PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיקון כננת WARN XD9000I - שאלות

ishc
03-12-15, 10:34
בפאג'רו החדש אצלנו מותקנת כננת WARN ישנה.
כאשר רכשתי את הרכב הכננת לא עבדה, בבדיקה שעשיתי מצאתי שאחד הגג"שים שבור (מס' 15 או 16 בלינק למטה). הצלחתי להשג אחד כזה ובסופ"ש הקרוב אני מקווה לעבוד עליה ולהלן מס' שאלות.
בתוך מערכת גלגלי השיניים ישנו גריז ישן וברובו נראה מלוכלך, אני רוצה לשטוף את החלקים ולגרז מחדש. עם מה כדאי להוריד את הגריז הישן? מסיר שומנים? האם אמבט לשטיפת חלקים (כמו שיש במוסכים) יעשה את העבודה?
באיזה גריז לגרז מחדש? האם גריז שחור פשוט יעשה את העבודה או שצריך משהו אחר?
במקום האטם (מס' 12 בתרשים) האם ניתן לשים סיליקון ויקטור היינץ (כזה שמשמש לאיטום אגני שמן)?
בנוסף, ישנה בעיית מגעים בחיבור השלט, היכן ניתן להשיג חיבור כזה והאם ניתן להחליפו למשהו אוניברסלי שזמין בארץ?

תודה לעוזרים

https://www.warn.com/truck/ReplacementParts/parts/223/34590D3.pdf

YoavR
03-12-15, 12:43
ככלל, את כל החלפים אפשר למצוא אצל היבואן - הנפלד טכנולוגיות.
אם כבר יש לך גג״ש ביד הייתי פונה אליהם בקשר לשקע לשלט (לא זול) ואטמים (שקלים בודדים).
לא מכיר שקע אוניברסלי. כל חברה עושה משהוא יחודי לה. אפשר להשיג שקע+שלט כל שהוא ועם קצת יצירתיות ועבודת חשמל פשוטה יחסית להתאים אותו. בסה״כ, עקרון ההפעלה של כל הכננות דומה מאוד.
אמבט לשטיפת חלקים ביחד עם מברשת יעשה את העבודה נהדר. גם סולר. אחרי שתנקה ותיבש את כל החלקים תסיר חלודה, אם יש, באמצעות מברשת פלדה.
זה הגריז שהיבואן משתמש
http://www.dowcorning.com/applications/search/default.aspx?R=3178EN&DCCSF=384EN
אם הכננת לא היתה בשימוש המון זמן יש סיכוי טוב שטבעת השילוב (קלאט׳ץ) תפוסה כנגד הבית שלה (חלקים 14 ו 1). אם זה המצב תשרה אותם לפחות ליממה בסולר וחלץ ע״י דפיקות על 2 בלוקים מעץ. לאחר שתחלץ אותם , שים לב לכיוון, נקה הייטב ושמן עם מעט שמן מכונות/גיר.

יואב

ishc
03-12-15, 13:21
תודה יואב,

הגריז של מוליקוט נראה כמו גריז רגיל או שאני מפספס משהו?
אני יודע שאת החלקים אפשר להשיג אצל הנפלד, אבל רוצה להתחיל לעבוד עליה כבר מחר, לגבי האטם, האם אין אפשרות להשתמש בסיליקון לאיטום?

asafk
03-12-15, 13:22
מקובל להשתמש בשקע מיקרופון כתחליף למקורי.
אבל במקרים רבים מספיק לשלוף פינים ולהחליף רק אותם, זה באמת גרושים.

אסף.

ishc
03-12-15, 13:23
שקע מיקרופן? אבל הוא רק 3 פינים והמקורי זה חמש? מה זה אומר לשלוף פינים?

asafk
03-12-15, 13:34
שניים מהחמישה מגשרים. הם נועדו למנוע הפעלה ללא שלט. תחפש, יש בפורום הסבר על זה.
לשלוף פינים - לפרק את המחבר ולהוציא ממנו את המגעים. היה לא מזמן שרשור בנושא.

אסף.

נדב ש.
03-12-15, 14:10
אתה יכול להשתמש בתקע-שקע של מחשב או קומקום חשמלי, התקע המלבני, עולה כמה גרושים.

גלעד .ג.
03-12-15, 14:14
בתכלס כל מחבר עם 3 פינים יכול לתת מענה לנושא...

אפשר לנקות עם ספריי קרבורטורים, בתלות במצב הלכלוך וכו...

אני ביטלתי את השקע החיצוני, עשיתי מפסק פיקוד בתוך האוטו (על הידית הילוכים) ובנוסף יש שלט אלחוטי סיני שעושה את העבודה כבר שנתיים (עובד רק לאחר הדלקת מפסק חיצוני).

Sent from my iPhone using Tapatalk

YoavR
03-12-15, 15:53
תודה יואב,

הגריז של מוליקוט נראה כמו גריז רגיל או שאני מפספס משהו?
אני יודע שאת החלקים אפשר להשיג אצל הנפלד, אבל רוצה להתחיל לעבוד עליה כבר מחר, לגבי האטם, האם אין אפשרות להשתמש בסיליקון לאיטום?
לא יודע מה זה ״גריז רגיל״.
אני חושב שזה נקרא ״גריז מוליבדן״ אבל לא סגור על זה...
אפשר להישתמש במשחת אטימה.
בשלט של וורן 5 מגעים מכוון שגם המינוס ממותג בכדי לצמצם את הסיכוי להפעלה לא מתוכננת של הכננת ע״י קצר בפיקוד.
תחלס, אם אתה בונה פיקוד מחדש, בכדי להפעיל את הכננת נדרשים רק 3 מגעים: פלוס, הוצאה והכנסה. מינוס קבוע דרך הגוף.

YoavR
03-12-15, 16:03
הנה,
מצאתי קישור עם כל דיאגרמות החשמל האפשריות של WARN

http://www.nc4x4.com/forum/threads/warn-winch-wiring-diagrams.108597/

-->