PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה כל כך קשה למכור רכב עם קילומטראז' גבוה?

Nir Fraifeld
15-11-15, 21:25
אני מחזיק האנטר 2010 עם עם קילומטראז של 365,000 ק"מ (יד 2).

המחירון שלו לפני שקלול הוא 107,000 ש"ח, אחרי שקלול הוא בערך באיזור ה80, אני מוכר אותו ב75 (רק בשביל להימנע ממיקוחים, כי באמת אין לי כוח לזה, במיוחד לאנשים שמזיינים לך את השכל וחופרים בלי הפסקה בטלפון ועם הודעות).

נכון, קילומטראז' גבוה זה נורה אדומה, אבל ראבק, הטנדרים האלה בנויים לתת עבודה של 800 אלף ק"מ לפני שהם מתים.

אנשים שומעים על הקילומטראז' שלי וחושבים שיש לאוטו סרטן ועוד שניה הוא מת, וזה פשוט מגוחך, למה לא לעשות את המינימום ולפחות לבדוק אותו במוסך כדי לדעת מה המצב המכני שלו?

מכל הלב:

לפני קצת יותר משנה כשחיפשתי טנדר לעסק, חיפשתי רכב יותר מ3 חודשים והטנדרים שראיתי נראו כאילו היד הראשונה שלהם הייתה דאע"ש, והיד השניה חמאס, עזבו קוסמטיקה זה באמת שטויות, אני מדבר איתכם על רכבים שרואים שאנסו להם את הצורה, ועדיין המוכרנים ביקשו עליהם מחירי מחירון.

מגרשים הם נוכלים, וזה ידוע שהם מורידים קילומטראז' ועדיין יש שם אנשים שקונים רכבים כאילו זה מציאה.

אני באמת לא מצליח להבין את זה.

מישהו יכול לתת לי טיפ איך למכור את הרכב? (משהו שהוא מעבר לפרסום גם לוח המכירה באתר + יד 2, את כל זה כבר עשיתי).

זה ברור שבמחיר זנות אני אצליח למכור אותו (יש כמה אנשים שנתנו לי 65) אבל לדעתי זה בושה, במיוחד לאור העובדה שהוצאתי עליו יותר מ95 אלף ש"ח.

חנן-ג'יפולוג
15-11-15, 21:44
הטנדר שלך, וגם שלי, כמו גם כל רכוש של כל אחד שווה כמה שמשלמים עליו. הוא לא שווה את המחירון, המשוקלל או הלא משוקלל. הוא שווה בדיעבד את המחיר שבו בוצעה עליו עסקה.

אם לא קונים, תוריד מחיר.
אם עדיין לא קונים, תוריד עוד.
ברגע שיקנו, תדע שהמחיר שמכרת הוא מחיר השוק של הרכב שלך. לרכבים מסוימים זה יצא מחירון, לרכבים אחרים מעל למחירון ולרכבים אחרים זה יצא מתחת למחירון, ואפילו הרבה.

לא זנות, ולא בושה. חוקי שוק פשוטים.

את אותו דבר אמרתי בשבוע שעבר לחבר שהתלונן שעל רכב מסוים משלמים כפול מהמחירון. אמרתי לו שהמחירון לא רלוונטי אלא מחיר השוק של הרכב, ושאם הוא ישלם את זה, שיהיה רגוע שהוא לא יצא פראייר. הוא שילם את מחיר הרכב האמיתי.

יואב פולס
15-11-15, 21:59
הרכב שלך שווה בדיוק מה שמציעים לך עליו.
כן, 365000 ק"מ זה המון לרכב מ 2010.
אתה כמובן לא חייב לקבל שום הצעה, ההחלטה שלך.
אני בספק לגבי קביעתך שהרכבים האלה בנויים לעבודה של 800,000 ק"מ. לדעתי הם לא.
מה שהוצאת עליו - שייך להיסטוריה. לא תקבל את זה בחזרה. אם הוצאת עליו כסף לתחזוקה שוטפת אז קיבלת את התמורה לכסף הזה בשימוש שלך ברכב.
כעת עליך להתנהל מהראש ולא מהבטן. הורדת 5000 שקלים ממחירון משוקלל של 80,000 והשוק אומר לך שלא הורדת מספיק.
אתה יכול או להמשיך להמתין, לשלם את הביטוחים עליו, אגרת רישוי אם תהיה עד שמישהו יקנה אותו, אולי תקלה כלשהי, אולי טיפול שוטף, או לעשות מה שעושים לפעמים בשוק ההון וזה נקרא stop loss - אחרי כמות מוגדרת של הפסדים עוצרים את הדימום ומוכרים.
השיקול שלך.
אולי מחר בבוקר יגיע אדם שיהיה מוכן לשלם מה שאתה רוצה, ואולי הוא יגיע עוד חצי שנה, אבל עד אז המחירון יהיה שונה, ואתה תוציא עוד כמה אלפי שקלים על האוטו.
אני רק יכול להמליץ לך לנסות להוריד עוד אלפיים או שלושת אלפים במודעה ולנסות למקסם את המכירה, או לחתוך ולמכור.

