PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא ניווט

Gil Ashwal
28-12-15, 21:24
חברים מישהו מכיר איזה אפליקציה של ניווט משהו סטייל וואיז רק לשטח?

אם יש בכלל?

תודה מראש!

mik_l86
28-12-15, 22:00
חברים מישהו מכיר איזה אפליקציה של ניווט משהו סטייל וואיז רק לשטח?

אם יש בכלל?

תודה מראש!
אני משתמש בעמוד ענן וב "אדמה"

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

tamir128
28-12-15, 22:36
מה זה "סטייל וואיז"?
אחרי השיח פנה ימינה? במזלג ואדיות צא ביציאה השניה? פקח בהמשך הדרך?

erezgur
28-12-15, 23:00
טיפה סדר - עקרונית צריך להבדיל בין שני סוגים של תוכנות ניווט (כאשר כל סוג ניתן לחלק לסוגי משנה נוספים):

1. תוכנות ניווט כבישים, "משלת לדלת" וכו' - מאפשרות לנווט לכתובת מסויימת בהתבסס על מפת כבישים / רחובות - מפה ווקטורית. ניתן לקבל הנחיות קוליות לגבי הפניות הנדרשות וכו'.

2. תוכנת ניווט לשטח - הרקע המוצג בהן הוא "תמונה" (ראסטר). התוכנה אינה "מכירה" את הדרכים / שבילים ואין כאן מושג של הכוונה קולית. אתה רואה היכן אתה ממוקם, יכול בד"כ לטעון מראש סוגי מפה שונים, מסלולים מתוכננים, נקודות עניין וגם הקלטות של מסלולים שמישהו ביצע בעבר.

אם בהגדרה הלא ברורה שלך "סטייל waze" התכוונת להנחיות ניווט קוליות, אז כפי שניסיתי להסביר לעיל - זה פחות רלוונטי לניווט שטח.

ישנן תוכנות ניווט שטח רבות (יחסית לאוכלוסיית המשתמשים הפוטנציאלית) שניתן להשתמש בהן בארץ, נכתב עליהן ועל ההשוואה ביניהן לא מעט בתת פורום הניווט כאן - אנא חפש וקרא מעט, או לפחות תמקד את השאלה שלך טוב יותר. בכל מקרה - יש לנו תת פורום לנושאי ניווט וכדאי שהדיון יתקיים שם לטובת הקוראים בעתיד שיחפשו מידע רלוונטי.

ארז גור

ד ו ר ו ן
29-12-15, 01:43
לפותח השרשור:
מתנצל מראש, אבל אתה יודע לקרוא מפה ולנווט?

amotzg
30-12-15, 10:28
בלי קשר לניווט. אני חושב שאפליקציה חברתית למסלולי טיול יכולה להיות ממש מגניבה.
מי עכשיו על המסלול, זמני הליכה ממוצעים, הערות משתמשים, עדכונים. אתם יודעים, סטייל וויז...

עמוד ענן קצת נוגע בזה, ממש בקטנה באפשרות למשתמשים להוסיף מידע.

erezgur
30-12-15, 11:19
ראה גם את אדמה של חבר הפורום רבין. יש אפשרות להצטרף בתוכנה לקבוצה המטיילת באותו אזור ולראות אותם.

Sent from my Nexus 4

MR BIG
30-12-15, 11:34
יפה דורון. לקחת לי את המילים מהפה.

ניווט = מצפן + מפה.(מידיי פעם לפתוח GPS למיקום עצמי....לא מעבר לזה)

תהיו נווטים. לא מכשירנים.

חנן-ג'יפולוג
30-12-15, 12:22
כשאתה לבד, עם רכב בודד, ואתה אוהב את זה, זה נחמד. מגלים פינות חמד חדשות כשמתברברים (טלי ואני גילינו ב2006 חוף יפהפה במרחק של 180 ק"מ מנקודת היעד. גילינו את הטעות בניווט רק כשהגענו לחוף) . אני עושה את זה כמטייל ולפעמים כחייל ב31 שנים האחרונות.

