PDA

צפייה בגרסה מלאה : כל הCJים הם גרוטאות? (ודיון על זה שאנחנו לא לגמרי שפויים)

tal_96
15-10-05, 00:10
שלום לכולם :(
אני כבר תקופה ארוכה מחפש גייפ פתוח קצר ב-15000 ש"ח לא משהו מיוחד ומה שאני רואה זה רק גרוטאות האם זה המצב האמיתי של הרכבים האלו ?
ממה שראיתי במפגש זה לא נראה ככה
השקעתי ונסעתי מכרמיאל עד לאשקלון כדי לראות רכב שבזמן הזזת ידית ההילוכים גם המנוע זז איתו
ובנוסף בזבזתי 300 ש"ח על בדיקה לחינם :evil:
אנה מימכם אם למישהו יש מידע על גייפ במצב נסיעה תקין ובמחיר ה"נל אנא הודיעו לי

נץ לבן
15-10-05, 00:45
השקעתי ונסעתי מכרמיאל עד לאשקלון כדי לראות רכב שבזמן הזזת ידית ההילוכים גם המנוע זז איתו

אם זו הבעיה היחידה שלו אז תושבת מנוע חדשה עולה 50 שח' ותושבת גיר לא הרבה יותר, אז בגלל 200 שח' תושבות ועבודה פסלת את הרכב הנ"ל?

חנן-ג'יפולוג
15-10-05, 02:21
הCJ נמצא עכשיו, ולמעשה כבר לא מעט שנים, בקטגוריה שהוא בין רכבי השטח הכי זולים בשוק. מי שקונה רכב כזה הוא אחד מאלה:

תפרן, שקנה את הרכב כי זה הכי זול שהיה, והוא מנסה לשמור את החרא צף מעל המים, במינימום השקעה האפשרית.

ערס, שקנה את הרכב כי הוא היה זול, ויפה קוסמטית-מושך בחורות. יזיין אותו בדיונות, יפקיר אותו אצל מוסכניקים בלי להתעניין בגורלו, וימכור אותו בהקדם לבא בתור.

מי שאוהב את המאפיינים הייחודיים של הCJ . הוא ישקיע בג'יפ את נשמתו, לא יחסוך בתחזוקה, אבל הוא גם לא יוציא את הרכב לשוק, ולכן אתה לא תראה ג'יפ כזה.

ויש כמובן גם שילובים בין שלוש הקטגוריות.

משתי הקטגוריות הראשונות אתה מקבל CJים גרוטאות, שעומדות למכירה.

מהקטגוריה השלישית אתה מקבל CJים טובים, שלא עומדים למכירה.

הצ'אנס שלך למצוא רכב טוב, מגיע מהקטגוריה הרביעית, של השילובים, וזה צ'אנס קטן.

זה מה יש.

itayhi
15-10-05, 04:10
חנן,
שכחת פרט קטנטן :?

יש גורם רביעי והוא סיקס שהוחזק וטופל ע"י בעלים שנתן לו את נשמתו ועדיין יוצא למכירה.
אם בגלל נסיעה לחו"ל, שינוי סטטוס משפחתי או סתם אחד עם הרבה כסף שקנה רכב, שיפץ
בהיסטריה והסתבר לו שזה לא זה...או כל סיבה אחרת.
אפשר למצוא כאלו, צריך סבלנות, טיימינג וידע היכן לחפש ואיך למצוא.

העניין שרכבים כאלו, כאשר הם כבר יוצאים לשוק, לא נמכרים ב15K הם נמכרים ביותר, הרבה יותר!
מי שמכיר ויודע למצוא כאלו, הם שווים השקעה הרבה יותר מאשר נבלה שחוטה ב15 שדורשת
עוד לפחות כפול מזה ואף יותר כדי להגיע למצב של ה"מטופל באהבה"

פה ושם יש סיקסים שנמכרים ב30 וגם 35. וברוב המקרים הם שווים כל שקל.

בקיצור, ב15K לא מוצאים מציאות, בדר"כ.
אחת כזאת הייתה לפני שנה בערך, הג'יפ של אורי טל.
אפילו אני, חסיד הסמוראי המושבע (כן, בטח...עד שיהיה כסף...) חשבתי לקנות אותו.
לא יודע מה הסטטוס של זה היום.

בהצלחה

איתי

yogibear
15-10-05, 05:52
לא יודע אם זה ינחם אותך (צרת רבים נחמת טפשים) , אבל אני חיפשתי CJ כ 1/2 שנה וגם אצלי קילומטרז החיפוש עבד הרבה. אתה מתייחס ל 300 ש"ח כאל בזבוז? לדעתי אתה טועה, נכון, 300 ש"ח זלגו מהכיס אבל אתה יודע לאיזה בור אתה נכנס.
איתי וחנן תיארו את המצב לאשורו, ואין לך מושג איזו הזנחה והתעללות עברו על YOGI הגדול, החל מ שמן מהול במים בתיבת ההלוכים ובסרנים המשך במערכת הגה דפוקה לגמרי שהוחלפה כמעט כליל , ומערכת קפיצים ובולמי זעזועים שמורכבים אך אינם מתפקדים ביעילות.
פילטרים של שמן ודלק לא הוחלפו והיו חלודים !!!(לכל הרוחות, כמה עולה כזה פילטר ? )
את כל זה יכולתי למנוע ... איך ? הייתי "זורק" 300 ש"ח לבדיקה, או שהייתי פחות עיוור ופחות ממהר ולהוט לקנות ומחכה בסבלנות.
בקיצור ידידי חכה טיפה, הזדמנויות נופלות לידיים (לעיתים נדירות אמנם ) , אך מילת הקוד היא סבלנות והרבה.
בהצלחה
מיק

רפי א.
15-10-05, 09:51
אבל גרוטאות עם אופי, זר לא יבין זאת.
למרות שהוא גרוטאה, אם מתחזקים אותו טוב, הוא נןסע ונוסע ונוסע...................

ניר ל
15-10-05, 10:21
למעשה כל ה CJ הם גרוטאות ויש מעט מאד יוצאים מן הכלל, גם בג'יפ שלי שאני מחזיק ממנו כאחד היותר מסודרים שיש, יש עדיין איפה להשקיע, אני יכול למצוא בקלות איפה להשקיע לפחות 5000 ש"ח נוספים (אני גם יבצע את זה בקרוב ע"י הוספת הזרקת דלק, אח"כ אולי פחחות וצבע,כלוב התהפכות ) תמיד אפשר להוסיף גם עוד שיפורים...

tal_96
15-10-05, 10:34
תודה לכולם על התגובות
נץ לרכב היה הרבה יותר משתי גומיות צינור אגזוז שבור במנוע, רדיאטור סתום כול המנוע נוזל,אין קומפרסיה במנוע חצי מהבודי יושב באויר בקיצור הרכב היה מוזנך וזה לא מה שאני מחפש
והאמת אני מאמין כמו שחנן אמר יש הרבה רכבים כאילו שהבעלים מוצאים להם את המיץ לפני שמוכרים אותם
ואני יודע שרכב כזה זה הרבה השקעה כסף ובעיקר זמן ואני מוכן לזה אבל לא מוכן לקנות גרוטאה שאני רק קניתי וכבר צריך לשקם מעבר לישור קו

נץ לבן
15-10-05, 11:10
הי טל
אם תקרא את המאמר של חנן http://www.jeepolog.com/j6tech_cjcheck.htm המסביר איך לבדוק ג'יפ לבד תוכל לחסוך לא פעם את מחיר הבדיקה המקצועית, ג'יפ כזה פשוט לא עובר את הסף ולא יוצא בכלל למכון בדיקה.