אני יכול לומר מנסיון אישי שמכרתי רכב מדהים (לטעמי, אז) כשהמחירון היה 107 אלף שקל. אחרי 9 חודשים בהם סירבתי להצעות של 92.0 אלף ואח"כ 87 אלף ו 84.0 אלף - כי זה נמוך מדי, בסוף מכרתי ב 75.0 אלף, ובדרך הוצאתי כ 5000 שקלים על תחזוקה. אז יצאתי אידיוט.

six 4 life
15-11-15, 23:04
יש כאן כמה שיקולים נוספים ובעיות נוספות מעבר לדברים הברורים.
בעיה אחת היא שכשיש רכבים נוספים ממודלים דומים בשוק למכירה עם 50 ו100 ו200 אלף קמ פחות, אתה במיעוט והרכב שלך לא אטרקטיבי.
לצורך העניין אם כולם היו עם 300 וצפונה רכב כזה עם 365 אלף קמ היה נתפס כלגיטימי כרכב רגיל (דוגמה טובה הפוכה למצב הזה היא מה שקורה בשוק הטויוטה פראדו/ לנדקרוזר - 300 אלף ק"מ ויותר נתפסים כלגטימים ונמכרים גם במעל למחיר המחירון, למה? כי מעל ל80% בהערכה גסה כבר עברו 300 וזה נתפס כשכיח ותקין, וכי יש הרבה קונים שמוכנים לשלם את המחיר הזה למרות הק"מ).
שיקול לא פחות עיקרי של הקונה כשהוא מסתכל על רכב כמו שלך, גם כזה שלא מפחד מהק"מ שלך - מה יהיה עליו כאשר הוא יצטרך למכור אותו. את הרכבים האלה קונים לעבודה ולעשות ק"מ. אם לך כרגע קשה למכור עם 365 אלף (וזה טבעי ולא רק אצלך), תחשוב כמה קשה יהיה למכור רכב כזה עם 400 פלוס. דבר נוסף שאתה צריך לזכור הוא שגם אם מנוע עובר 350 ו400 אלף ק"מ, כל הרכב עבר את הק"מ הזה ולא רק המנוע ולכן רכב עם 150 אלף ק"מ פחות באופן דיי ברור יהיה מועדף יותר למרות מצב תחזוקתי לא מבריק.
שיקול שלישי ואחרון הוא שבארץ מעטים מאוד המנועים שעוברים חצי מליון ק"מ והם לא מקונצרן מרצדס/ טויוטה משנים קודמות, והסיבה למה זה ככה פחות משנה.
אני מבין לליבך אבל תצטרך לרדת במחיר עד שהרכב יהיה כלכלי לקונה הפוטנציאלי עם כל השיקולים האלו, ואני מציע לא להסס ולחכות איתו. כל ק"מ נוסף שמתווסף לו מכניס אותך לבעיה יותר גדולה במכירה.
בהצלחה.

אמיר ב.א
16-11-15, 08:55
כשחיפשתי האנטר לפני בערך שנה , מהשנתון 2009-2010 ,
עברתי מעל 20 רכבים , רובם עם קילומטראז גבוה , ארגז שכבר ניראה עגול מרוב הדברים שדחסו לתוכו,
מצאתי בסך הכל אחד עם קילומטראז' נמוך - מתחת מאה אלף , עם מחיר גבוה .

קניתי את זה עם הקילומטראז הנמוך (2010עם 60K) במחיר יותר גבוה ,
וזו הייתה קנייה מוצלחת - הרכב עובד טוב עם מעט תקלות.
על זה בדיוק אנשים מוכנים לשלם.
כשרואים רכב עם 360K - פשוט עוברים לרכב הבא.

shachar
16-11-15, 09:16
קצת קשור
http://www.themarker.com/dynamo/cars/1.2776919

נמרוד
16-11-15, 14:03
הכתבה הזו בדה מרקר היא כתבה פרסומית, חשוב שזה יהיה ברור.

לפות"ש - תנסה להתנתק ולחשוב האם אתה היית קונה את הרכב שלך, ובאיזה מחיר.

Nir Fraifeld
16-11-15, 14:24
בשיא הכנות - לדעתי רכב כזה מתחת ל80 אלף שח זה מציאה.

קשה היום למצוא טנדרים טובים במחיר טוב, זה פשוט לא קיים.

אני מסכים שקילומטראז' זה פקטור רציני, אבל לדעתי המינימום שקונה אמור לעשות זה לדעת לעשות רגע את ההפרדה, ולנסות בכלל לקחת את הרכב לבדיקה כדי שיראו מה המצב שלו.

מבלי להכליל - מרבית הטנדרים שנמכרים במגרשים הם טנדרים שגמרו להם את הצורה, או ששיחקו עם המד קילומטראז' בהתאם לטסט.

נדב ש.
16-11-15, 14:38
יש כאן כמה שיקולים נוספים ובעיות נוספות מעבר לדברים הברורים.
בעיה אחת היא שכשיש רכבים נוספים ממודלים דומים בשוק למכירה עם 50 ו100 ו200 אלף קמ פחות, אתה במיעוט והרכב שלך לא אטרקטיבי.
לצורך העניין אם כולם היו עם 300 וצפונה רכב כזה עם 365 אלף קמ היה נתפס כלגיטימי כרכב רגיל (דוגמה טובה הפוכה למצב הזה היא מה שקורה בשוק הטויוטה פראדו/ לנדקרוזר - 300 אלף ק"מ ויותר נתפסים כלגטימים ונמכרים גם במעל למחיר המחירון, למה? כי מעל ל80% בהערכה גסה כבר עברו 300 וזה נתפס כשכיח ותקין, וכי יש הרבה קונים שמוכנים לשלם את המחיר הזה למרות הק"מ).
שיקול לא פחות עיקרי של הקונה כשהוא מסתכל על רכב כמו שלך, גם כזה שלא מפחד מהק"מ שלך - מה יהיה עליו כאשר הוא יצטרך למכור אותו. את הרכבים האלה קונים לעבודה ולעשות ק"מ. אם לך כרגע קשה למכור עם 365 אלף (וזה טבעי ולא רק אצלך), תחשוב כמה קשה יהיה למכור רכב כזה עם 400 פלוס. דבר נוסף שאתה צריך לזכור הוא שגם אם מנוע עובר 350 ו400 אלף ק"מ, כל הרכב עבר את הק"מ הזה ולא רק המנוע ולכן רכב עם 150 אלף ק"מ פחות באופן דיי ברור יהיה מועדף יותר למרות מצב תחזוקתי לא מבריק.
שיקול שלישי ואחרון הוא שבארץ מעטים מאוד המנועים שעוברים חצי מליון ק"מ והם לא מקונצרן מרצדס/ טויוטה משנים קודמות, והסיבה למה זה ככה פחות משנה.
אני מבין לליבך אבל תצטרך לרדת במחיר עד שהרכב יהיה כלכלי לקונה הפוטנציאלי עם כל השיקולים האלו, ואני מציע לא להסס ולחכות איתו. כל ק"מ נוסף שמתווסף לו מכניס אותך לבעיה יותר גדולה במכירה.
בהצלחה.

