PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות דיסקו 2

amitaikl
05-11-15, 11:41
מתחיל להתכוונן לקנות דיסקו 2 ומתחיל לצבור שאלות. מנסה לייצר שרשור שירכז את כולם
1. האם יש דיסקו 2 עם קפיצים מאחור? עד עכשיו ידעתי כי יש כאלו עם עלים ויש כאלו עם כריות אויר. היום ראיתי גם אחד עם קפיצים - האם יש גם עם קפיצים שמגיע ככה מהמהפעל, או שזה שינוי של בעל הרכב?
2. מערכת ACE - האם ניתנת לניטרול?
3. שמן בצמה - האם קיים רק בדיזל או גם בבנזין?
4. איך דיסקו 2 בנזין מגיב למערכת גפ"מ?
5. מה סדר גודל עלויות של מיגון לדיסקו 2? מה חובה ומה ניתן להשלים במשך הזמן
6. אילו הגבהות קיימות? סדר גודל של עלויות? איך מגביהים רכב עם כריות אויר?

Gershon
05-11-15, 11:56
ELM327,OBD2,Spare Parts,Scaners

1.יש
2. ניתנת לניטרול?
3.רק בדיזל
4.-------
5.-------
6.קל מאוד-אפשר אלקטרוני,אפשר מכאני

amitaikl
05-11-15, 12:23
תודה על התשובה המהירה!
אפשר תרגום לזה?
ELM327,OBD2,Spare Parts,Scaners

נדב ש.
05-11-15, 12:26
יש עם קפיצים ויש עם כריות(קפיצי אוויר), אין עם עלים.
עלויות מיגון ניתן לראות באתר אספיר, יש מחירים+לבדוק בסדנאות.
הגבהה ניתנת ע"י החלפת קפיצים, ברכב עם כריות מאחורה ניתן להתקין ספייסרים מיוחדים מתחת הכריות(יש לאמעט סירטונים ביוטיוב כיצד) .

Gershon
05-11-15, 13:53
תודה על התשובה המהירה!
אפשר תרגום לזה?

ELM327-interface obd2
Spare Parts-חלקי חילוף
Scaner-סורק

amitaikl
05-11-15, 14:13
וההקשר?
או שאלו דברים בסיסיים לפני שבכלל חושבים לגשת לדיסקו?

Gershon
05-11-15, 15:14
וההקשר?
או שאלו דברים בסיסיים לפני שבכלל חושבים לגשת לדיסקו?

סורק,חלקי חילוף......-דברים בסיסיים.....

איל מ
05-11-15, 17:11
לגבי הרוב ענו לך, רק כמה הבהרות:
כשגרשון כותב שניתן להגביה אלקטרונית הכוונה היא ברכב עם כריות בלבד.
ברכב סלילים (אין עלים) מדובר בהחלפת קפיץ ובולם (ארבעה סה"כ) עלות של 6000 ומעלה בסדנאות בארץ או הרבה פחות אם תצליח להביא מחול. מכיוון שזהו רכב עם שני סרנים חיים ניתן גם לעשות הגבהות פסיכיות (ברמה של רכבי תחרויות עבירות) אבל כאן צריך להתחיל להחליף עוד חלקים. עדיין - פוטנציאל ההגבהה הוא טוב יותר משל רוב ה-suv בשוק.
לגבי מיגונים - שוב, זהה למחירי מיגון של רכבים אחרים אלא שכאן, כל עוד המטרה היא טיולים ולא עבירות (טיולים = כולל כל המעלות הרגילים ואתגרי העבירות שיש "על הדרך"), לא צריך מיגון לכל הרכב, מספיק מיגון מיכל דלק. יש כאלו שטוענים שחייבים מיגון ביצה קדמית אבל אם תבדוק תגלה שמי שיש לו מיגון סרן קדמי, בסוף מוריד אותו (אני ועוד אנשים שכבר ענו לך כאן....;)).
גם כאן, אם מעניין אותך עבירות קיצונית אין גבול להשקעה - מוטות הגה ורדיוס מחוזקים, חיזוק הסרן ועוד...
לגבי מחשב דיאגנוסטיקה שגרשון כתב, אם אתה מטפל לבד זה כדאי אבל לא חובה. יש מספר אנשים שניתן לקבל מהם עזרה בתחום.
ביטול ace: אם אתה לא מעוניין, פשוט חפש רכב בלי (בד"כ הרכבים ברמת הגימור הנמוכה, כלומר בלי קפיצי אוויר, מגיעים גם בלי ace.

