PDA

צפייה בגרסה מלאה : זליגת זרם מהמצבר

alon666
24-12-15, 17:19
שלום כולם,

לאחרונה המצבר החל לפרוק לי תוך יום יומיים.
היום ביצעתי בדיקה של המצבר אצל סוכן מורשה (המצבר עדיין באחריות) ונמצא תקין. מתח של 12.5Vdc במצב כבוי ובניוטרל 13.5vdc.
בבדיקת זליגה שעשיתי בחיבור פלוק בתור מצאתי זליגה של 0.97A במצב כבוי כמובן.
לציין כי התקנתי טראקר לפני שבוע שחובר לתאורה הפנימית של הרכב.
אז התחלתי להוציא פיוזים.
תחילה כמובן החשוד העיקרי היה הטראקר, אז הוצאתי את הפיוז של התאורה הפנימית ברכב והיה שיפור של 0.1A.
עדיין גבוה.
ואז התחלתי עם הפיוזים במכסה המנוע עד שבגעתי לפיוז של הABS (של 30A בחלק הרחוק מחזית הרכב ). הוצאתו הורידה בעוד 0.35A את הצריכה והעמידה אותי על כ0.54A שזה כבר יותר סביר.
יש למישהו מוסג איך בדיוק הABS ממשיך למשוך גם המצב כבוי?

הרכב הוא דיסקו2 TD5 2001
עם מצבר של 92A.
שלכם אובד העיצות,
אלון

חנן-ג'יפולוג
24-12-15, 17:24
0.54 אמפר, או 54 מיליאמפר?
השני תקין, הראשון הוא תקלה.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

alon666
24-12-15, 17:31
כמו שרשמתי 0.54A. שזה 540mA.
בשיחה עם רמי הבנתי שזה סביר מאוד לדיסקו.

חנן-ג'יפולוג
24-12-15, 17:34
זה לא תקין, עם כל הכבוד לרמי.
יצרנים מגדירים 25 מיליאמפר כתקין, כשבפועל רכבים חדשים מגיעים עם פחות מעשרה מילי, ועם ההתקנות המקומיות זה מגיע לאיזור ה50-60 מילי.
חצי אמפר יפרק לך את המצבר ב60 שעות.

ד ו ר ו ן
24-12-15, 17:43
בן כמה המצבר?

alon666
24-12-15, 17:46
בן כמה המצבר?

שנה וקצת. עדיין באחריות ותקין.
בלי קשר עדיין הזליגה לא תקינה.

מה לגבי הפיוז של הABS?

נדב ש.
24-12-15, 17:49
תבדוק שמישהו לא "היתלבש" בטעות על המעגל של ה abs ולקח ממנו חיווט למקור אחר.

amit1
24-12-15, 18:09
צור קשר, הזליגה לא תקינה.

ד ו ר ו ן
24-12-15, 18:52
בשנים האחרונות האיכות של הרבה מצברים ירדה.
זה אומר שלקראת השליש האחרון של תקופת האחריות, כל העמסה כזו מורגשת הרבה יותר מאשר כשהמצבר היה חדש.

זה שהטעינה טובה, והמצבר נראה גיבור אחרי שעה נסיעה בה הוא נטען, לא אומרת שהוא לא התחיל להתעייף.

הצריכה הגבוהה מקצינה את ההתבגרות שלו.

Micha
24-12-15, 20:28
האיתורן שהיה כשהרכב היה חדש פורק פיזית ??

חנן-ג'יפולוג
24-12-15, 21:03
מכיוון שלא סביר שיש לך בו זמנית כמה מכלולים תקולים שצורכים זרם פרזיטי גבוה כל-כך בלי נוכחות של מתח הצתה, עולות בראשי שתי אופציות:

1. אתה טועה בסדר גודל במדידה. אולי בגלל חוסר היכרות עם קריאת מכשיר המדידה. אולי מכשיר תקול. כלומר, כל מה שרשמת צריך לחלק בעשר, ואז 10 מילי לטראקר זה הגיוני, 30 מילי לabs אם מישהו התחבר אליו לצורך אביזר כלשהו, ו54 מילי זרם זליגה נורמלי, עם התקנות מקומיות. בסה"כ 97 מילי שאמנם לא אידאליים אבל אפשר לחיות איתם. במקרה כזה תצטרך כנראה רק להחליף מצבר.