למה שקורה בטויוטה קוראים תופעת העדר ואין קשר בין הדברים, נכון אתה צודק שצריך לתת יחס שכל המכוללים עברו את הק"מ הזה, אבל עדיין זה לא מצדיק היחס הזה, חלק גדול מהקונים שרוכשים רכב בק"מ כזה לוקח כנראה בחשבון שבזמן שהוא יחזיק אותו הוא הנסועה שלו לא תהיה גבוהה בכלל ואז זה מתקזז עם השנים.

מהצצה ביד2 על האנטר בשנתון הזה אין הרבה, רובם מליסינג או בבעלות חברה אפילו שהק"מ נמוך זה כניראה אומר שלא היה נהג יחיד ולך תדע מה עבר על הרכב.
אלה הפרטיים עם ק"מ נמוך מבקשים מחירון.
לדעתי המחיר שפותח השרשור מבקש נורמלי, הבעיה שכל השוק על הפנים וקשה למכור, קצת סבלנות או עוד גמישות קטנה במחיר תעזור אלא אם דחוף לך למכור.

מוני אורבך
16-11-15, 14:48
כמו שאמרו לך רבים וטובים, כוחות השוק.
ההגיון וה"אמת" לא בהכרח קשורים לכמה שתוכל לקבל על הרכב.
יש רכבים שיותר מבוקשים ויש שפחות, פשוט כך.

נושא הקילומטרז והמשחקים איתו ידוע ומוכר אבל היום קצת קשה יותר לשחק איתו.
זאת היות ויש רישום לקילומטרז בכל טסט..

Nir Fraifeld
17-11-15, 08:14
למה שקורה בטויוטה קוראים תופעת העדר ואין קשר בין הדברים, נכון אתה צודק שצריך לתת יחס שכל המכוללים עברו את הק"מ הזה, אבל עדיין זה לא מצדיק היחס הזה, חלק גדול מהקונים שרוכשים רכב בק"מ כזה לוקח כנראה בחשבון שבזמן שהוא יחזיק אותו הוא הנסועה שלו לא תהיה גבוהה בכלל ואז זה מתקזז עם השנים.

מהצצה ביד2 על האנטר בשנתון הזה אין הרבה, רובם מליסינג או בבעלות חברה אפילו שהק"מ נמוך זה כניראה אומר שלא היה נהג יחיד ולך תדע מה עבר על הרכב.
אלה הפרטיים עם ק"מ נמוך מבקשים מחירון.
לדעתי המחיר שפותח השרשור מבקש נורמלי, הבעיה שכל השוק על הפנים וקשה למכור, קצת סבלנות או עוד גמישות קטנה במחיר תעזור אלא אם דחוף לך למכור.

קבל את זה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/95412-%D7%94%D7%AA%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%A6%D7% 95%D7%AA-%D7%A0%D7%93%D7%A4%D7%A7%D7%AA%D7%99-%D7%97%D7%96%D7%A7-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94-2008?p=665235#post665235

*כמובן שמאוד צר לי על הבחור, ואני מקווה שהוא יצא בזול מכל הסיפור - אבל זה רק מוכיח את הטענה שלי שקילומטראז זה לאו דווקא הפרמטר הכי חשוב ברכישת רכב, אלה בדיקתו ע"י מוסך מומחה והנפקת דו"ח איכותי.

- - - Updated - - -

ממה שאני זוכר, היצרניות של סילברדו וראם מצהירות שהמנוע שלהן בנוי למיליון ק"מ, עד כמה זה נכון? -מניח שרק אלוהים (או בעל הרכב שטיפל בו כמו שצריך לאורך כל התקופה) יודע...

נדב ש.
17-11-15, 08:15
אתה לא צריך להוכיח לי, אני בצד שלך :-)

לדעתי בכלל רכב שכבר 5 שנים על הכביש זה כבר "ישן" ולכן מה שחשוב הכי הרבה זה איך טיפלו בו, ולא יד,ולא כמה עבר...

אורינ
17-11-15, 23:04
אני יכול להציע לך 2 דברים
1. תכין את הרכב למכירה . סדר אותו שיהיה אטרקטיבי. ממש כמו שעושים במגרשי המכירה . כבר ראיתי אנשיים שמציגים רכב למכירה כשהוא מלא טינופת ואפילו זבל ולא טורחים להציג אותו כמו שצריך . כשאתה מוכר מוצר תציג אותו ו״תמכור״ אותו ( תרתי משמע ) במצב הכי טוב שהוא יכול להיראות . אם צריך להשקיע מעט, תשקיע.
2.אם הרכב נסע לרוב נסיעות ארוכות , צריך לציין זאת בפני לקוח פוטנציאלי. לפעמים רכב עם קילומטרז׳ גבוה שנסע בחוץ בנסיעות ארוכות בין עירוניות עדיף על רכב שנסע לרוב נסיעות קצרות בעיר. אני הייתי מעדיף רכב שנסע. 300,000 ק״מ בחוץ מאשר רכב שנסע 200,000 ק״מ נסיעות עירוניות או עבד בשטח.

חנן-ג'יפולוג
17-11-15, 23:16
קבל את זה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/95412-%D7%94%D7%AA%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%A6%D7% 95%D7%AA-%D7%A0%D7%93%D7%A4%D7%A7%D7%AA%D7%99-%D7%97%D7%96%D7%A7-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94-2008?p=665235#post665235

*כמובן שמאוד צר לי על הבחור, ואני מקווה שהוא יצא בזול מכל הסיפור - אבל זה רק מוכיח את הטענה שלי שקילומטראז זה לאו דווקא הפרמטר הכי חשוב ברכישת רכב, אלה בדיקתו ע"י מוסך מומחה והנפקת דו"ח איכותי.