עריכה:
דבר אחרון חביב.
בניגוד לחלק מsuv אחרים, כאן אין צורך להתעסק עם מיגונים, הגבהות ושאר שטויות. הרכב כמו שהוא, מגיע מוכן לשטח.
אני כן ממליץ לוודא שהרכב שאתה קונה מגיע עם נעילת דיפרנציאל מרכזי, בחלק מהשנתונים הגיע עם, בחלק יש צורך רק להוסיף ידית ובחלק צריך כבר להחליף חלקים בטרנספר. זה לדעתי הרבה יותר חשוב מעוד 2" הגבהה.

amitaikl
05-11-15, 17:24
תודה על על התגובות עד כה - החכמתי.
לגבי נושא נעילת דיפרנציאל מרכזי - אכן מכיר את הנושא. איך ניתן לבדוק אפשרות לנעל אותו ברכב שבו זה טרם נעשה?
הרכב מתוכנן לעשות 15000-20000 ק"מ בשנה. מה שראיתי ביד 2 זה כלים עם ~200000 ק"מ. האם בכלל כדאי להכנס לזה?

Gershon
05-11-15, 17:32
תודה על על התגובות עד כה - החכמתי.
לגבי נושא נעילת דיפרנציאל מרכזי - אכן מכיר את הנושא. איך ניתן לבדוק אפשרות לנעל אותו ברכב שבו זה טרם נעשה?
הרכב מתוכנן לעשות 15000-20000 ק"מ בשנה. מה שראיתי ביד 2 זה כלים עם ~200000 ק"מ. האם בכלל כדאי להכנס לזה?

צור איתי קשר

איל מ
05-11-15, 17:33
200K לרכבים משנת 2004 (שזה הכי חדש שיש) זה ממש לא הרבה.
קח בחשבון שיפוץ גיר בין K250 ל300K (לפי שמועות בלבד, אני ב-230K פתחתי גיר מסיבה אחרת והוא היה באמצע החיים שלו בערך).

קונסטון
05-11-15, 17:47
לגבי הרוב ענו לך, רק כמה הבהרות:

לגבי מיגונים - שוב, זהה למחירי מיגון של רכבים אחרים אלא שכאן, כל עוד המטרה היא טיולים ולא עבירות (טיולים = כולל כל המעלות הרגילים ואתגרי העבירות שיש "על הדרך"), לא צריך מיגון לכל הרכב, מספיק מיגון מיכל דלק. יש כאלו שטוענים שחייבים מיגון ביצה קדמית אבל אם תבדוק תגלה שמי שיש לו מיגון סרן קדמי, בסוף מוריד אותו (אני ועוד אנשים שכבר ענו לך כאן....;)).
.

אתה בעצם משכנע אותי להשאיר מגני הצד בצד (רכשתי לפני חודש חודשיים מאספיר עדיין בקרטון - מתעצל לשלוח לצביעה בצבע הרכב)

איל מ
05-11-15, 18:01
מדרכות צד הן טובות הן מצוינות למיקום הייליפט.
מעבר לכך שאצלך (דיפנדר) ניתן לעשותן כך שיחליפו את הלייסט התחתון של הרכב ולא ינמיכו אותו אפילו במילימטר (לא מכיר אישית את המיגון של אספיר)

קונסטון
05-11-15, 18:49
מדרכות צד הן טובות הן מצוינות למיקום הייליפט.
מעבר לכך שאצלך (דיפנדר) ניתן לעשותן כך שיחליפו את הלייסט התחתון של הרכב ולא ינמיכו אותו אפילו במילימטר (לא מכיר אישית את המיגון של אספיר)
תודה, אכן אין פגיעה בגובה, והמדרגות המתקפלות ש (תום לא אוהב) אפילו נשארות. המגנים מסיביים נראים עשויים עם פיניש/גימור טוב מאד והיו במבצע:)

amitaikl
05-11-15, 21:26
צור איתי קשר
יצרתי קשר. היה מעניין, מחכים ומלמד!
תודה גרשון על הזמן, הסבלנות וההסברים!

מיכה100
08-11-15, 11:28
בניגוד לחלק מsuv אחרים, כאן אין צורך להתעסק עם מיגונים, הגבהות ושאר שטויות. הרכב כמו שהוא, מגיע מוכן לשטח.
אני כן ממליץ לוודא שהרכב שאתה קונה מגיע עם נעילת דיפרנציאל מרכזי, בחלק מהשנתונים הגיע עם, בחלק יש צורך רק להוסיף ידית ובחלק צריך כבר להחליף חלקים בטרנספר. זה לדעתי הרבה יותר חשוב מעוד 2" הגבהה.
+1 מסכים

asafk
08-11-15, 15:29
מוכן לשטח, אולי. רק הגלגלים קטנים מדי במקור.

אסף.

amit1
08-11-15, 15:33
חפש אחד שמור, זה האתגר האמיתי.

נדב ש.
08-11-15, 16:29
עצה שקיבלתי פעם... הכי טוב זה לשאול את אלה שלא מוכרים אם מעוניינים למכור. :-)

kimron
12-11-15, 13:19
שלי למכירה, אתה מוזמן לבוא להתרשם ולשתות קפה...
פורסם פה בלוח והיום גם ביד 2...
אני עובר לאוטו מהעבודה=לא התכווני למכור אותו ב 7 שנים הקרובות...

ליאור.

-->