2. מסיבה כלשהי מתח אחרי הצתה ממשיך להיות חי כשהרכב כבוי, אבל אז הייתי מצפה לראות גם אורות בלוח השעונים ורכב שלא כבה. זה פחות הגיוני, מה שמחזיר אותי לאופציה 1.

alon666
25-12-15, 09:29
הלוואי וכך היה המצב חנן.
יש לי ידע ואני משתשמש בפלוק כמידי שבוע לתחביבים אחרים.
אחרת מה יש לאדם מן המניין להחזיק פלוק בבית?! :rolleyes:

אגב, קראתי בכמה פורומים בריטים ואוסטרלים על אותה בעיה עם הABS שצורך 0.3A לאחר כיבוי אך לא מצאתי שם פתרון.

zerez
25-12-15, 09:34
הפיתרון הכי מטומטם הוא לשים ריליי על הקו של ה abs שינתק את המערכת בזמן שהרכב לא מונע.
אני רק לא יודע אם המערכת "זוכרת" נתונים לאורך זמן וניתוק מתח יכול להשפיע.

חנן-ג'יפולוג
25-12-15, 09:36
בסדר, אז נניח שיש באמת תקלה בabs, וגם תצליח לפתור אותה.
אתה עדיין במקום תקול מאוד עם 0.54 אמפר (למרות שאני מבין שאתה חושב אחרת, כי רמי אמר) .
מכיוון ששמעתי דברים טובים על רמי, אני מנחש שמדובר באי-הבנה כלשהי.

צריך הבנה מאוד בסיסית בחשמל כדי לדעת שחצי אמפר יפרק מצבר בחניית סוף שבוע.

חנן-ג'יפולוג
25-12-15, 09:38
הפיתרון הכי מטומטם הוא לשים ריליי על הקו של ה abs שינתק את המערכת בזמן שהרכב לא מונע.
לא בטוח שזה מטומטם אם אין ברירה, אבל זה לא יפתור כלום, מהסיבה שכתבתי קודם.

alon666
25-12-15, 09:42
מקווה להבריא עד מחר ולבצע חיפוש של איזה איתורן שתול אפישהו ברכב.
נדווח בהמשך ותודה...

חנן-ג'יפולוג
25-12-15, 09:48
ישנה אפשרות שנתקלתי בה, אבל זה ברכבים חדשים ממש, ואני מתקשה להאמין שזה רלוונטי לרכב מודל 2001:
במידה וצריכת זרם הזליגה גבוהה ממאה מילי, המחשבים ברשת התקשורת לא הולכים לישון, ואז מקבלים צריכת זרם קבועה גבוהה עד כדי 600 מילי.

אם הרכב שלך ברמת תחכום כזו, אז abs שלא נרדם וצורך זרם רב, יגרום גם למחשבים האחרים להישאר ערים.

על מנת לשלול את זה, אפשר לנתק את מחשב הabs ולתת לרכב חצי שעה מנוחה, ואז לראות את זרם הזליגה.

ברכבים כאלו לא בודקים זרם זליגה מיד אחרי כיבוי הרכב, אלא לאחר חצי שעה, ארבעים דקות, כי לוקח לכל המחשבים 20 דקות להירדם.

alon666
25-12-15, 21:04
Ok, היום ביצעתי הרבה עבודת חיפוש ומעקב אחר הבעיה, חיפוש בכל הרכב אחר צרכנים ושאר פרזיטים ולהלן התגליות והחדשות:
גיליתי כי הכננת מחוברת ישירות למצבר (הגיוני) והיא "גונבת" לי 0.4A!!!
מייד נותקה!
עכשיו נשארתי עם 0.58A.
ניתקתי את הטראקר שהתקנתי ונשארתי עם 0.38A.
עכשיו הקטע המסובך יותר:
הוצאתי את הפיוז הידוע לשמצה שצורך 0.3A וגיליתי שכאשר אני מקצר אותו ואז מגשר (עם הפלוק ) הוא מתנתק ואז אני עומד על כ0.065A. כלומר מצב תקין!
מכאן הבעיה הגדולה שהABS לא מתנתק לאחר כיבוי הרכב ודורש קיצור הפיוז והחזרתו בשביל להוריד את הצריכה שלו ל-0.
דבר נוסף שהתגלה שבכל פעם שהדלת נפתחה ונסגרה, הצריכה שוב קפצה עד שהאורות כבו ואז שוב הABS צרך כ0.3A. כלומר פתיחת הדלתות מפעילה את הABS מחדש.

