PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת כננת בהתקן פנימי

AvinoamNa
30-11-15, 13:42
הרכב הוא רקסטון 07
ברצוני להתקין כננת בהתקן פנימי,
בבירור עם סדנה שעוסקת בהתקנות מעין אלו, נאמר לי שאצטרך במקביל לבצע הגבהה מאחר ומערכת המתלים המקורית לא תספיק ברגע שיהיה את המשקל הקבןע של הכננת וההתקן בפגוש.
רציתי לשאול האם הכמה עשרות ק"ג כל כך משמעותיים שצריך להתקין כננת ולהשקיע בהגבהה במקביל

nate
30-11-15, 14:26
אל תשכח שזה כמה עשרות ק״ג רק לכננת (50 בערך) - מה עם נוסעים ומטען?

AvinoamNa
30-11-15, 14:42
זה יש או אין בכל מקרה, השאלה האם התוספת של הכננת משמעותית עד כדי כך.

raanan
30-11-15, 14:51
אתה לא מחליף לפגוש ברזל ,
אז אם תתקין כננת עם כבל סינטטי המשקל יהיה יחסית זניח ותוכל לוותר על החלפת קפיצים.
מכסימום החלפת מרסנים את תרגיש נידנוד מוגזם בהעברת משקל בהאצה או בבלימה.

רענן

shachar
30-11-15, 15:29
אני מתנצל מראש,

למה אתה צריך כננת?
הרכב חדש אצלך, התקנת לאחרונה וו גרירה. אל תתקין סתם אביזרים
תלמד קצת את הרכב אולי תגלה ששיפור בבולמים מבחינת סדר העדיפויות שווה יותר.
תמיד תוכל להתקין כננת.

AvinoamNa
30-11-15, 15:41
אין על מה להתנצל, מכל מלמדי השכלתי.
למה להתקין כננת? יש לי כננת קיימת.
ואני בדרך כלל מטייל כרכב יחיד, בשבילי הכננת היא מעין תעודת ביטוח.
אשמח להחכים מנסיונם של אחרים, בעד ונגד.

shachar
30-11-15, 16:15
ישנה אפשרות שתתקין קדימה רסיבר בלבד
ואם הוו שלך מאחורה נשלף הכננת תוכל להתחבר גם אליו
את הכננת תאבטח בבגאז לא כמשקולת מקדימה
כך תוכל לחלץ את עצמך גם לאחור ותוכל לוותר על העדכון ברשיון

wonderd
30-11-15, 16:21
זה אמנם רק 50 קילו, אבל 50 קילו שיושבים דרך קבע על קצה השילדה..
לגבי צריך או לא צריך - אם אתה מטייל לבד - כמו שכתבת - סוג של תעודת ביטוח להיחלצות. אני קניתי כננת ובסוף לא התקנתי אותה כי אני אף פעם לא מטייל לבד (טוב נו, כמעט אף פעם :) ) וזה קצת מיותר..

asafk
30-11-15, 16:23
40 קילו על שלוחה קדמית זה אכן משקל משמעותי שמומלץ לאזן עם קפיצים מדיום דיוטי.

אסף.

lizard
30-11-15, 16:51
ישנה אפשרות שתתקין קדימה רסיבר בלבד
ואם הוו שלך מאחורה נשלף הכננת תוכל להתחבר גם אליו
את הכננת תאבטח בבגאז לא כמשקולת מקדימה
כך תוכל לחלץ את עצמך גם לאחור ותוכל לוותר על העדכון ברשיון
השאלה היא האם רסיבר של וו גרירה שמיועד למשקל גרירה של מקסימום 2 טון יכול להחזיק גם כננת. הכוונה שלי היא שאם אתה תקוע בבוץ למשל ורוצה למשוך שלא יהיה מצב שאתה מפרק את כל האוטו כי הרסיבר של הוו גרירה לא מיועד לזה.

shachar
30-11-15, 17:31
אז מחזקים אותו לרמה שישמש לכך. וו ברשיון כבר יש...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

amit1
30-11-15, 19:40
הרכב הוא רקסטון 07
ברצוני להתקין כננת בהתקן פנימי,
בבירור עם סדנה שעוסקת בהתקנות מעין אלו, נאמר לי שאצטרך במקביל לבצע הגבהה מאחר ומערכת המתלים המקורית לא תספיק ברגע שיהיה את המשקל הקבןע של הכננת וההתקן בפגוש.
רציתי לשאול האם הכמה עשרות ק"ג כל כך משמעותיים שצריך להתקין כננת ולהשקיע בהגבהה במקביל
עשרות ק"ג בחזית הרכב משמעותיים ביותר במיוחד שיש לך IFS מקדימה. לשם המחשה אני מציע לך להניח על הפגוש הקדמי 2 גריקנים של 20 ליטר ואז תראה בכמה ס"מ צונח הפרונט. תדמה לעצמך מה קורה בשעת נסיעה בשטח טכני כשה IFS הרכרוכי מטפס על בולדרים..אז הצניחה תהיה גדולה עוד יותר.
באם אתה מייעד את הכננת לחילוץ עצמי, אני מציע לך לשקול התקנת רסיבר קדמי ואחורי ולרכוש כננת ניידת, הקטנה ביותר שעדיין יכולה לחלץ את הרכב.

