PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהת דיהטסו טריוס צורה חדשה

old school
30-11-15, 16:02
שלום לכם,
אני חדש בפורום אך לא בשטח- בעברי גימני ידני ומוגבה שחרשתי איתו את שבילי הארץ.
כיום יש כבר משפחה וישנו רכב שני במשפחה שנרכש לצורך נסיעות עירוניות קצרות ופה ושם איזה טיול שבילים קליל- דיהטסו טריוס 2008.
הרכב מבחינתי בהשוואה לגימני הקשוח אליו הייתי מורגל מתפקד מעל למצופה מג'יפון עירוני מצוי. סידור הפנים והמרחב הפנימי מצוינים לארבעה. הנסיעה בכביש נעימה ביותר והרכב מפתיע גם ביכולות השטח שלו (יש אפילו נעילה מרכזית) כל עוד מודעים למגבלות- כאמור משמש לטיולי שטח קלים.
מבחינתי הדבר היחיד שחסר לרכב זה עוד כמה סנטימטרים בגחון. את העשוש אני כבר לא צריך לעלות או לרדת, מוכן לעקוף מסביב אבל גיחה מזדמנת לשטח שקצת מאתגר את הגחון כמו ערוצי הנחלים הגדולים בדרום או שביל עם קוליס עמוק מכריעה את המרווח שיש כרגע. טיול לדוגמא שעשיתי איתו לאחרונה שמבחינתי הוא סמן ימני של האתגרים שאני מתכנן להציב לרכב הזה- משיבטה לבורות לוץ דרך נחל רסיסים ונחל אלות (מוותר על הר חמרן). את המסלול הזה הרכב עבר בקלילות רבה, לא באמת צריך שם הילוך כוח אך הגחון חטף פה ושם ונדרשה ממני הרבה זהירות ובחירת נתיב יצירתית על מנת שלא יחטוף יותר.
הייתי מעוניין בעוד קצת מרווח גחון לטובת יותר הנאה מהנוף ופחות תשומת לב לכל בליטה בשביל.
מבקש המלצות למקום שיכול בצע עבודה כזאת.
תודה

old school
21-12-15, 07:39
הי, אולי בכל זאת?

asafk
21-12-15, 09:14
אני מציע שתעשה שיעורי בית בחיפוש בקטלוגים - למשל של אולדמן. זה ייתן לך מושג אם בכלל קיימים קיטים או לא, ואם כן מה זה כולל.

אסף.

old school
21-12-15, 11:50
אני מציע שתעשה שיעורי בית בחיפוש בקטלוגים - למשל של אולדמן. זה ייתן לך מושג אם בכלל קיימים קיטים או לא, ואם כן מה זה כולל.

אסף.

היה לי אולדמן בגימני- זה האתר הראשון שבדקתי ואין. חיפשתי בעוד כמה ולא מצאתי לטריוס בצורה החדשה- אלא רק לישנה.
מבחינתי הגבהה על ספייסרים בלבד תעשה את העבודה- לכן מבקש המלצה.

lioralbu
21-12-15, 13:55
בדקתי. אין אפשרות אמיתית להגביה. גם לא מומלץ בעקבות מה שקורה במכוני רישוי. בכל מקרה הטריוס היא יחסית גבוהה. מה שמפריע באמת בשטח סלעי זה הנדנודים שהם כתוצאה מבולמים רכים. חשבתי להחליף רק בולמים למשהו שמתאים יותר לשטח באותה מידה ולא הצלחתי למצוא למעט לייצר משהו עבורי באספיר. (700 ש"ח לבולם וצפונה). ויתרתי. הגבהה על ספייסרים לא מומלצת ממה שהבנתי שוחק מכלולים ברכב וגונב מהלך מתלה שזה לא פחות חשוב.
מה שהכי חשוב מניסיון זה להתקין מיגון גחון בצורה אופטימלית - אם מתקינים עקום זה גונב משמעותית מהמרווח גחון. גם בולמים טובים יכולים לשפר את הביצועים.
אני עם בולמים "כמעט" גמורים עשיתי את רמת הגולן מהבניאס עד לכנרת כולל הקטעים "שוברי העצמות" של בריכת המשושים. כל מה שצריך זה הרבה סבלנות לנסוע לאט ולבחור נתיב נכון או להעזר בבנייה... יותר מזה לא באמת צריך.

-->