להיות בשיירה לילית אחרי נווט כזה שטועה (שיקום השקרן שיגיד שהוא לא טועה) , זה הרבה פחות פאן, ומי מאיתנו לא דידה אחרי הסמ"פ שלו לילה שלם עם מק"כ על הגב, בשביל לגלות בבוקר שהוא עדיין ליד הטיולית שהורידה אותו?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

נמרוד
30-12-15, 13:03

מי שמעניין אותו לנווט.

אבל תקבלו את העובדה פעם אחת ולתמיד שיש אנשים שרוצים לטייל ולא מעניין אותם הניווט. רוצים להגיע לתצפית בראש ההר ולא מעניין אותם לטפס - בשביל זה המציאו את הרכבל - לא רוצה לטפס! והמכשירים היום כל כך משוכללים ואמינים* שלא צריך לדעת לנווט בשיט, ועדיין הבן אדם יהנה מהטיול ויגיע בבטחה לא פחות מאשר עם מפה ומצפן. למעשה, אפילו יותר.

*האמינות כבר לא רלוונטית - ברגע שכל טלפון הוא מכשיר ניווט משוכלל היתירות היא בילט-אין ברגע שיש שני טלפונים. אין צורך במפת נייר לגיבוי.

amotzg
30-12-15, 13:06
נכון, אבל.
אצלי זה בכלל לא נכנס באותה קטגוריה. זה דבר אחד לדעת (ולהצליח:rolleyes:) לנווט ודבר אחר לתכנן טיול. אני חושב שחבל להתעלם מהגמישות והכוח שהכלים האלה נותנים לנו בתכנון. אפשר להמשיך לתכנן ולשנות תוך כדי הטיול.

ופה אנחנו מגיעים לזה:

כשאתה לבד, עם רכב בודד, ואתה אוהב את זה, זה נחמד.
...
להיות בשיירה לילית אחרי נווט כזה שטועה (שיקום השקרן שיגיד שהוא לא טועה) , זה הרבה פחות פאן
...

אני מאוד חדש ברכב, אבל יש מאחורי קילומטרים רבים מאוד של שוטטות ברגל. הטיולים הכי יפים הם הטיולים לבד למצוא מקומות חדשים, אלה שכרוכים בהרבה בירבור. אבל גם את אלה אני מתכנן, בבית או באוטובוס בדרך. לבחור מראש את תא השטח בו הולכים לאיבוד ולסמן נקודות עניין יכול לשדרג מאוד את השוטטות.

יש הבדל בין טיולים שונים והמטרות שלהם. כשהמטרה יותר מוגדרת והמשאבים (נגיד זמן וסבלנות המשתתפים) יותר מוגבלים רוצים לטעות פחות. אני חושב שיש מקום לאפליקציה חברתית שתוסיף כח בתכנון המקדים והדינמי של הטיול ולא יהיה לא שום קשר או יכולת לניווט.
וזה גם סתם כיף, אולי אפילו תעסוקה לילדים.

ניב151
30-12-15, 13:07
יש אפליקציה TRAILZE , שמנסה לעשות בדיוק את זה.
להיות WAZE בשטח ,
לא יצא לי להשתמש בה, אבל ההתקנה דרך GOOGLE PLAY.

אומי5
30-12-15, 15:12
מי שמעניין אותו לנווט.

אבל תקבלו את העובדה פעם אחת ולתמיד שיש אנשים שרוצים לטייל ולא מעניין אותם הניווט. רוצים להגיע לתצפית בראש ההר ולא מעניין אותם לטפס - בשביל זה המציאו את הרכבל - לא רוצה לטפס! והמכשירים היום כל כך משוכללים ואמינים* שלא צריך לדעת לנווט בשיט, ועדיין הבן אדם יהנה מהטיול ויגיע בבטחה לא פחות מאשר עם מפה ומצפן. למעשה, אפילו יותר.

*האמינות כבר לא רלוונטית - ברגע שכל טלפון הוא מכשיר ניווט משוכלל היתירות היא בילט-אין ברגע שיש שני טלפונים. אין צורך במפת נייר לגיבוי.

