PDA

צפייה בגרסה מלאה : לא גיפ אבל עם מנוע

סופת המדבר
01-01-16, 12:12
יש ברשותי קיה סיד 2014 מהעבודה
האוטו כרגע עם 83 אלף ק'מ
למי שלא יודע הדגם הזה של הקיה סיד הבנזין עושה טיפול כל 30 אלף
מה שאומר שעד עכשיו עשה 2 טיפולים ובעוד 7 אלף היה אמור לעשות את השלישי
לפני כמה ימים בדרכי חזרה מהעבודה בנסעה של 100 בערך אני מתחיל לשמוע דפיקות מהמנוע
מנמיך את המוזיקה משחק עם דוושת הגז ואכן המנוע התחיל לדפוק ורק אז נדלקה המנורה של השמן
מדרדר לאט מגיעה הביתה בדיוק.. שם ניוטרל משחק עם הטורים וכן זה לא משהו שנעלם המנוע דופק.. בודק שמן.. אין אפילו זכר לשמן מנוע
מתכופף מתחת לאוטו אולי קיבל מכה ויש נזילה.. אין כלום המנוע יבש ולא מעשן כמובן
מזמין גרר למוסך
במוסך שומעים את הבעיה מפרקים את המנוע ואכן הלך מיסב תלתל אחד (קסווה)
בעל המוסך ובעבודה כמובן לא מאשימים אותי או משהו אבל בעל המוסך אומר לי ''אתה נוסע מהר הא'' אמרתי לו למה?
אז הוא אומר שכל אוטו שנוסע במהירויות גבוהות (מעל 120 בוא נגיד) מתחיל לאכול שמן כמובן למי שמבין קצת במכונאות לא נשמע לי הגיוני
וגם הקצין רכב שלי אומר שאין דבר כזה כמובן
אני רק שואל אם יש בכלל אמת בזה שכל רכב שנוסעים איתו מהר יחסית אמור לאכול שמן?
ומוסר השכל שאני גם יאמץ לי למי שלא רוצה בעיות.. תבדקו שמן מידי פעם גם בין הטיפולים

asafk
01-01-16, 12:35
תן לי לנחש. טיפולים במוסך של החברת ליסינג? שם יש אחד שמרוקן שמן ואחד שממלא שמן. לא תמיד הם מסונכרנים אחד עם השני או עם זה שמחליט אם בטיפול הזה לא נוגעים בכלל / רק ממלאים אם חסר / מחליפים שמן.

אסף.

יובל48
01-01-16, 12:56
23K מאז הטיפול האחרון נסע בלי שמן?לא רציני,נסיעה במהירויות
גבוהות אכן גורמת לצריכת שמן מוגברת,אני יודע את זה מנסיון ואין לי
הסבר טכני לעניין.זה שהנורה לא נדלקה בשלב מוקדם יותר לא מובן.
גם ברכב פרטי וגם ברכב ליסינג אני נוהג לבדוק שמן לפחות אחת לשבוע,
אבל זה אני,נהנה לפתוח מכסה מנוע....

דרור ברלי
01-01-16, 14:01
120 קמ"ש זה מהר?.... קישקוש.
ברוב המכוניות עם הגירים המודרניים מרובי ההילוכים, כשההילוך הגבוה הוא באמת ארוךךךךך, ב-120 קמ"ש+ המנוע לא מסתובב מהר במיוחד.

כמה מהר אתה באמת נוסע? 130-140 בכביש 6?.... במנוע תקין, לא צריך להיות מצב כזה שהשמן נעלם.
אני יודע על מנועי TSI של פולקסווגן שמאוד-מאוד אוהבים שמן וגם באלפות הישנות צריכת שמן גדולה מהרגיל היתה פיצ'ר ולא באג (מנוע משופר מאוד במצב מעולה צרך חצי ק"ג בין ההחלפות כל 5,000 ק"מ) וכמובן מכוניות אנגליות למיניהן (שם השמן בד"כ מוצא את דרכו אל מחוץ למנוע... לאו דווקא לתוך תאי השריפה).

lizard
01-01-16, 14:38
חצי ק"ג שמן....עבדתי על אוניה קטנה, 250 אלף טון. כל יום 20 טון שמן 100 טון מזוט. לא עברה את ה100rpm.