שחר 9
15-10-05, 13:20
תקרא טוב את מה שאיתי כתב :

כאשר הם כבר יוצאים לשוק, לא נמכרים ב15K הם נמכרים ביותר, הרבה יותר!

אל תקנה גרוטאה ב15K חכה עוד שנה תחסוך עוד קצת כסף ותקנה משהו טוב ב25 עד 30 , למה?
כי ההפרש של ה10K אתה תשים בכל מקרה על הרכב שתקנה בזול , וברכב שתקנה ממישהו ששם כבר את הכסף תמיד תקבל יותר .
כל מי שמשקיע על הרכב יודע מצויין שהוא לא יקבל לעולם את ההשקעה וכאן נכנס הרוח של הקונה במקרה הזה אתה .

לדעתי תמיד יותר זול לקנות רכב ששופר מאשר לקנות בסיס ולשפר לבד.

בהצלחה שחר.

nadav_narkiss
15-10-05, 18:25
אני הלכתי על הכוון של לקנות גרוטאה ב15 (אצלי זה היה 17) וידעתי מראש שישפכו לתוכה לפחות עשר נוספים.

מה שלא ידעתי, זה ששלדה סדוקה כמעט לא ניתן לתקן/לרתך ושם שפכתי גם הרבה וגם ליבי לא שלם, אבל עשיתי את הכי טוב שאפשר.

הרבה דברים אחרים מסתבר מאד זול (יחסית!!) לסדר.

הצרה שאתה מתמכר לנושא ותמיד יש מה לתקן או להחליף :wink: (יניב הקלאץ' מוכן?).

נדב

asafk
15-10-05, 20:12
תשמעו.... המחירים האלה מטורפים. 15 אלף בשביל CJ גרוטאה??? לפני לא יותר משנתיים- שלוש זה היה מחיר של CJ שנת 89-90 במצב מצויין...
לדעתי במחיר כזה עדיף לקנות סופה גרוטאה (גרוטאה גרוטאה, אבל לפחות סופה).

אסף.

אביעד_הלאלי
15-10-05, 21:24
אסף אני לא יודע עד כמה אתה מעודכן,
אבל המחירים העדכניים לסיקסים במצב לא מי יודע מה, לא חשוב מאיזה מודל (כן המודל כמעט ולא משחק תפקיד אנשים מטורפים!) נעים בין 15000-, 20000 ואני מדגיש שרובם גרוטאות.
אפילו הזדמן לי לדבר עם מישהו שרצה למכור סיקס אחרי פחחות וצבע (כל השאר היה זבל) שרצה 30000 ש"ח, שאלתי אותו למה, והוא אמר לי כי הוא רצה להחליף לסופה...

למיטב ידיעתי ונסיוני בחיפוש רכבים לפני שמצאתי את הסיקס שלי, סופה במחיר של כ-15000 זה דבר בדיוני.
המינימום שמבקשים זה 29000 ש"ח עבור סופה במצב ממש לא טוב.

ניר ל
15-10-05, 23:06
זה שאנשים דורשים סכומים לא הגיוניים בעליל עבור גרוטאות זה לא בהכרח אומר שמישהו גם משלם את הסכומים האלה. כשאני פירסמתי למכירה את הג'יפ שלי שרחוק מהגדרה של גרוטאה הרבה יותר מהדיסקברי שלי שצעיר ממנו ב 12 שנים, אף אחד אפילו לא התעניין. הג'יפ של אורי, שבהשקעה לא גבוהה היה ניתן להעלות אותו על הכביש ולקבל רכב סוף הדרך, נמכר אחרי המון זמן בגרושים. אצל אילן עומד כבר שנה ג'יפ מצויין שדורש השקעה של מקסימום 5000 ש"ח כדי להיות גם יפה, ב 15,000 אפשר גם לקנות אותו וגם לסדר אותו פיקס.
בסה"כ צריך לדעת מה לחפש ולא לצפות לקבל רכב מושלם עבור סכומים כאלה, מצד שני לא לשלם סכום גבוה עבור גרוטאות. סיקס זה רכב פשוט במחיר נמוך, מי שרוצה להביא אותו למצב חדש ישלם הרבה כסף, זה נכון לגבי כל רכב משומש, בטח לגבי רכב מיושן.
בהתחשב בעובדה המצערת שק"מ נסיעה עולה יותר משקל על דלק, מחיר הקניה של רכב כזה הוא לגמרי שולי...

gooja
16-10-05, 00:08
ראיתי סיקס יפהפה, מודל 90, כחול.
פתוח, ללא ברזנט, חלון מתקפל.
מצוי בדלית אל כרמל, במגרש מול המגרש העליון של "רכב הכרמל".
למיטב הבנתי, רוצים עליו כ- 20,000 (הוא סטנדרטי).
מהסתכלות כללית, נראה מטופל (לא יכול לומר יותר...), שזה גם משהו.

אפי

lizard
16-10-05, 00:23
במקרה קניתי סיקס מודל 86 לפני שבוע ב10,000.
לפני זה בדקתי, שוב תודה רבה ליניב ממוסך הייטק מוטורס על הבדיקה בחינם, רכב אחר אצל יניב.
לפני זה בדקתי 3 רכבים. אתה בטח תמצא סיכום שלי איפשהו פה בפורום.

המלצות (לא שיש לי יותר מידי נסיון):
1. תקנה רכב שהמנוע והשלדה שלו תקינים. את כל שאר הדברים אתה יכול להחליף יחסית בזול. גם את המנוע אתה יכול אבל זה באלגן שלם ויעלה יקר מאוד.
2. תחליט איזה סוג של סיקסאי אתה. הזה שיזחל ויתן לבד והרבה עבודה שלפעמים מאוד סיזיפית ומעצבנת לא תגרום לו לקלל את היום שבו קנה את הרכב או אחד שיעשה אולי מקסימום טיפול 10 ואת כל השאר ישאיר למוסך.
אם אתה מהסוג הראשו, ושכחתי לכתוב - גם אוהב לעבוד וזה חלק מהכיף שלו בלתקן ולשחזר, אז תקנה רכב בכמה שפחות אבל עם רשיונות מסודרים ונוסע! לעולם לא רכב מושבת אלא אם כן מדובר על משהו מאוד מיוחד כמו רכב ששוה 18 שנמכר ב3 וחצי למישהו פה בגלל מנוע שהלך (ועד כמה שהבנתי היה מדובר בסה"כ בתיקון מאוד מאוד קטן). אם אתה מהסוג השני אז תחסוך ותקנה סיקס מושקע ומטופל. ככה לפחות לא תצטרך ליישר הרבה קו ולא לבזבז הרבה כסף במוסך.
כמובן שבלת"מים וכדומה לא נכנסים למשוואה.
3. רושם ראשוני מהמוכר. אני הלכתי לראות רכב שחיצונית נראה פצצה אבל כשנסעתי עליו הייתי בטוח שהוא הולך להתפרק ב20 קמ"ש ובסוף התברר שהמוכר בכלל סוחר רכב מוסווה.
4. תכנס לפורום של מועדון CJ -
http://www.cjclub.co.il ותדבר עם יקי. אני מאמין שהוא ישמח לעזור לך. הוא מקושר להרבה לוחות מכירה. בזכותו קבלתי את הטלפון של זה שקניתי ממנו את הרכב שלי.
5. DON'T PANIC. אתה תקנה רכב ואחרי יומים שהוא אצלך תגלה שיש הרבה דברים שלא שמת לב אליהם. קח בחשבון שזה רכב ישן ובייחוד בסכומים שכתבת.
6. תהיה שלם עם הקניה. שוב, הרכבים האלה לא חדשים וכמעט לעולם לא יהיו. תקבל את זה וזהו.