עד ש....
אין מכשיר שיעבוד לעד, כל GPS מאבד יכולת עם עננות מספיקה, מפה לא נשברת מהתהפכות של רכב וכו'.
ובדרך כלל מי שניווט מספיק יצליח לחלץ את עצמו גם אם המפה תלך לאיבוד, כי הוא היה חייב לשים לב לדרך עד אותה נק'.
כולם מתברברים לפעמים, גם טובי המדריכים, ולהעזר בGPS כדי לקדם טיול מהר יותר זו לא בושה. אבל עדיין לצאת כיום לשטח בלי ידע בסיסי בניווט ובלי מפה הרד-קופי זה חוסר אחריות לדעתי.

נמרוד
30-12-15, 15:33
היה נכון. כבר לא.

הטאבלט המצ'וכלל התקלקל? יש טלפון. כל טלפון. כל אנדרויד מגיע עם גוגל מפס, מפת כבישים, צילום לווין, הוצאת מיקום מדויק בשביל להזמין חילוץ בהיסק במקרה הגרוע ביותר. לא צריך יותר... הטלפון התפגר? יש לזוגתך טלפון. יש ברכב שלא התהפך טלפון.

בקיצור, שחררו, תתקדמו, נווטו בשביל הכיף - וזה באמת כיף.

אומי5
30-12-15, 16:14
לא ענית על בעיית קליטה עם עננות.
ובכל זאת לא שכנעת אותי, לא כל טלפון יצליח להוריד עמוד ענן עם האין קליטה של אמצע המדבר. ובטח שלא להריץ אותו ברמה סבירה.

opl
30-12-15, 16:22
אני נעזר אחת לשבוע בgps מדוייק לצד gps מהטלפון, כבר 6~ שנים. מעולם לא נתקלתי באי קבלת נצ בגלל עננות או כל דבר אחר (חוץ מנגיד גורדי שחקים צפופים בחול וגם זה במקום מאוד נקודתי)

חנן-ג'יפולוג
30-12-15, 16:23
יש לי עמוד ענן עם מפות סימון שבילים באופליין ואנדרוזיק עם מפות סמ"ש סרוקות (חינמי). שניהם ביחד עולים רבע מסט מפות נייר.

מי שרוצה לכסות את כל האפשרויות לתקלות, שלא יסע בשטח.
מי שרוצה לכסות את רובן, שיסע עם עוד רכב.
מי שלא מפחד מהן, שיסע לבד, ויתמודד עם מה שיגיע, כולל מכשיר ניווט תקול, או מחשב מנוע שהתפגר.

תקלילו. לא נצא מפה חיים.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

אומי5
30-12-15, 16:31
מי שלא מפחד בגלל שהוא מטייל כבר 30 שנה ויודע שיצליח לצאת מזה, שיסע גם בלי מפה ובלי GPS.
מי שלא מפחד כי אתמול קנה ג'יפ ויש לו אפליקציה, במוקדם או במאוחר יקלע למצב מפחיד/לא נעים.

מי שיוצא לשטח בלי ידע בניווט, בלי להכיר את השטח ומסתמך רק על זה שהוא הוריד אפליקציה, הוא לא אחראי ולא משנה איך תהפכו את זה.

yoni_0000
30-12-15, 17:27
כל מישהו חדש ששואל פה שאלה צולבים אותו. אחר כך תגידו ש"הרוב" הולך לפייסבוק המגעיל והמקולקל... מה אתם מצפים?
עד שחדשים מגיעים לפה מבריחים אותם.

אף אחד לא נולד עם הידע בילט אין. היה שלב שגם אתם לא ידעתם.

boaz avrahami
30-12-15, 17:36
ומה עם הזובור?
אתה רוצה לתת לצעירים להתקבל. בלי איזה מבחן קשיחות?

אני באמת לא מבין אותך

yoni_0000
30-12-15, 17:41
אני ופותח הנושא היינו בני מחזור בצבא.. את הזובור שלנו כבר קיבלנו.

ד ו ר ו ן
30-12-15, 17:43
מי שמעניין אותו לנווט.

אבל תקבלו את העובדה פעם אחת ולתמיד שיש אנשים שרוצים לטייל ולא מעניין אותם הניווט. .

מפה דיגיטלית לא מסירה את האחריות הבסיסית של המטיל לדעת לקרוא אותה.

אני לא נהנה לנווט.

אבל זה אמצעי הכרחי להסתובבות מעבר לאספלט.