- - - Updated - - -

ממה שאני זוכר, היצרניות של סילברדו וראם מצהירות שהמנוע שלהן בנוי למיליון ק"מ, עד כמה זה נכון? -מניח שרק אלוהים (או בעל הרכב שטיפל בו כמו שצריך לאורך כל התקופה) יודע...

אולי כדאי להתחיל מהגדרת המטרה שלך?

אם אתה מנסה לשכנע אותנו שאתה צודק, ולכן אתה נותן פה את ההסברים האלה, יתכן שאתה בדרך הנכונה. אולי באמת נשתכנע. אולי כבר השתכנענו.

אם אתה בעניין של למכור את הרכב שלך, תוריד מחיר. אין טעם שתבזבז אנרגיה על מלל.
לחילופין, חכה בסבלנות לקונה המתאים, שאולי יגיע ואולי לא, ומי יודע מתי.

katsirz
18-11-15, 07:57
רכב זה לא רק מנוע. במיוחד כשמדובר ברכב "עבודה" או שטח. המנוע, לטעמי, הוא החלק הכי פחות חשוב בכל המערכת. תמורת כסף "קטן" יחסית, אתה משפץ או מחליף. לגבי ההאנטרים, יש לא מעט פוסטים שאנשים העלו, חלקם על שבירת שילדה, הרבה מאד סרנים אחוריים, וחלפים מאד מורכבים ויקרים שאינם ניתנים לשיפוץ.
אם הכל היה מסתכם במנוע שעבר 365 אלף, היו הרבה קופצים.

Nir Fraifeld
18-11-15, 13:33
רכב זה לא רק מנוע. במיוחד כשמדובר ברכב "עבודה" או שטח. המנוע, לטעמי, הוא החלק הכי פחות חשוב בכל המערכת. תמורת כסף "קטן" יחסית, אתה משפץ או מחליף. לגבי ההאנטרים, יש לא מעט פוסטים שאנשים העלו, חלקם על שבירת שילדה, הרבה מאד סרנים אחוריים, וחלפים מאד מורכבים ויקרים שאינם ניתנים לשיפוץ.
אם הכל היה מסתכם במנוע שעבר 365 אלף, היו הרבה קופצים.

את כל מה שציינת מכון בדיקה (טסט) אמור לזהות...?

katsirz
18-11-15, 13:35
תלוי במצב ובמכון. אבל מי שמסתובב במוסכים רואה הרבה מאד "שאריות" של האנטרים ביחס לכלים אחרים.

חנן-ג'יפולוג
18-11-15, 13:52
אתה נותן יותר מדי קרדיט למכוני בדיקה.

במקרה הטוב ביותר, הם יתנו לך תמונה שלמה על התקלות הקיימות כרגע ברכב.
הם לא יכולים לומר שום דבר מהימן על מכלול, אם הוא יסיים את חייו בשער היציאה מהמכון או עוד 10 שנים.

במקרה הרע ביותר, הם בקומבינה עם הקונה, ימלאו מים בפתח מילוי השמן במנוע, ויגרמו לך לחתוך במחיר הרכב, כי המנוע "גמור".

שאר המקרים יפלו אי-שם באמצע.

katsirz
18-11-15, 14:08
האמת היא שלא נכנסתי למכון בדיקה כבר שנים רבות. סומך על העיניים שלי והאזניים ועדיין לא "נדפקתי" (דגש על עדיין). האמת היא שרכב שנסע קרוב ל 100 אלף קמ בשנה , 8000 קמ לחודש, כ 270 קמ ליום, קשה להניח שיהיה במצב טוב. זה לא ממש חשוב מה יגידו במכון בדיקה, כל מערכת שלא הוחלפה ברכב בשנה האחרונה, צפוייה להיות תקולה מחר בבוקר. וזה בהנחה שהרכב נסע רק בכביש 6 ללא פקקים והתנעה אחת או 2 ליום.

Nir Fraifeld
18-11-15, 20:12
חברים,
נראה לי שלא הבנתם את מה ששאלתי, אז אני ארחיב:
אם נניח אדם X מגיע עם הרכב שלו לבצע את הטסט השנתי, ונניח ואותו אדם יודע שיש לו בעיה במנוע \ שלדה \ חלק קריטי אחר, אבל האוטו עדיין נוסע.
האם במכון הבדיקה בדר"כ מגלים את הבעיות הנ"ל ומחייבים תיקון כתנאי למעבר טסט?

אני לא מדבר על מכוני בדיקה פרטים שהולכים אליהם בשביל להנפיק דו"ח מצב של הרכב.

אביעד פ.
18-11-15, 20:28
התשובה היא לא.
אם האוטו שלך לא מזהם, לא יגלו שום בעיה במנוע.
גם אם המנוע מתקתק, חורק או שורק זה לא מעניין אותם.
הם לא בוחנים את השלדה לעומק, מבט מהיר וכללי, אם אין משהו נראה לעין לא מעניין אותם.
גיר בכלל אין להם דרך לבדוק, או תקינות מכלולים פנימיים וגלגלי שיניים.

ברקסים נבדקים על ידי מכונה, שגם אותה יש דרכים לרמות.
צמיגים מקבלים מבט כללי ואם אין משהו ברור לעין הם עוברים.
אלא אם כן זה ג'יפ, ואז יבדקו לך גם את המידה כנראה.

זיהום אוויר נבדק במכונה ואתה יכול להכשל על זה.
תוסף במנוע שבוע לפני בדרך כלל פותר את הבעיה, אם לא אז הם ימחרו לך תוסף יגידו לך לנסוע כמה קילומטרים על סל"ד גבוה ולחזור ויעבירו אותך.