בהצלחה ולא להתייאש. בסופו של דבר תמצא את הנסיך שלך. לשלי קוראים בובו :D

asafk
16-10-05, 01:09
המינימום שמבקשים זה 29000 ש"ח עבור סופה במצב ממש לא טוב.

אני לא יודע מה מבקשים... אבל זה בדיוק הסכום שהצלחתי לקבל בשביל הסופה שלי (שנת 94), שהיתה גם קצרה סגורה וגם במצבטוב ומשופרת, ואחרי כמעט שנה שניסיתי למכור אותה... וזה היה לפני קצת יותר משנה- אני לא חושב שהמחירים עלו מאז.

אסף.

שחר 9
16-10-05, 01:52
רשימת הוצאות צפויות לג'יפ שנקנה בזול (מתחת ל20K)
תוך חצי שנה עד שמונה חודשים

צמיגים וג'אנטים 3000
טיפול גדול שמנים קומפלט כולל בלמים סרנים גיר וטרנספר. 600
החלפת צלבים 500
ניקוי מע' דלק וכיוון קרב' 600
החלפת זר שיניים 1000 (לא מחייב אבל נפוץ)
החלפת קלאצ' 700
מיסבים ובולג'ינטים 500
תפוחי הגה 500

ברזנט לקראת החורף 2500 חדש.
600 תיקונים

השלב הבאה:

ערגול קפיצים 1400
החלפת בולמים 1000
נעילה אחורית 1200

כמובן שזה ללא בלת"מ שבירות בשטח ותקלות שכר לימוד .

אני הגעתי פה לעשיריה פלוס מינוס(מתבסס על עבודה עצמית) ואני בטוח שיש עוד מקום להוסיף ,
אז מכאן כל אחד והחשבון שלו לקנות ב15K ולהתחיל להוסיף או לקנות ב25K ולקבל ג'יפ בערך שך 35 K

לדעתי כל מי שקונה בזול יוציא את זה מהר מאד גיפ ב10K לא יהיה בחיים נורמלי אלא אם אתה בר מזל רציני.

LIZARD בוא נדבר בעוד ארבעה חודשים ואל תשכח להכין קובץ באקסל כדי לעקוב אחרי
ההוצאות.(מקווה בשבילך שאני מדבר שטויות)

בהצלחה .

שחר 9
16-10-05, 01:57
אגב נזכרתי שהיה פה חתן שכזה בשם עירא

ימשיך כבודו עירא ויספר לכם את סיפורו..............

אביעד_הלאלי
16-10-05, 18:21
בכנות אסף, אם הייתי יודע זאת לפני שרכשתי את רכבי, כנראה שהייתי הבעלים הגאה של סופה שמורה בקנאות עם כל השיפורים שאני הייתי צריך.
ולדעתי יכולת למכור בהרבה יותר, ועובדה שיש כאלו שמוכרים כלום תמורת סכומי עתק.
חבל.
אני מציע לך סתם לעשות ניסוי קטן ולדבר עם אנשים לראות מה הם מוכרים ובכמה.
כדא"ג אני קניתי את הסיקס שלי במחיר מאוד טוב, והוא במצב הרבה יותר טוב מרוב הסיקסים
שיצא לי לראות במהלך חיפושי אחר רכב.

lizard
16-10-05, 20:30
שחר, קובץ יהיה אבל אני פסימי הרבה יותר ממך.
אני מעריך שלהביא את הסיקס שלי לתצורה שאני רוצה יעלה המון. אבל מקווה שתוך חצי שנה יהיה לי את הכסף.

lizard
16-10-05, 20:32
תיקון טעות קלה.
הבדיקה במוסך הייטק מוטורס היא חינם לחברי מועדון CJ.

שחר 9
16-10-05, 23:32
אני ממש לא פסימי אני פשוט ריאלי .
הניסיון לימד אותי שסיקס זה בור ללא תחתית אז לפחות להתחיל עם בור יותר קטן .

תאמין לי שהכל מנסיון ,
אני למזלי לא רשמתי ולא חישבתי כמה הוצאתי עליו בארבע שנותיו ואני שמח שכך כי אם הקובץ הזה היה נופל לידי ההנהלה אצלי בבית כנראה שהייתי ישן איתו בחניה.

סיקס = אתה יודע איך אתה מתחיל , ועם הזמן אתה לומד שזה לעולם לא נגמר.

יש פה מישהו שהחתימה שלו היא " משוגעים או סוג של אדיוטים " לא זוכר מי זה אבל זה פשוט אמיתי.

בכל מקרה בהצלחה שחר.

tal_96
17-10-05, 11:39
אנשים טובים תודה על התגובות
נראה לי שמצאתי את האחד שלי בשעה טובה ומוצלחת

אל דאגה במידה וכן תקבלו עידכון ON LINE
ושוב תודה

AvigdorAharon
17-10-05, 14:34
מאוד תלוי כמה אתה נוסע.
מי שמשתמש ב CJ כרכב יומיומי, משלם יותר, כי הבלאי גדול יותר.
מי שנוסע סופ"ש ובחגים, משלם פחות, כי...
עד היום, הוצאתי כ 300 עד 400 ש"ח בחודש לתחביב, כך יש טעם לחיים.
ד"א, כמה עולה ביקור אצל מטפל? אצלי גם רואים תוצאות בסוף...

...My Two Cents

אביגדור

ניר ל
18-10-05, 13:54
אני ממש לא פסימי אני פשוט ריאלי .
הניסיון לימד אותי שסיקס זה בור ללא תחתית אז לפחות להתחיל עם בור יותר קטן .

תאמין לי שהכל מנסיון ,
אני למזלי לא רשמתי ולא חישבתי כמה הוצאתי עליו בארבע שנותיו ואני שמח שכך כי אם הקובץ הזה היה נופל לידי ההנהלה אצלי בבית כנראה שהייתי ישן איתו בחניה.