AvinoamNa
30-11-15, 19:50
מה הכוונה רסיבר קדמי ואחורי?
מאחור הותקן וו גרירה קבוע

shachar
30-11-15, 20:27
104147104148

הכננת על מתקן ונחברים אותה כמו וו נשלף

Sent from my SM-T700 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
30-11-15, 21:14
אתה לא מחליף לפגוש ברזל ,
אז אם תתקין כננת עם כבל סינטטי המשקל יהיה יחסית זניח ותוכל לוותר על החלפת קפיצים.
מכסימום החלפת מרסנים את תרגיש נידנוד מוגזם בהעברת משקל בהאצה או בבלימה.
רענן
המשקל של הכננת הרבה-הרבה יותר משמעותי ממשקל הכבל, והיא הבעיה העיקרית של ההתקנה.
גם למי שמתקין כננת עם כבל סינטטי, מומלץ לחזק את החלק הקדמי, בגלל תוספת המשקל בקצה השלדה.

זה נכון גם לקפיצים וגם לבולמים שיעבדו הרבה יותר קשה.

במקרה הזה, הקפיץ כמעט ולא יגביה את הרכב, אלא יחזיר אותו לגובה מקורי+יכולת ריסון בשטח.
אחרת מאד מהר תסגור מהלך בשטח, והקפיץ יצנח.

- - - Updated - - -

עשרות ק"ג בחזית הרכב משמעותיים ביותר במיוחד שיש לך IFS מקדימה..
אין שום קשר.
משקל הוא משקל הוא משקל.
וקפיץ שלא מיועד לתוספת המשקל הזה בקצה הרכב, יקרוס ולא משנה אם הוא מחובר לסרן חי או מתלה נפרד.

asafpeleg
30-11-15, 22:37
- - - Updated - - -

אין שום קשר.
משקל הוא משקל הוא משקל.
וקפיץ שלא מיועד לתוספת המשקל הזה בקצה הרכב, יקרוס ולא משנה אם הוא מחובר לסרן חי או מתלה נפרד.[/QUOTE]

למה אין קשר? מרווח הגחון בסרן חי ישאר קבוע כל עוד הסרן שלם, להבדיל מהמתלה הנפרד שם כל העמסה מקטינה אותו.

yoni_0000
30-11-15, 22:56
הכננת והפגוש מוסיפים (בניחוש פרוע..) באזור ה-60 קילו לקצה של הרכב, שם ההשפעה שלהם על הריסון גבוהה בהרבה מאשר אותם קילוגרמים בבגז' לדוגמא. מה גם, שאותם 60 קילו נמדדים כשהרכב במנוחה. בעת נסיעה בשטח, עם כל הקפיצות, ה60 קילו האלה "שוקלים" בפועל הרבה יותר...
דמיין את עצמך מחזיק משקולת של חמש קילו קרוב לחזה, לאורך זמן. אין בעיה נכון?
עכשיו, ישר את היד שתהיה מקבילה לקרקע והחזק את אותה המשקולת... כבר לא כלכך פשוט.
עכשיו תנסה לקפוץ איתה...

רסיבר (התקן נשלף) באמת יכול להיות אחלה פתרון. לא צריך פגוש מתכת (כסף ומשקל), לא צריך לעשות שינויים במתלים (כסף), יתרון מובהק לאפשרות לחבר כננת מאחורה (אמרת שאתה מטייל לבד לא?). ובימים נוראים אלו- לא דרוש שום הליך רישוי.
הכננת יושבת נקיה בבגאז'..

amit1
30-11-15, 23:39
המשקל של הכננת הרבה-הרבה יותר משמעותי ממשקל הכבל, והיא הבעיה העיקרית של ההתקנה.
גם למי שמתקין כננת עם כבל סינטטי, מומלץ לחזק את החלק הקדמי, בגלל תוספת המשקל בקצה השלדה.

זה נכון גם לקפיצים וגם לבולמים שיעבדו הרבה יותר קשה.

במקרה הזה, הקפיץ כמעט ולא יגביה את הרכב, אלא יחזיר אותו לגובה מקורי+יכולת ריסון בשטח.
אחרת מאד מהר תסגור מהלך בשטח, והקפיץ יצנח.

- - - Updated - - -

אין שום קשר.
משקל הוא משקל הוא משקל.
וקפיץ שלא מיועד לתוספת המשקל הזה בקצה הרכב, יקרוס ולא משנה אם הוא מחובר לסרן חי או מתלה נפרד.
כדי להימנע מוויכוח פסיאודו הנדסי אתה מוזמן להיכנס ללינק (תרגיש שם בנוח, לקוח מעולמות התוכן שלך :))
http://www.hilux4x4.co.za/SFAvsIFS/
שים לב ל "primitive illustration"

ד ו ר ו ן
01-12-15, 07:44
עמית,
אתה צודק בדבר אחד:
איתך, אני לא נכנס לדיון רציני.

boaz avrahami
01-12-15, 07:48
עמית,
אתה צודק בדבר אחד:

ואתה לא היחידי. יש פה עוד כמה שפשוט מתעלמים ממנו ושמשיך לדבר לעצמו... פשוט תתעלם

ד ו ר ו ן
01-12-15, 07:55
- - - Updated - - -
למה אין קשר? מרווח הגחון בסרן חי ישאר קבוע כל עוד הסרן שלם, להבדיל מהמתלה הנפרד שם כל העמסה מקטינה אותו.