מספר רישוי מגורד או לא ברור, כיוון פנסים, ווסט זוהר, מגבים ופח אשפה הם ישר יזהו, כי הם מוכרים את הדברים האלה במשרד ויכולים לעשות אחלה קופה קטנה. אז יכריחו אותך להחליף או לנקות את הפנסים אצל השכן.

כל הנאמר לעיל, יכול לעבור בקלות בעזרת מאכרים למינהם שמכירים את החברה מהמכון. ככה אתה רואה משאיות עם צמיגים שחוקים וגמורים (ועשרות גופות של צמיגי משאיות על הכבישים המהירים), או טנדרים דיזל ישנים שנוסעים ברחובות ומעלים ענני עשן שחורים.

בקיצור, אין לסמוך על מכוני הטסטים שיעלו על משהו משמעותי או יקר.

Nir Fraifeld
18-11-15, 22:22
תודה...
עניין הרכבים שמוציאים עשן ברמה של נגמ"ש שיצא מפעילות בעזה היא תופעה מוכרת ואני נתקל בזה לפחות פעם בשבוע.
מדהים איך ניידות משטרה לא מעיפות רכבים כאלה מהכבישים...

asafk
19-11-15, 00:42
לי אישית אין בעיה לקנות רכב עם קילומטרז גבוה אם אני משתכנע שהוא מטופל ושמור, בניגוד לכלי רכב שאולי הם עם קילומטרז נמוך אבל שחוטים, או מהסוג שעומד כל היום מותנע בשביל המזגן גם בלי לזוז או כאלה שסתם נקרעו בעבודה קשה בשטח, שזה מעט קילומטרים ולא הרבה, אבל כל קילומטר בשטח שקול ל.. נגיד.. 100 קילומטר בכביש.
אז אותי שכנעת.
אבל אני לא מחפש האנטר.
אם הייתי מחפש הייתי קונה ממך עכשיו, ואני חושב שהמחיר הוגן.

עכשיו כמו שכתבו לך, תנסה לחשוב מהצד של הקונה. מה ברכב שלך יגרום לו לקנות? המצב נהדר, הטיפולים בזמן, הפלסטיקה כמו חדשה ואין שריטה. אבל אם אף אחד לא מתקשר ובא לראות, מה זה עוזר לך?
אז או שתוריד את הקילומטרז מהמודעה, מה שישלח לכיוונך זרם טלפונים כי בתמונות הרכב באמת נראה יפה, וכשישאלו על הקילומטרים תתחיל בפיץ' נרגש על כמה שהוא מטופל ושמור ונסע בעיקר בכביש ורק אחרי זה תזרוק מספר.
או שתוריד את המחיר...

(הרכב האחרון שקניתי, אגב, עם 281 אלף ק"מ, בערך כפול מכל ה"מתחרים" שלו. נראה נהדר, שמור מאוד, אבל הבנאדם לא כתב קילמטרז במודעה והוא ידע למה. ממנו כדאי ללמוד)

אסף.

elitkh
19-11-15, 21:54
זה הרבה יותר פשוט, המחירון לא משקף. אם הרכב עבר קרוב ל400000 ק"מ הוא כנראה עבר כבר למעלה משני שליש מתוחלת החיים שלו. אם הוא עלה כחדש 200 אלף שח, תוריד ממחירו שני שליש מהמחיר ותגיע כנראה למחיר ששווה לקנות אותו. מתמטיקה דיי פשוטה.

Nir Fraifeld
19-11-15, 23:50
אז לפי צורת המחשבה שלך הרכב שלי שווה 53 אלף ש"ח?

אתה מבין עד כמה זה מגוחך? (במיוחד לאור העובדה שישנם סוחרי רכב ערבים שהיו מוכנים לתת לי מעל ל60 אלף שח במזומן...).

*תקרא קצת את ההודעות כאן באשכול, אולי תלמד משהו.

נמרוד
20-11-15, 00:19
אם סוחרים הציעו לך 60 זה אומר שהם מעריכים את המחיר שהם ישיגו עליו בכ-65. אז המחיר הוא משהו כזה, אולי קצת יותר. אם אתה רוצה למכור אתה תרד במחיר עד שימצא קונה.

בהצלחה ועדכן אותנו מה נהיה בסוף.

נ.ב. גם אני לא מחפש האנטר, אבל אם הייתי מחפש לא הייתי קונה רכב 2010 עם 365K. לא משנה לי המחיר.

נדב ש.
20-11-15, 06:56
אם סוחר קונה ב 60 הוא ימכור ב 70+, ואם ישחק עם הק"מ אז גם ביותר.

shahav
20-11-15, 09:13
אך ישחק בקמ? כל שנה יש מעקב במשרד הרישויי

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
20-11-15, 09:23
למשרד הרישוי לא איכפת. הם ירשמו מה שיש, מקסימום יחתימו אותך על איזה טופס.

igalr
20-11-15, 09:43
זה ברור שבמחיר זנות אני אצליח למכור אותו (יש כמה אנשים שנתנו לי 65) אבל לדעתי זה בושה, במיוחד לאור העובדה שהוצאתי עליו יותר מ95 אלף ש"ח.

התשובה בשאלה .
יכול להיות שהערכת לא נכון את היקף ההוצאה שלך , אבל רוב האנשים מעריכים את הסיכון ברכישת רכב עם קילומטרז כזה בעשרות אלפי שקלים וכאבי ראש במכירה.

Nir Fraifeld
20-11-15, 10:56
כל מי שקונה אוטו במחיר גבוה בסופו של דבר מפסיד...
יש לי חבר שקנה לפני קצת יותר מחדש ראם חדשה מאובזרת ברמה הכי גבוהה (אני מדבר על פאקינג סלון עור ומקרר מובנה ברכב) והרכב ירד בערך שלו באיזה 12 אלף ש"ח, ותוך שנה הוא כנראה יירד באיזור ה100K גם אם הוא יעשה קילומטראז של 20KM.