ד ו ר ו ן
01-01-16, 16:42
23K מאז הטיפול האחרון נסע בלי שמן?.
לא,
אבל אם לא בדקו מפלס ולא השלימו צריכה נורמלית של המנוע, אתה מגיע בקלות למצב של אין שמן.

בנוסף,
זה יפה להחליט על שגרת טיפולים של 30K, אבל זה חייב להיות מלווה בבדיקת מצב המנוע, כי אם באמצע משהו גורם לצריכת שמן מוגברת, מי ישים לב לזה?

מוסך הליסינג שרשום לו לקרוא לרכב לטיפול פעם בשנה?

opl
01-01-16, 18:33
להבדיל, אצלינו על 5 טנדרים חדשים בעבודה שלמה סיקסט החליט -טיפול כל 5k. לא שאני יודע מה כולל הטיפול אבל זה שיפור.

boaz avrahami
01-01-16, 18:43
ונניח שבעל המוסך צודק ( ולדעתי הוא לא), איפה מנורת לחץ השמן היתה?

מנוע בלי שמן אמור לתת התרעה בטרם נכנסת לטווח הסיכון.
מרווח הטיפולים אמור לקחת בחשבון כל מצב שבו יהיה חסר שמן.
ראיתי גם בסיטרואן חדשות שמנורת השמן נדלקת בין טיפולים אבל לא מצב של נזק.

קונסטון
01-01-16, 19:21
........יש אחד שמרוקן שמן ואחד שממלא שמן. לא תמיד הם מסונכרנים אחד עם השני .....
אסף.

חזק:)

ודרור...הסיפור עם האלפא סוד...יש תמונות מהעבר? קצת נוסטלגיה

MMR
01-01-16, 22:51

אצלי בפלואנס מנוע 2 ליטר בנזין שהתחיל מ 0 ק"מ לא סיים אפילו 30,000 ק"מ ראשונים בלי הוספת שמן. לפחות רנו שמו חיישן שמן שבודק לפני התנעה את המפלס ומתריע במידת הצורך.
ואז מתקשרים לחברת הליסינג והם שולחים ניידת שירות למילוי שמן מתאים (או לא מתאים...)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
02-01-16, 11:14

מרווח הטיפולים אמור לקחת בחשבון אך ורק את הקיימות של תכונות השמן (בפועל הוא גם לוקח בחשבון שיקולים שיווקיים, אבל זה לדיון אחר) . בשביל מפלס השמן יש נהג, שאמור על פי הספר שלו לבדוק מפלס שמן פעם בשבוע או משהו כזה. זה ברכבים שבהם אין מד מפלס בלוח השעונים.
פעם זה היה 3000 ק"מ מטיפול לטיפול. זה הגיע כבר ל30000 ק"מ, ובמשאיות זה כבר 120000 ק"מ. זה לא השתנה בגלל הקטנת צריכת השמן אלא מסיבות טכניות אחרות, ומבחינת היצרן זה בסדר גמור אם תשלים בתקופה הזו גם 15 פעמים את המפלס.

נורת לחץ שמן אמורה להידלק בלחץ של 0.3 או 0.5 באר ומטה. אתה יכול לגמור מנוע גם בלחץ של באר אחד בלי שנורה תידלק. ראיתי עשרות מנועים הרוסים כאלה.

בקיצור, ברכבים שבהם אין התראה על מפלס שמן נמוך, האחריות על המפלס היא של הנהג בלבד. אסור לבנות על נורת לחץ שמן.

boaz avrahami
02-01-16, 12:40
החכמתי. תודה.