יש פה מישהו שהחתימה שלו היא " משוגעים או סוג של אדיוטים " לא זוכר מי זה אבל זה פשוט אמיתי.

בכל מקרה בהצלחה שחר.

שחר, זה היה "זן נדיר או סוג של אידיוטים ?" כעבור מס' שנים זה השתנה ל "סוג של אידיוטים !" - כפי שאתה מבין הגעתי למסקנה נחרצת על שכמותנו... אח"כ ארז התבכיין שזה לא בסדר שאנחנו לא חותמים את סוג הג'יפים שלנו (כי לו יש את הכי גדול), בימים אלו אני שוקד על חתימה חדשה...

כן, זה סוג של בור ללא תחתית, למעשה כמו כל רכב משומש בפוטנציה , אם זה נכון שסופות במצב סביר נמכרות סביב 15K כפי ששמעתי לאחרונה, אין שום טעם לרכוש סיקס, כמעט.

שחר 9
18-10-05, 16:19
ניר,
ברור לחלוטין שהיום אחרי שהשקענו וצברנו את הנסיון זה פשוט אדיוטים.
שום בנאדם נורמלי לא ישקיע בגרוטאה .

לגבי סופות ב15K אני ספקן לגבי מצבן.
בכל מקרה לאדיוט שרוצה לטפל בידיו הוא ולא במוסך עדין הייתי ממליץ על סיקס ולא סופה , בעידן ההיטק המחשב עושה את ההבדל , בכל תחום מחשב הוא יתרון עד לגיפאות.

ראה ערך סיקס \ סופה
ראה ערך היילקס ישן\ היילקס חדש.

חג שמח
שחר

חנן-ג'יפולוג
18-10-05, 17:28
בכל מקרה לאדיוט שרוצה לטפל בידיו הוא ולא במוסך עדין הייתי ממליץ על סיקס ולא סופה , בעידן ההיטק המחשב עושה את ההבדל , בכל תחום מחשב הוא יתרון עד לגיפאות.

זה נכון שבשעה אתה מפרק את כל "מערכות ניהול המנוע" בסיקס, עד לבורג האחרון ומרכיב אותן חזרה לאחר שב99 אחוז איתרת ותיקנת את מקור התקלה, ובסופה יש סיכוי שתזדקק לסקופ/לפטופ כדי לעלות על בעייה וגם אז הבעייה עלולה להיות קשה לאיתור, אבל לא בגלל זה אני הייתי מוותר על 75 כוחות סוס נוספים.
בסופו של דבר תקלה כזו היא לא אירוע יומיומי, ואילו המנוע העייף להחליא של הסיקס הוא משהו שצריך איכשהו לחיות איתו כל דקה ודקה.

שחר 9
18-10-05, 18:08
חנן כתב:

זה נכון שבשעה אתה מפרק את כל "מערכות ניהול המנוע" בסיקס, עד לבורג האחרון ומרכיב אותן חזרה לאחר שב99 אחוז איתרת ותיקנת את מקור התקלה, ובסופה יש סיכוי שתזדקק לסקופ/לפטופ כדי לעלות על בעייה וגם אז הבעייה עלולה להיות קשה לאיתור, אבל לא בגלל זה אני הייתי מוותר על 75 כוחות סוס נוספים.
בסופו של דבר תקלה כזו היא לא אירוע יומיומי, ואילו המנוע העייף להחליא של הסיקס הוא משהו שצריך איכשהו לחיות איתו כל דקה ודקה.

ככה נשמע סיקסאי בנשמה לאחר שדחף מערכת הזרקה לסיקס ???

חנן , לי משום מה נראה שאצלך אין בעיה של 75 כוחות סוס , אם תעשה חשבון רק חלקי החילוף שיש לך בסיקס יכולים לתת לך הרבה יותר מ75 כ"ס. :)

אבל אם להיות רציניים אז מה ההסבר שאתה רוכב על סיקס ולא יורד לסופה???

ואגב המנוע העייף של הסיקס, אז זהו שהוא בכלל לא עייף כשאתה רגיל להיילקס.

שחר

חנן-ג'יפולוג
18-10-05, 18:17
כשקניתי את הג'יפ, חשבתי כמוך בהקשר של אמינות ופשטות מול פאן. דברים משתנים, גם אנשים, והיום אני מוכן לוותר על הרבה אמינות/פשטות בשביל לקבל מנוע חזק, שמגיב ללחיצה על הגז.

היום, לאחר די הרבה השקעות בג'יפ, זה כבר קשה הרבה יותר לקבל החלטה למכור אותו ולעבור לסופה, מה גם שכרוכה בזה עלות לא קטנה ועוד יותר עבודה, בשביל לחזור לאותה רמת רכב, עם כל השינויים שבו.

אולי פעם, בהמשך.

לגבי ההיילקס, משתתף בצערך :wink: סתאאאם. זה הפייבוריט שלי. לו רק היו לו גירסה פתוחה, ועוד 100 כוחות סוס.

asafk
18-10-05, 21:36
דעתי בדיון השחוק לעייפה "סיקס או סופה" הופכת לחד משמעית למול זה שסיקס במצב גרוטאה עולה יותר מסופה במצב סביר.
מחירים של סופות אני מכיר. אני מכרתי ב29,000, חבר מכר חודש לפני סופה פתוחה ארוכה 94 ב24000, במצב מצויין ואחרי החלפת מחשב (שהלך רק בגלל האימובילייזר)- אלו לפני כשנה, ואני מכיר עוד סופה אחת לפחות במצב מצויין שנמכרה לאחרונה במחיר רצפה (של אחד מחברי האתר, אז אני לא אפרט).
נכון, אי אפשר לתקן את מערכת ההזרקה של הסופה עם חוט ברזל. מצד שני- יש שם בדיוק 3 חלקים שאי אפשר לתקן (ושיש איזשהוא סיכוי שיתקלקלו ויתקעו אתכם בשטח)- מודול הצתה (לא שבסיקס דיסטרביוטור אפשר לתקן אם ג'בקה, אבל מילא), חיישן מצב קרנק, ומשאבת דלק. אז אם אתם באמת היסטריים- סוחבים 3 חלקים ספר, ומחליפים בחמש דקות חישן או משאבה. מה שבטוח- הסיכוי שזה יקרה קטן באופן משמעותי מתקלה בקרבורטור באמצע הדרך. אין כאן שום אלקטרוניקה מסובכת- כולה בקר די פרימיטיבי עם כמה חלקים חשמליים מסביבו. אני חושב שה"סיבוך" הזה שווה רכב צעיר בשנתיים- שלוש- ארבע, ועוד כמה עשרות כוחות סוס.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
18-10-05, 22:52
אסף, תן לי סופה, ואני מבטיח לארגן לך נתק באחד החוטים, שייקח לך יומיים לעלות על התקלה ללא סקנר, אם בכלל. את מע' ההצתה של הסיקס אני בונה מאפס מארבעה חוטים בשבע דקות. בסופה יש לך לפחות 60 מוליכים.
מה שכתבת לגבי הסיכוי לתקלות בקרב' הוא בפירוש לא נכון. אני לא מעט זמן עם סיקס, נסעתי עם עוד לא מעט סיקסים, ומעולם לא ראיתי תקלה משביתה במאייד, אני לא מדבר על זיופים בסרק. סופות תקועות בהחלט ראיתי. אז זה לא שאתה חסין תקיעות בסופה, אבל בשורה התחתונה אני מסכים איתך. זה לא יומיומי, וזה שווה את הפאן.