ספציפית במקרה שלי אני חושב שזה אבסורד שקילומטראז' מוריד כל כך את הערך של הרכב, ושאנשים מייחסים לזה יותר מדי חשיבות.

עם כל הכבוד, הרכב לא עבר תאונה קשה, שפיכת מנוע, או כל תקלה קריטית אחרת, אז על מה הבהלה?

זה מדהים שיש כל כך הרבה אנשים מטומטמים שמעדיפים לקנות רכב זהה עם קילומטראז יותר נמוך אצל סוחרים מבלי שיש להם מושג מה עבר על הרכב, ושקיימת סבירות גבוהה לזיוף הקילומטראז'.

הנקודת אור היחידה בכל הסיפור זה שגילית שיש כאן בפורום אנשים נורמאלים שמבינים ברכבים (חבל שאין יותר אנשים כאלה בארץ המפגרת שלנו).

asafk
20-11-15, 11:37
כי כל קונה יוצא או צריך לצאת מנקודת הנחה שהמוכר מרמה אותו. וזה שאתה טוען שהרכב לא עבר טראומה זה עשוי להתברר כשקר. אני לא אומר לרגע שאתה משקר רק מסביר שקונה צריך תמיד לחשוד. ואז המדד הנייטרלי היחיד שעומד לרשותו הוא קילומטרז׳. וככל שהוא גבוה יותר הסיכון גדול יותר. וסיכון שווה כסף.
כמו שאמרתי, אני לא נרתע מרכב עם הרבה קילומטרים. אבל זה רק בתנאי שבאמת אני רואה בעיניים שהרכב במצב מעולה.

אסף.

boaz avrahami
20-11-15, 12:09
התשובה לדעתי יותר פשוטה.
בישראל רכב הוא נכס/ השקעה.

כל אחד גם חושב מה יהיה ערך המכירה והסתברות התקלות.
למה להכניס ראש בריא למיטה מפוקפקת אם הפיתוי לא גדול במיוחד?

או כמה יעלה לי התוספת לשקט נפשי...

shahav
20-11-15, 12:12
למה אתם מתלכלכים על מגרשיי מכוניות?!?
יש הרבה יתרונות בלקנות ממגרש בעל שם. כבר היינו בדיון הזה.
אני קניתי כמה רכבים מהם ומרוצה מעל לראש.

Nir Fraifeld
20-11-15, 12:36
למה אתם מתלכלכים על מגרשיי מכוניות?!?
יש הרבה יתרונות בלקנות ממגרש בעל שם. כבר היינו בדיון הזה.
אני קניתי כמה רכבים מהם ומרוצה מעל לראש.

אז בוא אני אגלה לך משהו:
חבר משפחה שלנו הוא בחור שהיה לו מוסך מאוד גדול לאיסוזו בצפון, עקב בלאגן בירושה משפחתית המוסך נסגר, ומאז אותו בחור עובד כעצמאי בתחום הרכב - הוא מזהה רכבים טובים לקניה וגוזר קופון בתור מתווך בינו לבין סוחרים בצפון (מרביתם ערבים).
משיחה ב4 עינים איתו (והוא אדם מאוד אמין) הוא אמר לי שכמעט כל בעלי המגרשים משחקים עם הקילומטראז', לכולם יש מוסכים עם קשרים (לבדיקה לפני קניה), ועוד המון דברים שפשוט בא לך להקיא מהם אחרי שאתה קולט.

אני לא מותח ביקורת על מגרשים של רשתות כמו שלמה סיקסט, או קל אוטו, אלה על מגרשים פרטים (ויש מאות כאלה בארץ).

סוחרי הרכב הם הנוכלים הכי גדולים, ואי אפשר בכלל להשוות אותם למוכרים פרטיים.

shahav
20-11-15, 12:48
ניר, אתה חי בשנות השמונים, עם הגשש החיוור וארייה מוסקונה.

למגרש יש כתובת, מחוייבות גילויי נאות והרבה יותר קל לתבוע אותו מאשר בן אדם פרטי.
שלא נדבר על השם שלו שחשוב לו מאוד.
גם אני הססתי, אבל עכשו אני לא מהסס להכנס אלהם ולקנות.

katsirz
20-11-15, 12:49
כמו בכל תחום, יש ויש

shahav
20-11-15, 12:50
בדיוק

Nir Fraifeld
20-11-15, 12:56
ניר, אתה חי בשנות השמונים, עם הגשש החיוור וארייה מוסקונה.

למגרש יש כתובת, מחוייבות גילויי נאות והרבה יותר קל לתבוע אותו מאשר בן אדם פרטי.
שלא נדבר על השם שלו שחשוב לו מאוד.
גם אני הססתי, אבל עכשו אני לא מהסס להכנס אלהם ולקנות.

מה שם המגרש?

נדב ש.
20-11-15, 13:08
התשובה לדעתי יותר פשוטה.
בישראל רכב הוא נכס/ השקעה.

כל אחד גם חושב מה יהיה ערך המכירה והסתברות התקלות.
למה להכניס ראש בריא למיטה מפוקפקת אם הפיתוי לא גדול במיוחד?

או כמה יעלה לי התוספת לשקט נפשי...

זאת הבעיה הכי גדולה, אם כולם ייצאו מנקודת הנחה שרכב זה לא נדל"ן.... איך אומר הגשש-יא בדא בדא....

בקשר לסוחרים... אני ניתקלתי רק בנוכלים... ואולי זה רק אני.

raanan
20-11-15, 14:13
זה מדהים שיש כל כך הרבה אנשים מטומטמים ....

חבל שאין יותר אנשים כאלה בארץ המפגרת שלנו.