חנן-ג'יפולוג
02-01-16, 12:48
אגב, בהקשר של הרכב המדובר, אם אין לשואל עניין לחזור למוסך בחודש הקרוב עם עוד מנוע הרוס, אני ממליץ לו לבקש מהמוסך לבדוק שהממיר הקטליטי לא התפרק וכן שאין פירורי ממיר בכניסות לסעפת הפליטה וביציאות הפליטה מראש המנוע.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

asafk
02-01-16, 18:24
אחד העובדים אצלנו בעבודה קיבל את האוטו מטיפול ובדק שמן. גילה שהשמן מטונף כלומר לא הוחלף. בתור נהג אחראי התקשר ובאו לקחו את האוטו החליפו שמן והחזירו.
כשרכב של עובד אחר חזר מטיפול, לאור נסיונו של זה הקודם, הוא גם משך את המדיד וגילה שהוא יבש. בצר לו התקשר לחברה ואמרו לו שייסע הביתה ויאספו את האוטו מהבית. נסע. באו בערב לקחו את האוטו השאירו רכב חלופי. למחרת החזירו את האוטו לעבודה ולקחו את החלופי. זה כבר היה סוף היום והוא נכנס לאוטו ונסע הביתה. באמצע הדרך שוד ושבר. עשן סמיך עולה מסביב לאוטו. פקק תנועה. טלפון. גרר. מתברר שמילאו את המנוע בשמן ״עד למעלה״. בנסיעה הקצרה מהמוסך לעבודה לא קרה כלום. אבל בנסיעה הארוכה יותר המנוע התחיל להתחמם והכל פרץ החוצה.

מסקנה?

עדיף לא לבדוק.

אסף.

נמרוד
03-01-16, 15:01
אגב, בהקשר של הרכב המדובר, אם אין לשואל עניין לחזור למוסך בחודש הקרוב עם עוד מנוע הרוס, אני ממליץ לו לבקש מהמוסך לבדוק שהממיר הקטליטי לא התפרק וכן שאין פירורי ממיר בכניסות לסעפת הפליטה וביציאות הפליטה מראש המנוע.

אתה יכול להרחיב?

חנן-ג'יפולוג
03-01-16, 20:21
לא יותר מדי למנוע הספציפי ( מנוע גאמא? ) , אבל בגדול, בניגוד למה שאפשר לחשוב אינטואיטיבית, חתיכות של רכיבי מנוע שבורים הולכות בזרם הגזים במנוע, לעתים, כנגד הזרם.
שמעתי הסברים יותר או פחות ברורים לנושא הזה, אבל לצורך הדיון, זה קורה בפועל, וזה מה שחשוב.

חתיכות בוכנה מגיעות לסעפת היניקה, חלקי מדחס טורבו נתקעים עמוק בתוך מסנן האוויר וחלקי ממיר מפורק שוחקים את הצילינדרים.

מי שלא שם לב לזה ובהתאם לצורך בודק ומנקה (או מחליף את מה שלא ניתן לנקות, כמו אינטרקולר, למשל) , מקבל חתיכות בוכנה בתוך הצילינדר של המנוע החדש מיד ברגע ההתנעה, חלקיקי מדחס בתוך הטורבו החדש שפוגעים בכנפיים ודופקים את האיזון, שישבור את הציר בתוך מספר שבועות, ופירורי ממיר בצילינדרים החדשים, שיגרמו להצלפות בוכנה בצילינדר בתוך זמן קצר.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

המשוטט
03-01-16, 20:55
להבדיל, אצלינו על 5 טנדרים חדשים בעבודה שלמה סיקסט החליט -טיפול כל 5k. לא שאני יודע מה כולל הטיפול אבל זה שיפור.
מדובר בדימקס ?

אם כן תסתכל על המדיד שמן.

יש מינימום מקסימום ו X

הבנתי על חצי רגל שעודפי סולר יורדים לקרטר .

אים מפלס השמן עובר את ה X יש סכנה שטלטל יתעקם .

אולי זו התשובה לנדיבות של שלמה.....

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

opl
03-01-16, 21:31
תודה על טיפ, נבדוק.
לא הספקתי עדיין לפתוח מכסה מנוע, אחרי 300 ק"מ נכנסה בו משאית בחניה והוא הלך למוסך לתיקון.

-->