יוני5
19-10-05, 15:46
אני לא יודע אם אסף התכוון אלי, אבל:
סופה 93 שעמדה שנה וצברה חלודה בבודי, מנוע משנת 98, יחסי העברה 4:10, נעילה אחורית, מזגן אחורי, קומפרסור, חלונות אחוריים נפתחים, רוב החלקים המתכלים תדיר (צינורות, צלבים..) - חדשים, ועוד ועוד, מכרתי ב 20K.

מחירי הCJ שאני שוע כאן נשמעים לי קצת דמיוניים, או שאני לא יודע למכור רכב.

יוני5

אביעד_הלאלי
19-10-05, 16:43
אני שומע את הדברים האלו ולא מאמין למה שאני שומע.
יוני איפה היית לפני שנה...

אני חושב שאתם קצת לא הטמעתם את העובדה שלא רק אנשים שאוהבים ג'יפים וטיולי שטח ועבירות קונים את הרכבים האלו, אלא גם בני תשחורת שמעוניינים לעשות פוזות ודוואינים עם רכבים עתירי ניקלים, נורות ניאון וכו'...
הם מוכרים את הרכבים במטרה להרוויח.
לי אישית יצא לבדוק איזה רכב (סיקס 89) שבעליו רצה ממני 16.5K (אחרי שהוא ראה שבודקים את האוטו בשבע עיניים ואין לו סיכוי לקבל עליו יותר מידי), שהייתה לו שילדה גמורה ואוטו חצי מת (לרקורד הייתה לו גם כננת) ובשביל להביא אותו למצב נסיעה כמו שצריך צריך להשקיע איזה 10K.
נתקלתי בו לאחרונה למכירה, ומישהו אחר רוצה על האוטו 30K , אני הייתי בהלם.

רכבים משופרים נמכרים הרבה יותר מהמחירון, ובסופות ובסיקסים המחירון הוא רק המלצה (נכתב אפילו בכתבה של נמרוד...).
אז חבר'ה שימו לב, השקעתם המון על הרכבים שלכם, אל תתפתו למכור אותם במחירי זנות, כשאנשים אחרים חוגגים. קחו את מה שאתם חושבים שמגיע לכם ולא שקל פחות (כמובן שהמחיר יהיה הגיוני).

נמרוד
19-10-05, 16:57
אביעד, אתה מפספס משהו בסיסי בהבנה הכלכלית שלך.

אסף ויוני נתנו נתונים של מחיר אמיתי - בכמה כסף עסקאות בוצעו, בפועל.

אתה מזכיר מחירים שאנשים ביקשו. אין לזה שום משמעות. אתה בעצמך אומר שהבחור שרצה למכור גרוטאה ב16.5 עדיין מוכר...

את מי מעניין כמה אנשים מבקשים, מה שחשוב זה בכמה עסקאות נסגרו. אבל על זה אנשים לא מדברים. לא רק שהם לא מדברים, רוב האנשים משקרים. הם יספרו שהם מכרו ביותר כסף ממה שקיבלו בפועל, ושקנו בפחות כסף ממה ששילמו בפועל. למה עם עושים את זה? פסיכולוגיה. יש קשר הדוק בין פסיכולוגיה לכלכלה. פרופ' דניאל כהנמן קיבל פרס נובל לכלכלה לפני שלוש שנים בדיוק על הנושא הזה. אם מישהו מתלמידיו מחפש להמשיך את המחקר, פורומי הג'יפים הם נושא מרתק.

http://www.openu.ac.il/Adcan/adcan38/adkan-28.html

UNIX
19-10-05, 17:09
אני חושב שנמרוד תימצת את הכל בהודעה האחרונה שלו .

ניר ל
19-10-05, 18:06
אם כבר מדברים על פסיכולוגיה, אנשים קונים את מה שתופש את העין -
ג'יפ דפוק אחרי פחחות וצבע שנראה טוב, ימכר בקלות רבה יותר מג'יפ במצב מכאני נדיר שנראה רע.
הסופה של אסף נראתה טוב, רק היה לה חור בגודל אגרוף בגג מעל מסגרת החלון שאסף סירב בתוקף לתקן אותו עם קצת פיברגלס וספריי צבע לבן. הסופה של יוני5 היתה מכוערת וחלודה, הוא גם החביא אותה טוב טוב כדי שאף קונה פוטנציאלי לא יראה אותה במקרה, נראה בכמה תימכר הסופה הזאת בימים אלה כאשר היא גם יפה חיצונית.
בסה"כ שיקום של סיקס וסופה הוא די דומה מבחינת עבודה ומחיר - פחחות וצבע אותו דבר, ברזנט זהה, צמיגים זהים, יעלה כמעט אותו כסף להביא כל אחד מהם לרמה הנדרשת,
ברמות המחירים המדוברות מדובר בגרוטאות, עם סיכוי טוב יותר למצוא סופה פחות טחונה.
אם מדובר בהפרש של אלפי ש"ח בודדים, זה מתבקש ללכת על סופה, אין לכם מה לחשוש מתקלות אלקטרוניות - מי שלא מטייל לא נתקע ומי שמטייל ונתקע מזמין גרר, מי ישמע כמה אנחנו כבר נמצאים בדרכים עם הכלים האלה...

דרור ברלי
24-10-05, 13:01
בואו ונשים דברים על דיוקם...

אסף ויוני לא ייעלבו, כי הם כבר נפטרו מהסופות שלהם... :lol:

הסופה של אסף לא נראתה טוב ואל תבלבלו את המוח. היה רקבון בגג? היה. חור בגודל אגרוף? בוודאי, אפילו בגודל אגרוף של ארז (שזה אגרוף, אפעס, די גדול). בודי רקוב עם קימוט גדול בצד ימין וכמה חורים שהוסוו מתחת ל"מיגון צד" עשוי פח דמעות שחור? גם זה היה. שלא לדבר על איך שהיא נראתה מבפנים - פח זבל זו מחמאה. יפה היא לא היתה, ולך תשכנע קונה פוטנציאלי שהמכניקה שלה היתה מעולה, שיש לה נעילה אחורית, צמיגי MTR, טרנספר 241 ועוד כמה Goodies שרק אנחנו יודעים להעריך, אבל את הקונה המיועד זה מעניין הרבה פחות מניקלים מבריקים, צבע מטלי ו"הגבהות" ומערכת סטריאו חזקה...
על הסופה של יוני חבל להכביר מילים. מכני פיקס, שיפורים נחמדים, אבל אפילו מכוערת יותר מזו של אסף, פשוט הכיעור בהתגלמותו. לא פלא שהוא החביא אותה. גם כאן, כשהבחורה כל כך, אבל כל כך מכוערת, למי כבר אכפת שהיא חכמה ונחמדה ותהיה אישה למופת?...