אם הרפרטואר הזה נשמע בשיחת טלפון של קונה פוטנציאלי,
אני הייתי "מדלג" למודעה הבאה גם אם הרכב היה עם 60K קמ' ....
תבין שגם טון דיבור משפיע על קונה פוטנציאלי אם בכלל להגיע לראות הרכב.

המלצה שלי, תהיה קצת פחות נחרץ בדבריך (סוחרים, אנשים, מכונים).
גם כאן שאלת שאלה, אבל אתה לא בדיוק מוכן לשמוע ולהפנים תשובות שהן לא לדעתך.

עצה אופרטיבית,
הקפא המודעה לכמה חודשים ואחר כך חדש אותה שוב עם מחיר מכירה
מציאותי לנתוני הרכב והשוק החופשי.
רכב שנתקע מס' שבועות ביד 2 עם הקפצות יומיות, הרבה קונים מדלגים על המודעה
מתוך הנחה שאם לא נמכר כול כך הרבה זמן, יש פגם/קומבינה ברכב ...

בהצלחה במכירה
רענן
נ.ב - גם אני לא מחפש האנטר או כול טנדר

Nir Fraifeld
20-11-15, 15:00
עם כל הכבוד,
התשובה היחידה שהייתי נחרץ לגביה, והיא אכן לא הייתה לטעמי זה עם הבחור שהחליט שקילומטראז' גבוה מוריד חצי מערך האוטו במחירון, עם כל הכבוד - על בסיס מה?

וזה ממש לא קשור ספציפית רק לרכב שלי, לטעון כזאת שטות מבלי לדאוג לשום סימוכין זה פשוט עלוב.

בנוגע לציטוטים שלי שטרחת להדגיש:

1. מן הסתם אני לא מתבטא ככה בטלפון, אתה שוכח שאנחנו מתכתבים בפורום ואני לא ממש מנסה פה למכור לאנשים את האוטו שלי.

2. אני עומד מאחורי כל מילה, יש המון אנשים מטומטמים במדינה שלנו (בעיקר כאלה שהולכים למגרשים פרטים ומאמינים לכל מיני ניסים ונפלאות) ואנחנו חיים במדינה מפגרת (בעיקר בהשוואה לעולם המערבי).

בעניין הטיפ של יד 2:

המודעה מפורסמת 3 שבועות בערך...

tzurs
20-11-15, 15:15
אני חושב שמה שמנסים להגיד לך זה שהמציאות מדברת. עובדתית אנשים מפחדים מקילומטרז' גבוה. מוצדק או לא, זה לא משנה. וכמו שאמרו, מכוון שהקונה לא מכיר אותך אישית, אין לו שום סיבה לסמוך עלייך שהרכב במצב טוב כמו שאתה טוען.

Nir Fraifeld
20-11-15, 15:20
בסדר גמור,
אין לי שום טענה בנוגע לזה, אני גם הייתי חושש (מאוד) לקנות רכב עם קילומטראז' כמו שלי, אבל אם הייתי מוגבל בכסף אז לכל היותר הייתי בודק את הרכב, ואם הייתי מתרשם לטובה הייתי הולך לבדיקה רצינית יותר.

לא לכולם יש היום 90K\100K פנויים בשביל טנדר עם קילומטראז נמוך, אנחנו עדיין לא חיים בארה"ב...

tzurs
20-11-15, 15:34
אני מסכים איתך. את הטנדר שלי קניתי במהלך השירות הצבאי. היילקס 93 עם המנוע על הארגז מאחורה ו300,000 קמ. אני עדיין מחזיק בו ויש לו מעל 500K עכשיו. צריך סבלנות במכירה, אולי בסוף יבוא קונה שלא מפחד... את שלי קניתי במחיר זול מאוד מכוון שהמנוע היה מפורק אבל שאר המכלולים היו במצב טוב

shahav
20-11-15, 15:48
אני **מטומטם** שקניתי רכב ממגרש ולא מציאה עם קלומטראז בעננים

shahav
20-11-15, 15:48
מעדיף להיות מטומטם

katsirz
20-11-15, 15:52
ניר, אם הייתי במקומך, הייתי הולך על אחד מהשניים. מוכר לסוחר הרכב שמציע הכי הרבה ונפטר מהעגלה. או שיותר הגיוני, כבר הפסדת כל כך הרבה, מה בוער לך להחליף. אתה כרגע רק מרוויח על כל ק"מ שאתה נוסע על הרכב. אם הוא במצב כל כך טוב, זה רכב שכדאי "שימות" אצלך.

Nir Fraifeld
20-11-15, 16:00
אני **מטומטם** שקניתי רכב ממגרש ולא מציאה עם קלומטראז בעננים

כרגע אתה רק בגדר חרטטן, שאלתי אותך שאלה פשוטה (איפה קנית את הרכב), קצת מוזר שאתה מסרב לענות, אולי אתה סוחר?

- - - Updated - - -

ניר, אם הייתי במקומך, הייתי הולך על אחד מהשניים. מוכר לסוחר הרכב שמציע הכי הרבה ונפטר מהעגלה. או שיותר הגיוני, כבר הפסדת כל כך הרבה, מה בוער לך להחליף. אתה כרגע רק מרוויח על כל ק"מ שאתה נוסע על הרכב. אם הוא במצב כל כך טוב, זה רכב שכדאי "שימות" אצלך.

אני טס בינואר לארה"ב (חוזה עבודה למספר שנים), אם לא הייתי טס, הייתי נשאר עם האנטר עד שהוא היה מגיע למיליון ק"מ, או שופך את המנוע - הראשון מבינהם :-D

asafk
20-11-15, 16:05
עזוב שטויות. שים לי אותו ליד הבית עם טנק דלק מלא.
5000 שקל וסגרנו.

אסף.

(בצחוק, כן? אני קולט שאנשים קצת איבדו את ההומור היום)

Nir Fraifeld
20-11-15, 16:08
עזוב שטויות. שים לי אותו ליד הבית עם טנק דלק מלא.
5000 שקל וסגרנו.