מישהו?

#תודה ענקית לעומר על הזמן והעזרה היום בעבודת האיתור והחיפוש!#

shmulikbg
25-12-15, 21:34
ישנה אפשרות שנתקלתי בה, אבל זה ברכבים חדשים ממש, ואני מתקשה להאמין שזה רלוונטי לרכב מודל 2001:
במידה וצריכת זרם הזליגה גבוהה ממאה מילי, המחשבים ברשת התקשורת לא הולכים לישון, ואז מקבלים צריכת זרם קבועה גבוהה עד כדי 600 מילי.

אם הרכב שלך ברמת תחכום כזו, אז abs שלא נרדם וצורך זרם רב, יגרום גם למחשבים האחרים להישאר ערים.

על מנת לשלול את זה, אפשר לנתק את מחשב הabs ולתת לרכב חצי שעה מנוחה, ואז לראות את זרם הזליגה.

ברכבים כאלו לא בודקים זרם זליגה מיד אחרי כיבוי הרכב, אלא לאחר חצי שעה, ארבעים דקות, כי לוקח לכל המחשבים 20 דקות להירדם.

אני חושב שחנן ענה לך...

גלעד .ג.
25-12-15, 21:42
איך מחשבים זליגה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

alon666
25-12-15, 22:32
איך מחשבים זליגה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

מחברית מולטימטר בטור עם המצבר. כלומר מנתקים את המינוס של המצבר ומחברים לרגל אחת של המולטימטר ורגל שנייה למצבר ומודדים אמפרים. או שמוציאים פיוז ומודדים שם את הצריכה.

אסף ד.
25-12-15, 22:48
לא ברור לי למה הכננת מחוברת ישירות למצבר, אין לך מפסק ניתוק של הסולונואיד לכננת?

https://www.warn.com/truck/accessories/images/Power-Interrupt-Kit.jpg

יש RE-CALL על מחשב ה- ABS בדגמים של לנדרובר דיסקברי 2.
לפני שאתה אתה מגיע למוסך המרכזי בפ"ת ומבקש לבדוק האם בוצע ריקול ברכב שלך, תבדוק שה - VIN שלך בתחום שהריקול מכסה.
VIN יש לך ברשיון רכב, מספר שילדה.
אצלי הם סירבו בתחילה לביצוע העבודה מכל מני תירוצים שהרכב ישן וכולי אבל החליפו ב - 0 עלות (קפה על חשבון החברה...).
לריקול אין פג תוקף, ויש לבצע אותו, ההחלפה לא נובעת מהבעייה שאתה חווה, אלא מבעיות אחרות שמפורטת בריקול.
צירפתי קישור למסמך, תדפיס ותקרא.
http://landroverclubvi.weebly.com/uploads/2/3/9/8/2398536/slabs_ecu_replacement_sec.pdf

alon666
27-12-15, 09:07
לגבי הRE CALL בדקתי ונעשה ב2004. כבר היו לי ציפיות :(
אז חזרתי לנק' ההתחלה.

לגבי הכננת אבדוק זאת.
כרגע היא משום מה לא עובדת לי, אולי משהו התקצר בה באיזשהו מעבר מיים וכדומה. ואולי זה אפילו קשור לבעיה של הצריכה הקבועה שלה של 0.4A.

alon666
04-01-16, 09:29

כנראה שאין ברירה ולבצע את המעקף הנ"ל.
איך (סכמתית) אני אמור לחבר את הריליי?

shahav
04-01-16, 09:46
כמו כל ריליי:-)
רגל השליטה מגיע מהסוויטש. והניתוק יהיה על קוו שניכנס לפיוז.
תוודה שהרילי מתאים לעומס של הפיוז.
את nc לא היתי מכבר כלל.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

shahav
04-01-16, 09:47
לא נורא אם תתחבר בין הפיוז ל abs

shahav
04-01-16, 09:48
יש גם ריליי עם השעייה. אם תתצרך, לא מאמין

חנן-ג'יפולוג
04-01-16, 09:48
יחידת הabs מקבלת גם מתח קבוע וגם מתח אחרי סוויץ'.

shahav
04-01-16, 09:49
הוא מעוניין בניתוק של המתח הקבוע

shahav
04-01-16, 09:50
צריך להבין למה יש מתח קבוע, ומה המשמעות של הניתוק שלו.
האים זה עניין של השעיית דריכה?