כי הקטנת מרווח הגחון היא תוצאה של קריסת הקפיץ, שנגרם בגלל משקל הכננת בקצה השילדה וקפיץ שלא מיועד למשקל הזה+בולמים לא מתאימים, ולא בגלל סוג המתלה.

בסרן חי המרווח מתחת לסרן ישר זהה, אבל מהלך הכניסה עדיין ייפגע משמעותית ועם הזמן עד הבאמפסטופ.

AvinoamNa
01-12-15, 09:22
אז אם אני הולך לכיוון של רסיבר פנימי ואחורי, איך אני עושה רסיבר מאחור כאשר יש לי וו קבוע?
מקדימה יש לאספיר התקן פנימי לכננת השאלה אם להתקין כזה ואז ליצור ממנו רסיבר? בעצם השאלה כיצד ליצור רסיבר קדימה ואחורה

yoni_0000
01-12-15, 09:40
תצטרך להחליף את ההתקן של וו הגרירה. במקומו מרכיבים רסיבר. כל מתקין יוכל לעשות לך את זה. תשאל על וו גרירה נשלף.

asafk
01-12-15, 09:46
אם יש לאספיר התקן פנימי לא הייתי מסתבך עם כננת נשלפת. זה חתיכת משקולת וצריך לסחוב אותה בהגדרה בזמן הכי לא מתאים.

אסף.

AvinoamNa
01-12-15, 10:07
כך אני גם חשבתי, פשוט כרגע לא רוצה להיגרר להוצאה של שדרוג קפיצים ולכן רוצה לדעת מראש אם התקנה של הכננת תגרור אותי לזה

asafk
01-12-15, 10:18
המחיר של זוג קפיצים, לדעתי, יהיה נמוך יותר משל התוספת של התקנות ברכב של רסיברים ועוד מגש לכננת. שווה בדיקה.

אסף.

AvinoamNa
01-12-15, 13:15
אוקיי,
אשמח בבקשה לקבל המלצות ממי לקבל הצעה עבור זוג קפיצים
תודה מראש

shachar
01-12-15, 13:42
ממי שיתקין לך את הכננת...
תעשה את הדברים יחד

amit1
02-12-15, 13:06
אם יש לאספיר התקן פנימי לא הייתי מסתבך עם כננת נשלפת. זה חתיכת משקולת וצריך לסחוב אותה בהגדרה בזמן הכי לא מתאים.

אסף.
אבל בזמן הלא מתאים הזה, אתה תהיה שמח מאוד לשלוף את המשקולת ולמקם אותה בצד הנכון, נכון? :)

asafk
02-12-15, 14:44
לא. אני לא אוהב להרים משקולות ועוד פחות כשאני עד הברכיים בדומן.

אסף.

nate
02-12-15, 18:38
באתר של וורן קיים המוצר הבא https://www.warn.com/adventuretouring/XT17_winch.shtml
הכננת מחזיקה עד 1700ליברות (שזה 800קג~), אבל אולי קיים משהו בשוק שדומה לצורת העבודה הזו ותומך במשקל גדול יותר

ד ו ר ו ן
02-12-15, 19:01
כשאני עד הברכיים בדומן.
אסף.

למה דומן למה?
אי אפשר לנהל דיון פשוט?

asafk
02-12-15, 22:58
תודה שזה הרבה יותר ציורי ככה. וריחני.
(נזכרתי באחת תחרויות העבירות שהמסכנים חצו ערוץ מלא מי נחל מעורבים בביוב וזבל שנסחף מהשדות ליד. היה מגעיל. עכשיו לך תצלול לרסיבר)

אסף.

amit1
03-12-15, 22:53
עמית,
אתה צודק בדבר אחד:
למעט כאשר אתה מעונין לעזור לחברך לקנות ד2 ..

amit1
03-12-15, 23:11
למעט כאשר אתה מעונין לעזור לחברך לקנות ד2 ..

כי הקטנת מרווח הגחון היא תוצאה של קריסת הקפיץ, שנגרם בגלל משקל הכננת בקצה השילדה וקפיץ שלא מיועד למשקל הזה+בולמים לא מתאימים, ולא בגלל סוג המתלה.

בסרן חי המרווח מתחת לסרן ישר זהה, אבל מהלך הכניסה עדיין ייפגע משמעותית ועם הזמן עד הבאמפסטופ.
המידע שציינת ידוע ולא לזאת היתה כוונתי.
שאלה לאסף. מעניין לדעת כיצד והאם ניתן ב SUV עם IFS למנוע את שקיעת הדפרנציאל כלפי מטה בעת נסיעה בשטח ללא פגיעה מהותית בנוחות הנסיעה בכביש ובשטח?

-->