הקיצר, אולי זה לא פופולרי אצלנו לדבר על זה, (ולהוכחה - הסופות/סיקסים של חלק גדול מאיתנו פשוט מכוערים פחד) אבל לויזואליה ולקוסמטיקה יש משקל. משקל גדול אפילו.

asafk
24-10-05, 13:21
אגב, יש אצל אילן אסייג במוסך סיקס טיולים מצויין למכירה (של אליאל) - כל מה שחסר לו זה ברזנט וכנפיים קדמיות שצריך להחליף. ג'יפ שמור, במצב מכני מצויין, עם שתי נעילות- ולדעתי הוא יכול להימכר בהרבה פחות מהסכומים שנכתבו כאן.

אסף.

ניר ל
24-10-05, 13:46
דרור, אני הייתי עדין יותר, אבל דעתנו דומה,
ביננו - אני לא עשיר גדול, אבל מבחינתי רכב בסכום כזה זה משהו שמשתמשים בו וכשהוא מתקלקל משאירים אותו בצד הדרך והולכים. מזמן עברו הימים שמי שרצה לטייל יכל לבחור בין סיקס 4 ציל' לשש ציל' וואגוניר היה לוקסוס בל יתואר, חלפו גם ימי הסמוראי, כיום ניתן לקנות כלים מאמצע שנות התשעים כגון - דיסקברי, טרופר,טרנו בסכומים החל מ 30 אלף ש"ח, אז זה קשה להצדיק מחיר דומה עבור סיקס או סופה . סיקס מבחינתי זה סוג של באגי, אם הייתי גר בערבה לא הייתי מחדש לו את הרשיון וכיום רק נושא חידוש הרשיון מגביל אותי בלעצב אותו מחדש. אנחנו מרשים לעצמנו לעצב את הקופסאות האלה כרצוננו - לרתך פה מנשא ושם תיבה, לחתוך כנפיים וכל דבר אחר בעל ערך פונקצינאלי גם אם הוא לא נראה טוב, מהסיבה הפשוטה שאף אחד מאיתנו לא חושב על היום שבו הוא ימכור את הרכב- אין שום ערך כספי לרכב הזה וזה חלק גדול מהכיף שבו.

יוני5
24-10-05, 13:56
לסיכום דרור,

מה שהתכוונת להגיד שהיתה לי בחורה פצצה. חזה גדול ומדהים, דוקטורט לפילוסופיה ומחשבים, מרוויחה 50K לחודש נטו (לא כולל תנאים נילווים), מז***ת כמו כוכבת פורנו, ואף אחד לא רצה אותה בגלל שני חצ'קונים וצליעה קלה??? :lol:

וכל זאת למה?
כי ל טוען שאפשר למצוא בחורות נחמדות ונעימות ב 30K?
כנראה שכן, כי ל כל הזמן טען שצריך להכניס אותה לניתוח פלסטי ב 5K, ואז הייתי יכול למכור אותה בכפול...

מוסר השכל:
תקשיבו לניר_ל (הוא מבין בערכי שוק)

יוני5

דרור ברלי
27-10-05, 00:01
לסיכום דרור,

מה שהתכוונת להגיד שהיתה לי בחורה פצצה. חזה גדול ומדהים, דוקטורט לפילוסופיה ומחשבים, מרוויחה 50K לחודש נטו (לא כולל תנאים נילווים), מז***ת כמו כוכבת פורנו, ואף אחד לא רצה אותה בגלל שני חצ'קונים וצליעה קלה??? :lol:

וכל זאת למה?
כי ל טוען שאפשר למצוא בחורות נחמדות ונעימות ב 30K?
כנראה שכן, כי ל כל הזמן טען שצריך להכניס אותה לניתוח פלסטי ב 5K, ואז הייתי יכול למכור אותה בכפול...

מוסר השכל:
תקשיבו לניר_ל (הוא מבין בערכי שוק)

יוני5

כן יוני. משהו כזה.
אם היית טורח פעם לנקות אותה, לשאוב את השערות של הכלב, לעשות דיפון נורמלי ולתעל את כל הצינורות של שני המזגנים, וכמובן לתקן את החורים, לא היית מחכה שנה לקונה ואפילו היית מקבל עוד כמה ת'לפים.

רק דעתי, כן?

וניר, תראה לי טרופר או טרנו ב-30K. הכוונה לכאלה שגם נוסעים. לא שאני מעוניין, אפילו לא בסיוטים שלי, אבל בכל זאת.

shmil
27-10-05, 08:25
גם אם ניר הגזים קצת, עדיין לא בהרבה.
כבר ראיתי טרנו 94 נמכרים בסביבות ה-40. אני מניח שיש גם כאלו שימכרו בפחות,
וברור גם לך, דרור, שהמחירים רק ילכו וירדו. שלא לדבר על כך שכל הדיזלים נמכרים היום (אם בכלל) - הרבה מתחת למכירון.

אביעד_הלאלי
27-10-05, 08:29
ניתן למצוא רכבים כאלו במחירים כאלו.
לפני שחיפשתי את הסיקס שלי, חיפשנו (המשפחה) רכב וחשבנו לקנות את אחת מהנבלות האלו.
בדקתי כמה רכבים והגעתי לשני רכבים שהפליא אותי מצבם, האחד:

דיסקברי בנזין, מודל 94, יד שנייה, שעשה אצל הבעלים שלו סה"כ 9000 K (סה"כ ק"מ שעשה האוטו- 145K), האוטו שימש את האישה להקפצת הילדים לגן, והוא גם נראה ככה. האוטו עבד בצורה פיקס והיה מטופל כמו שצריך במוסך עם קבלות על כל הטיפולים שנעשו, העלות- 35K.

טרופר ארוך, בנזין, 94, 170000 ק"מ, היה במצב מעולה, מחיר 35K.

הכל תלוי באיפה אתה מחפש ועל איזה מודל אתה מוכן להתפשר.
ואני מאמין שעם קצת ויכוחים המחיר היה יכול לרדת יותר.

דרור ברלי
27-10-05, 13:41
דיסקו בנזין 94 ב-35K גם אני ראיתי. כלים סטנדרטיים פחות או יותר, במצב די מעורר רחמים. כמובן שאתה יודע שאתה קונה שק מלא בשרצים, ושתוך שנה פלוס מינוס אתה תשפוך לתוכו סכום מבהיל על תיקונים. טרופר וטראנו במחירים כאלה כבר יותר קשה למצוא, ואם יש כאלה אני מהמר שגודל שק השרצים שם אפילו יותר גדול - כלים יפניים אמינים מאוד בד"כ בשנותיהם הראשונות, אבל כשהם משומשים מאוד וממודלים כאלה הם כבר לא רק זבל, הם מיץ של זבל לדעתי.

ועוד משהו - אני מתאפק שלא לשמוח לאיד, אבל יומם של הדיזלים המשומשים מגיע: מחיר הסולר בשמיים , האגרה עדיין מנופחת להכעיס, רובם כבר עם קילומטראז' אסטרונומי ואת האמינות הבסיסית היחסית הבעלים הקודמים כבר מיצו - קריסת מערכות מכניות/היקפיות נמצאת בתחילתה/בעיצומה - וכאן כבר משלמים הרבה יותר על חלקים ותיקונים.

