק ובכביש אני במילא לא לוחץ. (ואצלי הרכב חלש יחסית, אפילו לרכבים לא משופרים.
אני הייתי הולך על הגדלת גלגלים וחיזוק ציריות/דיפרנציאל אחורי אם היה לי מזומן ספייר ואם לא הייתי חושש מעניין הרישוי.

נדב ש.
01-11-15, 17:17
איל אתה בטוח? כולם אומרים הפוך, הlow בדיפנדר יותר נמוך(יותר זוחל אם לא הייתי מובן מקודם), אמרו לי כמה אנשי מקצוע, טרם בדקתי בספר.

לגבי שיפור מחשב, אני לו "לחצן" בכביש אבל בתחילת נסיעה הטורים עולים ועד שהרכב מתקדם.... איך לומר-עצלן...
אחר ניכנס הציפ שיש לי לעבודה ואין בעיה.
לגבי הסעפות והסיפורים... אומרים שזה שמועות וקרה פעמים בודדות, עכשיו לך תדע מה באמת קרה ולמה, לעניות דעתי אין קשר, פתיחה ממצב עמידה לא צריכה לשנות כלום, אם כבר במצב הקיים העודף גז והסל"ד שעולה עד 2000 לפעמים מעבר אם בעליה בתחילת נסיעה זה מיותר.
לעיניין גודל הגלגלים לא ניתייחס יותר מידי.

איל מ
01-11-15, 21:03
לא מתיימר להיות בעל מקצוע. אומר לך שבtdi השוני בטרנספר הוא בhigh בלבד (מנסיון) ולמיטב ידיעתי בtd5 לא שינו את היחסים.
אם תגיד שבוודאות עשו שינוי זה יפתיע אותי מאוד (וכמובן יהיה מידע מועיל). אבל לדעתי לא כך.

amit1
01-11-15, 22:09
נדב, אם אתה נעול חזק על הנושא אתה יכול להתקין under drive ביציאת PTO של הטרנספר LT230. תהיה לך עוד ידית ועוד יחס העברה נמוך יותר :). צעצוע נחמד.

- - - Updated - - -

איל אתה בטוח? כולם אומרים הפוך, הlow בדיפנדר יותר נמוך(יותר זוחל אם לא הייתי מובן מקודם), אמרו לי כמה אנשי מקצוע, טרם בדקתי בספר.

לגבי הסעפות והסיפורים... אומרים שזה שמועות וקרה פעמים בודדות, עכשיו לך תדע מה באמת קרה ולמה, לעניות דעתי אין קשר, פתיחה ממצב עמידה לא צריכה לשנות כלום, אם כבר במצב הקיים העודף גז והסל"ד שעולה עד 2000 לפעמים מעבר אם בעליה בתחילת נסיעה זה מיותר.
לעיניין גודל הגלגלים לא ניתייחס יותר מידי.
לא שמועות, הסעפת פליטה של ה TD5 בעייתית משהו...ראה שבירת גוזונים...בעיקר ה 5.

קונסטון
02-11-15, 07:38
הפוך גוטה!!!
הlow הוא זהה בשניהם וה-high נמוך יותר בדיפנדר.
לכן הרבה בעלי דיפנדרים מחפשים טרנספר של דיסקו לטובת שיוט נעים יותר בכביש בלי לוותר על הlow בשטח.

.

נכון מה שאיל כתב, בגלל השיוט (לכאורה) החליפו בדיפנדר (לפני) לתיבה של דיסקו

נדב ש.
02-11-15, 08:40
איל כניראה צודק, אני טעיתי.

אז מה אתם אומרים, קודם לשנות יחסי העברה?

-->