מבין (ולא מקבל..) שיש מי שוויתרו על הנער כגיבוי, ומותר להם-אנשים בוגרים.

אבל אסור לוותר על יכולת קריאת המפה, גם אם היא דיגיטלית.
זו מיומנות סופר בסיסית של מי שנכנס לשטח, גם בנגב ה״קטן״ שלנו.
אני לא ראש קשה בעניין, ואף פעם לא היה לי מצפן ברכב באזרחות (מרימים את הראש למעלה..)
אבל מינימום הכרחי לאחריות אישית, ובטח אם אתה עם משפחה.

ודוגמא קטנה:
לפני אי-אלו שנים, שבת בצהריים, צין.
נעלמו הלוויינים מהשמיים (אמיתי לגמרי, בשני מכשירים שונים).

יש מפה, אין מיקום.

גם בטיפשפון, עם תוכנת ניווט שאני נהנה מיתרונותיה, לפעמים הקליטה נעלמת ואין מיקום עצמי.

ד ו ר ו ן
30-12-15, 17:51
לא ענית על בעיית קליטה עם עננות.
ובכל זאת לא שכנעת אותי, לא כל טלפון יצליח להוריד עמוד ענן עם האין קליטה של אמצע המדבר. ובטח שלא להריץ אותו ברמה סבירה.

עננות לא רלוונטית לקליטת gps.
אבל יש לא מעט גורמים מפריעים לקליעה בעולם המודרני.

יובל48
30-12-15, 17:55
אוטוטו 20 שנות טיולי שטח,התחלנו במפות נייר,המשכתי עם
גרמין צהוב שביום מעונן או בתוך יער לא קלט לוינים, עברתי לטבלט ותכנת ניווט וזהו,
ראיתי כי טוב,מתברבר לפעמים אך עולה על הטעות מהר מאד.
עכשיו מה?לחזור אחורה 20 שנה?בגילי? עד שעברתי
לסמרטפון רק לפני שנה כדי שתהיה לי אפשרות לעמוד ענן בשביל נק.העניין וכן,לגיבוי הטבלט הישן.
נ.ב המפה מקופלת,נמצאת בתיק למצב אפוקליפטי של נפילת לווינים.

איך אנחנו חוזרים לדיון הזה חדשות לבקרים,איש איש על פי דרכו וגו.....

boaz avrahami
30-12-15, 17:58
בחיאת, אנחנו בנגב...
כמה שלא תתאמץ לא תצליח ללכת לאיבוד- גם אם מאוד תתאמץ.

הסיכוי שבגלל העדר מפת נייר או ידיעת קריאת מפה יקרה לך משהו שקול לסיכוי שיפול עליך פסנתר מהשמיים.
פרופורציות בבקשה.

כיום מכשירים סופר מדוייקים ורגישים נסמכים על gps אז גם אתה בגיפ יכול להיות רגוע שהוא יתן לך מענה

ד ו ר ו ן
30-12-15, 18:01
אני נעזר אחת לשבוע בgps מדוייק לצד gps מהטלפון, כבר 6~ שנים. מעולם לא נתקלתי באי קבלת נצ בגלל עננות או כל דבר אחר (חוץ מנגיד גורדי שחקים צפופים בחול וגם זה במקום מאוד נקודתי)

ב-20 שנות שימוש במכשירים האלו, נתקלתי בכמה וכמה מקרים.
לא הרבה, אבל כולן בשטח.

ד ו ר ו ן
30-12-15, 18:07
בחיאת, אנחנו בנגב...

הסיכוי שבגלל העדר מפת נייר או ידיעת קריאת מפה יקרה לך משהו שקול לסיכוי שיפול עליך פסנתר מהשמיים.
פרופורציות בבקשה.

אם הוא לא יודע לקרוא מפה ולהתמצא סביבתית, איך יידע איפה הכביש?

או שהנתיב הקצר עובר דרך מצוק לא עביר, גם לא ברגל?

אין כמעט קייץ בלי מטייל שנהרג כתוצאה של טעות בשיקול דעת בנגב הקטן שלנו, כולל נהג שנטש רכב תקול יצא ברגל לכביש.

opl
30-12-15, 18:09
בשביבי הSIRF הראשונים אולי. מכשיר ישן?