ניר ל
27-10-05, 14:18
לא סתם כתבתי החל מ...
כשאני חיפשתי רכב מהקטגוריה הזאת, נתקלתי בלא מעט כלים במחיר של בין 30 ל40 אלף ש"ח, גם אני העדפתי בסופו של יום לשלם 60K עבור רכב קצת יותר חדש עם פוטנציאל לפחות בעיות בעתיד. אבל אם כבר משווים - ראיתי דיסקו בנזין ידני שנת 95, לא יפה במיוחד (דפיקה פה, שריטה שם) - חמש דלתות, מזגן מפוצל, מנוע חזק, מאד נוח ומפנק (קפיצים ספיראליים, שני סרנים חיים), גיר ידני 5 הילו' אמין למיטב ידיעתי, 30 אלף ש"ח. איזו סופה אתה מקבל במחיר כזה ? מכולת אשפה רקובה, בלי מתלים, שלוש דלתות, בלי חלונות מאחורה, מזגן שלא ממזג ? אה,כן "משופרת" עם נעילה של 250$ מושב אחורי של וולוו סטיישן וצמיגים "רחבים"
מישהו יכול לנבא איזה מהם יגרור יותר הוצאות ?

barak4*4
27-10-05, 14:26
כן, בהחלט יכול לנבא:
הדיסקו!
למה?
עלות חלקים בלבד.

ניר ל
27-10-05, 14:37
כן, בהחלט יכול לנבא:
הדיסקו!
למה?
עלות חלקים בלבד.

יש לך דוגמאות ספציפיות ?

ממה שהתרשמתי עד עכשיו אין הרבה הבדל ולמה שיקר יש תחליפים זולים, צריך רק לדעת איפה לקנות.
מילא הטענה הנכונה ששיפורים עולים יותר - ב 2500 ש"ח יש לך סופה נעולה X2, בדיסקברי זה כבר סיפור יקר פי חמש...

barak4*4
27-10-05, 14:53
מילא הטענה הנכונה ששיפורים עולים יותר - ב 2500 ש"ח יש לך סופה נעולה X2, בדיסקברי זה כבר סיפור יקר פי חמש...
הנה, כבר אתה מחזק את טיעוני :lol: .

תסתכל על כל חלק בסופה (למעט אולי המחשב) ואני אומר כל חלק.
הפער בין המחירים אסטרונומי וכאן מדובר על חלקים מקוריים.
אתה רוצה לדבר על חלקים תחליפיים.... בכלל פתחת קופת שרצים. ל-JEEP (ואני מתייחס לסופה כאל JEEP), יש אין סוף חלקים ושיפורים תחליפיים. המחירים נעים בין 2 קצוות קיצונית של הסקאלה - סופר זול עד סופר יקר. גם האיכות נעה בין אותם 2 קצוות של הסקאלה. את מה שאתה צריך, תמצא.
בדיסקו, כשכבר תמצא, רוב הסיכויים שגם אם האיכות זולה, המחיר עדיין יהיה יקר. על חלק איכותי, תשלם חביבי, תשלם...

חנן-ג'יפולוג
27-10-05, 15:03
ברק, ניר ביקש דוגמאות ספציפיות, ולא היתה אחת כזו בתגובה שלך.

כמו שאני מכיר את ניר, אגב, השאלה שלו רטורית. בלי שאני ארים טל' לבדוק, אני מניח שהוא גילה שעלות החלקים התחליפיים בלנד-רובר לא יקרה יותר מאלו של הסופה.

לא שלא שמענו את הטענה הזו קודם, רק שלא שמענו אותה מפיו של מישהו כמו ניר.

barak4*4
27-10-05, 16:50
ברק, ניר ביקש דוגמאות ספציפיות

צודק.

מהסופה שלי ומה שנקרא of the top of my head
ציריה אחורית - 500 ש"ח. (מפרוק)
פנס אחורי -30 ש"ח. (חדש)
פולי - 50 ש"ח. (חדש)

אין לי ביד את המחירים הללו בדיסקו, אך אני בטוח כי הם לא ברמות האלו, גם לא אצל ספקים כמו אוטו מיני ( שע"פ נסיון חברי הוא אטרקטיבי ביותר ללקוחות בתימחור חלקיו).

barak4*4
27-10-05, 16:53

ושלא תבינו אותי לא נכון, למרות כל מה שאמרתי, אני היייתי הולך על הדיסקו.
לעניות דעתי עלות התמורה לשקל שלו טובה יותר.

עמי
27-10-05, 17:14
ברק, ניר ביקש דוגמאות ספציפיות

צודק.

מהסופה שלי ומה שנקרא of the top of my head
ציריה אחורית - 500 ש"ח. (מפרוק)
פנס אחורי -30 ש"ח. (חדש)
פולי - 50 ש"ח. (חדש)

אין לי ביד את המחירים הללו בדיסקו, אך אני בטוח כי הם לא ברמות האלו, גם לא אצל ספקים כמו אוטו מיני ( שע"פ נסיון חברי הוא אטרקטיבי ביותר ללקוחות בתימחור חלקיו).

אין לי מושג כמה עולה פולי לדיסקברי ונראה לי שההשוואה בין פנס אחורי של דיסקברי לזה של סופה, היא לא רלוונטית, אבל ציריות אחוריות לדיסקברי מבפירוק (שתיהן יחד) עולות 500 ש"ח.

דרור ברלי
27-10-05, 18:06
[quote="barak4*4"][quote]ברק, ניר ביקש דוגמאות ספציפיות[/ציריות אחוריות לדיסקברי מבפירוק (שתיהן יחד) עולות 500 ש"ח.

אבל אתה קונה זוג ציריות לפחות פעם-פעמיים בשנה.... אם לא יותר. ומה, היו כל כך הרבה דיסקברים שיש לכם כל כך הרבה ציריות מפירוק? הרי בקצב שהן מתפוררות הן כבר היו אמורות לאזול ממזמן, לא?

ונניח שנמאס לך להחליף ציריה בכל טיול ואתה מחליף פעם אחת ולתמיד למקסי או מקנמרה.
כמה זה עולה?

ואז אתה מגלה שיש קצר פה, ונזילה שם, ומיכל מים שחור/לבן/מתכתי, וראשי מנוע שהלכו, והתחממות פה וזיוף שם, והגיר הלך, והטרנספר נתפס (זה כל מה ששמעתי על לנדרוברים בשנה האחרונה, אבל לא רק, כלים יפניים יכולים להתקלקל באותו קצב) ושוב נזילה מאלף ואחד מקומות, ולא נדבר על הנזק שנגרם בשנים על שנים שהרכב "טופל" אצל אחד הגורואים ו... ו... וזה לא נגמר.
כי הרכב מורכב ורגיש ועדין ובעיקר כי אולי הוא ישן? כן, ישן.
SUV בן 10 ומעלה שאין לך מושג מה עבר עליו, זה כבר בור לא קטן לשפוך לתוכו כספים, והתחושה שלי היא שג'יפ ספרטני בן 10 ומתוחזק באורח סביר יהיה קצת יותר חסין ממנו.