אסף.

(בצחוק, כן? אני קולט שאנשים קצת איבדו את ההומור היום)

;)

האמתי יש טנק מלא, מיקמתי את הרכב בנקודה אסטרטגית בעיר, והוא במצב מושלם (נקי יותר מהיום שמכרו אותו בהיכל תצוגה) אז אני אפילו לא עובד עליו בגלל שאני לא רוצה ללכלך :-O

tzurs
20-11-15, 16:25
אולי שתחזור מארה"ב עוד מספר שנים תוכל למכור האנטר עם ק"מ נמוך במחיר מעל מחירון:p

Saar
20-11-15, 17:39
ניר, זה משנה איפה הוא קנה את הרכב? הרבה גרנדים נרכשו דרך סוחרים וממגרשים.
קצת כבוד ודרך ארץ גם למי שחושב אחרת ממך לא יזיקו (שים לב שהוא חבר די ותיק בפורום, תקרא קצת הודעות שלו לפני שאתה שולף ויורה...)

shahav
20-11-15, 17:55
אין לי בעייה להמליץ על בעלי מקצוע. אבל למדתי להפריד את הפירסום מהטכני כאן.
בפרטי אשמח להגיד להמליץ לך על הסוחרים שיש לי נסיון טוב איתם

boaz avrahami
20-11-15, 18:03
סוחר זה לא תמיד מילה גסה.
יש להם אינטרס לקחת רכבים טובים שקל להעיף מהר, במיוחד כיום עם מגבלות הגילוי הנאות.
זה כמו שתפחד לעבוד עם מתווך.

eyalski
20-11-15, 19:03
ובינתיים במנהל הרכב ומכרזי המשטרה מוכרים מכוניות עם קילומטראז' עצום, איבזור בסיסי, ויד ראשונה מלך תדע במחירים גבוהים ממחיר השוק ובמזומן. אי אפשר להבין את הקונה המצוי במכרזים ואני בכלל חושב שיש אנשים שרק עצם הריגוש בהשתתפות במכרז עושה להם חשק להמר.

בתור סטארטאפ הייתי אומר שאתר יד שתיים צריך לפתוח אופצייה למכירות פומביות של רכב משומש כמו באיביי, נראה לי שזה יעבוד מצויין על הלקוח הישראלי.

אני בעלים של רכב מבוגר בן 500000 ק'מ ומניסיון מנוע זה לא הכל, יש הרבה מערכות ברכב שיכולות לעלות ביוקר ולפעמים הרבה יותר קשה למצוא או לתקן ממנוע.
לדעתי כמעט כל רכב מתחיל להיות מאותגר מכנית אחרי 200000 ק'מ שבהתחלה זה יכול להיות מדחס,סטרטר,אלטרנטור וכדומה ובהמשך משאבות הזרקה,הגה,וואקום,מים ןכדומה, מערכות מתלים ועוד.
כך שלקנות רכב עם קילומטראז' גבוה יכול לעלות יותר מההפרש בין אחד שנסע יותר או פחות.

שאני מחפש רכב בלוח אני מגדיר בחיפוש מקסימום של 150000 ק'מ, שיהיו לפחות שנתיים של שקט תעשייתי וזה עובד, אחרי שנתיים כבר ערך הרכב פחות עקרוני כי הוא עבד בשבילי ושירת אותי נאמנה.

נמרוד
20-11-15, 20:06
המכרזים המבוקשים של מנהל הרכב הם על טויוטות. פות"ש מנסה למכור האנטר. יחי ההבדל הקטן...

Nir Fraifeld
20-11-15, 21:37
המכרזים המבוקשים של מנהל הרכב הם על טויוטות. פות"ש מנסה למכור האנטר. יחי ההבדל הקטן...

וטויוטה זה טנדר שבחיים לא מתקלקל?
יש חטיבה סודית ברפא"ל שמפתחת את המנוע של הרכב?

ריבונו של עולם, לא מבין למה נותנים כזה קרדיט מטורף ליצרנית הזאת.

ובעניין המכרזים:

קודם כל הבחור שציין את זה צודק, מה גם שבמכרזים לא מפרסמים את הקילומטראז של הרכב, אני מכיר בחור ש"זכה" במכרז וקיבל רכב עם 670 אלף קילומטר וחצי גמור, הוא ניסה לבטל את השתתפותו לאחר הזכיה וקיבל נפנוף מהיר (לך תלחם נגד המדינה).

להשתתף במכרז זה לקנות את החתול בשק בצורה הכי קיצונית שאפשר כי באמת אין לך מושג מה אתה קונה, אתה לא יכול לדעת מה מצב הרכב (אני מתכוון למכרזים של הוצל"פ), למיטב ידיעתי במכרזים של המדינה (משטרה ושאר הכוחות) יש פירוט על ליקויים של הרכב.

ואגב, יצא לי לראות הרבה האנטרים במכרזים האלה, אז אני לא מבין על איזה טויוטות בלבד נמרוד מדבר.

נמרוד
20-11-15, 21:42
הטויוטות הן המכרזים המבוקשים... חביבי אף אחד לא קבע כלום, אבל כוחות השוק מדברים... אם אתה רוצה למכור, המחיר הוא בין ה60 שאתה אומר שנציעו לך לבין ה75 שאתה מבקש ולא מקבל. בסוף תהיה לחוץ לפני הטיסה...

Nir Fraifeld
20-11-15, 21:48
הטויוטות הן המכרזים המבוקשים... חביבי אף אחד לא קבע כלום, אבל כוחות השוק מדברים... אם אתה רוצה למכור, המחיר הוא בין ה60 שאתה אומר שנציעו לך לבין ה75 שאתה מבקש ולא מקבל. בסוף תהיה לחוץ לפני הטיסה...

ב60 אלף אני אשאיר אותו למזכרת בארץ ואחזור לעבוד איתו כשאחזור...

-->