לדעתי בנגב זה משחק אחר לגמרי מאשר בשאר הארץ.

tamir128
30-12-15, 18:12
בחיאת, אנחנו בנגב...

פרופורציות בבקשה.

כיום מכשירים סופר מדוייקים ורגישים נסמכים על gps אז גם אתה בגיפ יכול להיות רגוע שהוא יתן לך מענה

הכל עניין של פרופוציות.
יש אנשים שמצליחים ללכת לאיבוד בירקון.
לך הנגב נראה קטן, מישהו לא מנוסה, לא מצוייד וחסר מיומניות, יכול ליפול בגדול, והיו מקרים.

יש שני סמארטפונים ברכב? אז גם אני רוכב על אופניים עם שלושה פנסים, אחד על הקסדה אחד על הכידון ואחד ספייר והייתי בטוח שהסיכוי ששניים יתקלקלו באותה נסיעה שואף לאפס.
לא קרה? קרה באבוה.

ב-20 שנות שימוש במכשירים האלו, נתקלתי בכמה וכמה מקרים.
לא הרבה, אבל כולן בשטח.

קרה לי עם GPS צבאי. שני המכשירים על שני הג'יפים התחילו לזייף קשות בו-זמנית. לא הייתה עננות ולא עב"מים.

ושוב אני מזכיר: מפות אופליין לרוב האנשים אין, אז לא צריך שהלווינים יפלו, מספיק שלא תהיה קליטה סלולרית וכל הסמארטפונים לא שווים כלום.

מי שמעדיף את הביצה החמימה של הפייסבוק ולקבל עיצות מילדים בני 16 שחזקים בלהקליד - אדרבא, שישאר בפייסבוק. זו דעתי.

shachar
30-12-15, 18:12
לפני עשרים שנה קניתי מחשב צלילה..... .
היום יש מי שצולל בלי?

עדיין צריך להסתכל על הטבלה ולהבין את הקשר בין העומק לזמן הקרקעית

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
30-12-15, 18:14
בשביבי הSIRF הראשונים אולי. מכשיר ישן?

לדעתי בנגב זה משחק אחר לגמרי מאשר בשאר הארץ.

מכשירים שונים, באיכות גבוהה.
וטלפון מבחינתי זה איכות נמוכה.

boaz avrahami
30-12-15, 18:28
מכשירים צבאיים מזיפים זה אולי בעידן שהשתמשו בפלאגרים...

מכשירים היום בכל סלולרי הם סירף והם קולטים גם בתוך בניין.
מי שלא יודע להתמצא שלא יצא לבד.

יש היום מפות תלת מימדיות ופשוטות לקריאה שגם אדם לא מנוסה ידע לנצלם - למשל שבילנט.

זה כבר לא כמו פעם שרק בעלי נסיון יכלו להגיע בבטחון למדבר.
האליטות הישנות מתקשות לעכל זאת...

ד ו ר ו ן
30-12-15, 18:33
בועז,
המכשירים הצבאיים באיכות גבוהה יותר מרוב המכשירים למשתמש שאינו גיאודט.

גם מבחינת עמידות וגם מול אילו לווינים וקדימות קליטה.

הוא מקבל קריאות שאתה כמשתמש פרטי לא מקבל= הדיוק טוב יותר.

ומכשירי סלולר היום קובעים מיקום בשילוב wifi עם תא סלולר ו-GPS.

בלי wifi וסלולר, הם די מעאפנים.

opl
30-12-15, 18:41
לא בטוח שאני מבין מה זה קדימות קליטה...

"בלי wifi וסלולר, הם די מעאפנים." מה זה דיי מאפנים, בדיוק שלהם?

boaz avrahami
30-12-15, 18:49
אנחנו סוטים.
דיון על מקלטים צבאיים זה דיון נפרד ושונה.

למשתמש הממוצע אין היום שום בעיה להסתמך על מכשירים נידים מהשנים האחרונות ועם המפות הנכונות להסתדר היטב.
מי שרוצה לדעת לנווט ממש שילמד ניווט אבל זה לא תנאי בכדי לרדת כיום לשטח.

