PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערות הנחש

slinski785
15-10-05, 10:07
מישהו מכיר את המיקום של מערות הנחש בדרום ?
כידוע לי, זהו פרוייקט צבאי ישן של חפירת מערות לטובת אחסון נפט, שעכשיו הן נטושות (כנראה לא הלך להם כ"כ...)

danip
15-10-05, 10:43
צריך לגלול לתחתית העמוד בלינק.

http://www.nrg.co.il/online/14/ART/781/555.html

מדהים מה שמוצאים בגוגל :wink:

דני

גיא
15-10-05, 14:24
לא כתוב שם
אבל נידמה לי שהמערה התמוטטה.

itayhi
15-10-05, 17:08
גיא

ככל הזכור לי משירשורים קודמים, רק חלק מהפתח התמוטט ועל כן לא ניתן להיכנס עם הרכב
למערה.
מצד שני, אפשר להגיע עד לפתח המערה ולהיכנס ברגל.

שוב, זה רק זיכרון כלשהוא...קחו את זה בעירבון מוגבל

איתי

ד ו ר ו ן
15-10-05, 19:58
חלק מהפתח המזרחי התמוטט, אי אפשר להכנס עם רכב יותר אבל יש גישה ברגל, מצד שני אם הפתח התמוטט פעם אחת..

איציק - 4X6ZH
15-10-05, 20:08
לאורך השנים המקום עבר "טיפול "על ידי צהל וכנראה שהקריסה היא אחת התוצאות
לדעתי עדיף המצב הנוכחי כך לפחות הזיהום נשאר בחוץ .
המקום מפחיד ולא כולם נכנסים :twisted: וזה טוב מאד.
איציק

נמרוד
15-10-05, 22:49
מישהו מכיר את המיקום של מערות הנחש בדרום ?
כידוע לי, זהו פרוייקט צבאי ישן של חפירת מערות לטובת אחסון נפט, שעכשיו הן נטושות (כנראה לא הלך להם כ"כ...)

מערות נחש צמא נמצאות בנ.צ. 018900 צ' 137500 מז' (בערך), מסומנות במפת סימון שבילים בכיתוב "מחפורת צינים".

הפתח של המערה השמאלית, שפעם היתה גישה לתוכה עם רכב, התמוטט לפני שנתיים או שלוש. אין בעייה להכנס ברגל. שווה בהחלט ביקור, ולא קשה להגיע לשם. סע על כביש שדה בוקר---> מצפה רמון, בערך חמש קילומטרים דרומית לחורבות עבדת, תראה במפה שביל מסומן שחור שהולך מזרחה (במפה כתוב "אנדרטה" - יש שם אנדרטה לזכר צנחן את שמו אני לא זוכר :cry: , עם שולחן וכמה עצים) , לתוך נחל נפחה. זו הדרך, שמביאה אותך עד לציר הנפט, משם אתה ממשיך עם ציר הנפט צפונה עד לצומת קטנה שבה אתה לוקח ימינה ויורד למחפורות. אל תתפתה לבנות מסלול שכולל את המשך ציר הנפט צפונה דרך מעלה זיק, לא בירידה ולא בעלייה.

AvigdorAharon
16-10-05, 07:47
אל תתפתה לבנות מסלול שכולל את המשך ציר הנפט צפונה דרך מעלה זיק, לא בירידה ולא בעלייה.
למה? קרה משהו בראש השנה?

אביגדור

-->