PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות קנייה #2

אדיר.ז
16-12-15, 13:28
לעצת רענן מנסח את עצמי מחדש:

תקציב - 35 - 40
רכב יומיומי לעצמי ולאישה מידי פעם.
בטיולים בין מקסימום 4 מבוגרים או שניים ו2 פספוסות.
קילומטרים בשנה בין 10 ל20 קרוב ל20 אני מעריך כיתחילו טיולים כי עם האוכל בא התיאבון.

תנאי סף :

מנוע חזק שמאיץ בקלות ומאפשר עקיפות סבירות בכביש...
אמינות גבוהה יחסית ומחיר החזקה סביר.
צריכת דלק נמוכה יחסית לג'יפ ואל תתפלספו עליי זאת ההוצאה שפוגשים הכי הרבה אז כמה שניתן (רודאו עם גז 1ל9-10 עירוני מבחינתי זאת צריכה מעולה)
טיולי שטח קלים עד בינוניים - , הרבה דיונות. לא ישתנה בטווח הנראה לעין (אולי עם דו"ג)

המועמדים מהבנתי מליקוט אינפורמציה ובדיקות (אשמח עם תגיבו\תתקנו ):

פאג'רו קינג 2001 - סביבות ה40 אלף כלים עם 300+ קילומטר'ז, כלי מודרני גדול מרווח ואמין, מנוע חזק אבל קצת עגלה עלתה אינפורמציה של בעיות במערכות ה4X4 בכלל והנעילה בפרט.
פאג'רו Q - סביבות ה32 אלף עם 300+ קילומטר - יורד מהפרק מול הקינג, מיושן ושתיין ואין לי צורך ביכולות השטח העדיפות שלו...
טויוטה פראדו - מעל התקציב .....
גרנד צ'ירוקי 4.7 - נמכרים בין 45 ל75 !!! עבר את הפראדו בהגזמות מחיר כמובן שמול שיפורים, ה5.2 לא בא בחשבון.
טרופר בנזין - בין 30 ל42 אלף למצב מעולה - מיושנות נדירות וגיר רולטה רוסית .
טרופר דיזל - מי שיש לו זמן וכסף מיותר שיתעסק איתן.
רודאו 03-04 - בין 30 ל46 אלף - קילומטרז'ים בין 150 ל210 רוב הכלים, מיושן מבפנים, צפוף ביחס לג'מוסים, אמין יחסית, פלטפורמה טובה למערכת גז, עם שיפורים קלים ניתן להנות מהמנוע החזק של הכלי, מכלולים ממה שקראתי והבנתי דיי עמידים.
קוריאניות - לא !
XL7 - ס בין 45 ל50 אלף - התחלתי מגרנד ויטרה שהייתה צפופה ברוחב בגלל זה נמכרה והXL אותו רוחב בודי וגם תקציב גבוהה.

תודה מראש לעונים.

raanan
16-12-15, 15:19
בפרמטרים שלך, פאג'רו קינג .
קצת סבלנות ותמצא את האחד !

בהצלחה
רענן

נדב ש.
16-12-15, 15:24
דווקא ניראה לי שהוא כבר נעול וענה לעצמו... רק חיפש ח"ח...
יאללה בהצלחה עם הרודאו.

אדיר.ז
16-12-15, 16:08
האמת שרענן צודק והרודאו שחשבתי שרציתי ירדה מהפרק ואיתה גם הדגם בכלל, long live the king
תודה רבה חברים

Saar
16-12-15, 17:12
אני חושב שאתה יכול למצוא גם קינגים מעט חדשים יותר בתקציב.
הנעילה לא אמורה להיות בעייתית.
הסולונואידים של תיבת ההעברה בחלק מהרכבים עושים בעיות, בד"כ זה לא משהו שקשה לפתור.
בכל אופן זה ממש לא תופעה גלובלית אלא משהו נקודתי ברכבים ספציפיים (בקיצור לא "מחלה" של הרכב)

תבדוק שמן גיר והאם מותקן קולר גיר.
אפשר למצוא גם רכבים עם פחות מ 300000 ק"מ, קצת סבלנות (מכרתי את שלי לפני 3 חודשים עם 237000 ק"מ)

אדיר.ז
16-12-15, 19:57
בכמה מכרת את שלך? הבעיה שכל האלה עם הנתונים היותר טובים בורחים לי מהתקציב.

Saar
16-12-15, 20:28
אצלי התחילה בעיה בגיר ומכרתי אותו בקיזוז מחיר השיפוץ + עוד קצת מרווח תיקונים.
בשורה התחתונה, הוא נמכר במחיר הוגן/נמוך לאחד מחברי הפורום (שכמובן ידע על התקלה), אציין שהמחיר היה נמוך משמעותית מהתקציב שלך.
(לי התאים למכור בזמן שלו התאים לקנות והייתי מוכן להתפשר על המחיר, אפילו אני הופתעתי ממהירות המכירה :) )

צריך סבלנות ומהירות תגובה. את הגראנד שלי קניתי בראש השנה בערך 10 דקות אחרי פרסומו ביד 2...
שב על הלוחות, חפש רכבים שעונים לקריטריונים שלך. השוק של הקינגים לא משהו, סביר שתמצא רכב שמור ועדיין המחיר יהיה סביר.

yoni_0000
16-12-15, 21:57
ואני שואל למה לא קוריאני?
נכון, לא הכי סקסי, אבל עבירות סבירה, אמינות סבירה.. בסהכ תמורה טובה לכסף. בתקציב שלך אתה יכול להשחיל טראקן מ2005.. מנוע חזק וחסכוני יחסית.

אדיר.ז
17-12-15, 01:10
לגבי הקוריאניות, מנוע של יונדאי בקיה בסורנטו\טראקן מאוד רגיש ללחצי שמן בטיפול לא מקצועי שגורם למנוע להתאבד וזה מידע משיחה עם מכונאי ממוסך יבואן, גם קצת רולטה וגם מבחינת גימור ואיכות חומרים ובנייה לדעתי הן בנויות כמו צעצועים.

- - - Updated - - -

רכב אחד נשכח מהרשימה : ניסאן טראנו 3.0, בתקציב ובמצב עומד בקריטריונים, מישהו יכול לשפוך אור על מחירי אחזקה, אמינות ואיכות הכלי הזה?

-->