תקלות תמיד קרו ויקרו.

אלירן,
הצבאיים מקבלים מידע מוצפן שאינו נגיש למשתמש הרגיל והם לא תלויים בהצלבות מיקום מאנטנות סלולריות ונקודות wifi. על רגל אחת ממש

דידין
30-12-15, 19:01
אם נחזור לשואל- אז התשובה היא .לא קיימת תוכנת "וויז" לשטח, (אם כי פעם חבר הראה לי שבוויז יש גם סימוני שבילים).
ז"א אין תוכנה שאתה בשטח יכול להקליד את היעד שאתה רוצה להגיע אליו והיא (התוכנה) תבנה מסלול כמו ב וויז.

מה שכן, בתוכנות הניווט לשטח (יש הרבה כאמור), אתה יכול לתכנן מסלול, לסמן אותו ע"ג המפה במחשב ואז אתה יכול לראות כל הזמן היכן מיקומך ביחס למסלול המסומן.
החיסרון העיקרי בתכנון המסלול ע"ג מפה ממוחשבת בבית, שאתה לא יודע מה המצב באמת בשטח ( מפה עליה תיכננת המסלול במחשב בבית לא מעודכנת/ אין עבירות/שערים/ השביל נעלם וכו...)
ואז אתה ולא תוכנת הניווט לשטח ,צריך לתכנן מסלול חדש מהמקום בו נעצרת !

לכן בכל מקרה כדאי , ללמוד לפחות באופן בסיסי , קריאת מפה וניווט שטח . כמו כן רצוי לא לצאת לשטח ,ללא מפת נייר .

Pageup
30-12-15, 19:09
דורון, זה לא מדויק בעליל.
אני אחרי חודשיים של בדיקות של רכיבי GPS וכמה דורות של כל יצרן.
גם שהרשת מנותקת איכות הקליטה שלו מצויינת ובנוסף לזה זמן האיכון
מאוד מהיר (בהנחה שאתה לא עובר מדינה) בגלל שמירת נתונים בתוכנה.

אני לא מכיר קדימות קליטה, אבל המכשירים הצבאיים מקבלים נתונים יותר
מדוייקים והדיוק שלהם הרבה יותר גבוה בלי צורך במערכות דיפרנציאליות.
(מעבר לזה שהם מאוד עמידים).

אני יוצא עם סט מפות רלוונטי, טאבלט לניווט ובטלפון שלי יש גם אורוקס עם מפות
אופליין. העברתי קורסים של ניווט בצבא, ביליתי כמה חודשים בניווטים בקורסים
השונים כולל ניווטים רכובים. ועדיין, מאוד נוח לנווט עם אורוקס/נאביגייד/עמוד ענן.
ההתברברות קטנה (ואם כן, עולים על זה מאוד מהר), אתה תמיד יודע בדיוק איפה
אתה נמצא, מספיק מבט קצר בזווית העין כדי לדעת איפה אתה ושאתה בכיוון.
סביר להניח שהמבט הקצר נובע מנסיון, ואני באמת חושב שמי שלא יודע להבדיל
בין שלוחה לואדי או בין מצוק תלול למורד קל צריך לצאת עם מישהו מנוסה יותר
ויתכן שצריך לעבור איזה השתלמות או התנסות.
עדיין, GPS הוא כלי נהדר וכדאי להשתמש בטכנולוגיה ולא להתעלם ממנה. לשים
עותק של תוכנת הניווט גם על המכשיר של בת הזוג זה תמיד רעיון טוב, ולעבוד עם
מפות אונליין זה טיפשות (בחלק מהארץ).

ד ו ר ו ן
30-12-15, 19:46
מי שלא מפחד בגלל שהוא מטייל כבר 30 שנה ויודע שיצליח לצאת מזה, שיסע גם בלי מפה ובלי GPS.
מי שלא מפחד כי אתמול קנה ג'יפ ויש לו אפליקציה, במוקדם או במאוחר יקלע למצב מפחיד/לא נעים.

מי שיוצא לשטח בלי ידע בניווט, בלי להכיר את השטח ומסתמך רק על זה שהוא הוריד אפליקציה, הוא לא אחראי ולא משנה איך תהפכו את זה.
קצת נסחפנו לכיוון דיון טכני מידי ולא רלוונטי לנושא הפתיחה.