ונכון. כיף לנסוע בו (נסעתי איתך ניר, הרכב באמת נראה טוב והוא מדהים באיכות הנסיעה שלו) והוא הרבה יותר מפנק מהרבה מכוניות סאלון, וכל עוד הוא תקין התמורה לכסף באמת מעולה. אבל בשורה התחתונה,אני לא הייתי מעיז. אותו חוש נסתר שמתריע כל פעם לפני שעושים שטויות, חוזר ומנופף באצבעו כל פעם שאני רק חושב על זה...

...ואולי אני מפסיד חוויה מיוחדת במינה, מי יודע.

barak4*4
27-10-05, 18:59
שההשוואה בין פנס אחורי של דיסקברי לזה של סופה, היא לא רלוונטית
למה לא?
הרי בזה אנו עוסקים, עלויות חלפים ומה לעשות, פנס אחורי ברכב שטח, זה לא אקזוטי וסקסי כמו ציריה אחורית, אבל זה כן חלק שנשבר.
ההשוואה כן רלוונטית.
בטארנו שלי (עד היום אני מקלל שהיה לי כזה), נשבר פנס אחורי. בזמנו היה רק מקורי, עכשיו תשבו לפני שאתם ממשיכים לקרוא: הפנס נקנה ב-2 חלקים; הבקלית ובית הפנס. הבקלית עלתה 350 ש"ח ובית הפנס עוד בערך 200. כל זה לפני מע"מ.
כל החלקים האלו ברכב שטח, לאורך השנים מצטברים לסכומים גבוהים מאוד. לא תמיד מרגישים את זה, אבל אם באמת תעקבו אחר כל פריט תראו מה ההוצאה האמיתית.
עכשיו, נניח כי אדם מחזיק רכב כ-5 שנים בערך, במקרה הזה סופה מול דיסקו, אני עדיין אוחז בדעתי כי לאורך זמן, אחזקת הסופה תהיה זולה יותר.
החלקים זמינים יותר (בין היתר בזכות כוחות הביטחון) ולרוב זולים יותר.

coas
27-10-05, 20:04
מישהו כאן קנה את הרכב שלו בגלל שהוא זול יותר לאחזקה?
אם זה היה שיקול כולנו היינו על מזדה 323 או במקרה הפחות מוצלח על סמוראי.

הרי כל הדיון הזה התחיל ממשהו אחר וכעת הוא ניסיון למצוא צידוקים לחוסר ההגיון בלהיות בעלים של רכב שטח זה או אחר.

אין טעם להשוות למי יש יותר ארוך... או חשבון חלפים יותר קצר.. זה לא שיקול בקניית סופה, CJ או דיסקברי.

asafk
27-10-05, 21:10
אם הדיון כבר גולש... אז אני על הגל איתכם.
למה בכלל אני נוסע בטרקטור כמו דיפנדר?
הרי במחיר של הדיפנדר שלי, אני יכול לנסוע בדיסקברי חדש ב4 שנים, ברמת גימור הכי נמוכה (שזה עדיין שנות אור מרמת הגימור של דיפנדר), וידני. עניין של היצע וביקוש, אתם יודעים (דיפנדר נמכר במחירון + , דיסקברי ידני במחירון - ). אז למה?
הנה הסיבות שלי (חלקן נשמעות מצחיקות, אבל ככה אני):
- כי אני שוטף אותו פעם בחודש עם צינור. מבפנים.
- כי עושה לי רע לחשוב מה יקרה עם דיסקברי (לריפודים שלו, אם נהיה ספציפיים) כשארז אומר לי "אין בעיה לנסוע בתוך תעלת הבוץ הרך בעומק 2 מטר שיש לפנינו. אני נוסע כאן כל יום. אה... שכחתי שאין לך כננת. טוב, נרים טלפון למישהו שיש לו".
- כי אני אוהב את הפוזה.
- כי הצמיגים בולטים מהבודי, והם פוגשים את הסלעים לפני הדפנות של האוטו.
- כי אין לי כוח לאוטו עם פלסטיקים שנשברים. המעט שיש בדיפנדר לא היו שלמים גם כשהוא היה חדש.
- כי גם בלי גגון יש בו המון, אבל המון מקום... עם דפנות ישרות, כאלה שמאפשרות לי לזרוק פנימה כל מה שאני רוצה, ועוד כמה ג'ריקנים, והגלגל ספר... ואז יש מקום ל5 אנשים. נכון- מסכנים כולם, אבל עדיין 5.
- כי בעצם, בראש, בא לי לנדרובר 88 (או 109 ) , פתוח, בלי חלונות, בלי דלתות, ועם גלגל על המכסה מנוע. ודיפנדר הכי קרוב לזה.
- כי בשביל לעשות דיסקברי ברמת עבירות של דיפנדר סטנדרטי, צריך להשקיע 15 אלף ש"ח לפחות... אבל לשפר דיסקברי לרמה של הדיפנדר שלי, עולה בערך אותו דבר כמו שעלה לי לבנות את הדיפנדר.
- כי דיפנדר, גם כשיהיה אספנות והבן שלי ישפץ אותו- עדיין יהיו חלקים, בדגש על גימור פנימי (שנשאר ללא שינוי משנת 93 עד 2006, כשהרבה פריטים קיימים עוד משנת 83, ועוד היד נטויה)- מה שבכלל לא בטוח שיהיה עבור רכב שייוצר בגרסה מסויימת במשך שלוש שנים בלבד.

עכשיו... למה בשביל זה אני מוכן לסבול את הרעש, איכות ההרכבה הבלתי נתפסת, הנדסת האנוש המזעזעת?

למה אתם מוכנים לזה?

(אצלי, אגב- אין שום סיבה הגיונית. זה מהבטן, לא מהראש)

אסף.

lizard
27-10-05, 22:01
כנ"ל לגבי הסיקס שלי :)

פלסטיקים עושים לי רע.

ניר ל
27-10-05, 22:03
השרשור הזה התבדר לגמרי,
זה התחיל משאלה תמימה - האם אפשר למצוא סיקס שאינו גרוטאה ב 15K ?
המשיך באם כבר גרוטאה אז למה לא סופה,
נוצר תת דיון על מחירי סופות בשוק המשומשות,
אני בסה"כ ציינתי שהיום כבר ניתן לקנות SUV בהחל מ 30K ואז החל דיון פילוסופי מרתק אמנם, אבל אינו קשור במאומה לנושא השרשור.
אני מציע שאם מי מהמשתתפים מעוניין להמשיך את הקו הזה - שיפתח נושא נפרד בפורום הכללי, אני מבטיח להשתתף ולתרום לדיון מדעתי המלומדת, רק שלא עולה על דעתי איך נקרא לנושא הדיון.
מוזמנים להרים את הכפפה, בינתיים ננעל כאן ונערוך הפנייה ברגע שיפתח דיון המשך.

-->