חנן-ג'יפולוג
04-01-16, 09:51
אני הבנתי. שלחת אותו אל הסוויץ' כדי לקבל מתח פיקוד לממסר. המתח הזה מגיע עד ליחידה. אופציה לייעול...

alon666
04-01-16, 10:23
אני הבנתי. שלחת אותו אל הסוויץ' כדי לקבל מתח פיקוד לממסר. המתח הזה מגיע עד ליחידה. אופציה לייעול...

אני לא הבנתי, תוכלו להסביר באיטיות :)

חנן-ג'יפולוג
04-01-16, 10:32
שמע, אני באחת התגובות הקודמות שלי, טענתי שאני מטיל ספק בהתקיימות שני מקורות זליגה בו זמנית, ועכשיו אתה מוסיף על זה שני מצברים "לא תקינים" , בטרי בריין שלא מתפקד, ואתה רוצה לעקוף את כל זה עם ממסר.
אני מניח שהבנת את הנקודה: לדעתי אתה מתפזר מאוד, שוגה באבחון, ופונה לפתרונות שגויים, שרק מעמיקים את ההתחפרות שלך.

מציע לך לפנות לאיש מקצוע בשכר, או אם אתה רוצה להמשיך על בסיס חברות ושיתוף מידע, אתה מוזמן להגיע אליי הביתה, באחד הערבים או בסופ"ש.
אני לא מכיר את הרכב שלך, אבל תומך ביומיום במסגרת העבודה בטכנאים שמתמודדים עם תקלות זליגה ואחרות.

amit1
04-01-16, 10:40
אלון, בדיסקו תקין עם מצבר תקין, המצבר מאפשר הנעה גם לאחר חודש ללא טעינה.
מציע לך לאתר את הבעיה ולפתור אותה. ממה שראיתי שינו לך את החיווט של ה ABS בגלל תקלה ב ABS.. בדוק אם זה לא הגורם לבעיה.

alon666
05-01-16, 07:37
בספר החשמל של הרכב רשום כי FUSE11 בתא המנוע הוא של הABS Return Pump.
בחיפוש נוסף מצאתי את הפיסקה הבאה:
ABS return pump operation
When the ABS or other ABS related functions operate, the SLABS ECU pin C0506-15 provides a power supply on a WO wire to the coil of the ABS return pump relay in the engine compartment fusebox. The relay coil energises and the relay contacts close. The earth path from the coil is from the engine compartment fusebox on a B wire, via header C0286 LHD/C0288 RHD to earth header C0018. The feed from fusible link 11 in the engine compartment fusebox passes through the closed contacts and is connected from the fusebox on an NR wire to splice joint A306. The feed continues from splice joint A306 on an NR wire to the SLABS ECU pin C0504-8. The feed is also connected from the splice joint A306 on an NR wire to the ABS return pump. The earth path from the ABS return pump is on a B wire to earth eyelet connector C0562-1.

אם מישהו מבין מפה משהו אשמח לעזרה,
מנסה להמשיך מפה....

amit1
05-01-16, 07:59
מציע שתיעזר באיש מקצוע ( גרשון/רמי).

ד ו ר ו ן
06-01-16, 18:37
לנדרובר בפי-תחתית..

אפילו החשמל נוזל.

אסף ד.
09-01-16, 23:53
חבר פנל סולארי -
http://www.amazon.com/NOCO-XGrid-XGS9AUTO-Portable-Solar/dp/B00H36XXBW

9W נותנים 750 מיליאמפר בתיאוריה, בטח קצת יותר נמוך במעשי, אבל כל דבר מעל 500 מיליאמפר ישמור לך את המצבר מלא.
תקרא קצת: https://www.youtube.com/watch?v=yoWaJi_nZec

-->