הציטוט של אומי קולע לדעתי לסיכום הנושא.

ד ו ר ו ן
30-12-15, 20:37
בלי wifi וסלולר, הם די מעאפנים." מה זה דיי מאפנים, בדיוק שלהם?
זה אומר שכמו בכל רכיב אלקטרוני, יש רמות איכות שונות.
ו-GPS כמוצר נלווה למכשיר שעיקרו הוא שיחה, ולא ניווט, אז רכיב הניווט בשטח (בדגש על שטח), הוא פשרה, ופחות חזק.

בגלל הרכיב עצמו, בגלל מידות ומנח האנטנה וכו׳.

איפה שה-GPS הענתיקה בן 15 שלי מוצא לווינים ומיקום, טלפונים ו-GPS זולים מציגים שגיאת מיקום גדולה בהרבה.

ההבדל הוא בקצב העדכון והצגת מיקום.

אבל בשביל כל שימוש למטייל כל סלולר או GPS זול זה מעל ומעבר מבחינת הדיוק.

בסוף, מפה דיגיטלית היא לא העתיד, היום היא הסטנדרט.
זה עדיין לא מוריד את הצורך לדעת לקרוא אותה.

tamir128
30-12-15, 21:05
בועז,

בלי wifi וסלולר, הם די מעאפנים.

זה היה נכון אולי פעם פעם (כלומר לפני חמש שנים). היום מכשיר סלולרי בינוני ומעלה באמצע הנגב ללא קליטה וללא wifi נותן נ.צ. מדוייק ומהיר.
זה נכון המכשירים הצבאיים קולטים אות מדוייק יותר, שמוצפן למכשירים אזרחיים.

זה כבר לא כמו פעם שרק בעלי נסיון יכלו להגיע בבטחון למדבר.
האליטות הישנות מתקשות לעכל זאת...

המשפט הזה שקול למשפט: זה כבר לא כמו פעם שרק אלו עם ג'יפ אמיתי יכלו להגיע בבטחון למדבר , אפשר גם עם ניסן ג'וק, הוא גם ג'יפון.

להגיע למדבר כולם יכולים, השאלה מה יקרה כשתהיה בצרות, וצרות יכולות להגיע לכל אחד.
למדבר יוצאים מוכנים בכל האספקטים והנסיון עדיין חשוב, אז להגיע כל אחד יכול, אבל מי שלא ברור לו מאליו שהוא יכול גם להיתקע שם ולא דואג לכל האספקטים של התקיעה מבחינת מזג אויר, מים, ניווט, מכונאות וכו' וכו', אז אכן יגיע אבל לא תמיד יחזור (חלילה) בשלום ויעשיר את הסטטיסטיקה.

ד ו ר ו ן
30-12-15, 21:21
היום מכשיר סלולרי בינוני ומעלה באמצע הנגב ללא קליטה וללא wifi נותן נ.צ. מדוייק ומהיר.
ופחות מהיר ופחות מדויק ממכשיר שהוא רק GPS.

העמדנו מס סלולריים מסוגים ורמות שונות, אף אחד לא התקרב ל-GPS מבחינת מהירות ודיוק.

גם כשאני מפעיל מסלול במקביל, הסלולר איטי יותר בעדכון מיקום בתנועה ביחס ל-GPS ייעודי רגיל.

אבל כמה כבר משתמשים ב-GPS היום?

הרוב המוחלט משתמש האפליקציה כלשהי עם מפה דיגיטלית רסטרית.

asafk
30-12-15, 21:24
או שנראה עוד פוסט בפייסבוק שזועם על כוחות הביטחון שלא הפסיקו פעילות מבצעית כדי לעזור למטיילים שהגיעו בזמן הלא נכון למקום הלא נכון בלי דלק ועם תקלה.

למרות כל זה, נראה שפותח השרשור דווקא כן מנוסה בשטח, רק מחפש נוחות לניווט רכוב.
וזה ממש בסדר. אז לשם כך כל אפליקציות הניווט יעשו עבודה דומה - ההבדלים בעיני כמי שעושה שימוש בעמוד ענן על נווטן עתיק, וגם זה רק כ"מפה נעה". זה בגלל שכולן בשורה התחתונה הן רק מפה נעה - אין עדיין תוכנה שמזהה את השבילים ותאמר לך איפה לפנות.

אסף.

elibaba
31-12-15, 10:52
אני אישית משתמש בעמוד ענן, אבל בבית יותר נוח לי לתכנן על מפת נייר, שגם יש כגיבוי. בעמוד ענן לא נוח לי לראות תא שטח גדול במסך.

Sent from my Elephone P8000 using Tapatalk

opl
31-12-15, 11:16
אני עדיין לא מבין את הקשר לwifi...

בכל אופן מי שרוצה אפליקצייה נחמדה רק לgps - gps status

scheinery
31-12-15, 12:17
אין עדיין תוכנה שמזהה את השבילים ותאמר לך איפה לפנות.

אסף.

הזכירו פה כבר כמה פעמים את trailze החדשה שהשבילים על גביה הם וקטורים ויש בתוכנה אפשרות לטעון מסלולים ולקבל הנחיות "סטייל ווייז" לפניות וכו'...
התוכנה עדיין בתולית, אין אפשרות להקליט מסלולים ועוד הרבה דברים אחרים שעדיין חסרים אבל היא בפיתוח והכיוון נראה נחמד

Pageup
31-12-15, 16:43
אני עדיין לא מבין את הקשר לwifi...

בכל אופן מי שרוצה אפליקצייה נחמדה רק לgps - gps status

בטלפון יש לך מה שנקרא A-GPS זה רכיב שעוזר ל GPS לקבל איכון בצורה יותר מהירה.
באופן עקרוני, זמן קבלת מיקום יכול להיות די ארוך. אם יש לך נתונים התחלתיים נכונים
הזמן מתקצר משמעותית. אם יש לך גישה לרשת האינטרנט התוכנה יודעת לקבל מיקום
ראשוני לפי מקום תאים סלולאריים ולפי רשתות ה WiFi שנמצאות בסביבתך.
מעבר לזה, גם אם אין לך GPS פעיל (או שהוא לא בקליטה) אתה יכול לקבל מיקום בדיוק
של כמה עשרות (עד כמה מאות) מטרים.
במערכות שמנותקות מהאינטרנט משתמשים ב 3 נתונים שמורידים מהרשת הלווינית, האחד
תקף לבערך שבועיים, השני ל 4 ימים והשלישי ל 4 שעות בערך. כל נתון כזה מקצר בצורה
מהותית את זמן האיכון ואם זזת יחסית הרבה (50 ק"מ זה לא הרבה לפי בדיקות שלנו) הוא
מתעלם מהנתונים ומתחיל מאפס.
יש היום מערכות שיודעות לקלוט לווינים מכמה מערכות שונות, GPS האמריקאית, GLONASS הרוסית
ו beidou הסינית (גלילאו האירופית לא ממש ממריאה) בכל מיני קונסטלציות. יש לנו רכיבים שיודעים
לקחת נתונים מ 2 במקביל ובעזרת 4 לווינים (2 מכל מערכת) מביאים ל FIX.

opl
31-12-15, 17:40
תודה, גם קראתי כאן:
http://gps.about.com/od/glossary/g/wifi_position.htm

ד ו ר ו ן
01-01-16, 15:17
הזכירו פה כבר כמה פעמים את trailze החדשה שהשבילים על גביה הם וקטורים ויש בתוכנה אפשרות לטעון מסלולים ולקבל הנחיות "סטייל ווייז" לפניות וכו'...
התוכנה עדיין בתולית, אין אפשרות להקליט מסלולים ועוד הרבה דברים אחרים שעדיין חסרים אבל היא בפיתוח והכיוון נראה נחמד

איך התוכנה משכללת את מצב השטח?
שביל חקלאי יבש שפרייבטים יכול לנסוע בו שונה לגמרי מאותו השביל גם יומיים אחרי גשם.

עדכוני מצב עליות/ירידות?

סוג ויכולת עבירות הרכב (עוד בלי לשכלל יכולת נהג), על איזה ממוצע היא מתייחסת בתור נקודת פתיחה?

-->